Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

tu sta dve možnosti, ali si kupoval v času mininga booma ali pa slovenska trgovina

 

  

DaMachk reče pred 6 minutami:

edit: gledam se ponudbo iz julija 2017: 370€ v enaa

in sedaj ti prodajajo 3080 za dva jurja, od kdaj so slovenske trgovine neka referenca glede cen

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
maksi reče pred 4 minutami:

tu sta dve možnosti, ali si kupoval v času mininga booma ali pa slovenska trgovina

mining boom je bil.

dobil sem eno izmed najcenejsih kartic normalne velikosti, pa da je bla na voljo.

Rabil sem ker sem takrat kupoval in je to bilo.
Al to, al pa laptop iz 2011 :D 

Povezava do prispevka

Odkar imam RTX 3060 Ti sem več časa štrkal po nastavitvah kot igral. Ugotovil sem eno zoprnijo - monitor utripa (flickering) z GSYNC vklopljenim na AOC 144hz monitorju. Zanimivo, prej z 1070 nobenih težav, pa sem imel GSYNC nonstop vklopljen. Vidi se kot hitro spremembo brightnessa ob spremembi FPS. Zadevo sem po 2 dneh reševanja rešil takole:

 

1. Izklop G-SYNC

2. Zdenifiran range in dodan parameter freesync frekvence 35-144hz s pomočjo orodja CRU (custom resolution utility)

3. Restart driverja 

4. Vklop G-SYNC

 

Sedaj moram samo še potestirati, če bo to ostalo permamemtno, eni pravijo da je treba vedno znova resetirat driver. :| 

 

Video rešitve: 

 

Primer kako izgleda flickering (mene je motlo za popizdit, na koncu sem samo še to čakal in gledal namesto igral).

 

 

Povezava do prispevka

Če kj hejtam, je pa to, da ko dobim neko novo stvar in tko ful navdušen in komaj čakam potem pa nekaj ne dela, al nek bug al neki neki...

 

Upam, da rešiš zadevo. 

 

Aja BTW ali je  vsak G-sync monitor tudi freesync?

uredilo bitje atomic
Povezava do prispevka
atomic reče pred 1 minuto:

Če kj hejtam, je pa to, da ko dobim neko novo stvar in tko ful navdušen in komaj čakam potem pa nekaj ne dela, al nek bug al neki neki...

 

Upam, da rešiš zadevo. 

 

Aja BTW ali je  vsak G-sync monitor tudi freesync?


Ty, ja - hvala enako. Sej načeloma rad rešujem probleme, ampak je neka frustracija, pa testiranje itd.. Glede tega so konzole bolj stress free - tako kot laufa, tako laufa - take it or leave it. :-D 

 

Dobro vprašanje si postavil - bi rekel, da ja. Večji problem je obratno - niso vsi freesync monitorji G-SYNC compatible. Zato tudi cene tako varirajo glede na G-SYNC podporo. Kolikor sem zasledil, imaš 4 kategorije podpore:

 

G-SYNC Ultimate

G-SYNC

G-SYNC Compatible

Freesync (in potem moliš in upaš, da dela G-SYNC - tak je moj AOC npr, tudi če ni uradno podprt (in tudi nvidia control panel zajoka, da ni))

 

G-SYNC Compatible Monitors and BFGD

Povezava do prispevka
B-Magic reče Dne, 12. 8. 2021 at 12:38:

 

Dobro vprašanje si postavil - bi rekel, da ja. Večji problem je obratno - niso vsi freesync monitorji G-SYNC compatible. Zato tudi cene tako varirajo glede na G-SYNC podporo. Kolikor sem zasledil, imaš 4 kategorije podpore:

za g-sync rabiš FPGA v samem monitorju, kar košta.

Povezava do prispevka

Ne vem če spada sem ampak me res zanima a ste tok odvisni od igric da ste pripravljeni 4x preplačat vrednost? Vidim da se folk kar grebe za 800 € grafo, ki niti ni top v performanse-u :) . Dejte malo pomislit - prav na takih Nvidia in AMD služita. Zato so take cene

uredilo bitje Fulltacticalgear
Povezava do prispevka
maksi reče pred 42 minutami:

Itak se grebe, če jo bodo lahko preprodali dražje, instant zaslužek. Pač economics 2021.

 

Enim pa kupijo ker nočejo čakati oz. jim ni vredno živcev iskati "dobre" cene (blizu MSRP).

kaj tole se preproda minerjem?

 

drugča pa pridite kitajski overlordi. vsemu je treba postavit mejo, evropa je ne zna

Povezava do prispevka

Je pa zato gamerjev veliko, veliko več.

Dej umiri se no, kupi konzolo in prodaj čez 3 leta ko se situacija umiri. Sej vem da ne boš ker teb ni cilj rešit problema ampak se pritoževat, sam tok da veš da rešitev obstaja.

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka

Bodimo realni. Cene grafičnih so 4 leta visoke, vmes so samo poskočile, zdej so skoraj na nivoju pred korono. msrp že dolgo ne pomeni nič. Če si v zadnjih 4 letih grafično kupil je danes tudi tvoja precej vredna, tko da doplačilo ni neki tolk boleče. Če pa kupuješ grafično iz nule pa zna bit problem ja.

Poleg tega so druge stvari precej cenejše, danes imaš nek odličen gaming proc ala 3600x ali 11400f za 170€... Tko da kdor želi kupit bo kupil, kdor pa ne pa bo vedno iskal izgovore.

Povezava do prispevka

Takrat enkrat sred prejšnega cikla maksijevega "samo še mal počakam" pa "nategujejo nas s cenam" sem dobil grafično za 560€, 3 leta vse igram vse na 1440 tam od 80 do 144 fps, pa danes jo lahko prodam za ceno nove, kar ne morem rečt za nobeno drugo komponento al pa konzolo. Tko da maksi, takrat bi lahko vložil 500 evrov v grafično, 3 leta imel vsaj nek sposoben komp in ne bi pisal kislo grozdje postov, pa še vseen bi jo lahko prodal in bil na istem kot si zdaj, minus 3 leta manj siromašenja. U bistvu si naredu s tem čakanjem res neumnost, pa nič ne kaže, da te bo kej izučilo.

Povezava do prispevka

Sami Nostradamusi  tukaj, me čudi da noben od tukaj ni kripto milijonar.

 

  

atomic reče pred 7 urami:

Bodimo realni. Cene grafičnih so 4 leta visoke, vmes so samo poskočile, zdej so skoraj na nivoju pred korono.

ja, 5600xt za 450-500€, 2070 za 900-1000€, cene kot v starih časih

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...