Skoči na vsebino

[F1] Zimsko spanje 2022/2023


Flaming_C

Priporočeni prispevki

Sainz je lahko prvak če santander plača ferrariju za sabotažo leclerca. ne bi bilo prvič, da bi santander podpiral sabotažo določenega pilota v ferrariju :ninja:
 

Ripper reče pred 26 minutami:

Hot take: Max bo po koncu sezone šel v penzijo 

Mu JosTheBoss ne bo dovolil lol

Povezava do prispevka
rajc reče pred 26 minutami:

Biggest surprise: Logan Sargeant (v slabem smislu)

Pomoje pa ne gre podcenjevati Sargeanta, ki je imel dokaj nesrečno feeder series kariero (predvsem problemi s iskanjem sponzorjev). Se spomnim ko je imel sposobno vozilo leta 2020 v f3 se je boril za prvaka in celo vodil pred zadnjo dirko semizdi, vendar je odstopil in zgubil prvenstvo za nekaj točk napram Piastriju. 

Povezava do prispevka

Trije zelo zanimivi novinci bodo drugo leto. DeVries je sicer po starosti že skoraj srednja generacija, mu pa v dvoboju z Yukijem pripisujem dobre možnosti tako po hitrosti kot po konstantnosti. Pričakujem, da bo v drugi polovici sezone pridobil prednost in postavil kariero Yukija pod vprašaj. 

 

Manjše možnosti pripisujem Loganu, ker je po mojem mnenju Albon boljši dirkač kakor Yuki in bo Logan s pravim pristopom predvsem ciljal na pridobitev zaupanja za naslednjo sezono. Velik plus je zanj tudi pasaport, saj ima Liberty močne ambicije po ameriškem tržišču in mogoče bo Logan s tega vidika tržno zanimiv dirkač. 

 

Piastrija bom gledal z največjim zanimanjem. Skoraj težko verjeti, ampak Lando je postal senior dirkač, čeprav je komaj 23 let star. Zanimivo, Piastri je le dve leti mlajši. Pričakovan je vsaj nivo Rikiarda v učni sezoni Piastrija, karkoli več bo uspeh, če pa v rookie sezoni kakorkoli resno ogrozi Landa, potem je formula dobila talent na nivoju Hamiltona ali Maxa, v kar osebno sicer dvomim. Vsekakor potencialno zelo super vozniški par prihodnosti, preden Lando leta 2025 naveličan spizdi iz McLarna v projekt Audi.

  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Hja, Lando je res nasedel na govorance, kako bo Mclaren enkrat oh in sploh. Škoda, talent je hud, bi ga z veseljem gledal ob boku Maxa, Lojza, Leglega. 

 

Če se Williams konkretno ne popravi, potem bo verjetno Sarđent jebal ježa. Zadnjič sem poslušal Latifija. Dec malo manj da se ni zjokal kaka jajca so to. Da slabšega avta v svoji karieri ni vozil, da je pa pač Albonu malo bolj sedel, ker mu sedejo avti ki jim drsi prednji konec. Skratka gajba. 

Povezava do prispevka
Ripper reče pred 20 urami:

Hja, Lando je res nasedel na govorance, kako bo Mclaren enkrat oh in sploh. Škoda, talent je hud, bi ga z veseljem gledal ob boku Maxa, Lojza, Leglega. 

 

Če se Williams konkretno ne popravi, potem bo verjetno Sarđent jebal ježa. Zadnjič sem poslušal Latifija. Dec malo manj da se ni zjokal kaka jajca so to. Da slabšega avta v svoji karieri ni vozil, da je pa pač Albonu malo bolj sedel, ker mu sedejo avti ki jim drsi prednji konec. Skratka gajba. 

No neke druge opcije v času izbiranja sedeža lando ni imel. Merk je imel hamiltona in bottasa s pogodbami za še par let, drugi pa niso bili bistveno boljši kot mclaren + je imel veze s merkom, kar pomeni le mogoče racing point ali williams. Mislim da je v tistem trenutku kar dobro izbral team. 
Talent je, ni pa na ravni Russela, kar je bilo tudi očitno v F2. 
Ok latifi je lahko srečen že s tem da je bil eno obdobje v f1, saj večina average pay driverjev še to ne doseže (glej nissany v F2). realno je bil v F1 zaradi denarja, ker je bil williams v hudih časih, isti razlog zakaj je bil mazepin sezono pri haasu. 

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Chris reče Dne, 17. 1. 2023 at 9:15:

No neke druge opcije v času izbiranja sedeža lando ni imel. Merk je imel hamiltona in bottasa s pogodbami za še par let, drugi pa niso bili bistveno boljši kot mclaren + je imel veze s merkom, kar pomeni le mogoče racing point ali williams. Mislim da je v tistem trenutku kar dobro izbral team. 
Talent je, ni pa na ravni Russela, kar je bilo tudi očitno v F2. 
Ok latifi je lahko srečen že s tem da je bil eno obdobje v f1, saj večina average pay driverjev še to ne doseže (glej nissany v F2). realno je bil v F1 zaradi denarja, ker je bil williams v hudih časih, isti razlog zakaj je bil mazepin sezono pri haasu. 

