Skoči na vsebino

The Three-Body Problem


Vodokotlič

Priporočeni prispevki

Henrik reče pred 3 urami:

3 body problem od netflixa sem pogledal ja, pa lahko rečem da je bila r

Če ne pa najbolje kupiti knjige pa jih prebrat. :)

Been there, done that, je bilo kaj težavno se navaditi da je v ospredju nekdo drug kot Američani, pa se Kitajci povrhu. Ampak je zelo sposobna serija.

Povezava do prispevka
[]D [] []V[] []D reče pred 6 urami:

V kaksnem smislu se ti to zdi? Ker meni ko sem bral, se mi je zdelo kot da berem scenarij za film/serijo, tko v smislu da so vse scene tko napisane, kot ce bi slepemu opisoval nek holivudski blockbuster.

 

Cis se strinjam to. Na trenutke so knjige delovale zelo leseno, morda tudi zarad prevoda. Se pravi, ce bi sli cis po knjigi, bi zelo leseno ispadlo. Nisem mislil da je koncept al pa material tesko za posnet. Verjetno ni bil prvi izraz, tesko posnet. 

Mislim da ce bi sli cis po knjigi, raja ne bi lih marala. Ampak 8 delov je pa tud premalo, nekam se jim  je mudilo. Morda sparajo za 3 sezono, za 8i del, wink.

Povezava do prispevka

Pogledal sem 5 delov, nekak cca konc prve knjige. Pristop k storytellingu mi je pri Netflix seriji boljši kot pri Kitajski seriji. Problem knjig je, da so liki povečini res slabo in flat napisani, ter so povečini samo mehanizem za pripovedovanje štorije in nič drugega. Kitajc se nekak drži tega, poskuša dodat kak layer liku (Wangova družina recimo), ampak nije nešto, sploh se pa ob razvlečenosti serije porazgubi. 

Dokler zahodna varianta do ene mere združi vse tri knjige skupaj, doda like, ki so globji in bolj zanimivi od knjižnih counterpartov, kar mi se zdi boljši način pripovedovanja štorije. Kul mi je, da že tukaj setupajo dogajanja iz ostalih dveh knjig, še posebej Tianmengov arc. Gender in race bending me sploh ne moti  bolje to, kot da so liki copy paste flat likov iz originala. Nekak je jasno kdo je kdo, edino nisem siguren glede Luo Ji, mislim da bo on tist zadetek črnc.

Ful zanimiva razlika glede Kitajca in Američana je bil prav v petem delu, Judgement Day. 

Spoiler

Na Kitajski TV pozitivci ne smejo ubijat nedolžnih, zato so v zadnjih scenah, ko kažejo življenje na Judgement Dayu kazali samo oborožene bad guy looking vojake. Amer z 0 fucks given nametal gor kr vrtce in šole lol. 


Mislim pa, da so američani čisto sfalili hard sci fi del. Še igro so meni osebno čisto zasrali. Prehitro, preveč kr neki, kao tri leveli in to je to. Kitajska serija ima te dele v igri narejene brutalno dobro, škoda le, kaj je vse ostalo mega prerazvlečeno. 
Pogledam sigurno še do konca, pričakoval sem totalni disaster, dobil sem pa kulersko sci fi serijico, ki ima potencial da je brutalno dobra.


 

Povezava do prispevka

Nisem ne bral, ne gledal originala, se splosni opis knjig sem precekiral po ogledu. VR del bi lahko komot se malo bolj obdelali, ker se mi je zdel kar rushed. Zadnja dva dela sta mi pa bila malo razvlecena. Sem imel obcutek, da je slo iz nek kripi VR headset pa pospesevalniki ne delajo v WTF se dogaja, tle kr rezemo celotne ladje k trdo kuhano jajce v trenu oka.

uredilo bitje Paljo
Povezava do prispevka

Ma... Bral sem knjige in pogledal kinesko serijo. Do Netflixovega izdeleka sem imel res nizka pricakovanja in mi je bilo kinda ok. Se strinjam, da fali scifi del, ampak se bolj kot to me je motil res insane tempo. Neki kljucni dogodki se dogajajo v prakticno minutnem taktu in dostikrat brez nekega prologa :D edini tisto s tipom

Spoiler

cigar mozgane izstrelijo v vesolje

 se mi je zdelo nekak ok obdelano z vidika tempa in ozadja. All in all, zelel bi si kakih 20 delov, ne 8 :D

Povezava do prispevka
Vučko3 reče Dne, 3. 4. 2024 at 7:55:

Jaz pogledal, pojma nimam o materialu. Kul serija, ne bom cakal, sem ze narocil knjige

Odločitev, ki je ne boš obžaloval, prebral sem kar nekaj ZFja, pa se nobena serija ne more primerjat z 3 Body po idejah in merilu.

Povezava do prispevka

Pri seriji me moti, da tile alieni ustvarijo neke super duper kvantne računalnike, ki delujejo na ne vem kerih dimenzijah. A ne morejo rešiti problema 3 teles. S takimi računalniki bi mogli najti rešitev in no time, brez da zjebejo človeštvo.

uredilo bitje Wallux
Povezava do prispevka
Wallux reče Dne, 11. 4. 2024 at 19:50:

Pri seriji me moti, da tile alieni ustvarijo neke super duper kvantne računalnike, ki delujejo na ne vem kerih dimenzijah. A ne morejo rešiti problema 3 teles. S takimi računalniki bi mogli najti rešitev in no time, brez da zjebejo človeštvo.


