Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

hawa meyta reče pred 3 urami:

 

sva na istem, kot verjetno še 95% drugih belčkov slovenčkov.

 

po drugi strani se pa sprašujem o smislu in realni kvaliteti življenja, če smo si pri takšnih relativno banalnih stvareh (res vedno) primorani odtegovat užitke na račun racionalnosti.

 

navsezadnje govorimo o jebenih Škodah, Toyotah, Mazdah, ne o Ferrarijih, Porschejih in Lamborginijih.

 

a bo zaradi tistih prišparanih 8k moje življenje kaj boljše? bo kurac. le da mi bo srce igralo vsakič, ko se bom usedel v avto in mi nekje zadaj v možganu ne bo kljuvalo - kaj bi bilo, če...

 

anyways, nalovdana Toyota je kljub vsemu res odlična izbira. edino kar ti zna bit žal je to, da se boš malo videvala z mehaniki,- nikol ne veš, kje je lahko kakšen čeden. 

ne gre se za odrek užitka, ampak uživam v drugih stvareh bolj kot v avtu in bi raje denar usmerila v te druge stvari. zato tudi probam bit ful racionalna in nrdit cel research, kar ga recimo za nakup prejšnjega avta nisem nrdila, ker sem dobesedno v enem tednu mogla zbrat in naročit nov avto.

 

glede toyota servisa mi je pa učeri prjatlca namignila, da njen servis stane 100-150€ več vsakič, kot bi za primerljiv nehibriden avto, ker moraš sledit servisnemu ciklu, da ohranjaš 10letno garancijo na batko. to mi je trenutno največji minus. 

 

in ja, pod vzdrževalne stroške avta štejem vse: servise, zavarovanja, gume, benz itd itd. in pri teh stvareh RSka lagano pogrne. tudi servis za obično octavio je med 300-400€ (recimo 300 trenutno dajem 1x letno za fabia servis), za RSko je ta cifra lagano 150-200€ več. in glede na to, koliko km delam (zadnje par let niti 10k km na leto, ampak recimo, da bi z bolj udobnim avtom delala 15k km), je potem to višji letni strošek. 

 

in še golf komentar, nima dovolj velkega prtljažnika za psa in ostale pritikline.

uredilo bitje stena
Povezava do prispevka
tiesto reče pred 1 uro:

S takšnim mišljenjem si je kolega kupil Porscheja, ki je bil njegova otroška želja. Kar je mislil vržt v hišo, je pol zarad norih cen materialov raje nabavil avto :D no sej letos pa je kupil hišo in jo prenavlja.

 

sam tega ne bi naredu nikol, ker sem 'najprej štalca pol pa kravca' ziheraš, ga pa razumem. pa ne zaradi Porscheja per se, ampak ker si je šel uresničit dolgoletno željo.

 

kudos frendu. :)

 

stena reče pred 39 minutami:

ne gre se za odrek užitka, ampak uživam v drugih stvareh bolj kot v avtu in bi raje denar usmerila v te druge stvari.

 

oprosti, ampak v tem primeru je pa potem norost dat 38k za avto. verjetno bi dobila vse to kar iščeš pri avtu že za 25k - 26k. :)

 

uredilo bitje hawa meyta
Povezava do prispevka
stena reče pred 53 minutami:

glede toyota servisa mi je pa učeri prjatlca namignila, da njen servis stane 100-150€ več vsakič, kot bi za primerljiv nehibriden avto, ker moraš sledit servisnemu ciklu, da ohranjaš 10letno garancijo na batko. to mi je trenutno največji minus. 

 

To sploh ne drži. Pejdi v Toyota salon in poglej, imajo vse stroške servisov na steni napisane.

 

Toyotin dizel je bistveno dražji za servisiranje kot Toyotin hibrid.

 

Če hočeš 10 letno garancijo itak rabiš delat servise pri hibridu, bencinu ali čem drugem.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka
hawa meyta reče pred 33 minutami:

 

sam tega ne bi naredu nikol, ker sem 'najprej štalca pol pa kravca' ziheraš, ga pa razumem. pa ne zaradi Porscheja per se, ampak ker si je šel uresničit dolgoletno željo.

 

kudos frendu. :)

 

Nene, sej je mel prej flet pa familijo preskrbljeno. Sam pac sto jurjev se mu je valjalo na racunu :D bols dat v Porscha kot da ti inflacija pozre :D

  • Račka +1 1
  • Ne me jebat 1
Povezava do prispevka
stena reče pred 1 uro:

ne gre se za odrek užitka, ampak uživam v drugih stvareh bolj kot v avtu in bi raje denar usmerila v te druge stvari. zato tudi probam bit ful racionalna in nrdit cel research, kar ga recimo za nakup prejšnjega avta nisem nrdila, ker sem dobesedno v enem tednu mogla zbrat in naročit nov avto.

 

glede toyota servisa mi je pa učeri prjatlca namignila, da njen servis stane 100-150€ več vsakič, kot bi za primerljiv nehibriden avto, ker moraš sledit servisnemu ciklu, da ohranjaš 10letno garancijo na batko. to mi je trenutno največji minus. 

