Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

stena reče pred 1 uro:

notri zgleda pač japonsko, res tej modeli bi rabl enga dizajnerja iz Porscheja uvozit, pa enga UXarja za display. sam sm vidla tut yaris GRko notri, tko da nism niti pričakovala nekega presežka...

 

plastika notri mi tudi dela mal slab filing, se mi zdi, da bi znala s prstani/uro hitr kej podrsat. pa volan in tej gumbi ne vem vse je tko cheap plastika...

 

Če bi porihtali notranjost, bi blo že preveč kul in kičasto. To jim je rak rana že od nekdaj :(

uredilo bitje Aktivist Vanč
Povezava do prispevka
stena reče pred 28 minutami:

pr karavanu je pod zadnjimi zivi

 

"hibridna" baterija je pr vseh pod zadnjimi zici

12V (takesortna k jo majo vsi avti, ala topla/vesna akumulator) je pri 1.8 spredaj poleg motorja, pri 2.0 pa v prtljazniku


pri hatchbacku je zarad baterije v prtljazniku cel podn prtljaznika dvignjen in zgubis kr dost placa


pri karavanu je pa pospravljena v luknjo za zadnjim desnim kolesom, ne zgubis nekej ful

 

CleanShot2024-03-11at20_01.04@2x.png.f8db9147181dbad2753450bb3ab14472.png

uredilo bitje Andro
Povezava do prispevka
PuskA reče pred 25 minutami:

no sej tud kupnina je manjsa... ne verjamem da je un 2.0 neka raketa, glede na skuter menjalnik in odsotnos turbine:D 

 

Tam tam z Octavio RS TDI kar glede na vsaj 2 litra manjšo porabo ni slabo. Ni turbine ampak elektromotor naredi svoje.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 4 minutami:

 

Če bi porihtali notranjost, bi blo že preveč kul in kičasto. To jim je rak rana že od nekdaj :(

mja mene sam zanima kko se to obnese na dolgi rok. pr skodi mam filing da una plastika prezivi mal vec. 

 

@MorskaGlista zto sm pa modela prasala za servisni cenik. k pac vem, da ne morm vsem verjet, sploh pa ne frendicam :P

Povezava do prispevka
Chris reče pred 13 urami:

torej je cena enaka? gotovinskega popusta sepravi načeloma ne upoštevajo sploh?

 

Hahaha. Leasing obrestne mere so trenutno like 8 postov na leto.

 

Folk ki jemlje leasing že ve zakaj al pa je revež ki zapravi preveč za avto.

 

En razlog je da se avto šteje v premoženje če je vreden več kot 10k al neki takega in ti potem zavod šteje fiktiven dohodek od nekega procenta od tega. In ti dvigne ceno vrtca,.zniža otroške dodatke itd. Na koncu dostikrat ceneje plačat leasing pa se ti vrne skoz te vzvode. Fun kako se pumpa državni denar a?

Povezava do prispevka
Avril Lavigne reče pred 11 urami:

Ne vem kolk je še kj popularno vrtjenje km nazaj, glede na to, da se ti podatki zapisujejo na tehničnih in ful maš možnosti preverbe tega.

 

Se pa vse več pojavlja to, da ma folk v avtih nameščene te pizdarije, ki fejkajo direkt na avtu prevožene km. Npr. da 2 km šteje za enga al pa še kj hujšga.

alpa pred vsakim tehničnim ali servisom prevrtijo. itak enkrat ko maš to napravo, ni problem.

 

stena reče pred 2 urama:

testna je bla executive, ki je top.

GR je ena spodi. razlika je v gretju sedežev, alcantara sedežih in panoramski strehi

GR k jo gledam je 33.970

pejt še focusa gledat, verjetno bodo mal cenejši od 33k. jaz nebi kupil sicer 1.0 motorja, pa na matrix lahko kar pozabiš (to bo na splošno bolj težka razen kakšnega golfa). edit: zgleda da maš zdaj s FL že zaresne matrix lights, 84 elementov. pa climate je na screenu :sick:

alpa kakšno kugo (mini suv).

 

 

so pa dost cenejši od 33k, za tako ceno dobiš že ST (280km) brez kakšne ekstra dodatne opreme

https://cms.ford-edm.com/ueaquhdaal648h1qixsw7xvyj5p1

uredilo bitje bainit
Povezava do prispevka
stena reče pred 3 urami:

eko evo me iz Corolla testne vožnje.

