Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

maksi reče pred 58 minutami:

Sami Nostradamusi  tukaj, me čudi da noben od tukaj ni kripto milijonar.

 

  

ja, 5600xt za 450-500€, 2070 za 900-1000€, cene kot v starih časih

Maksi,

 

veš ne smeš gledat neke stare zaloge nekih oddated grafičnih kartic. Sploh ne vem, je še lahko kupiš rtx 2070? Poglej tko: Za samo 60% cene te tvoje 2070 dobiš za več 50% hitrejšo grafično in to je RTX 3060 ti.

uredilo bitje atomic
Povezava do prispevka
Pennywis3 reče pred 2 minutama:

Lej kolk se Vega dobr drži, to mi ne bo treba še 5 let menjat kartice :mafija:

Pa res... nice... 

To je tudi eden izmed razlogov, zakaj so grafične skoz dražje. Vega64 je po 4ih letih še zmeraj solidna 1440p grafična. Pravtako je po 5ih letih GTX 1080p še zmeraj OK grafična. Kle se vid, kolk ma nvidia bolj poštimane drajverje. Ob izzidu je bila vega 64 % počasnejša od 1080, zdej je pa 5% hitrejša.

Povezava do prispevka
Sektor 13 reče pred 2 urama:

Po temle grafu je 3060TI za 35% hitrejsa od 2070 drgac.

Ne. 

 

Lahko pa je 35% počasnejša od 3060 ti.

 

Ampak konsenz je, da mi zmeraj govorimo o performance boostih...

uredilo bitje atomic
Povezava do prispevka
cashman reče pred 1 uro:

s svojo skoraj 6 let staro gtx 970 se sploh ne bom oglašal...pa ni bila tako poceni :p

Grafična je bila cca 350€ in eno stvar, ki jo trobim že cel čas. Fant! Tvoja grafična v nekih normlanih pogojih ne bi bila vredna 30€? Danes je pa vredna 150 ali več.. poglej bolho in potem nova graifčna ni več toliko draga ane? Ima čisto normalno ceno potem, ko svojo prodaš za preveč denarja.

 

 

maksi reče pred 59 minutami:

Kaj sploh jamraš, pred 15 leti si s šest let staro grafo nisi imel kaj dosti pomagati.

 

cashman reče pred 35 minutami:

jap, a za nakup tiste grafe nisi rabil prej prodati ledvice, da si si jo privoščil.

 

To so tudi neki miti in natolcevanja. 15 let nazaj je bila 8800GTS, ki ni bila najvišja GTX je bila še jača in kasneje je bila Ultra. Pol kurčevga foruma je imelo to grafo, ker se spomnim, kako sem samo s solznimi očmi gledal, kako folk igra Crysis 1 in so vsi imeli te grafe.

Recimo en @Stipe2 je imel celo dve taki grafi v SLI v navezi z q6600, vem ker sem od njega vse odkupil z napajalnikom v red.

Pa še glede cene... 

msrp grafične je bil 450$, kar je enako današnjih 600$.

600$ za msrp za neko dobro grafo je tudi za nekoga drobiž za koga drugega pa ledvica.

 

Povezava do prispevka

a je ta grafa zastarela v 5-6 letih hitreje kot zdajšnja gtx 970? po mojem, da ne...

V mislih sem imel Voodoo 3, ki so bile po cca 25.000-30.000 SIT, kar je zdajšnjih 100-120€. Pa so bile vrhunec graf v tistem času. In cca 20-30% povprečne neto plače.  Kaj zdaj dobiš za 20-30% povprečne neto plače?

Povezava do prispevka
B-Magic reče Dne, 6. 8. 2021 at 17:22:

 

Jap, v torek naročil in plačal, danes je že tu. Pripeljal UPS. Samo za pohvalit alternate.de. 

Prvi vtisi nad grafo - 2x FPS. Leti. Me pa moti glasnost - priznam - sem mislil, da bo tišja. KFA2 1070 je bila praktično neslišna proti tej. Moram še malo naštelat fan levele, samo se bojim da dosti maneverskega prostora ni. Med gamingom se drži okrog 70°. 

Kako si naročil na alternate.de? Ker js sem hotu sedaj 3080, pa mi bojo kao na mail polsla ponudbo?

Povezava do prispevka
cashman reče pred 51 minutami:

a je ta grafa zastarela v 5-6 letih hitreje kot zdajšnja gtx 970? po mojem, da ne...

V mislih sem imel Voodoo 3, ki so bile po cca 25.000-30.000 SIT, kar je zdajšnjih 100-120€. Pa so bile vrhunec graf v tistem času. In cca 20-30% povprečne neto plače.  Kaj zdaj dobiš za 20-30% povprečne neto plače?

Takrat si kot dijak garbal cel mesec za slabih 100k, in potem tretijno tega zagonil za "socilano" verzijo voodoo 3 2000,  bomba verzija je bila več kot še enkrat dražja. Pa čez eno leto mi je half life hitrej delal v software mode kot prek grafične, tok dobr so se starale oz. tok hitro je napredovala tehnologija. Proti modernim grafičnim so bile tiste ropotuljice čisto metanje keša skoz okn.

Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 14 minutami:

 Pa čez eno leto mi je half life hitrej delal v software mode kot prek grafične, tok dobr so se starale oz. tok hitro je napredovala tehnologija.

ker je 3dfx povozil čas, ker niso podprli shaderje (oz. hardversko senčenje sploh), na ati in nvidia karticah je delalo normalno

 

saj so itak hitro potem propadli

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
B-Magic reče pred 20 urami:

 

V roku 1 ure so mi poslali ponudbo (25€ višja cena) in sem potrdil + napisal način plačila (Paypal). V 3 dneh je prišla. 

Pol si mel srečo, men so komaj dans odgovoril, pa seveda da ni na voljo (čeprav se je včeraj še nekajakrat pojavla zaloga po tem ko sem kliknu)

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...