Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

kmetek reče pred 3 minutami:

tako hitro si dobil? o faq.

 

Jap, v torek naročil in plačal, danes je že tu. Pripeljal UPS. Samo za pohvalit alternate.de. 

Prvi vtisi nad grafo - 2x FPS. Leti. Me pa moti glasnost - priznam - sem mislil, da bo tišja. KFA2 1070 je bila praktično neslišna proti tej. Moram še malo naštelat fan levele, samo se bojim da dosti maneverskega prostora ni. Med gamingom se drži okrog 70°. 

Povezava do prispevka

Sem dobil Asus 3060 TI Gaming OC (3 fan).

Fak je to velika graficna kartica - 2,7 slota visine in teze 1100g !

Ima dva profila SILENT pa PERFORMANCE. Naj povem, da je na obeh enako hitra temperatura je pa razlike 2 do 3  stopinje.

 

Na silent se ventilatorji brez obremenitve nic ne vrtijo. Na polni obremenitvi se vrtijo okoli 1650 rpm in je komaj slisna. Temperatura pa okol 64 'C.

Povezava do prispevka
Sektor 13 reče pred 2 urama:

Sem dobil Asus 3060 TI Gaming OC (3 fan).

Fak je to velika graficna kartica - 2,7 slota visine in teze 1100g !

Ima dva profila SILENT pa PERFORMANCE. Naj povem, da je na obeh enako hitra temperatura je pa razlike 2 do 3  stopinje.

 

Na silent se ventilatorji brez obremenitve nic ne vrtijo. Na polni obremenitvi se vrtijo okoli 1650 rpm in je komaj slisna. Temperatura pa okol 64 'C.

Ma dej, to je mladič. Moja 1080Ti ima skoraj 1500 g. Pred mesecem dni sem po 4 letih od nakupa končno ugotovil zakaj mi PC na random crasha, ko sem s pomočjo event viewerja ujel tapravi error in našel rešitev na forumu.

Prvo sem mislil, da je kriv bendan motherboard zaradi NH-D15 coolerja, ker so se crashi začeli dogajat če sem se lahkotno dotaknil ohišja in niso nehali dokler nisem lepo preboksal compa z delovno ročico.

 

Nakar sem končno ugotovil, da je teža GPUja povzročila slab stik na PCI-e slotu, ki je včasih (ne glede na load) povzročal crashe. Pa take ekspertize sem delal in bil nesrečen fsa tota leta :(

 

Zdj sm jo pa privezal prasico, da mignat ne more. :D

uredilo bitje MaDrung
Povezava do prispevka

ma ja, ob takih monstrumih, kot so postale grafične kartice, ni to nič čudnega. Mi je pa čudno, zakaj se noben proizvajalec ni še lotil izdelave ohišij, kjer bi matična plošča ležala na podnu, na njej bi pa pokončno stale vanjo vtaknjene komponente. Tako se nič ne bi moglo krivit.

Povezava do prispevka
cashman reče pred 9 urami:

ma ja, ob takih monstrumih, kot so postale grafične kartice, ni to nič čudnega. Mi je pa čudno, zakaj se noben proizvajalec ni še lotil izdelave ohišij, kjer bi matična plošča ležala na podnu, na njej bi pa pokončno stale vanjo vtaknjene komponente. Tako se nič ne bi moglo krivit.

 

takšna ohišja že davno obstajajo, chieftecovi cubi recimo - in ko smo že ravno pri tem, če kdo pozna kakšne dobre alternative s horizontal mb trayem, lahko shara, ravno iščem enega, po možnosti atx format

 

 

 

uredilo bitje jazbinec
Povezava do prispevka

vsaka kišta je lahko horizontalna, trik je le da vzameš tisto "dolgočasno", ki je spredaj simetrična (ala fractal designi in te scene), ker potem sploh ne zgleda čudno in out of place. jaz sem svojega phanteks p300 imel kar nekaj časa v ležečem položaju, ko mi plac ni dopuščal drugega. je tudi precej simetričen, in sploh ni zgledalo čudno.

Povezava do prispevka

najbrž zato, ker stvar pod mizo ali pa na mizi potem vzame več prostora oz. tisti, ki spremlja temperature dojame da je GPU v horizontali for some reason toplejši kot če leži na glavi. tisti ki želi horizontalno lego si itak stvar nabaše v kak 6U server case in ga porine v rack. jaz se poigravam s to idejo že nekaj časa, ampak me vedno vse mine ko začnem gledat cene ohišij ki so v "server" segmentu.

Povezava do prispevka
MaDrung reče pred 11 urami:

Ma dej, to je mladič. Moja 1080Ti ima skoraj 1500 g. Pred mesecem dni sem po 4 letih od nakupa končno ugotovil zakaj mi PC na random crasha, ko sem s pomočjo event viewerja ujel tapravi error in našel rešitev na forumu.

Prvo sem mislil, da je kriv bendan motherboard zaradi NH-D15 coolerja, ker so se crashi začeli dogajat če sem se lahkotno dotaknil ohišja in niso nehali dokler nisem lepo preboksal compa z delovno ročico.

 

Nakar sem končno ugotovil, da je teža GPUja povzročila slab stik na PCI-e slotu, ki je včasih (ne glede na load) povzročal crashe. Pa take ekspertize sem delal in bil nesrečen fsa tota leta :(

 

Zdj sm jo pa privezal prasico, da mignat ne more. :D

A hudimana, nisem vedel, da delajo take utezi.

A imas mogoce kovinsko oblozen PCI slot ali navadnega ?

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...