Skoči na vsebino

Kitajska - počasi se vrača v svojo zgodovinsko vlogo najbolj napredne države sveta


Kruz

Priporočeni prispevki

fauzić reče pred 22 minutami:

Ni tako enostavno. Ko svet postane globalen se pač moramo naučiti sobivati. 

 

Primer je zelo podoben s podobo  Muhaaedda. Zakaj ne bi spoštovali želje (ne pravic!) drugih, če je to mogoče? Koncept "free speech" je v tem smislu širjenje evropocentrizma, kjer to ni potrebno. Govorim seveda o primerih, kjer te zahteve niso absurdne. 

A si sploh pogledal posnetek, kaj ni enostavno? Če pa tole ni absurden primer pol pa res ne vem ... 
če bi tile "turisti" ne želeli biti posnetku, bi se pač lepo sprehodili naprej.

Tko so pa iz muhe naredili slona in je bil efekt lih kontra.

 

 

Tko kot je sam povedal vmes:
"When in Rome do as the Romans do"

uredilo bitje Ejga
Povezava do prispevka
Ejga reče Pravkar:

A si sploh pogledal posnetek, kaj ni enostavno? Če pa tole ni absurden primer pol pa res ne vem ... 
če bi tile "turisti" ne želeli biti posnetku, bi se pač lepo sprehodili naprej.

Tko so pa iz muhe naredili slona in je bil efekt lih kontra.

 

 



 

sem pogledal. Edini problem tu je, da želijo, da niso objavljeni. To je vse. Mislim, da v primeru, da bi se skrilo njihove face ne bi bilo nobenega problema. 

 

Recimo da jaz snemam na Čopovi v Ljubljani. Nekdo pride do mene in reče ... oprosti, jaz ne želim biti na posnetku : kaj bom naredil? Dramo ali bom spoštoval njegovo željo? 
Ne vemo niti zakaj ne želijo biti na posnetku. 

Povezava do prispevka
fauzić reče pred 3 minutami:

sem pogledal. Edini problem tu je, da želijo, da niso objavljeni. To je vse. Mislim, da v primeru, da bi se skrilo njihove face ne bi bilo nobenega problema. 

 

Recimo da jaz snemam na Čopovi v Ljubljani. Nekdo pride do mene in reče ... oprosti, jaz ne želim biti na posnetku : kaj bom naredil? Dramo ali bom spoštoval njegovo željo? 
Ne vemo niti zakaj ne želijo biti na posnetku. 

No, tukej se gre v veliki meri tudi za način oziroma pristop.

Če bi utemeljili svoje zahteve s kakšno logično razlago, bi bilo seveda razumljivo ... tko so pa prišli do pianista kot ena vzvišena undercover policija mahajoči s CCP zastavico (v UK!) s tem, da se je un tip potem začel še dret kot manijak in uprizarjat lažni napad. :rolleyes:

Povezava do prispevka
Ejga reče Dne, 27. 1. 2024 at 12:47:

No, tukej se gre v veliki meri tudi za način oziroma pristop.

Če bi utemeljili svoje zahteve s kakšno logično razlago, bi bilo seveda razumljivo ... tko so pa prišli do pianista kot ena vzvišena undercover policija mahajoči s CCP zastavico (v UK!) s tem, da se je un tip potem začel še dret kot manijak in uprizarjat lažni napad. :rolleyes:

poenostavljaš. prišli so dokaj kultivirano in zahtevali da se jihumakne. 

 

vidiš, to je problem globalnega sveta. mi ne poznamo njihov navad, njihovih zakonov. Podobno kot ne znamo razumeit kako globoko užaljeni so bili muslimani nad dejanji Charlie Hebdo. 

 

Recimo da greš s punco v Saudovo Arabijo. Bi pristal na to, da mora skrit obraz? 

 

različna zgodovina, ki razvija različne odnose do različnih tem. nemogoče je sobivanje, če ne popuščamo tam kjer nas to popuščanje ne boli - recimo tu bi lahko lepo skrili njihove obraze. (vemo recimo da ma CCP najboljši sistem video nadzora na svetu : mogoče jih je skrbelo kaj bo Xi rekel na to, da so v Londonu : ne vemo zakaj je šlo) 

uredilo bitje fauzić
Povezava do prispevka
fauzić reče pred 3 urami:

poenostavljaš. prišli so dokaj kultivirano in zahtevali da se jihumakne. 

 

vidiš, to je problem globalnega sveta. mi ne poznamo njihov navad, njihovih zakonov. Podobno kot ne znamo razumeit kako globoko užaljeni so bili muslimani nad dejanji Charlie Hebdo. 

 

Recimo da greš s punco v Saudovo Arabijo. Bi pristal na to, da mora skrit obraz? 

