Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

Razmišljam o nabavi novega (rabljenega) avtomobila. Nagledal sem si enega pri bližnji avtohiši, ki je uvožen. Avtohiša ponuja financiranje prek lizinga za 23990€, če plačaš v gotovini pa je 24990. ne razumem te logike, mogoče kdo ve, kaj se bolj splača?

Avtomobil bi preventivno pred nakupom peljal na AMZS, saj sem zasledil da ponujajo opcijo "Pregleda rabljenega vozila pred nakupom" za 200€ (podrobnejši pregled), pa me zanima če je že kdo to storitev sprobal, kako se obnese in kaj vse vključuje, ter če je kakovost storitve odvisna od sposobnosti mehanika, ki je takrat v smeni ali je to večinoma računalniško opravljeno. 

Povezava do prispevka
Chris reče pred 1 minuto:

Razmišljam o nabavi novega (rabljenega) avtomobila. Nagledal sem si enega pri bližnji avtohiši, ki je uvožen. Avtohiša ponuja financiranje prek lizinga za 23990€, če plačaš v gotovini pa je 24990. ne razumem te logike, mogoče kdo ve, kaj se bolj splača?

Avtomobil bi preventivno pred nakupom peljal na AMZS, saj sem zasledil da ponujajo opcijo "Pregleda rabljenega vozila pred nakupom" za 200€ (podrobnejši pregled), pa me zanima če je že kdo to storitev sprobal, kako se obnese in kaj vse vključuje, ter če je kakovost storitve odvisna od sposobnosti mehanika, ki je takrat v smeni ali je to večinoma računalniško opravljeno. 

Cena 24k je brez vključenih obresti v ceno.

Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 9 urami:

 

Nisem cel čas spremljal teme, a si ti potem že šla vozit Corollo? Koliko je ta avto prostoren spredaj? Zadaj mi ni tako pomembno. Nekaj bom nabavil v roku enega leta in ne bom šel sprobavat 15 različnih avtov, rad bi se osredotočil na ene 3-4 največ.

 

zacel sem z ogledovanjem corolle, na konc sem civica nabavil

 

prostornejsi, preglednejsi, dost leps se pelje

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
Chris reče pred 37 minutami:

torej je cena enaka? gotovinskega popusta sepravi načeloma ne upoštevajo sploh?

 

pri rabljenih, dobijo od leasing firme "nagrado" če poturijo financiranje, tako si jaz razlagam. Zato popust. Malo poglej kakšno EOM dobiš. Naši finančni leasingi postajajo res scam, ne vem še kdo to vzame pri rabljenih. Verjetno bi kredit pri banki bil precej cenejši.

 

Pri novih pa je fora tudi da preprečijo izvoz novega avta, če ti ga dajo na lizing. Zato pogojuje popusta na financiranja.

 

Moraš se pa zavedat, da če kupuješ nekaj starega rabljenega za 25k, si ti kralj, trg naj bi bil v k, kar se tiče rabljenih zadev. Cene navite pa eni in isti avti gor v nedogled.

Povezava do prispevka
bendeho reče pred 25 minutami:

pri rabljenih, dobijo od leasing firme "nagrado" če poturijo financiranje, tako si jaz razlagam. Zato popust. Malo poglej kakšno EOM dobiš. Naši finančni leasingi postajajo res scam, ne vem še kdo to vzame pri rabljenih. Verjetno bi kredit pri banki bil precej cenejši.

 

Pri novih pa je fora tudi da preprečijo izvoz novega avta, če ti ga dajo na lizing. Zato pogojuje popusta na financiranja.

 

Moraš se pa zavedat, da če kupuješ nekaj starega rabljenega za 25k, si ti kralj, trg naj bi bil v k, kar se tiče rabljenih zadev. Cene navite pa eni in isti avti gor v nedogled.

Hvala za informacije, bom povprašal tudi avtohišo o opcijah in kako priti ceneje skozi, ker gotovino imam. 
Glede nadaljnjega izvoza me ne briga toliko ker bo ta avto bil v moji lasti dokler ne razpade. Nabavljam namreč Spacetourerja, ki bo upam videl več menjav motorjev in ogromno nabitih kilometrov na šasiji preden gre direkt na odpad. 
Oglas mi je sicer malce sumljiv (gotovinsko 24990k, avto s 105k km), tudi avtomobil je na avto.net že od sredine decembra, tako da če ima kdo izkušnje z pregledom rabljenega vozila pred nakupom na AMZS naj prosim shera izkušnjo. 

