Skoči na vsebino

Protivladni protesti


Priporočeni prispevki

Adam reče pred 8 minutami:

 

 

predlagam, preiskavo v LJ (in vsakem kokr tolk turističnem kraju v Sloveniji), ful folka je podvojilo svoj denar od nakupa nepremičnin v začetku 90ih.

 

Če ni roka Janše zraven je potrebno preveriti.

Pa ti ves, da podvojitev pomeni mnozenje z 2? In koliko znasajo te cifre v zgornjih primerih? 

Sicer pa o slovenskem ultra napihnjenem nepremicninskem trgu ne bi zgubljala besed. Zaostritev pogojev kredita, nobenega interesa izpeljave zakona o obdavcitvi nepremicnin - progresivna rast za vsako naslednjo od primarne, da se razumemo - pac ustvarja situacijo, da ce imas denar za nalozbo, je to najbol garantiran easy money. In ker si vedno manj ljudi lahko privosci nakup, lahko redno dvigas cene najemnine. Preljubi vodja nove "debirokratizacijske" skupine pa bi se zmanjsal obdavcitev denarja pridobljenega na ta nacin.

Povezava do prispevka

a ves v kaj vodi dvig obdavčitve najemnine (kakšno uslugo drzavi placujemo ne vem), v se bolj dereguliran, se bolj na crno, se bolj brezpraven polozaj za ubogega studenta/delavca za tekocim trakom.

 

k nabijas davke na najemnine, to potem placa najemnik, zdi se kot, da se folk tega ne zaveda in je vedno potreba po eni tej skodozeljni, te so nakradli ker imajo veliko, sigurno niso sposobni, ker sem jaz tudi sposobna oseba in so zato najverjetnje nakradli zato bomo obdavcili, da imamo vec za... zdravstveno blagajno al neki tretjega.                                     Brenta i love you

 

Nobena vlada ne bo sesula trga nepremicnin, ker bi tako zbrisali ogromno bogastva v Sloveniji in jim pac podpora folka, ki ima kupno moc in sredstva (decision makers in general) pomeni vec kot podpora folka, ki je nima.

Najbolj generalno je to preferenca do starejsih (ki so imeli cas akumulirat sredstva) medtem. ko so mladi precej fucked kar se tice vstopa v karkoli ali je to trg dela ali nepremicninski trg

uredilo bitje Adam
Povezava do prispevka
Adam reče pred 11 minutami:

a ves v kaj vodi dvig obdavčitve najemnine (kakšno uslugo drzavi placujemo ne vem), v se bolj reguliran, se bolj na crno, se bolj brezpraven polozaj za ubogega studenta/delavca za tekocim trakom.

 

k nabijas davke na najemnine, to potem placa najemnik, zdi se kot, da se folk tega ne zaveda in je vedno potreba po eni tej skodozeljni, te so nakradli ker imajo veliko, sigurno niso sposobni, ker sem jaz tudi sposobna oseba in so zato najverjetnje nakradli zato bomo obdavcili, da imamo vec za... zdravstveno blagajno al neki tretjega.                                     Brenta i love you

 

Nobena vlada ne bo sesula trga nepremicnin, ker bi tako zbrisali ogromno bogastva v Sloveniji in jim pac podpora folka, ki ima kupno moc in sredstva (decision makers in general) pomeni vec kot podpora folka, ki je nima.

Najbolj generalno je to preferenca do starejsih (ki so imeli cas akumulirat sredstva) medtem. ko so mladi precej fucked kar se tice vstopa v karkoli ali je to trg dela ali nepremicninski trg

Ogromno bogastva nakopicenega na trgu nepremicnin? Imaginativnega bogastva, kjer si nepremicninen lahko privoscijo le najbogatejsi, ki jih potem itak dajo v najem? In v splosnem v primerjavi z eu obupno neobdavcene nepremicnine? Plus zakonodaja, ki vedno bolj dovoljuje bogatenje bogatim in zmanjsuje moznosti priti komurkoli zraven? Se enkrat me razsvetli kako je to fer? Ker v prihodnosti bos lahko to samo se podedoval - razslojevanje much? Aja, tvoji stari starsi so bili pridni, delavni, so varcevali in je to posteno. 

Pa saj ne mores verjet kaksne neumnosti ste sposobni sproducirat v bran tistim parim procentom, ki imajo polno vsega da bi imeli se vec. 