 

različna zgodovina, ki razvija različne odnose do različnih tem. nemogoče je sobivanje, če ne popuščamo tam kjer nas to popuščanje ne boli - recimo tu bi lahko lepo skrili njihove obraze. (vemo recimo da ma CCP najboljši sistem video nadzora na svetu : mogoče jih je skrbelo kaj bo Xi rekel na to, da so v Londonu : ne vemo zakaj je šlo) 

Če je zate kultivirano, da se začne dret kot manijak in lagat zatem, ko pianist ni pristal na njegov nonsense, potem pa res ne vem.

 

Kar še sklepam glede tega posnetka ... v svobodnih državah, kjer se dopušča svoboda misli in govora, kjer so prebivalci lahko odprto skeptični do režima v katerem bivajo je normalno, da se razvije debata kot se je tale na posnetku  ... verjetno je tega to zelo presenetilo (sklepam, da je en aparatčik navajen, da ga tisti s katerimi ima opravka doma ubogajo, ko nekaj ukaže) in je zato tako nenavadno reagiral z dretjem. Drugače če pa ni to je pa mal ironično, ker prihaja iz države, ki je najbolj znana po  sistemu nadzora prebivalstva s kamerami in avtomatskim pripisom socialnih minusov pa plusov na tej podlagi - in se potem pritožuje v UK nad random folkom, ki ga nič hudega sluteči nenamerno zajamejo v svoj objektiv?  In če bi imel res dobre razloge, da bežijo pred nekimi preganjalci (ne verjamem), bi pa morali čisto drugače pristopiti.

Glede Savdske Arabije pa bi pristal ja. Kot turist se je treba prilagajati pravilom destinacije.

 

uredilo bitje Ejga
Povezava do prispevka
fauzić reče Dne, 28. 1. 2024 at 13:03:

vidiš, to je problem globalnega sveta. mi ne poznamo njihov navad, njihovih zakonov. Podobno kot ne znamo razumeit kako globoko užaljeni so bili muslimani nad dejanji Charlie Hebdo. 

 

Recimo da greš s punco v Saudovo Arabijo. Bi pristal na to, da mora skrit obraz? 

 

Ne rabimo poznat njihovih navad in obicajev ker so oni prsli k nam.

 

Ce bi sel z zeno v SA in ne bi vedel da morajo zenske zakrit obraz in bi do mene prisel jezen arabec in rekel da zaljim njihovo kulturo bi zena zakrila obraz. No, predvidevam, tezko govorim zanjo amapak jaz bi si ga, ce bi bilo to pricakovano.

 

Sploh ne razumem kaj ti ni jasno tle, oni so obiskali tujo drzavo, nimajo niti ene dodatne pravice v primerjavi s tamkajsnjimi prebivalci. Kdor misli nasprotno je debil.

Povezava do prispevka
Arey reče pred 1 minuto:

Ne rabimo poznat njihovih navad in obicajev ker so oni prsli k nam.

 

Ce bi sel z zeno v SA in ne bi vedel da morajo zenske zakrit obraz in bi do mene prisel jezen arabec in rekel da zaljim njihovo kulturo bi zena zakrila obraz. No, predvidevam, tezko govorim zanjo amapak jaz bi si ga, ce bi bilo to pricakovano.

 

Sploh ne razumem kaj ti ni jasno tle, oni so obiskali tujo drzavo, nimajo niti ene dodatne pravice v primerjavi s tamkajsnjimi prebivalci. Kdor misli nasprotno je debil.

mogoče premalo radikalno. 

 

pač, ne moreš ti od vseh zahtevat da imajo samo zato ker so prišli v tujo državo iste pravice. 

Povezava do prispevka

Jaz sem najprej mislu da so na kitajskem in sem bil pizda ta pianist ma jajca, pol sem ugotovu da so v UK ... what the fuck? Prideš v tujo državo in tam neki fakaš nekemu pianistu ki snema? Pač pojdi okoli kamere in konec zgodbe lmao. Tisto uprizarjanje napada in histerično vzklikanje je pa itak pokazalo, da je model fuknjen, ni čudno da fauzo simpatizira z njim.

Povezava do prispevka

Ok. 

 

 

Kar se tiče videa. Pianist prvi stopi v kontakt s Kitajci rekoč "can you do a little dance" in nadaljuje z "british girls are more fun than japanese girls". Ko pridejo do njega jih označi za komuniste, ki mahaja s komunistično zastavo. Tu je bistvena razlika, kot pove tudi eden od gostujočih : Kitajska kot država je komunistična, ni pa vsak Kitajec komunist. Obenem kitajska zastava ni "communist flag" ampak označuje ponosni narod. 

Razumete? Podobno bi bilo, če bi vsakega Nemca v drugi svetovni vojni označili za nacista. Vse kar model pove je borderline ali pa straight up rasistično. 