 

avto je amejzing za vozt, res smooth, pa pozna se 196KM, parkirala sm ga v prvo u rikverc pred blokom, k mamo parkinge za fičote. bočno tut bp.

greta ma svojo agendo na displayu

image.thumb.png.a5329e5dfb38d38d54bde3aa13de80f2.png

ma mal manjši prtljažnik kot Octavia al pa Mazda6, sam je overall bolj prostorna kabina. 

notri zgleda pač japonsko, res tej modeli bi rabl enga dizajnerja iz Porscheja uvozit, pa enga UXarja za display. sam sm vidla tut yaris GRko notri, tko da nism niti pričakovala nekega presežka...

image.thumb.png.c55a9543f2f5e099701e8c022b34a30e.png

 

plastika notri mi tudi dela mal slab filing, se mi zdi, da bi znala s prstani/uro hitr kej podrsat. pa volan in tej gumbi ne vem vse je tko cheap plastika...

image.thumb.png.2ce549c7dec3232b6148810a2dbdf7a4.png

 

sicer gledam tole GR opremo

image.thumb.png.5bee6375fe74bb936001526f04b29059.png

k razen, da ni cel zic usnjen pa nima gretja, mi je blj sprejemljiva k una testna. 

 

evo pa še cene servisov, ki so me presenetle, tko da morm prašat frendico kaj ona dela, da daje po 500€ za yaris hybrid:

image.thumb.png.441f7c92672eba245566c4ac9de87dd6.png

blj cheap servisi k Fabia :O 

 

overall trenutno zmaguje in sm že dns težila za popust. če se bom dobr tepla po prstih jo nabavm jesen, če ne pa do konc mesca :D 

Če boš do jeseni zdržala bo zunaj morda že nova generacija. Vsaj predstavljena bo najverjetneje do takrat.

PuskA reče pred 2 urama:

 

a je kaka bistvena razlika med 1.8 pa 2.0 motorjem? pr 1.8 mas manjso cestnino :D

1.8 je sluggish.

PuskA reče pred 1 uro:

no sej tud kupnina je manjsa... ne verjamem da je un 2.0 neka raketa, glede na skuter menjalnik in odsotnos turbine:D 

7.6s od 0-100 al neki takega, ni slabo

MorskaGlista reče pred 1 uro:

 

Tam tam z Octavio RS TDI kar glede na vsaj 2 litra manjšo porabo ni slabo. Ni turbine ampak elektromotor naredi svoje.

2l razlike pozabi :D Imo 2.0 TDI na avtocesti pije manj od tega, kar sem gledal po netu. Po mestu pa seveda več.

Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 1 uro:

Če boš do jeseni zdržala bo zunaj morda že nova generacija. Vsaj predstavljena bo najverjetneje do takrat.

1.8 je sluggish.

7.6s od 0-100 al neki takega, ni slabo

2l razlike pozabi :D Imo 2.0 TDI na avtocesti pije manj od tega, kar sem gledal po netu. Po mestu pa seveda več.

 

Kolega je šel s Corollo 2.0 (180 konjsko) na hrvačko na dopust po AC s polnim avtom in je imel povprečno porabo 6 litrov. Trenutno se vozi na delo v LJ vsak dan in je isto med 6 in 6.5, ko se mu mudi.

 

Za svoj avto sem ti tudi povedal, pozimi smučanje s trugo na strehi 6.5l, Koper-Tignes in nazaj, 90% avtoceste. Ima pa moj Auris samo 136 konjev tako, da je očitno, da je ta moja starejša generacija hibrida bistveno manj učinkovita kot novejša.

 

To glede AC drži vse manj z novejšimi generacijami hibridov.

Povezava do prispevka
stena reče pred 9 urami:

danes sm vozila 1h v guzvi po centru in malo po obvoznici, poraba 6.2 hahahah

 

Čisto odvisno od načina vožnje. Ta omenjeni kolega s Corollo je imel na začetku tudi visoko porabo, se je treba navadit. Regeneracija dela čudeže in veliko razliko. Pa ni treba, da cincaš in delaš gužvo.

 

Imamo službeno Corolla 1.8 120 konjev, porabo imajo fanti (jaz je ne vozim, ker je na drugi lokaciji) čez 7 litrov, ker jo vozijo povsem kontra logiki, kot naj bi se vozil hibrid.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 14 minutami:

 

Kolega je šel s Corollo 2.0 (180 konjsko) na hrvačko na dopust po AC s polnim avtom in je imel povprečno porabo 6 litrov. Trenutno se vozi na delo v LJ vsak dan in je isto med 6 in 6.5, ko se mu mudi.

 

Za svoj avto sem ti tudi povedal, pozimi smučanje s trugo na strehi 6.5l, Koper-Tignes in nazaj, 90% avtoceste. Ima pa moj Auris samo 136 konjev tako, da je očitno, da je ta moja starejša generacija hibrida bistveno manj učinkovita kot novejša.

 

To glede AC drži vse manj z novejšimi generacijami hibridov.

Ta kolega se vozi isto iz KP v LJ na delo? 

 

Ja sigurno so novejši hibridi bolj učinkoviti, pa zna bit da bo naslednja Corolla še bolj, ki verjetno pride letos al pa v začetku naslednjega leta.

 

Ma drži za vse hibride še vedno, ni pa več tolko razlike, to se strinjam. 2.0TDI sem imel na testu navadno, 150konjev, je bla poraba LJ - KP - LJ 5l. Nisem mogu verjet. 1.5(e)TSI ima verjetno okoli 6.5, ne vem pa kaj je bolj prijetno za vozit, ker nisem vozil ne enega ne drugega.