Povezava do prispevka

jaz ti razlagam kaj je REALNOST, ne kaj bi bilo prav kao :D

 

to imaginarno bogastvo od nepremicnini je potem podlaga za naprimer kreditiranje firm/posameznikov, zdaj spet lahko debatiramo, kako je kaj precenjeno in whatever

 

zdaj pa za revelation na vprašanje             Kisses Brenta

 

Se enkrat me razsvetli kako je to fer? hahaha pa sej si dost stara in pametna, da razumeš, da življenje ne bo nikoli ustrezalo tvoji ali splosni ideji biti fer.

 

Zdi se mi posteno, da clovek deduje, ce je tako zelel pokojnik, nimam prevec problemov s tem.

 

Drugače pa kakšni so spet ti zakoni in zakonodaja, ki omogocajo "insert talking point", tokrat je to bogatanje bogatim in zmanjsevanje moznosti priti komurkoli zraven? 

zakonodaja, kupo prodajnih pogodb?, evrski sistem?, odsotnost UTD, o cem klele govoriva

 

 

Brenta reče pred 13 minutami:

My profits, our loses. 

 

Lastnik, ne bi delil profita ob uspehu, delavec ne bi delil izgube ob neuspehu

 

Pravi Gordijski vozel

 

uredilo bitje Adam
Povezava do prispevka
Adam reče pred 16 minutami:

Lastnik, ne bi delil profita ob uspehu, delavec ne bi delil izgube ob neuspehu

 

Pravi Gordijski vozel

 

kot prvič nimajo nobene besede pri odločanju, kot drugič pa plačajo z nižanjem plač in odpuščanjem (kjer spet nimajo nobene besede)

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
Adam reče pred 9 minutami:

 

zakonodaja, kupo prodajnih pogodb?, evrski sistem?, odsotnost UTD, o cem klele govoriva

 

 

 

Lastnik, ne bi delil profita ob uspehu, delavec ne bi delil izgube ob neuspehu

 

Glede prvega:

Neobdavcenost oz minimalna obdavcenost nepremicnin in zaostritev kreditodajalnih pogojev banke slovenije. Za karkoli podedujes/kupis lahko postavis vesoljsko ceno in cakas, dokler se ne proda. Ce so to leta, so pac leta ker te lastnistvo nepremicnine ne boli. V primeru progresivne obdavcitve bi te to toliko bolelo, da bi cene imele moznost pasti na realno vrednost, ker bi se ti bolj mudilo prodat. 

Aha, ker zivljenje ni fer, se sprijaznemo s tem in podpiramo delovanje v tej smeri naprej.

 

Drugo, am what? A to je nekaj v smislu mantre "delavci s(m)o strosek" ?

Povezava do prispevka

Si me prehitel. Delavec bi rad delez dobicka a ko je kriza ne bi rad nosil bremena ker se ne vprasa od kje placa

 

kapitalizem ne izhaja da je svet fer. Ce nekdo tahinira na minimalcu v eni najemniski luknji ima se vedno moznost osebnega napredovanja bodisi da se izobrazuje dalje ali menja sluzbo . Zivljenje je struggle le tako napredujeno kot vrsta ni naloga drzave da ljudem rit brise

 

sam sem mnenha da ljudje ki so na minimalcu so to po lastni izbiri 

uredilo bitje VonGriffin
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Janša reče pred 15 minutami:

Če nepremičninskim mogotcem ne bomo več dovolili, da še naprej na črno oddajajo stanovanja, bo slabše za vse

 

realnost je spet taka, da najemnik rece no problem, ker pride ceneje najemenina nakoncu :D

 

verjetno rece no problem, ker mu necrno oddajanje ne prinaša absolutno nobene prednosti oziroma zakonske zascite v realnem svetu

 

 

Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 34 minutami:

Si me prehitel. Delavec bi rad delez dobicka a ko je kriza ne bi rad nosil bremena ker se ne vprasa od kje placa

 

kapitalizem ne izhaja da je svet fer. Ce nekdo tahinira na minimalcu v eni najemniski luknji ima se vedno moznost osebnega napredovanja bodisi da se izobrazuje dalje ali menja sluzbo . Zivljenje je struggle le tako napredujeno kot vrsta ni naloga drzave da ljudem rit brise

 

sam sem mnenha da ljudje ki so na minimalcu so to po lastni izbiri 

Temu se lepo rece “... nature of the beast”

Lahko se pa kregas kako bi se moral ves svet in ljudje tebi prilagajat. 