Ko jo vpraša ali jih je ujel s svojo kamero v objektiv je njegov odgovor "are we not allowed" 

 

 Kitajci ne vejo, da gre to na youtube, dokler se kitajka ne pogovori z modelom, ki je s tem pianistom igral piano. TU sumim je srce te težave. V trenutku ko zvejo, da gre to na youtube, torej na internet in bo dostopno se želijo pogovoriti z njim. Jasno je, da Kitajka s težavo govori angleško zato pride do problem s prevodom : ne pravi, da mu ni dovoljeno snemat, ampak da oni ne dajejo privoljenja, da so na posnetku, mogoče samo želi povedat, da ONI sami ne smejo povedat da snemajo (tbh je tu zadeva dost čudna. Kot nekaj s CCP)

 

Je model, ki se začne pogovarjat s pianistom preveč agresvino nastopil? Absolutno, malo se mu je spipalo. Mal smešno

 

AMPAK - osnovni problem je : ko Kitajka pristopi in prosi, da njihove face na video niso vidne ... je najmanj kar lahko naredi pianist, da pač te face skrije v posnetku. Problem rešen. 

je to njegova zakonska dolžnost? ne. AMpak to ne pomeni, da ni to najbolj človeško kar lahko naredi. 

cel video je prikrito rasističen. Model ma očitno probleme s komunizmom, komunisti in Kitajsko. 

 

Res je, očitno so Kitajci prepričani, da imajo neko zakonsko podlago za to, da to prepovejo (ki je nimajo), ampak pač dalo bi se v dialogu vse rešit. Ko Kitajka pristopi je pianist po nepotrebnem osornem, če ne že nesramen in gre v ekstreme (not allowed, not disco, am I gonna get put in jail ...) 

 

 

Problem je jezik in nasilje obeh strani. 

uredilo bitje fauzić
Povezava do prispevka

Sicer leto star video, samo še vedno relevanten.

Tip je iz JAR-a, živel 12 let na Kitajskem, 3 leta nazaj je moral pobegnit, ker so ga povsod zasledovali, zasliševali itd. Se spomnim posnetka pred mnogimi leti, ko je v Shenzenu v marketu nakupil komponente in si sam sestavil iPhone 6S za 300 eur(+

orodje, se pravi 1000 vse skup) in je ugotovil, da nekega orodja še ne bi blo treba kupit.

Povezava do prispevka

Kitajska s komunistično partijo na čelu ne bo nikoli neka velesila ala Amerika.

 

Partija je postala malce preveč važna misleč, da so 1990 Kitajsko sami spravili v 2015 Kitajsko z nekim genialnim delom partije. A v resnici je bila fora da Zahod spravil pol svoje industrije k njim. Partija je v bistvu samo odprla vrata.

Da pa je bila Kitajska v tako slaben stanju ob koncu 80ih gre itak zahvala partiji. Komunistična Kitajska je bila tik pred zlomom.

Brez zahoda bi Kitajska še danes bila na ravni 1990 Kitajske.

 

Če bi radi videli kakšna bi bila Kitajska brez komi partije si poglejte Tajvan.

 

Povezava do prispevka

Aaj zdaj so začeli grozit z napadom Tajvana, pa si ga mislijo kar lastit, pa nikoli sploh ni pripadal Kitajski. Kitajska pod partijo je lih malo blažja verzija Severne Koreje.   Vsaj na dobri poti je s temi tofu dreg projekti, zanič avti, great firewallom  itd.

Povezava do prispevka
Wallux reče pred 17 urami:

Kitajska s komunistično partijo na čelu ne bo nikoli neka velesila ala Amerika.

 

 

problem je ze v vzgoji in izobrazevanju. V ZDA dropouti in faliranci iz faksom ustvarjajo eno tehnolosko revolucijo za drugo. Ker solstvo podpira kreativnost a ne akademske briljantnost. Kitajci pa imajo enega najtezjih sprejemnih na svetu

 

To se vidi tudi v razvoju lastnih kitajskih a.i resitev. Kitajci v nepremirnem vecjem obsegu filanju slednje z podatki ampak da bi sami tehnolosko naredili kaksen napredek pa nula.

 

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
Wallux reče pred 17 urami:

Kitajska s komunistično partijo na čelu ne bo nikoli neka velesila ala Amerika.

 

Undead reče pred 14 urami:

Tajvana, pa si ga mislijo kar lastit, pa nikoli sploh ni pripadal Kitajski. Kitajska pod partijo je lih malo blažja verzija Severne Koreje.   Vsaj na dobri poti je s temi tofu dreg projekti, zanič avti, great firewallom  itd.

 

VonGriffin reče pred 19 minutami:

 da bi sami tehnolosko naredili kaksen napredek pa nula.

 

Kolk copiuma na dan fantje skadite?