Ammm, glede talenta Russella vs. Norrisa je na podlagi ene sezone, ki sta jo oba kot rookija odvozila v 2018, s tem da je Lando leto mlajši in sedel v Carlinu (ki v letu 2017 sploh ni dirkal v F2), Russell pa v ART Racingu, ki je bil v tistem obdobju tik pod vrhom, res nemogoče in neutemeljeno sklepati. Po mojem mnenju sta oba na zelo podobnem nivoju, samo drugačne karierne trajektorije imata. Jaz osebno preferiram Landa, ker mi je bistveno bolj simpatičen in mu privoščim, da McLaren končno sestavi dirkalnik, s katerim se bo uspel boriti za zmage. Kar bo seveda sv. Nikoli in dam roko v ogenj, da gre v roku dveh let v projekt Audi poleg Bottasa.

Povezava do prispevka
Suzi Difuzi reče pred 1 uro:

Ammm, glede talenta Russella vs. Norrisa je na podlagi ene sezone, ki sta jo oba kot rookija odvozila v 2018, s tem da je Lando leto mlajši in sedel v Carlinu (ki v letu 2017 sploh ni dirkal v F2), Russell pa v ART Racingu, ki je bil v tistem obdobju tik pod vrhom, res nemogoče in neutemeljeno sklepati. Po mojem mnenju sta oba na zelo podobnem nivoju, samo drugačne karierne trajektorije imata. Jaz osebno preferiram Landa, ker mi je bistveno bolj simpatičen in mu privoščim, da McLaren končno sestavi dirkalnik, s katerim se bo uspel boriti za zmage. Kar bo seveda sv. Nikoli in dam roko v ogenj, da gre v roku dveh let v projekt Audi poleg Bottasa.

V F2 imajo vsi enako vozilo. Ja nekatera moštva poznajo to vozilo bolj v detajle in znajo nastaviti neke osnovne setupe, ampak kljub temu ima pilot velik pomen. Russel je prav tako bil le eno leto v f2, tukaj nimaš nekega argumenta. Oba sta zelo kompetentna dirkača, vendar tudi v f1 je videti da lando ni še zrel zadosti na trenutke in mu mogoče manjka malček še v pameti (glej rusijo 2021). 
Ni zastonj še vedno brez zmage, medtem ko je v istem vozilu zmagal tudi ricciardo. 

Povezava do prispevka

Lando je prišel v F2 brez, da bi tekmoval v GP3, kjer je Russell dirkal in zmagal eno leto prej. Govorimo o temu, da je šel v konkreten razred višje, brez da bi leto in pol mlajši imel izkušnje s tekmovanjem v vmesni seriji in vseeno osvojil drugo mesto za bistveno bolj izkušenim novincem. Dosežka obeh sta izjemna.

 

To da so bolidi v seriji enakovredni, velja le na papirju. Bolid ni samo bolid, so inženirji zadaj, ki nastavljajo bolid, je vsa oprema in logistični support in kako je moštvo vodeno. Zelo veliko govora je bilo o temu, kako priviligiran je bil Šumaher mlajši v teh serijah, ker je imel vedno na voljo najboljše inženirje in finančno zaledje. Govorimo o dirkaču ki je osvojil vse feeder serije, pa je iz F1 odletel, ker ni bil dorasel.

 

Ne trdim, da je Lando boljši kakor George, ker tega samo na podlagi ene sezone v feeder seriji, kjer sta dirkala skupaj ne moreš trditi. Če gledamo primer zgoraj, potem je Mick boljši od obeh? 

 

To da je zakockal zmago v Sočiju in da se je dirko pred tem Ricciardu v Monzi prikazala Marija (in moštveni ukaz, da se ne smeta prehitevati) je splet okoliščin in neučakanosti po prvi zmagi. Lando v dirkanju dela izjemno malo napak, dirka čisto in se zna odzvati na težko vozen bolid. Kdo bo v F1 več dosegel (ergo, "bo boljši") je pa debata za čez 10 let, ne pa na podlagi ene skupne sezone v F2 in popolnoma različnih karier v štirih letih F1. 

  • Račka +1 2
Povezava do prispevka

Samo meni je bil pa letos najbolj simpatičen Vetel odkar se je pojavil. Pa še dirkal je dobro. Očitno je pritisk delal svoje in je posledično delal preveč napak. Sem ga zadnjič poslušal kako je govoril o  časih pri Ferariju. Da tam uspeš moraš biti iz jekla, pa poklopiti se ti more milijon zadev. Imeli so super avto, tudi njemu je steklo, samo po poletju je Merc naredil res razliko, italijani pa so obstali. Vetel je potem iz sebe hotel potegniti več, kot je bil sposoben avto in on. Ja je priznal bedasto napako v Nemčiji, samo spet v ozadju je bil ogromen pritisk. Takega Fetla kot letos bi komot spremljal še kako sezono.  

 

 

Povezava do prispevka

če si v ferrariju imajo vsi (predvsem italijasnki mediji) neverjetno velika pričakovanja. Poleg tega pa je vettel navijačem ferrarija deloval kot naslednik schumija in se je res OGROMNO pričakovalo od njega. Vettel je, glede na to kakšne bolide je vozil v ferrariju, naredil kar dobro delo (redno bil pred kimijem, kar pove dosti), ampak merk je bil premočen. 
Mislim da ga je ferrari (in tudi sam), še posebej v letu 2018 pošteno obdelal, potem pa s prihodom leclerca in binotta se je vedno da bodo stavili vse na slednjega. Si ne morem predstavljati pod kakšnim pritiskom/stresom je moral bit vettel v letih 2018 in 2019. Sem vesel da je zaključil kariero s dobrim ugledom, ki si ga je spet pridobil pri AM. 

Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...