Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

res je,gen 6 VTi je bil moj sanjski avto dolgo časa, ampak je bil finančno nedosegljiv zato sem imel swifta, če pogledam nazaj mi ni jasno kako se imaš lahko tako dobro z 100konji :)

civic je bil ligo višje 161konjev je bilo v moji mladosti že kar nekaj, danes mularija če avto nima vsaj 300 se sploh ne smatra kot stroj, in to je daleč od resnice, kot sem že pisal o tem

sem od 2018 do danes ugotovil da sem v bistvu imel popoln avto zase pa sem ga prodal (swift sport mk1 1.6 atmosferc 124konjev), zakaj? ker ni bil prehiter, ja dejansko nisem vedel da je avto lahko prehiter

vsaj za na cesto in potem namesto užitka te postane strah, GRMN in Megan sta oba taka, če se jih začne resno vozit so hitrosti takoj take da je neprijetno in v bistvu avto težko izkoristiš vse kar ponuja, oz je nevarno, medtem ko suzuki z 124 konji, in ročnim... to si moral GARATI notri da si iztisnil vse iz njega in je bil res čudovit filing, pa še to da je izjemno trpežen in me nikoli ni skrbelo kaj bo crknilo ipd... včasih me mika da bi šel nazaj na kaj takega .)

 

 

Screenshot_20240211_061628_Gallery.jpg

Screenshot_20240211_061620_Gallery.jpg

Screenshot_20240211_061606_Gallery.jpg

FB_IMG_1707628466074.jpg

uredilo bitje doz
  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 2
Povezava do prispevka

swift sport s tanovo mašino 1.4 turbojet preden je postal hibrid ima okoli 156 konjev, cca 15 več kot je napisal suzuki, in točno ta avto sem hotel kupiti ko sem menjal starega swifta sport ampak se mi je zdel predrag pri ceni 22k, zato sem kupil civica sport 1.5 turbo z 182 konji, in nisem bil navdušen nad njim, tisti šport v civicu bi lahko kar odtrgal dol, motor civic  izjemno varčen, šasija odlična ampak avto pretežak 1300kg, in vse ostalo nič športno razen izgleda, ceneni materijali, zato večkrat pravim da če primerjam aurisa in civica je auris mnogo boljše narejen, kot tudi ljudje, ki so tunali civica so hitro naleteli na težave ker je motor izjemno švohoten (connecting rods)... tako da ne prebavlja tuninga, kot tudi naprimer sklopka začne drseti že pri +20 konjih, kar samo kaže na to da so inženirji vse delali na cenovni limit, in to ni dobro...

kot sol na rano je pa še podatek da so tile suzukijevi motorji 1.4 turbojet noro zanesljivi razen par razpok na izpušni strani kolektorja so dobesedno bulletproof, ti motorji se ravno tako uporabljajo v suzuki vitarah, je pa suzuki kot suzuki, plastike v notranjosti so faking iz 90tih, škripa, trese vibrira, ampak so izi za čistiti in običajno trpežne :)

sedaj vem da sem ga polomil, ker sem v 5 letih potem namesto da bi kupil swifta šport zamenjal 3 avte, v bistvu bi bil pa swift popoln zame (dovolj moči, in predvsem izjemno nizka teža 980kg)

zamenjaš zavore za BBK, ter kupiš kvalitetne coiloverje kar stane cca 4k in imaš pravi mali gokard...

 

 

 

 

 

Screenshot_20240211_154433_Gallery.jpg

Screenshot_20240211_154411_Gallery.jpg

uredilo bitje doz
Povezava do prispevka
bainit reče Dne, 3. 2. 2024 at 13:53:

a zimske?

kolega je mel ene tuk stare, najbrž z bolj malo profila in je na zasneženi cesti letel ven v ovinku, kljub temu, da je baje zelo počasi vozil (ker je itak vedel, kakšne gume ma).

za po suhi ali mokri cesti so bile pa še ok.

 

Se strinjam. Spredaj imam slabše kod odzadaj. In se res pozna. Ko je bil sneg sem namerno pretiraval. Seveda mnobenega ni bilo na cesti. Me je peljalo na drugi pas v ovinku.

Povezava do prispevka

Proda se jih sicer veliko... 2023 nove registracije po znamkah:

 

image.png.e6dd395779d089c4e95bb351c41339c8.png

 

vkluceno je vse kar je registrirano (kosilnice, kombajni in mopiji included) kar je smesno ce gledas stevilko hond proti tesli k sam avte dila :D

uredilo bitje PuskA
Povezava do prispevka
atomic reče pred 28 minutami:

MAzda tako malo?

Sej nimajo kaj pametnega za prodat ne v C segmentu ne v D (non SUV), tako da me ne čudi.

PuskA reče pred 21 minutami:

povsem druga zgodba pa je pri uvozenih avtih od zdravnice prve lastnice v njemacki al pa od kirurga...:

 

 

Capture.PNG

 

sveta trojica gladko povoz japonce 10x

Saj je logično, folk uvaža drage avte, ker ej več izbire, ne vem zakaj bi Toyoto uvažal..

Povezava do prispevka

Sej zdaj so tudi notri basic, bi rekel, da je bila moja Fabia letnik 2006 bolj kvalitetno narejena notri (mogoče tudi zunaj). Ampak, s Toyoto majkemi niti enega problema nisem imel v 8 letih in 140.000 km, s tadrugo pa ne v 11 letih, razen ene izrabljene plastike na pantu od zadnje havbe.

 

Estetika je pa subjektivna, osebno mislim, da kupovati avte zaradi estetike je neumnost, ker niti en novejši avto ni lep, so vsi ene kante. Pa pustimo prestižne modele in neke super športne avte.

Povezava do prispevka

Realno mi je notranjost, moj osebni prostor, najpomembnejše pri avtu. Da mi je lepa, uporabna, udobna, kakovostna... Ker to jaz največ gledam med vožnjo in koristim. Vem pa in popolnoma verjamem, da so od nekdaj znane kot izjemno zanesljivi avti. Zunanji izgled mi je precej manj pomemben, saj nimam avta zatardi drugih, niti ne delam selfijev z njim. 

Povezava do prispevka

Pač avto kupuje vsakdo subjektivno, nekomu je pomembna udobnost, nekomu izgled, nekomu praktičnost itd...

 

Mene za avto BK, ker se itak 95% časa vozim samo v službo in nazaj pa še to 5km. Zato mi je edina stvar pomembna, da mi je lep od zunaj. Men so vsi japonski avti grdi razen Mazde. Končno sta dve novi Toyoti tudi lepi, CR-H in Prius.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 6 minutami:

Pač avto kupuje vsakdo subjektivno, nekomu je pomembna udobnost, nekomu izgled, nekomu praktičnost itd...

 

Mene za avto BK, ker se itak 95% časa vozim samo v službo in nazaj pa še to 5km. Zato mi je edina stvar pomembna, da mi je lep od zunaj. Men so vsi japonski avti grdi razen Mazde. Končno sta dve novi Toyoti tudi lepi, CR-H in Prius.

 

 

To ti je legit lepo? Saj možno, itak. Samo čist klasična Toyota...

 

spacer.png

 

 

uredilo bitje Aktivist Vanč
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...