 

in ja, pod vzdrževalne stroške avta štejem vse: servise, zavarovanja, gume, benz itd itd. in pri teh stvareh RSka lagano pogrne. tudi servis za obično octavio je med 300-400€ (recimo 300 trenutno dajem 1x letno za fabia servis), za RSko je ta cifra lagano 150-200€ več. in glede na to, koliko km delam (zadnje par let niti 10k km na leto, ampak recimo, da bi z bolj udobnim avtom delala 15k km), je potem to višji letni strošek. 

 

in še golf komentar, nima dovolj velkega prtljažnika za psa in ostale pritikline.

pol pa kup par let star avto iz nemčije. pa ne vem kaj voziš fabio na uraden servis no. pri običnem mehaniku maš 200e max, raje manj (lohk da ne v lj sicer).

Povezava do prispevka
stena reče pred 19 urami:

ne gre se za odrek užitka, ampak uživam v drugih stvareh bolj kot v avtu in bi raje denar usmerila v te druge stvari. zato tudi probam bit ful racionalna in nrdit cel research, kar ga recimo za nakup prejšnjega avta nisem nrdila, ker sem dobesedno v enem tednu mogla zbrat in naročit nov avto.

 

glede toyota servisa mi je pa učeri prjatlca namignila, da njen servis stane 100-150€ več vsakič, kot bi za primerljiv nehibriden avto, ker moraš sledit servisnemu ciklu, da ohranjaš 10letno garancijo na batko. to mi je trenutno največji minus. 

 

in ja, pod vzdrževalne stroške avta štejem vse: servise, zavarovanja, gume, benz itd itd. in pri teh stvareh RSka lagano pogrne. tudi servis za obično octavio je med 300-400€ (recimo 300 trenutno dajem 1x letno za fabia servis), za RSko je ta cifra lagano 150-200€ več. in glede na to, koliko km delam (zadnje par let niti 10k km na leto, ampak recimo, da bi z bolj udobnim avtom delala 15k km), je potem to višji letni strošek. 

 

in še golf komentar, nima dovolj velkega prtljažnika za psa in ostale pritikline.

Golf Variant ima

Morski reče pred 18 urami:

Razmisli o Tesli Y ce rabiš plac sedaj majo dostikrat akcijsko ceno. In vozi se razred boljše od Octavie z nekim bednim 1.5motorjem sigurno. In še prehitevaš lahko po magistralkah + psa lahko pustiš v avtu.

lp

SUV se nikoli ne bo boljše vozil od karavana, žal. Sploh pa Tesla.

bainit reče pred 17 urami:

pol pa kup par let star avto iz nemčije. pa ne vem kaj voziš fabio na uraden servis no. pri običnem mehaniku maš 200e max, raje manj (lohk da ne v lj sicer).

Jaz dam za Fabio 80€ cca, na uradnem so pa hoteli lani cca 250€ za material ki stane 50€. Fuck off :D 

Povezava do prispevka
stena reče pred 3 minutami:

zs kontakt kje servisiras fabio ahah

haha, v Kopru, dvomim da boš pripeljala sem, ugibam da nisi blizu doma :D 

 

Kupim pa material sam, menjam filter zraka in filter kabine sam, ker ti vzame 5min, olje s filtrom olja pa nesem njim in mi menjajo za 20€, pa še pogledajo podvozje, če je vse ok.

Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 1 minuto:

haha, v Kopru, dvomim da boš pripeljala sem, ugibam da nisi blizu doma :D 

 

Kupim pa material sam, menjam filter zraka in filter kabine sam, ker ti vzame 5min, olje s filtrom olja pa nesem njim in mi menjajo za 20€, pa še pogledajo podvozje, če je vse ok.

sem pa dostikrat dol. pa ti vse nastavijo, kot je npr naslednji servisni interval v racunalniku itd? 

Povezava do prispevka
stena reče pred 3 minutami:

sem pa dostikrat dol. pa ti vse nastavijo, kot je npr naslednji servisni interval v racunalniku itd? 

Ja itak, sej to si lahko tudi sam, nima to veze z uradnimi servisi. Nazadnje je še kolega iz italije pripeljal Audi Q5 k njim na servis, ker se je bal v italijo peljat, da ga ne olupijo :D 

 

Je pa tko, da dela tam kolega, tko da mu 100% zaupam in dostikrat naredi tudi uslugo in te vzame prej če je "nujno". Recimo za kolega sem ga klical, kdaj ima čas, da mu bi lahko pripeljal avto, ker mu kdaj ni vžgal itd. in ni vedel kaj je narobe, je prvo rekel 3 tedne, pol pa je rekel naj pripelje jutri, pa bodo pogledali. In so naslednji dan že rešili.

 

 

Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 25 minutami:

 

Nisem cel čas spremljal teme, a si ti potem že šla vozit Corollo? Koliko je ta avto prostoren spredaj? Zadaj mi ni tako pomembno. Nekaj bom nabavil v roku enega leta in ne bom šel sprobavat 15 različnih avtov, rad bi se osredotočil na ene 3-4 največ.

jutri mam testno voznjo s corollo.

 

  • Račka +1 1
  • Solzice 1
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...