Povezava do prispevka

Tako ja, iz Kopra se vozi delat v Ljubljano.

 

TDIji so varčni, samo spet, imaš DPF, če je avtomatik je servisiranje DSGja, treba menjat sklopko, vztrajnik...to vse nanese in ko vse poračunaš je vprašanje, če si kakj prišparal s tistim litrom manj porabe na AC.

 

Pri Toyoti tega ni, zdej če kupiš en drug hibrid imaš pač vse to plus možne okvare elektro dela, kar ni glih dobro.

 

Jaz imam na svojem avtu recimo pri več kot 140 tisoč km še prve ploščice, na diskih je mogoče 1mm roba. Tudi to je prednost hibridov in EVjev in je tudi en strošek manj.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 7 urami:

...pa zna bit da bo naslednja Corolla še bolj, ki verjetno pride letos al pa v začetku naslednjega leta...

 

Od kje tebi to? Si že prej kdaj napisal, da se pričakuje...

 

Will the Corolla be redesigned in 2024?

 

Corolla had a big 2023, gaining refreshed exterior styling and a sporty GR model, so changes for 2024 are minimal. Confirmed updates include the reintroduction of the dark-themed Nightshade Edition and the blue-themed GR Circuit Edition.

 

Will the 2025 Toyota Corolla be redesigned?
 
While the 2025 Corolla won't change much from the 2024 model, we fully expect there to be a redesign around the corner. Toyota has taken to heavily modifying current platforms and calling them redesigns as of late — it's done so with the Camry and the GR86 coupe.
Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 1 uro:

Ne razvaljivaj... "osnovni" je malo pod 30K, če hočeš kaj več pa greš proti 40K. Ona hoče 150+KM in full opremo, je rekla.

dvomim, da je pri tojoti kaj drugače. mogoče le nimaš opcije 1000 in 1 feltne itd.

st-line je že top oprema recimo, morš pa res doplačat za cel kup stvari, če jih hočeš (matrix).

 

sem mal pogledal. matrix so jurja, skup prideš za ene +3-4k skoz. isto kot tojota.

uredilo bitje bainit
Povezava do prispevka
stena reče pred 35 minutami:

k da se s fotrom pogovarjam, rečem ne SUV, in mi priporoča 3008 :D 

pač nč teh fejk suvov nočm, k so mi res smeti

edin suv k bi ga mela je range rover, ker paše h pasmi mojga psa, za kirga pa nimam budgeta :D 

35k je cist dojst za enga spodobnega RR Evoque 2.0

Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 10 urami:

Tako ja, iz Kopra se vozi delat v Ljubljano.

 

TDIji so varčni, samo spet, imaš DPF, če je avtomatik je servisiranje DSGja, treba menjat sklopko, vztrajnik...to vse nanese in ko vse poračunaš je vprašanje, če si kakj prišparal s tistim litrom manj porabe na AC.

 

Pri Toyoti tega ni, zdej če kupiš en drug hibrid imaš pač vse to plus možne okvare elektro dela, kar ni glih dobro.

 

Jaz imam na svojem avtu recimo pri več kot 140 tisoč km še prve ploščice, na diskih je mogoče 1mm roba. Tudi to je prednost hibridov in EVjev in je tudi en strošek manj.

Kr kul poraba za hibrida pol. Mah, sej tudi 1.5 TSI bi vzel DSG, tko da tle ne igra vloge. Pa načeloma DSGjev se ne tika dosti, mislim da enkrat na 60k km al neki takega. Pri enih DSGjih pa sploh nič. Kar se tiče vztrajnika, ja, lahko je. Ampak nevem kako je pri novih avtih s tem, foter ima na Scenicu že 230k km, pa nima še čisto nobenih problemov z ničemer, vse še originalno. Bolj me skrbi tista adblue napeljava in ostalo eko sranje, ki baje rado crkne, zato se tudi sam bolj ogrevam za 1.5TSI, če bi kupoval neki iz VAG. 

 

Pri toyoti ti prej al slej tudi kej crkne, brez skrbi :D Baterija sigurno ni nesmrtna.

Aktivist Vanč reče pred 3 urami:

 

Od kje tebi to? Si že prej kdaj napisal, da se pričakuje...

 

Will the Corolla be redesigned in 2024?

 

Corolla had a big 2023, gaining refreshed exterior styling and a sporty GR model, so changes for 2024 are minimal. Confirmed updates include the reintroduction of the dark-themed Nightshade Edition and the blue-themed GR Circuit Edition.

 

Will the 2025 Toyota Corolla be redesigned?
 
While the 2025 Corolla won't change much from the 2024 model, we fully expect there to be a redesign around the corner. Toyota has taken to heavily modifying current platforms and calling them redesigns as of late — it's done so with the Camry and the GR86 coupe.

Trenutni model je prišel ven 2018. Do zdej je recimo na 6 let prišel nov model, tko da se po logiki ta pač približuje koncu.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...