Skoči na vsebino

[F1] Zimsko spanje 2022/2023


Flaming_C

Priporočeni prispevki

Danes in jutri bo zanimivo, kaj pripeljeta Ferrari in Mercedes. Glede na to, da je RBR zaenkrat predstavil zgolj evolucijo lanskega bolida in da gre pri vseh ostalih moštvih za konvergenco rešitev stranskih aero elementov v stilu RBR-jeve filozofije, bo zelo pomenljivo ali bodo pri neposrednih konkurentih izbrali kakšno drugo rešitev ali pa sprejeli dejstvo, da je RBR-jeva trenutno najbolj optimalna. To v teoriji lahko nakazuje na bolj strnjeno štartno vrsto, kar bi bilo super za gledalce in napeto prvenstvo, ampak osel gre enkrat na led, gledalci F1 pa vsako sezono pred prvimi testiranji, kjer bosta spet dve moštvi daleč spredaj in v enem od teh moštev vozi Max Verstappen.

uredilo bitje Suzi Difuzi
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
rajc reče pred 38 minutami:

ne vrjamem, da kdo gleda F1 izključno zaradi liveryjev. F1 je v vzponu, v ameriki se je odprl 300 milionski trg

Isto se je dogajalo pri NASCARju v 90ih, 00ih. gledanost naraste zaradi casual ljudi, ampak le-ti lahko hitro grejo. Pomembno je da zadržijo core gledalcev, ki je bil še pred drive to survive. Vidim veliko podobnost s omenjeno ero NASCAR s dodajanjem novih dirk s specifikacijami, ki najbolj ustrezajo casual ljudem (f1 mestne, NASCAR quad ovali) in zanemarjanjem tradicije (stare proge: F1 npr Hockehneim, NASCAR North Wilkesboro). Čakam le še da F1 uvede playoffe.
Ne pozabi da je bil NASCAR v prehodu v novo tisočletje drugi najbolj gledan šport v USA, sedaj pa imajo napol prazne short tracke. 

  • Račka +1 2
Povezava do prispevka

Mclaren s podobno rešitvijo sidepodov kot RBR, Aston MArtin mi je neka cigla brez idej kako naprej. Ferrari pa lep :wub:, zvok tudi pomaga. Evolucija lanskega, saj jim tako ni veliko manjkalo do vrha in upam, da so dodelali vzdržljivost da bodo držali tempo RBR. 

 

Sedaj ostaja zgolj še Mečka,da pokaže čudo božje, ki naj bi izzvalo prva dva. 

 

Aja pa RBR, ki bo verjetno na testiranje pripeljal vesoljsko ladjo :D  

 

Ups, še Renoja imamo... No ja, mogoče pa presenetijo. 

Povezava do prispevka
Ripper reče pred 38 minutami:

Mclaren s podobno rešitvijo sidepodov kot RBR, Aston MArtin mi je neka cigla brez idej kako naprej.

 

Ups, še Renoja imamo... No ja, mogoče pa presenetijo. 

Moje nestrokovno mnenje je, da je AM bolj aero razvit, kakor McLaren, sploh zgornji del hlajenja je bolj radikalno adaptirana filozofija RBR z usmerjanjem proti izpuhu. Kako bo na stezi bomo videli 

 

Glede Alpina, so že ušle fotografije z včerajšnjega promo snemanja, surprise surprise, dirkalnik je evolucija lanskega v duhu RBR.

 

 

Screenshot_2023-02-14-14-00-08-439_com.android.chrome-edit.jpg

Povezava do prispevka

Nočem da napačno izpade, ampak dejansko vi gledate te predstavitve livrej? 
Meni se zdijo tako brezzveze, sama marketinška poteza. Edino kar gledam so mogoče quali pa dirke (še to sem se odločil da letos bom gledal le highlightse quali in dirk, ker imam boljše stvari za delat v lajfu). 

Povezava do prispevka

dobra poteza, kao vrnitev v zmagovalna leta W11 in W12, skrito pa je črna zato k se (ne) vidi koliko barve so prešparali. Glej slike od blizu. Ogromno nebarvanih karbonskih vlaken se vidi. 

 

No photo description available.

uredilo bitje Chris
Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...