Skoči na vsebino

[uradna] mopij tema


Priporočeni prispevki

uf sel v bauhaus po wd40, ferosan in neke drobnarije pa takoj 80 eur. sestina budgeta spuhtelo. se 100 za peskanje pol ostane se samo 320 za dele in barvanje.

 

@fire_soul a sraufe bos zamenjal za imbuse? predstavlam si da zmerim sraufe in so to neke standardne mere k jih pol dobis v stacuni? also na parih mestih pride podlozka direkt na okvir (npr sraufi ki motor drziji gor). a je dobra ideja dat kako gumijasto podlozko vmes?

 

@moderator ker oiler si nabavil. pomoje bom jaz tud letos to vrgel gor za potovanja.

Povezava do prispevka
drevored reče pred 54 minutami:

na kaksen nacin pa deluje ta oiler? a to odpiras zapiras pipco rocno? ce pozabis zapret ti stece na mestu ven?

 

a je mogoce boljsa izbira un oiler k ma kuglico not in spusca ven olje glede na tresljaje?

 

To je ta. Ventil je samo za doziranje kolicine olja (ali pa ce je mraz je treba bolj odpret, ce je vroce manj)

Ko je na mestu, utez oz. igla pod utezjo zapre dotok olja. Cista mehanska zadeva, kar je vcasih dobro, vcasih pa ne. 

 

Je pa najcenejsa varianta cobra nemo kopija iz aliexpress. Tam doziras rocno, ce ne pozabis. 

 

https://www.aliexpress.com/item/4000380632240.html?spm=a2g0o.productlist.main.1.b3746428ZvFiMT&algo_pvid=ca6a7b84-5122-40d8-a221-37ff57b34f2d&algo_exp_id=ca6a7b84-5122-40d8-a221-37ff57b34f2d-0&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"10000001555267207"}&pdp_npi=3%40dis!USD!25.61!25.61!!!!!%4021021aa216786492342398089d06d3!10000001555267207!sea!SI!753364154&curPageLogUid=gjO6yiyqvxbU

uredilo bitje moderator
Povezava do prispevka
drevored reče Dne, 11. 3. 2023 at 11:57:

uf sel v bauhaus po wd40, ferosan in neke drobnarije pa takoj 80 eur. sestina budgeta spuhtelo. se 100 za peskanje pol ostane se samo 320 za dele in barvanje.

 

@fire_soul a sraufe bos zamenjal za imbuse? predstavlam si da zmerim sraufe in so to neke standardne mere k jih pol dobis v stacuni? also na parih mestih pride podlozka direkt na okvir (npr sraufi ki motor drziji gor). a je dobra ideja dat kako gumijasto podlozko vmes?

 

jaz sem dal za mopi 450

 

in za dele 600 :fun: 

 

ne vseh, tud pri šravfih se hitro nabere dnar, če vse menjaš. Kar je požrtega ali sploh ne paše bom menjal za ekvivalent, ostalo pa v kis namočt da vso rjo požre, namazat z oljem in nazaj zmontirat. Če boš dajal gumo, potem zgubiš point podložke, mogoče bi delovalo mal izolirca na podložko. Je pa to itak necesary evil, okrušeno bo tko al tko prej al slej. Velik nardiš s tem, da namesto barvanja daš prašno lakirat, pride velik trše in se težje opraska, ampak tisto je tud $$$.

 

Povezava do prispevka

vceraj sem sel vprasat kako je z crf300l v as domzale.

 

100 popusta bi se dalo zmenit (torej 6040eur), sicer pa se caka do julija, ker so razprodane. rally verzijo sicer lazje dobis.

 

sem se pa prijavil pri modelu, ki AJPje prodaja, da grem na šolo enduro voznje/test AJPjcka. 120 eur za 3 ure, ki ti jih sicer pol odbije od cene, ce se odlocis za nakup oz. ob nakupu dobis te 3 ure instrukcij zastojn.

Povezava do prispevka

s flexom sem moral par sraufov pobrusit na blatniku. prvic sem rokoval s flexom in mislim da mi je uspelo ne prevec uniciti blatnik.

 

vilc ne znam razdret. sem odsraufal matico spodaj pa ne grejo narazen.

 

pokrovcek tanka bi se dal resiti? take originalne se tezko dobi

 

WtjVWAt.jpeg

 

MHmWEfm.jpeg

 

 

DTLJwzl.jpeg

 

tj5ygCr.jpeg

 

HVNLq8f.jpeg

 

 

a1oetsR.jpeg

 

 

Povezava do prispevka

evo danes prva vožnja in že pizdarija 

v blagem levem ovinku sem prehiteval bmw x5 in model naenkrat zapelje vame hitrost ene 120 kmh na levi ograja enostavno nisem imel kam in sva trčila en meter od levega roba ceste

bmw odvije na svoj pas jaz pa po 100 m stabiliziram motor

polomljen desni oklep in ročica zadnje zavore na avtu poškodovana prednja felga 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...