Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

pri nas v evropi to ne gre, ker bo evropa rešila CO2 težavo, ki to sploh ni.

kitajc je pa ravno podpisal načrt za gradnjo novih 180 termoelektrarn.

ta svet je šel v maloro, največ kar bi dejansko lahko naredili za podnebje je, da se tretji svet čimprej potegne iz revščine, na kratki rok bi bilo slabše ampak na dolgi bolje,

ker bolje kot ljudje živijo bolj pazijo na svoje okolje.... ampak pustimo logiko, ki je v evropi ni več. 

Povezava do prispevka
doz reče pred 57 minutami:

pri nas v evropi to ne gre, ker bo evropa rešila CO2 težavo, ki to sploh ni.

kitajc je pa ravno podpisal načrt za gradnjo novih 180 termoelektrarn.

ta svet je šel v maloro, največ kar bi dejansko lahko naredili za podnebje je, da se tretji svet čimprej potegne iz revščine, na kratki rok bi bilo slabše ampak na dolgi bolje,

ker bolje kot ljudje živijo bolj pazijo na svoje okolje.... ampak pustimo logiko, ki je v evropi ni več. 

svet bomo rešili tako, da kupimo vsi Dacie Spring. 

Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 2 urama:

 

Nimam izkušenj direkt s Škodo, samo 300€ za navaden servis nima/niso meli niti Audi, niti BMW. Vsekakor sem skoraj prepričan, da ni 3 kratnik niti bil, niti je danes. Bi upal staviti :D To bi blo res precej neverjetno in tudi butasto.

 

Škoda, da nimam nobenega računa, že samo olje so kasirali, kot da je tekoče zlato, ker da gre kao v te 3 cilindrske TDIje neko "posebno" olje. Bilo je čez 30€ na liter. Ma kdo se zdaj spomine, za kaj se je šlo, je že predolgo nazaj, samo cene pa nisem pozabil, to ne :D

Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 5 urami:

 

Ko pa začneš enkrat vozit škodilaka na uradni servis (govorim o rednih servisih) te prime slabo, cene 3x višje kot na Toyoti. Jaz sem za Fabio 15 let nazaj plačeval 2-3x več kot zdaj za Toyoto. Zdaj si ne upam niti pomisliti, kakšne cene imajo :cry:

 

MorskaGlista reče pred 3 urami:

 

Za Fabio 1.4 TDI so mi od leta 2006 do 2009 (potem nisem več vozil na uradnega) računali v povprečju 300€ za mali servis.

 

Na Toyoti zdaj dam za Aurisa 1.8 Hibrid mali servis 182€. 15 let kasneje, ko so šle vse cene gor.

 

MorskaGlista reče pred 49 minutami:

 

Škoda, da nimam nobenega računa, že samo olje so kasirali, kot da je tekoče zlato, ker da gre kao v te 3 cilindrske TDIje neko "posebno" olje. Bilo je čez 30€ na liter. Ma kdo se zdaj spomine, za kaj se je šlo, je že predolgo nazaj, samo cene pa nisem pozabil, to ne :D

 

Ma to so te nategnili tako kot mene 2 tedna nazaj, spomin je še svež. Sem ga vozil na en in isti uradni servis in sem dal za mali servis cca 200 eur, kar mi je blo sprejemljivo. Pol sem pa zdej mel mali + tiste filtre za cvetni prah in zavorno tekočino, torej bi mogu dat okol 250, ne več kot 300. Peljem avto nekam drugam (Avtodelta fuj), ker so mel ugodno lokacijo. Mi ona pove račun po telefonu, 404 eur :D

 

Padem ven, pridem tja, gledam vse postavke skoraj iste (malenkost dražje), razen olja, za katerega so mi računal 150 eur + menjavo. Dali so mi pa not en olje k stane skor 30 eur na L... največji problem je to, da js mislim da mi itak niso dal not tega olja ampak neki drugega. 