Povezava do prispevka

Leasing si zračunaj na netu, je milijon online kalkulatorjev, npr. Loan Calculator

 

Včasih se je splačalo vzeti lizing na kratko obdobje (1 leto), z visokim obrokom, in potem res prideš na nižjo ceno. Če pa imaš v mislih 5 let, potem si že zgubil

 

image.png.0d8c910a5a40a5f7e0230f3f25cba899.png

 

Kar se tiče AMZSja, jaz sem pred kratkim peljal na uradni mazda servis, kjer so naredili zelo zelo dober pregled za 30eur. Povprašaj še pri tvojem uradnem servisu. Ne glej pa tistih cenenih servisov, preglednih točk mora bit 60+ (npr gume, bremze, ...)

uredilo bitje Douchebag
Povezava do prispevka
Douchebag reče pred 10 minutami:

Leasing si zračunaj na netu, je milijon online kalkulatorjev, npr. Loan Calculator

 

Včasih se je splačalo vzeti lizing na kratko obdobje (1 leto), z visokim obrokom, in potem res prideš na nižjo ceno. Če pa imaš v mislih 5 let, potem si že zgubil

 

image.png.0d8c910a5a40a5f7e0230f3f25cba899.png

 

Kar se tiče AMZSja, jaz sem pred kratkim peljal na uradni mazda servis, kjer so naredili zelo zelo dober pregled za 30eur. Povprašaj še pri tvojem uradnem servisu. Ne glej pa tistih cenenih servisov, preglednih točk mora bit 60+ (npr gume, bremze, ...)

Če bi vzel lizing bi bilo v planu odplačilo v cca. letu ali dveh, nič več. najverjetneje se bomo poskušali malce izpogajati za gotovino. 

Avtomobil kupujem pri lokalni citroen avtohiši (ki ima seveda tudi pooblaščeni citroen servis zraven), vendar so po sosednjih forumih dokaj slabe govorice glede slednje (komentarji sicer iz leta 2015, predvsem češ da vrtijo kilometre nazaj). 

uredilo bitje Chris
Povezava do prispevka

Ne vem kolk je še kj popularno vrtjenje km nazaj, glede na to, da se ti podatki zapisujejo na tehničnih in ful maš možnosti preverbe tega.

 

Se pa vse več pojavlja to, da ma folk v avtih nameščene te pizdarije, ki fejkajo direkt na avtu prevožene km. Npr. da 2 km šteje za enga al pa še kj hujšga.

Povezava do prispevka
Chris reče pred 2 urama:

torej je cena enaka? gotovinskega popusta sepravi načeloma ne upoštevajo sploh?

 

Ni enaka. Gotovinska cena je pač gotovinska, lizing cena pa je nižja, ker ne vključuje stroškov lizinga. Tako da na koncu lizing pride par k več.

MorskaGlista reče pred 1 uro:

 

Sej glih to, ni finančni lizing za ljudi, ki ne dobijo kredita? Tako sem si jaz vedno to predstavljal.

Ni nujno, eni imajo raje lizing pač. Sploh podjetja. Pa če ti avto dopizdi al ne moreš več plačevat, ker pride kriza ga enostavno vrneš, oni prodajo in dobiš preostanek denarja nazaj. Pri kreditu je pa tvoj in se moreš ti jebat z avtom. Ima pa lizing tudi precej omejitev, jaz osebno bi se ga izogibal.

Chris reče pred 1 uro:

Hvala za informacije, bom povprašal tudi avtohišo o opcijah in kako priti ceneje skozi, ker gotovino imam. 
Glede nadaljnjega izvoza me ne briga toliko ker bo ta avto bil v moji lasti dokler ne razpade. Nabavljam namreč Spacetourerja, ki bo upam videl več menjav motorjev in ogromno nabitih kilometrov na šasiji preden gre direkt na odpad. 
Oglas mi je sicer malce sumljiv (gotovinsko 24990k, avto s 105k km), tudi avtomobil je na avto.net že od sredine decembra, tako da če ima kdo izkušnje z pregledom rabljenega vozila pred nakupom na AMZS naj prosim shera izkušnjo. 

Jaz sem peljal na AMZS pregled pred nakupom, nisem pa plačal za ta dražji pregled. Meni je bilo ok, lahko povem, da osebno nisem niti šel na testno vožnjo z avtom, preden sem ga kupil. Sem samo na AMZS peljal, tam so pregledali vse, trajalo je cca 2h. Ko sem prišel tja mi je dal možakar 20strani izpis v roke pa povedal vse kaj je bilo narobe na avtu, kje je bil barvan, stanje optike, baterije, morebitne zabeležene napake itd.

 

Pa čeprav nisem doplačal za testno vožnjo je šel tip vseeno po parkingu malo okoli probat. Jaz sem mu verjel toliko, da se mi niti ni dalo sam it na testno vožnjo. Avto imam še danes 11let kasneje, še vedno vse bp :D Edino, kar sem naredil napako je to da nisem notri vseh predalov pregledal, ker na amzs je enega izpustil. Naslon za roko na sredini je bil polomljen, torej predal če odpreš ima en zatič zlomljen. Ampak je itak tako majhen da je useless in ga v vsakem primeru ne odpiram.

 

Anyway, priporočam. Se mi zdi majhna cena za plačat teh 130€ al kolko sem dal, če ti to prišpara druge stroške, pa še kej lahko ceno prodajalcu zbiješ potem na podlagi ugotovitev.

