Skoči na vsebino

Indiana Jones and the Dial of Destiny


cin der

Priporočeni prispevki

Mnjah, iskreno povedano...film bi lahko bil 40 minut krajši in s tem boljši...akcijski prizori so faking PREDOLGI, sploh ni konca. Potem imamo prizor, kjer opišejo nek spomin....10/15 minut kasnej ga pa pokažejo kot flashback....Pol pa ne vem, a so ljudje butasti, da ni dovolj, da sta se osebka o tem dogodku prej pogovarjala in ga moramo še videti..... Zadnja ura mi je bila še najboljša, kjer so dejansko malo reševali uganke (uganko?), pa se plazili po jamah, grobnici. Nek chase scene je bil na vsakih 5 minut in trajal celo večnost. Idk, mogoče sem ratal prestar za te fore....

Povezava do prispevka

dobr da hollywood občasno sproducira tut kak slab film da lahko YT debili jokajo pa baitajo klike

se mi zdi ma critical retard že en 50. video o tem kako je tanovi indy filem slap woke filem

 

imo, če ne bi blo slabih filmov pa woke industrije bi ta stric žvel v kartonski škatli

Povezava do prispevka

Gledal vceraj in ne razumem hejta. Boljši je od negledljivega “oki-doki-indiana-jones” Temple of doom, ter malo boljsi of kristalne lobanje. 
8/10 popolnoma ok vecer, gledal bom se enkrat cez kako leto na Disney+ in zivel dalje.

Upam da naredijo se kak del.

Povezava do prispevka

Meni je že osnovna ideja potovanja skozi čas sila neprivlačna, podobno kot pri nezemljanih v četrtem delu. Se mi zdi, da gre uspeh prvih Indyjev poleg res obrtniško vrhunske dodelanosti pripisati motivom judeokrščanske ezoterike za prvi in tretji del ter indijske ezoterike za drugi del. Sploh ta judeokrščanska ezoterika res pali in pomoje ni naključje, da sta prvi in tretji del najbolj cenjena. Saj štekam idejo za četrtim delom, tudi aluzije na preplah glede nezemljanov in mars attack filmov iz petdesetih in šestdesetih so mi jasne in po svoje kjut, ampak pač enostavno zgodbo o kelihu in skrinji zaveze lažje kupim kot prepričljivo, sploh ker je nekaj fascinantnega na judeokrščanski ezoteriki, tudi 4chan memeti okrog Kabale pričajo o tem

 

Potovanje skozi čas se mi zdi še bolj bullshit od nezemljanov, verjetno pa pač sede v ta zeitgeist multiple vesolij raznih Iron Manov in podobnih zadev. Indiana Jones bi moral biti pomoje z eno nogo še v realnosti. Saj ni tako težek recept. V realnosti utemeljeni stunti, praktični efekti, hopanje po eksotičnih lokacijah, neka krščanska relikvija a la sulica, ki je prebodla Kristusa, ayyyyyy, v to daš castaš še nekaj žensk in temnopoltih i idemo

 

Imam pa poleti namen pogledat par starih pustolovskih filmov, ki so influencali prvega Indyja. Sem že hyped 

Povezava do prispevka
JediEagle reče pred 8 urami:

kaj je pa woke na tem filmu?upam,da ne "nazis are bad" lines pa helena 

WOKE ELEMENTS

While Phoebe Waller-Bridge’s charismatic performance couldn’t save Helena from being an off-putting stereotypical “strong independent woman (i.e. woman written as a snarky cartoon man),” she does about as much with the character as anyone could. At least Helena isn’t shown as being able to manhandle 200 lbs men in their prime.

There are several woke one-liners hamfistedly peppered throughout the movie.“You trigger happy cracker” is uttered without any self-awareness.

Just because white people think it’s dumb and aren’t bothered by it doesn’t make it any less a racial slur. The hypocrisy is what’s offensive.

“You stole it. He stole it. I stole it. It’s called capitalism.”

“[I’m] daring, beautiful, and self-sufficient” is uttered by Helena as a snarky reminder that she’s a strong independent woman, just in case you forgot.

Indiana Jones has witnessed the wrath and healing powers of God first-hand. Yet in this movie, he utters the meaningless Leftist platitude, “It’s not what you believe but how hard you believe.”

The CIA and U.S. Government are evil and willing to let innocent Americans be murdered in order to let their pet Nazi rocket scientist pursue what they believe to be a hobby.

Helena scoffs at the idea of being rescued by a man.