 

Zmagovalec glede servisov je bojda Mazda, imam 2 sodelavca z Mazdami in imata bolane cifre. 

uredilo bitje kemik
Povezava do prispevka

No v glavnem zaradi vsega tega je meni pomembno tudi, kakšen je uradni servis pa odnos tam. Vsaj pri meni igra to precejšnjo vlogo pri odločitvi, kateri avto kupit. Zdej pri Toyoti, ki ima 10 let garancije pa ugodne cene servisov mi je prav fajn, da se ne rabim neki zajebavat z mehaniki ampak lepo peljem tam in nasvidenje.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka

Saj super, če si zadovoljen. Poznam nekaj ljudi, ki so od nekdaj v Mazdi Toyoti in so zelo zadovoljni. Mene pač ne pritegnejo njihovi avti in mi je tisti en servis letno manj pomemben (če seveda vse drugo štima), da se zmenimo kaj hočem in kaj pričakujem. Prvo mesto sta mi estetika in oprema.

 

Imam pa mogoče srečo, da še z nobenim avtom nisem mel nekih večjih težav.

uredilo bitje Aktivist Vanč
Povezava do prispevka

Ja Toyota se je znašla tukaj glede hibridov, oni delajo nek "test hibridne baterije", ko se avto priklopi na ta tester pošlje podatke na nek strežnik, vem, ker če jih zajebava internet je treba ta test baterije opraviti drugič (se je do zdaj zgodilo enkrat). Sicer je zastonj ampak je pogoj za garancijo na baterijo in hibridni sklop. Tako da, že ki si pri njih narediš še servis ostalega, taka je nekako logika :D

Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 1 uro:

 

Škoda, da nimam nobenega računa, že samo olje so kasirali, kot da je tekoče zlato, ker da gre kao v te 3 cilindrske TDIje neko "posebno" olje. Bilo je čez 30€ na liter. Ma kdo se zdaj spomine, za kaj se je šlo, je že predolgo nazaj, samo cene pa nisem pozabil, to ne :D

tast je par let nazaj kupil novega rapida, jasno dokler je pod garancijo ga je voz8il na pooblaščeni servis, potem pa k domačemu mehaniku. Mehanik je ugotovil, da filter zraka najverjetneje ni bil nikoli menjan, olje pa je bilo najverjetneje v teku garancije menjano enkrat. 

Povezava do prispevka

Serviserji avtov in zavarovalniški agenti so ljudje, ki jim zaupam najmanj (saj bi se našel še kak, politiki recimo). V isto kategorijo grejo računalniški serviserji. Pač lupijo ljudi, ki nimajo pojma o zadevah. Kdo za vraga pa gre preverjat, če ti je res menjal neko dihtungo ipd., ki jo je dal na račun? Ali računalniški serviserji, ki za neko nalaganje Windowsa računajo uro ali dve (mastno plačani uri), oni pa sploh nič ne delajo, ker se praktično samo naloži... 90% ljudi ali več, žal nima pojma kaj delajo in si lahko privoščijo lupljenje neukega naroda (seveda sem štejem tudi sebe pri določenih branžah).

Povezava do prispevka
Chris reče pred 56 minutami:

tast je par let nazaj kupil novega rapida, jasno dokler je pod garancijo ga je voz8il na pooblaščeni servis, potem pa k domačemu mehaniku. Mehanik je ugotovil, da filter zraka najverjetneje ni bil nikoli menjan, olje pa je bilo najverjetneje v teku garancije menjano enkrat. 

 

Evo enako je bilo pri meni. Po servisu na Škodi opazim, da tista plastika pod motorjem ni bila odstranjena, vijaki vsi blatni. Ko sem jim to rekel, so se izgovarjali, da so olje izpraznilii iz vrha s pumpo. Zdej pa se dajaj z njimi. Pač ne voziš več tam in je.

Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 2 minutama:

 

Evo enako je bilo pri meni. Po servisu na Škodi opazim, da tista plastika pod motorjem ni bila odstranjena, vijaki vsi blatni. Ko sem jim to rekel, so se izgovarjali, da so olje izpraznilii iz vrha s pumpo. Zdej pa se dajaj z njimi. Pač ne voziš več tam in je.

jaz sem vozil škodo v času garancije in podaljšanega jamstva samo na panjan servis, ivančna in trebnje, priporočam

 

Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 1 uro:

Ali računalniški serviserji, ki za neko nalaganje Windowsa računajo uro ali dve (mastno plačani uri)

 

Kličem na neuradni servis - rabim menjavo diskov + ploščic. Rabim samo nekoga da to zamenja, materjal prinesem sam. 
Mi pravi serviser da za to računa 200e. Sm reku hvala lepa in adijo. 
Če tko gledaš, je želel pizdun računat 100eur/uro. 

Tko da iz tega vidika lahko tud en serviser računalnikov računa 50e/uro.

 

Tko da ko jebe to vse skup. 
 

Povezava do prispevka

Ne vem kaj so zdaj OK materiali... takrat, ko je kolega kupil pred par leti tisto Toyoto, so imeli praktično vsi evropski avti dosti boljšo plastiko znotraj. Kako je danes pa sem rekel, da ne vem, ker dolgo nisem sedel v novem japoncu. Tisto je bil res low level... kot je omenil Glista al kdo, je 10 let starejša Fabia imela boljšo plastiko v letih, ko so Škode ble še krš. Al pa vsaj enako kakovostno mogoče, da ne bomo prestrogi.

uredilo bitje Aktivist Vanč
Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 11 urami:

 

Ko pa začneš enkrat vozit škodilaka na uradni servis (govorim o rednih servisih) te prime slabo, cene 3x višje kot na Toyoti. Jaz sem za Fabio 15 let nazaj plačeval 2-3x več kot zdaj za Toyoto. Zdaj si ne upam niti pomisliti, kakšne cene imajo :cry:

Vozil sem 10let na uradni servis in so bile cene zelo ok. Zadnje leto pa so šle cene v pizdo in ne vozim več tja.

Povezava do prispevka
doz reče pred 4 urami:

Točno zaradi takih bedarij, jaz na servise dostavljam svoje olja in vedno zahtevam da mi vrnejo vse kar se menja. Da bi jaz  naprimer ugotovil tako kot tip za škodo zgoraj, da niso menjali filtrov in podobno se mi strga.

Foter je enkrat v 3 letih na Scenicu menjal 3x filter za zrak. Smrdelo je po gnilem. No, tretjič smo šli skupaj na servis pa počakali tam da menja, se oglasi serviser "pridite pogledat kakšen filter je, ni čudno da smrdi, saj je cel potrgan in gnil, verjetno ni bil menjal še nikoli ali pa zelo dolgo", a pri njih je bil na servisu pred recimo 4 meseci :D Malo je manjkalo, da bi mu zapalil šamar. Prokleti cigani.

MorskaGlista reče pred 9 urami:

 

Za Fabio 1.4 TDI so mi od leta 2006 do 2009 (potem nisem več vozil na uradnega) računali v povprečju 300€ za mali servis.

 

Na Toyoti zdaj dam za Aurisa 1.8 Hibrid mali servis 182€. 15 let kasneje, ko so šle vse cene gor.

Jaz sem imel redne servise do 2let nazaj tam okoli 150€. Lani pa sem jim spet poslal mail, koliko hočejo samo za menjavo olja in filtra olja, da ostala dva filtra menjam sam. So mi napisali 250€. Sem se samo nasmejal in peljal kolegu mehaniku, za 20€ mi je menjal, material sem prinesel svoj. Lopovi.

Aktivist Vanč reče pred 9 urami:

 

Nimam izkušenj direkt s Škodo, samo 300€ za navaden servis nima/niso meli niti Audi, niti BMW. Vsekakor sem skoraj prepričan, da ni 3 kratnik niti bil, niti je danes. Bi upal staviti :D To bi blo res precej neverjetno in tudi butasto.

Zdej so okoli 300€ servisi ja, glede na to da so od mene hotli 250€..

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...