In če bi rešili problem, kaj pol? Njihova glavna težava ni več ta, da jim kaotične ere sfukajo civilizacijo, ampak, da jim bo eventualno planet zafukalo v eno sonc in jih uničilo za vedno. Mogoče celo so rešili problem, sam who cares v tej fazi, oni morjo stran asap. Tako kot so skapirali v igrci, reševanje 3body problema ni iskana rešitev, reševanje civilizacije je.

@seattle:
 

Spoiler

Eye ga noče več ubit, po tem ko Saul postane wallfacer. There's reasons. 

 

uredilo bitje Buzzkill
Povezava do prispevka
magični kralj reče Dne, 11. 4. 2024 at 20:15:

a naj zračunajo kako potisnit eno sonce stran al kaj

 

Buzzkill reče pred 2 urama:


In če bi rešili problem, kaj pol? Njihova glavna težava ni več ta, da jim kaotične ere sfukajo civilizacijo, ampak, da jim bo eventualno planet zafukalo v eno sonc in jih uničilo za vedno. Mogoče celo so rešili problem, sam who cares v tej fazi, oni morjo stran asap. Tako kot so skapirali v igrci, reševanje 3body problema ni iskana rešitev, reševanje civilizacije je.

 

Ali pa kako naredit umetni planet/habitat na bolj umirjeni tirnici okoli treh sonc. Znajo nardit kvantni računalnik. Znajo nardit komunikacijsko napravo, ki lahko komuniciraš v trenutko na zelo dolge razdalje. Znajo celo civilizacijo spravit iz ene zbezde do druge. A rešit svojo civilizacijo v svojem osončju je pa tu mač za njih.

 

Sej, da se odpravijo proti Zemlji v iskanju boljšega planeta je čist kul predpostavka. Ampak, da komunicirajo z nami in da ne znajo lagat, in celo povejo cel plan kako nas bodo uničili in zasedli naš planet in pošiljajo neke nano super duper kompe, da bremzajo naš razvoj je pa lol. In itak, če bi že imel take kompe, bi lahko človeštvo iztrebili brez problema, še preden sploh glavna flota pride do nas.

 

Tu je moj problem. To je na nivoju, kot da bi imel namen totalno uničiti neko mesto, imel bi tudi atomsko bombo a uporabljal bi jo pa kot kuglo za rušenje. Kaj dajejo neki civilizaciji ful močno orožje, če ga pol ne znajo logično uporabljat? Spet una fora, 'so that the plot can happen'.

uredilo bitje Wallux
Povezava do prispevka
Wallux reče pred 11 minutami:

Ali pa kako naredit umetni planet/habitat na bolj umirjeni tirnici okoli treh sonc. Znajo nardit kvantni računalnik. Znajo nardit komunikacijsko napravo, ki lahko komuniciraš v trenutko na zelo dolge razdalje. Znajo celo civilizacijo spravit iz ene zbezde do druge. A rešit svojo civilizacijo v svojem osončju je pa tu mač za njih.


Vse to in še več poskušajo / so poskušali. Civilizacije so jim stare kolk rečejo cca 9 mil let? Totalno se jim userje da jih kontaktirajo Zemljani, to se pa zgodi šele 30 let nazaj. Ni da so ždeli v vesolju s svojim norim techom in čakali da jim sonca pojedo planet. Imajo več planov v paci, sam zdej ko vejo da je habitable planet "lučaj" stran, why the fuck ne bi še to probali? Saj jih tudi večina ostane doma. 

 

Wallux reče pred 12 minutami:

Sej, da se odpravijo proti Zemlji v iskanju boljšega planeta je čist kul predpostavka. Ampak, da komunicirajo z nami in da ne znajo lagat, in celo povejo cel plan kako nas bodo uničili in zasedli naš planet in pošiljajo neke nano super duper kompe, da bremzajo naš razvoj je pa lol. In itak, če bi že imel take kompe, bi lahko človeštvo iztrebili brez problema, še preden sploh glavna flota pride do nas.


Ne da ne znajo lagat, ne morejo lagat irl zaradi evolucijskih razlogov, zato tudi ne kapirajo koncepta laganja. To ni plot hole. Pa tudi ne komunicajo z "nami", temveč le z najbolj versko radikalnimi sledilci alienov. Pa še to s samo eno osebo pretty much, in še to nehajo ko odkrijejo, da mi lahko zavajamo in lažemo.

 

Wallux reče pred 22 minutami:

Tu je moj problem. To je na nivoju, kot da bi imel namen totalno uničiti neko mesto, imel bi tudi atomsko bombo a uporabljal bi jo pa kot kuglo za rušenje. Kaj dajejo neki civilizaciji ful močno orožje, če ga pol ne znajo logično uporabljat? Spet una fora, 'so that the plot can happen'.


Njihov namen ni nujno uničiti Zemljo. Če bi, bi jo lahko brez problemov. Ampak a ni lažje, če subvertaš populacijo in prideš raje kot božanstvo na nov planet, kot na radioaktivno ruševino? Trisolarci kolk da so napredni, so marsikje omejeni v svojih zmožnostih. 
 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...