 

Wallux reče pred 17 urami:

Če bi radi videli kakšna bi bila Kitajska brez komi partije si poglejte Tajvan.

Ja ful dobr, otoška država, ki ima bdp na prebivalca, k Slovenija. VSako večje kitajsko mesto ima višji GDP in je future city za Tajvan.

 

Povezava do prispevka

kaj to vse bereš. Kitajci, ki so praktično tehnološko samozadostni, "ne delajo napredka" . Pa Rusi tut nimajo za burek, ker "itak noben ne zna uporabljat računalnika", ane? :) 

 

tole je res copium. enkrat nas bodo samo pregazili kot v RA2, ker pač smo tako zaverovani vase. 

 

zadnjič gledam enga twitch streamerja (že neki cajta nazaj) pa je model razlagal kako Rusi nimajo za armor. Pa sem ga vprašal če ve koliko denarja dnevno vržejo v artilerijo ... pa me je benal :) ... folk je res čist pijan od copiuma. Namesto, da bi prepoznali zelo resnega tekmeca. In to je problem, ker je družba sama vrhovno neumna : da se to ne dogaja samo na forumu vrste mn3njalnik, ampak nasploh tudi v politiki. Pač folk ni več izobražen. 

uredilo bitje fauzić
Povezava do prispevka
fauzić reče pred 41 minutami:

kaj to vse bereš. Kitajci, ki so praktično tehnološko samozadostni, "ne delajo napredka" . Pa Rusi tut nimajo za burek, ker "itak noben ne zna uporabljat računalnika", ane? :) 

 

tole je res copium. enkrat nas bodo samo pregazili kot v RA2, ker pač smo tako zaverovani vase. 

 

zadnjič gledam enga twitch streamerja (že neki cajta nazaj) pa je model razlagal kako Rusi nimajo za armor. Pa sem ga vprašal če ve koliko denarja dnevno vržejo v artilerijo ... pa me je benal :) ... folk je res čist pijan od copiuma. Namesto, da bi prepoznali zelo resnega tekmeca. In to je problem, ker je družba sama vrhovno neumna : da se to ne dogaja samo na forumu vrste mn3njalnik, ampak nasploh tudi v politiki. Pač folk ni več izobražen. 

Ne vem no glede folka ... če bereš komentarje okoli tega pod novicami na rtv al pa 24ur jih 90% razmišlja tako kot ti.

(Razen, če so to ruski troli)

uredilo bitje Ejga
Povezava do prispevka
Ejga reče pred 6 urami:

Ne vem no glede folka ... če bereš komentarje okoli tega pod novicami na rtv al pa 24ur jih 90% razmišlja tako kot ti.

(Razen, če so to ruski troli)

Eno so bebci, ki navijajo za Rusijo (povečini priseljenci vemo od kje). 

 

Drugo je resno vzeti grožnjo, ki jo Kitajska in Rusija predstavljata modernemu svetu. To ne pomeni navijati za Rusijo ali Kitajsko, ampak samo trezno pogledati na situacijo. Že Rusija je near-peer v Ukrajini NATU in USA (po kvaliteti orožja), kaj šele Kitajska. 

 

Gluparit neumnosti ala "sukhoji so zanič, tanki se kvarijo" pomeni ignorirati zelo resno nevarnost svetovnemu miru. 

Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...
atomic reče Dne, 5. 2. 2024 at 10:03:

 

 

 

Kolk copiuma na dan fantje skadite?

 

Ja ful dobr, otoška država, ki ima bdp na prebivalca, k Slovenija. VSako večje kitajsko mesto ima višji GDP in je future city za Tajvan.

 

 

Haha! Dej sanji mudel. Kitajska mesta so en drek, ne pa future.

Povezava do prispevka
VonGriffin reče Dne, 5. 2. 2024 at 9:40:

 

problem je ze v vzgoji in izobrazevanju. V ZDA dropouti in faliranci iz faksom ustvarjajo eno tehnolosko revolucijo za drugo. Ker solstvo podpira kreativnost a ne akademske briljantnost. Kitajci pa imajo enega najtezjih sprejemnih na svetu

 

To se vidi tudi v razvoju lastnih kitajskih a.i resitev. Kitajci v nepremirnem vecjem obsegu filanju slednje z podatki ampak da bi sami tehnolosko naredili kaksen napredek pa nula.

koreja je podobna zgodba kot kitajska, pa jim gre kar ok

Povezava do prispevka

Kitajski ne sasmo, da se sesuva ekonomija in bežijo vse tuje firme ven, Hong Kong so tud sami sesuli, kakor fajn so ga Angleži postavili. Pa da ne omenjamo poceni kitajskih tofu dreg stavb, ki jih zgradijo v 1 dnevu in se tud tko hitro sesuvajo, električni avtomobili jim na veliko gorijo itd. Jap, China stronk. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...