Helena knocks out the legendary (but now hysterical) Indiana Jones with one punch!

Oh, and she punches like a girl.

uredilo bitje Hernir
Povezava do prispevka
Hernir reče pred 11 urami:

Meni je že osnovna ideja potovanja skozi čas sila neprivlačna, podobno kot pri nezemljanih v četrtem delu. Se mi zdi, da gre uspeh prvih Indyjev poleg res obrtniško vrhunske dodelanosti pripisati motivom judeokrščanske ezoterike za prvi in tretji del ter indijske ezoterike za drugi del. Sploh ta judeokrščanska ezoterika res pali in pomoje ni naključje, da sta prvi in tretji del najbolj cenjena. Saj štekam idejo za četrtim delom, tudi aluzije na preplah glede nezemljanov in mars attack filmov iz petdesetih in šestdesetih so mi jasne in po svoje kjut, ampak pač enostavno zgodbo o kelihu in skrinji zaveze lažje kupim kot prepričljivo, sploh ker je nekaj fascinantnega na judeokrščanski ezoteriki, tudi 4chan memeti okrog Kabale pričajo o tem

ne samo to, tudi ta pravi naciji so bili udarjeni na ezoteriko, že sam simbol (svastika) je ezoterične narave, kar naredi film malce plausible oz.spominja na avanturistične stripe iz 30./40.

 

enako kot SW, ki spominja na SF iz tistega časa, uniforme Imperija, stormtrooperji, vesoljske bitke spominjajo na vojno na Pacifiku

 

daš neke vesoljce ali time travel, pa več ni Indy

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
Hernir reče pred 15 urami:

WOKE ELEMENTS

While Phoebe Waller-Bridge’s charismatic performance couldn’t save Helena from being an off-putting stereotypical “strong independent woman (i.e. woman written as a snarky cartoon man),” she does about as much with the character as anyone could. At least Helena isn’t shown as being able to manhandle 200 lbs men in their prime.

There are several woke one-liners hamfistedly peppered throughout the movie.“You trigger happy cracker” is uttered without any self-awareness.

Just because white people think it’s dumb and aren’t bothered by it doesn’t make it any less a racial slur. The hypocrisy is what’s offensive.

“You stole it. He stole it. I stole it. It’s called capitalism.”

“[I’m] daring, beautiful, and self-sufficient” is uttered by Helena as a snarky reminder that she’s a strong independent woman, just in case you forgot.

Indiana Jones has witnessed the wrath and healing powers of God first-hand. Yet in this movie, he utters the meaningless Leftist platitude, “It’s not what you believe but how hard you believe.”

The CIA and U.S. Government are evil and willing to let innocent Americans be murdered in order to let their pet Nazi rocket scientist pursue what they believe to be a hobby.

Helena scoffs at the idea of being rescued by a man.

Helena knocks out the legendary (but now hysterical) Indiana Jones with one punch!

Oh, and she punches like a girl.

spačeki trumptardi

Povezava do prispevka

Bil na premieri, pa ta teden grem še enkrat. Harrison mi je najljubši igralec in Indiana Jones najljubši lik. Leta 2023 videti Harrisona v usnjeni jakni in s klobukom, slišati Williamsovo glasbo, tega si nikdar ne bi mislil. Zato hočem film v kinu videti še najmanj enkrat.

Pred ogledom sem se bal, da bo film zanič, po drugi strani pa imel nerealna pričakovanja, da bo tako dober kot The Last Crusade.

Film ni zanič, boljši od Crystal Skull, ni pa tudi The Last Crusade. Igralci so mi kul, negativec je kul. Enkrat je bilo glede tega rečeno, da so naciji najboljši negativci, in če v resnici ne bi obstajali, bi se jih morali izmisliti. Film se ne pretvarja, da Indy ni star in grumpi. Tudi ta ženska mi sploh ni neki nadležna, raznih napovedanih woke zadev ni, pa imam kar radar za to. Vizuelno je vse ok, in ne tako kot v četrtem delu, ko je bilo vse svetlo in čisto kot iz pralnega stroja.

 

Bi pa nekaj stvari spremenil.
 

Spoiler

Začetek filma je dober in kar ujame pravi Indiana Jones feeling, čeprav je deepfake tehnologija še daleč od idealne. Obrazi so presvetli.

Ni mi všeč, da je Sallah zdaj v New Yorku, kot vedno bi moral biti nek insider v puščavi. Tudi Antonio Banderas ima prekratko vlogo. Za tako kratko vlogo je škoda, da so sploh vpoklical tako znanega igralca.

