Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

zzarafrustra reče pred 43 minutami:

Vprašanje je zelo enostavno in primerjave z luksuznimi avtomobili niso na mestu dokler se ne razreši : ali trg meni, tj. je v nekem konsenzu, da je cena 40xx serije fair? Vprašanje je - ali vas Nvidia nateguje? 

 

Pri avtu za miljon evrov dejansko kupiš teh miljon evrov - kar pomeni, da avto ni več samo avto ampak je tudi teh miljon evrov na displayu (investiraš v imidž, ker vsak ve koliko ta avto stane) Vprašanje pri karticah je - kaj je točno tisto kar preplačaš? 

 

Nič ne preplačaš. Ljudje se zataknejo za oznake. Ne vem primer, primerja ceno 4080 in gtx 980. Ti plačaš danes koliko para, toliko muzike. Ni kle neke filozofije. Treba je pogledati tudi znotraj nekega časa. Pred 6imi leti je Dono kupil 1080ti in je še danes potentna grafična. V 90ih si pentiuma 100 domov prinesel in je bil že 2x hitrejši pentium 200 zunaj.

GTX 970 kao nek high mid range, a pri frendu, ko jo je kupil 2 let starega Crysisa 3 nisi mogel igrat igrabilno na very high in to saamo 1080p.

 

Danes se razvoj vlaga v tehnologije, višje FPSje želimo, HDR, Ray Tracing, DLSS. Danes vzameš 4070ti in vklopiš DLSS na qualitty recimo, in gaziš vse igre na 4K s 100fps +. Medtem, ko je bila gtx 970 res odlična grafična, če ti jo je ratalo dobit za male, kolikor je koštala kratki čas. Sam to je prišel Witcher 3 to si samo na medium low premaknil. če si hotel 60fps.

 

Tko da primerjat to med sabo je neumnost. 4k zahteva 4x več računske moči od 1080p, ni samo resolucija zrastla pri igrah, tudi sam fidelity...

 

 

Tko da jest sem 100%, da danes za ceno GTX 970 ti lahko z 3060ti precej bolje igraš igre, kot si to z gtx 970.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 6 minutami:

Mal si poglejte, ob izzidu GTX 970 ni mogla furat niti tedanje igre na ultra @ 60fps @ 1440p, današnja sicer Ti verzija, pa gazi vse na 1440p @ 150fps+, današnje igre da se razume. 

sedaj še vedno imamo cross-gen naslove, pri next-gen bo še 1080p/60 high pod vprašajem

 

pa še slabe optimizacije za PC, pri polovici novih iger se pritožujejo nad stutteringom

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

sej honestly 3060ti na 1080p z dlss verjetno res dela vse ok. 

to je to. 2k monitor z 144hz al pa 4k je pa itak luksuz. 

Tko kot je to pri laptopih. 90% le teh še vedno fura 1080p. Kupi 2k ekran al več, boš pa plačal drago ko svinja, al pa bo gor vse štekalo pa skorni ni važno kok keša boš zabil not. 

jebiga. 

Povezava do prispevka
atomic reče pred 1 uro:

 

Nič ne preplačaš. Ljudje se zataknejo za oznake. Ne vem primer, primerja ceno 4080 in gtx 980. Ti plačaš danes koliko para, toliko muzike. Ni kle neke filozofije. Treba je pogledati tudi znotraj nekega časa. Pred 6imi leti je Dono kupil 1080ti in je še danes potentna grafična. V 90ih si pentiuma 100 domov prinesel in je bil že 2x hitrejši pentium 200 zunaj.

GTX 970 kao nek high mid range, a pri frendu, ko jo je kupil 2 let starega Crysisa 3 nisi mogel igrat igrabilno na very high in to saamo 1080p.

 

Danes se razvoj vlaga v tehnologije, višje FPSje želimo, HDR, Ray Tracing, DLSS. Danes vzameš 4070ti in vklopiš DLSS na qualitty recimo, in gaziš vse igre na 4K s 100fps +. Medtem, ko je bila gtx 970 res odlična grafična, če ti jo je ratalo dobit za male, kolikor je koštala kratki čas. Sam to je prišel Witcher 3 to si samo na medium low premaknil. če si hotel 60fps.

 

Tko da primerjat to med sabo je neumnost. 4k zahteva 4x več računske moči od 1080p, ni samo resolucija zrastla pri igrah, tudi sam fidelity...

 

 

Tko da jest sem 100%, da danes za ceno GTX 970 ti lahko z 3060ti precej bolje igraš igre, kot si to z gtx 970.

poglej si p/p grafe. 

Povezava do prispevka
zzarafrustra reče pred 16 urami:

poglej si p/p grafe. 

Kakšne P/P grafe? A kolk stane en frejm? Te grafi imajo limited uporabnost. Saj imajo cenejše grafe vedno boljši P/P od dražjih. To je tko, kot če bi računal P/P na podlagi perfomance avtomobilov. Za višjo hitrost rabiš precej več powerja in precej več denarja.

Povezava do prispevka

vsake tolk case pride @maksi povedat da nima dnarja za gpu

 

mal primerjave moja korjola pride trenutno nova cca 8k vec (31k) kot sem jaz dal pred 3 leti , pa je isti model. za 4xxx sicer dam vec kot generacijo prej ampak dobim tudi vec. So cene high end gpujev navite ? so in bo to tudi v prihodnosti realnost

 

deal with it 

uredilo bitje VonGriffin
  • Račka +1 1
  • Trol 1
Povezava do prispevka

Pri vsem tem mi je najbolj všeč, da maksi tako obsedeno komentira nekaj, za kar ga boli kurac. Predvsem pa to, da tako ekstremno komentira rast cen v času, ko zaključujemo s pandemijo, na svetu poteka nova vojna in točle nezanemarljiva inflacija.

 

Se vidi, da je eno zafrustrirano bitje, ki je ločeno od resničnosti.

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Heraklej reče pred 6 minutami:

Pri vsem tem mi je najbolj všeč, da maksi tako obsedeno komentira nekaj, za kar ga boli kurac. Predvsem pa to, da tako ekstremno komentira rast cen v času, ko zaključujemo s pandemijo, na svetu poteka nova vojna in točle nezanemarljiva inflacija.

 

Se vidi, da je eno zafrustrirano bitje, ki je ločeno od resničnosti.

Pazi, ima troll emoji reakcije and he’s not afraid to use them. 

Povezava do prispevka
keba reče pred 2 urama:

Itak je pa najhuje da ni nekih novih zanimivih grafično lepih iger. Imam novo grafično pa ne vem kaj bi igral. Še najbolj se veselim remejkov kot sta RE4 pa Max Payne. 

evo, tole. Sem pa še korak pred tabo, ker ne vem, kaj bi si sploh želel igrat od novih grafično lepih iger, sploh ne kupim nove grafične kartice - pa ne, ker sem kot maksi, ki mu je predraga (čeprav top of the top so predrage). Samo vem, da bi bil to stran vržen denar, ker grafične sploh ne bi izkoristil in igral.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...