Povezava do prispevka
Adam reče pred 6 minutami:

 

realnost je spet taka, da najemnik rece no problem, ker pride ceneje najemenina nakoncu :D

 

verjetno rece no problem, ker mu necrno oddajanje ne prinaša absolutno nobene prednosti oziroma zakonske zascite v realnem svetu

 

 

Ja, seveda če boš samo dal davek, ostalo pa bo isto kot je zdaj, bo clusterfuck. 

Povezava do prispevka
Adam reče pred 1 uro:

jaz ti razlagam kaj je REALNOST, ne kaj bi bilo prav kao :D

 

to imaginarno bogastvo od nepremicnini je potem podlaga za naprimer kreditiranje firm/posameznikov, zdaj spet lahko debatiramo, kako je kaj precenjeno in whatever

 

zdaj pa za revelation na vprašanje             Kisses Brenta

 

Se enkrat me razsvetli kako je to fer? hahaha pa sej si dost stara in pametna, da razumeš, da življenje ne bo nikoli ustrezalo tvoji ali splosni ideji biti fer.

 

Zdi se mi posteno, da clovek deduje, ce je tako zelel pokojnik, nimam prevec problemov s tem.

 

Drugače pa kakšni so spet ti zakoni in zakonodaja, ki omogocajo "insert talking point", tokrat je to bogatanje bogatim in zmanjsevanje moznosti priti komurkoli zraven? 

zakonodaja, kupo prodajnih pogodb?, evrski sistem?, odsotnost UTD, o cem klele govoriva

 

 

 

Lastnik, ne bi delil profita ob uspehu, delavec ne bi delil izgube ob neuspehu

 

Pravi Gordijski vozel

 


@adam in @Brenta te debate ne bi imela na Japonskem. 

Povezava do prispevka

Ne verjamem, mogoce samo v izrednih primerih, kjer nekdo deduje več denarnih tokov / ločenih objektov.

 

Na gotovino, delnice, druge lahko deljive finančne instrumente nimam pripomb. 

 

Verjetno bi bilo kul imet spodnjo mejo, kjer ti ne pipajo prvih 20K, verjetno to obstaja izobrazite me

Povezava do prispevka
Adam reče pred 2 urama:

 

elaborate gospod


The Japanese inheritance tax rates are progressive. Tax is calculated separately for each heir's portion of the total worldwide assets. Tax rates range from 10%-55% of the value of the total assets. The basic exclusion amount is 30 million yen plus six million per each heir.

 

1¥ = cca 2 SiT

Povezava do prispevka
MIHA_IS_GOD reče pred 18 urami:

Ena je bla v Lj.

 

Vrhovci so kar elitna lokacija, ni pa center.

 

Je pa to 10+ let nazaj.

 

v času vsesplošnega razsula po finančni krizi? to verjamem.

 

sicer pa sem sam doma z Vrhovcev in 10+ let nazaj je bila to relativno OK lokacija, nikakor pa ne elitna, to je res. danes so seveda stvari precej drugačne...

 

VonGriffin reče pred 4 urami:

Delavec bi rad delez dobicka a ko je kriza ne bi rad nosil bremena ker se ne vprasa od kje plac

 

ne rečem, da nimaš prav, a poglejmo zgodbo še z druge strani. za primer vzemimo povprečnega slovenskega delodajalca;

 

-1. ko je dobiček, se le tega ne more delit med delavce, ker 'bomo vsak cent investirali v razvojni cikel, da omogočimo podjetju preboj naprej in si zagotovimo konkurenčno prednost tudi v času suhih krav' 

-2. ko pride mimo prva kriza, tega 'investicijskega preboja in konkurenčne prednosti' seveda ni nikjer in delavec mora delit usodo s podjetjem

 

običajno pa je med točko št.1 in točko št. 2 razlika le v kakšni novi premičnini ali celo nepremičnini lastnika pravnega subjekta.

 

 

 

uredilo bitje hawa meyta
Povezava do prispevka
hawa meyta reče pred 11 minutami:

 

v času vsesplošnega razsula po finančni krizi? to verjamem.

 

sicer pa sem sam doma z Vrhovcev in 10+ let nazaj je bila to relativno OK lokacija, nikakor pa ne elitna, to je res. danes so seveda stvari precej drugačne...

 

pofukani migranti, se eno sosesko zjebal, ali sem to narobe razumel?

 

 

Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...