Zaključek filma ni posrečen. Skrinja zaveze, kamenje, kelih… Vse te stvari so mistične in tudi v filmu pokažejo neko moč, ampak dejanski time travel je pa stopnjo višje. Preveč.

Ne vem kje scenaristom in režiserjem pamet, ampak da pri takih denarjih, ki jih služijo, ne vedo, da Indiana Jones v uradnem loru na stara leta izgubi oko, in da tega niso izkoristili v filmu, tega ne razumem. Stokrat bolje bi bilo, da bi se na koncu Indy in Voller tolkla na letalu, Indy bi izgubil oko in zadnji trenutek skočil z letala, ki bi ga uničil portal. Indy se reši, izgubi oko, mi pa nikdar ne bi izvedeli, ali time travel deluje ali ne. Škoda. Dejansko sem ves čas pričakoval kaj takega in na koncu nisem mogel verjet, da tega niso izkoristili.

 

Kot sem že rekel, film seveda ni klasika kot prvi trije in ima kar nekaj zamujenih priložnosti. Ampak Ford v fedori in z bičem, glasbena tema….Je nekaj vredno. Grem gledat še najmanj enkrat, da si ustvarim popolnejšo sliko.

uredilo bitje ayrton79
  • Račka +1 2
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
maksi reče pred 11 urami:

 

 

daš neke vesoljce ali time travel, pa več ni Indy

Ja, ker Indy je vedno bil znan po realizmu, kot so božje intervencije in varno pristajanje iz visoke višine na napihljivem raftu. Vesoljci, potovanje skozi čas, hladilnik scena, Holy Grail, ne vidim razlike, razen to da sta prvi in tretji film gladko najboljša v seriji. 

 

So pa vseeno stupid fun in nič drugega. Zakaj bi Indy filme jemal resno?

Povezava do prispevka

Se ne strinjam. Kaj ti bosta pomagala predvojna mistika in naziji, brez super igralcev, ki se zavedajo v kakem filmu so; brez dobrega scenarija; brez Spielberg vizije, ki je bil sposoben res delat magijo brez CGIja

 

 

 

Nek Captain America, ki ima tudi dost podobnih motivov nima za burek proti Indy 1 in 3, pa tudi proti slabši in annoying dvojki.

 

 

Povezava do prispevka

Sem izkoristil vecer brez planov pa pogledal film vceraj v kinu.

 

Brez kompliciranja, meni je bil super. A je to najboljsi Indiana Jones film? Ne. Definitivno pa ni najslabsi. A ponuja obilico nostalgicnega vzdusja? Japs.

 

Ima pa par manjsih minusov. Lahko bi bil 20 min krajsi, recimo. Dolocene scene, sploh zacetek filma, so se mi zdele rahlo pretemne. Dolocena akcija, predvsem razni car chasei, so bili malo prevec CGI. Pa niti ne nujno slabi (omg, sem zadnjic pogledal 20 minut Fast and Furious X, tisto je zares slab CGI v vsakem kadru), ampak nekako opazno nenaravni? Vsa ta car chase akcija je zaradi CGIja delovala kot v nekem fast forward posnetku.

 

Woke elementov, razen omenjenih v @Hernier citatu, niti ni zares? Mogoce me je medex nahypal, pa ni bilo, ne. Helena je malo tak brezvezen try hard lik v filmu (mogoce je to skrivno Disneyevo sporocilo, da so vse woke zenske brezvezne?), to je pa to.

 

Pricakoval sem vec potovanj skozi cas, cesar na sreco ni bilo, kar pa je bilo, je pa bilo uporabljeno v tem lahkotnem pustolovskem tonu filma.

 

Skratka, zadovoljen z obiskom kina, filmu dam 7 medexov od 10.

Povezava do prispevka

Včeraj bil v kinu drugič. Ker sem zgodbo že poznal sem bil bolj pozoren na prizore in detajle. Zadovoljen sem, in to bolj kot prvič. Ford je dober, Mikkelsen je dober, barva filma je super...

 

Edino kar me moti je pač

 

Spoiler

time travel in da Indy na koncu ne izgubi očesa. To bi bil res dober detajl.

 

Ne razumemn vseh negativnih reviewev po netu. Mogoče so pa razočarani, ker film ni woke, in ga hočejo zaradi tega zjebat.

uredilo bitje ayrton79
  • Račka +1 1
  • Ne me jebat 1
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...