Skoči na vsebino

Par azijskih utrinkov


LordFebo

Priporočeni prispevki

Jebentiš, še enkrat več sem vesel da živim v Sloveniji. Ta poflodrana mesta so mimo, nagneteni ko mravlje, počečkano vse s sto in eno oglasno tablo. Kako veš kaj jesti? Tele krice krace in pogled na "dobrote" mi ravno ne izvabljajo sline. Kaj pa kriminal in vandali? A model si je odprl klobasarno in fura mečko in živi v 120 kvadratih? Lepa :D 

 

Hvala za opis in slike. 

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...
  • 2 tedna kasneje...

Hong Kong ima dejansko presenetljivo veliko zelenja. Če pogledaš na zemljevid je pozidan manjši del. Imajo zelo strogo omejeno kje se lahko gradi, zato gradijo večinoma v višino.

 

Ko sem bil pred leti dober teden v Hong Kongu sem šel na dva "pohoda" : krajši na Dragon back na Hong Kong island-u. Nekaj gozda, večinoma pa hodiš po grebenu - luštno in dosti popularno, definitivno niso samo štenge. Spodaj je potem tudi čisto OK plaža, ja ni to Tajska ali Filipini ampak ok za pobegnit iz mesta pa se vržt v vodo (dosti lepša kot plaža v Singapurju že je).

image.png.006cd81f341bd2063cd3fd1a5d890e2d.png

 

Drugo sem pa hotel it peš na Big Buddha, ki se nahaja na drugem otoku (na istem kot letališče). To je bil pa že bl ornk pohod, bilo je vroče k pes, imel sem premalo vode, nobenega ni bilo naokoli in skoraj sem stopil na kačo in se prebijal čez mreže ogromnih pajkov. Obupal na pol poti (zmanjkalo vode) in sem šel na bus do konca.

 

Skratka Hong Kong definitivno ni destinacija ki si jo izbereš zaradi hribov ali plaž, ampak če si že tam in maš preveč časa je nekaj solidnih opcij, ni tako hudo :)

Povezava do prispevka
  • 3 mesece kasneje...

to ja https://en.wikipedia.org/wiki/Maotai

verjetno so dražji boljši sicer

 

bainit reče Dne, 15. 9. 2023 at 14:20:

a je v HK še vedno veliko revščine, npr. star folk, ki zbira karton za reciklažo itd.?

s čim se pa uni v stanovanjskih soteskah z urusi, RR... ukvarjajo, da imajo take avte? da ni to le nek se vidi luxsus, kitajski face...

a lohk še to poveš

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...