Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

G-Man reče pred 12 urami:

jebomater, da ne kupim nikoli novega avta, razen če mi bo res ostajal keš. Ampak v tem primeru bi pol raje kupu ladjo :D

zakaj?

FS%20-%20Depreciation%20of%20a%20$30K%20vehicle.1571083169098.png?w=929&h=523&vtcrop=y

 

Tko da se kupuje 3 leta staja jajca za skor polovično ceno. To je najbolj optimalno, če želiš met "sodoben/nov" avto.

Torej, od jaguarke avto za 35k, bo čez 3-4leta vreden 20k (če bo - bomo vidli). 
Ampak pol je avto rabljen, pa verjetno cel zjeban. Ja. No. Ne. Ni šanse da bo zaradi treh let uporabe kar na enkrat 15k več stroškov - razlika kukr bi dal za nov avto. Razen če kupiš res en šrot. 
Zato se pa take avte uvozi iz Nemčije, ker se furajo po cesti in ne po makadamskih cestah kukr jih mamo pri nas.

Trdo prigaran denar zapravljat za avto. Ya, big brain.

Ampak lej, vsak je svoje denarnice gospodar.

Ne me jebat, 4 leta stari sharani so 30k EUR.

Povezava do prispevka
G-Man reče pred 20 urami:

jebomater, da ne kupim nikoli novega avta, razen če mi bo res ostajal keš. Ampak v tem primeru bi pol raje kupu ladjo :D

zakaj?

FS%20-%20Depreciation%20of%20a%20$30K%20vehicle.1571083169098.png?w=929&h=523&vtcrop=y

 

Tko da se kupuje 3 leta staja jajca za skor polovično ceno. To je najbolj optimalno, če želiš met "sodoben/nov" avto.

Torej, od jaguarke avto za 35k, bo čez 3-4leta vreden 20k (če bo - bomo vidli). 
Ampak pol je avto rabljen, pa verjetno cel zjeban. Ja. No. Ne. Ni šanse da bo zaradi treh let uporabe kar na enkrat 15k več stroškov - razlika kukr bi dal za nov avto. Razen če kupiš res en šrot. 
Zato se pa take avte uvozi iz Nemčije, ker se furajo po cesti in ne po makadamskih cestah kukr jih mamo pri nas.

Trdo prigaran denar zapravljat za avto. Ya, big brain.

Ampak lej, vsak je svoje denarnice gospodar.

Zato se pa rabljene avte kupuje od takih kot sem jaz.

20231108_082817.jpg

Povezava do prispevka
drevored reče pred 20 urami:

trenutno sicer ne vem, ce sledimo tem krivuljam. men se zdi da zdej avti bolj drzijo cene.

 

bi moral naredit raziskavo na avto.net

jih ja

focus okol 2012 1.6 dizel, 200-250kkm, 7k :rofl: :sick: 

2014 pa 9k

uredilo bitje bainit
Povezava do prispevka
bendeho reče pred 2 minutama:

kdo pa to kupi, nihče, samo oglasi so po teh cenah... 

to najbrž res ja. sam kuk je pa pol realna cena takega focusa? recimo, da je kar dobro ohranjen.

ker v nemčiji so sorazmerno podobne cene, so bili pa pri nas avti cenejši, ker je bil en dodaten 4k popust.

Povezava do prispevka

prodal sem focusa 2011 letnik 1.6 tdci z 210k za 3.500€ 1 mesec nazaj (prodajal 1 mesec pa skor nič interesa, ni bil pa prav lepo ohranjen)

 

kupil sem seat leon 2019/11 karavan xcellence oprema 2.0 dsg vsa oprema razen šibedaha iz nemčije za 13.750

uredilo bitje pumpahhh
Povezava do prispevka
pumpahhh reče pred 4 minutami:

prodal sem focusa 2011 letnik 1.6 tdci z 210k za 3.500€ 1 mesec nazaj (prodajal 1 mesec pa skor nič interesa, ni bil pa prav lepo ohranjen)

 

kupil sem seat leon 2019/11 karavan xcellence oprema 2.0 dsg vsa oprema razen šibedaha iz nemčije za 13.750

 

pozabil si napisat, da je traktor, drugace pa srecno voznjo :)

Povezava do prispevka

mogoče sem mal pretiraval z vso opremo, sem šel zdej gledat kaj imajo nekateri drugi

 

moj ima 130k prevoženih, radarski tempomat, lane assist, črn strop, črne šipe zadaj, tist senčni rolo v vratih na zadnjih sedežih, ogrevane zice, avtomatske dolge, full led luči

 

nima virtual cockpit, panoramske strehe, ogrevanega volana in sprednje šipe

 

sem pa moral plačat potem še homologacijo 120 in dmv 70 eur

Povezava do prispevka

Sem se zamislila nad prebranim in imate prav, pleh je samo pleh, dzabe travmirat. Bolijo pac prve praske, udrtine, trenutno sem se v fazi "tri tedne ga mam, kolibri se mu ne sme priblizat", nocem ze takoj v startu gledat udrtin od vrat na parkingu, mastnih flekov od bedakov cez pol avta, ki so opazili, da ima jagi nov ride, ki stoji tam celo noc parkiran, pa nje ni zraven, dejmo bit svinje in usrat cel avto, ko spegamo v notranjost kaksno opremo ima, da bomo med kofetkanjem ocenili vrednost in debatirali o njeni placi, ker *kakooo* varko to placuje, valda kurce tam v podhodu zelezniske vlece al neki.

Tako nekako si interpretiram velike mastne fleke, najbrz narobe, prej dilam al neki.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...