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Mojga, zdej že bivšega, je isto kolegica peljala pregledat na AMZS. Pač nima pojma o avtih in kaj ma pol sploh smisel, da sama gleda, razen  če bi res kaj bilo takoj vidno narobe, al pa da ob kratki testni ugotoviš. 

Sem bil hkrati tud js kr pomirjen, ker tud če ga na koncu ne bi ona vzela, sem vsaj dobil to potrditev, da ne prodajam neki u krucu :D

 

Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 1 uro:

Ni enaka. Gotovinska cena je pač gotovinska, lizing cena pa je nižja, ker ne vključuje stroškov lizinga. Tako da na koncu lizing pride par k več.

Ni nujno, eni imajo raje lizing pač. Sploh podjetja. Pa če ti avto dopizdi al ne moreš več plačevat, ker pride kriza ga enostavno vrneš, oni prodajo in dobiš preostanek denarja nazaj. Pri kreditu je pa tvoj in se moreš ti jebat z avtom. Ima pa lizing tudi precej omejitev, jaz osebno bi se ga izogibal.

 

A lahko to malo bolj razdelaš, ker me zanima. Predvsem, kaj so tej stroški lizinga in pa kateri preostanek denarja dobiš nazaj, če vrneš avto na lizing?

Povezava do prispevka
MorskaGlista reče Pravkar:

 

A lahko to malo bolj razdelaš, ker me zanima. Predvsem, kaj so tej stroški lizinga in pa kateri preostanek denarja dobiš nazaj, če vrneš avto na lizing?

Isto kot stroški kredita. Obresti, stroški vodenja, stroški odobritve itd. Če avto vrneš ga oni prodajo in dobiš razliko med vrednostjo avta in kar še rabiš odplačat nazaj, če je avto več vreden seveda. Če ne pa si se ga rešil, seveda si brez avta, ampak tudi brez obveznosti.

Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 21 minutami:

 

A lahko to malo bolj razdelaš, ker me zanima. Predvsem, kaj so tej stroški lizinga in pa kateri preostanek denarja dobiš nazaj, če vrneš avto na lizing?

vseskup en pickin dim, banka da naprej avto na drazbo, njim se gre da pokrijejo tvoj puf in svoje stroske, teb pa ostane potem za en burek :D

 

pol je stokrat bols da das avto na avtonet pa se tam proda po trzni ceni (oz. prevzem leasinga), ko pa da ga ti ga banka/leasing hisa vzame nazaj.

uredilo bitje PuskA
Povezava do prispevka

eko evo me iz Corolla testne vožnje.

 

avto je amejzing za vozt, res smooth, pa pozna se 196KM, parkirala sm ga v prvo u rikverc pred blokom, k mamo parkinge za fičote. bočno tut bp.

greta ma svojo agendo na displayu

image.thumb.png.a5329e5dfb38d38d54bde3aa13de80f2.png

ma mal manjši prtljažnik kot Octavia al pa Mazda6, sam je overall bolj prostorna kabina. 

notri zgleda pač japonsko, res tej modeli bi rabl enga dizajnerja iz Porscheja uvozit, pa enga UXarja za display. sam sm vidla tut yaris GRko notri, tko da nism niti pričakovala nekega presežka...

image.thumb.png.c55a9543f2f5e099701e8c022b34a30e.png

 

plastika notri mi tudi dela mal slab filing, se mi zdi, da bi znala s prstani/uro hitr kej podrsat. pa volan in tej gumbi ne vem vse je tko cheap plastika...

image.thumb.png.2ce549c7dec3232b6148810a2dbdf7a4.png

 

sicer gledam tole GR opremo

image.thumb.png.5bee6375fe74bb936001526f04b29059.png

k razen, da ni cel zic usnjen pa nima gretja, mi je blj sprejemljiva k una testna. 

 

evo pa še cene servisov, ki so me presenetle, tko da morm prašat frendico kaj ona dela, da daje po 500€ za yaris hybrid:

image.thumb.png.441f7c92672eba245566c4ac9de87dd6.png

blj cheap servisi k Fabia :O 

 

overall trenutno zmaguje in sm že dns težila za popust. če se bom dobr tepla po prstih jo nabavm jesen, če ne pa do konc mesca :D 

  • Račka +1 7
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
PuskA reče pred 7 minutami:

gr je pr njih top notranjost? kr lustno deluje, volan pa sivi po armaturki zgleda nobl, sam zici so whack, pa sredinska konzola zgleda ko jogort plastika.. kolk to stane?

testna je bla executive, ki je top.

GR je ena spodi. razlika je v gretju sedežev, alcantara sedežih in panoramski strehi

GR k jo gledam je 33.970

uredilo bitje stena
Povezava do prispevka
stena reče pred 10 minutami:

testna je bla executive, ki je top.

GR je ena spodi. razlika je v gretju sedežev, alcantara sedežih in panoramski strehi

GR k jo gledam je 33.970

 

a je kaka bistvena razlika med 1.8 pa 2.0 motorjem? pr 1.8 mas manjso cestnino :D

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...