Skoči na vsebino

Mi smo idioti


fauzić

Priporočeni prispevki

Okult reče pred 14 minutami:

tvoja vprasanja so pomembna tebi, meni so nepomembna, na sreco tudi ostalim v druzbi

je pa res, u lajfu mi je super in sem proti temu da bi mi fasistoidi z zelezno roko delali zivljenje slabo,
ce ti pa enkrat rata dovolj druzbe spreobrnit v fasiste mi bo pa tud fajn k vas bom v gmajni sical ko lisice

kot sem dokazal, so vprašanja pomembna za vprašanje političnega 

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Kot pravim. Idioti niso tisti, ki svojo svobodo vzamejo resno. 

 

To je recimo "narod si bo pisal sodbo sam". To ni tehnična izjava, ne gre za to, da bi si obljubili večjo prosperiteto, ampak prav to zmožnost, da si sami vladamo. V nekem smislu, če poetično vzamem ... je prav napisati si sodbo tista edina naloga človeka. 

 

Mene je vedno zanimalo, kaj je teža umetnosti. Zakaj toliko ljudi riskira vse, povrhu pa še svoje življenje, da ustvarja. Rodil sem se v dobo, ki ni več razumela ničesar. Ki ni bila več ne tič ne miš. Generacije pred mano so vsaj imeli ideologijo ... za nas ... pa ... ni bilo več ničesar. Pa vendar je v niču še nekaj tlelo (skrbi me, da v modernih generacijah nič nima več funkcije nagovora) ... to sem iskal in raziskoval 20 let. 

 

kaj loči današnjega človeka in modernega človeka? mar ne ravno ta težnja po svobodi? če si današnji človek vse pripravlja tako, da je svoboden v načinu do vsega kar ga obdaja ( ima novega iphone-a ...), je stari človek predvsem svoboden v odnosu do sebe. to omeni : ga narekuje vprašanje svobode. 

 

in resno me zanima kako bi drugače sploh lahko bilo z družbo. vidim samo dve možnosti : ali borbo za svobodo, ali pa totalno podreditev tehniki in tehnologiji, ki ti vzame dušo. Vprašal me boš - kaj pa je duša - ampak to je zato, ker si bil predolgo zaprt. To sem opazoval v tem letu, ko se mi je bledlo od ... 

kako so počasi moji prijatelji opustili "filozofijo" in se zadovoljili s tem, da so zgolj delavci. Kar sem opazil je bilo frapantno : če se človek dovolj oddalji od pojma svobode, lahko ta pojem supresira do te mere, da se u več ne oglaša kot narek. ampak potem se človek vpraša : kdo je, če ne svobodno bitje? 

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
Okult reče pred 1 uro:

subjektivno faktum uma,
torej delovanje v skladu z osebno avtonomijo, delovanje glede na svoje smotre in odsotnost prisile

kaj je osebna avtonomija, kaj so tvoji smotri?

 

kaj je odsotnost prisile v dobi, kjer se da znanstveno pokazat, da smo vsi odvisniki?

 

cela zgodovina ti pravi, da je vsaj še ena cela dimenzija razumevanja, ki je nam prikrita. a ti kar uletiš ko kibernetsko ustvarjena pošast brez glasilk brez duše pa kričiš skozi un zvočnik ki mu praviš usta kako si "svoboden"

 

samo zato ker ti overlordi dovolijo igrati se z njihovimi odpadki. lol

uredilo bitje fauzo
  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
fauzo reče pred 6 minutami:

kaj je osebna avtonomija, kaj so tvoji smotri?

osebna avtonomija je svoboda, ta je faktum uma, samoevidenten vsakemu svobodnemu cloveku,
tvoji smotri so tisti ki jih sam oblikujes in jih potem sam zasledujes brez zunanje prisile,
prisile ne vpliva, kaj je prisila? nekaj kar ni v skladu s tvojo voljo

 

fauzo reče pred 8 minutami:

kaj je odsotnost prisile v dobi, kjer se da znanstveno pokazat, da smo vsi odvisniki?


ne ne da se, 'znanstveno pokazat da smo vsi odvisniki',
je pa to irelevantno ker odvisnost ni prisila



 

Povezava do prispevka
Okult reče pred 2 minutama:

osebna avtonomija je svoboda, ta je faktum uma, samoevidenten vsakemu svobodnemu cloveku,
tvoji smotri so tisti ki jih sam oblikujes in jih potem sam zasledujes brez zunanje prisile,
prisile ne vpliva, kaj je prisila? nekaj kar ni v skladu s tvojo voljo

 


ne ne da se, 'znanstveno pokazat da smo vsi odvisniki',
je pa to irelevantno ker odvisnost ni prisila



 

seveda se da. odvisnost od interneta, od vsebin in kaj dela z našimi možgani je že znanstveno pokazana. 

 

kaj je tvoja volja?

allooooooooooooo no. to je v vsakem zfju. a nisi tega bral? sej bi ti dal reference iz literature samo ... 

Povezava do prispevka
fauzo reče pred 1 minuto:

seveda se da. odvisnost od interneta, od vsebin in kaj dela z našimi možgani je že znanstveno pokazana. 

kr na plano z znanstvinimi viri ki dokazujejo da smo vsi zasvojeni

 

fauzo reče pred 2 minutama:

kaj je tvoja volja?

zmoznost uma da izvaja dejanja glede na svoje ideje

a se delas debila da bi blo manj ocitno da si debil?

Povezava do prispevka
Okult reče pred 2 minutama:

kr na plano z znanstvinimi viri ki dokazujejo da smo vsi zasvojeni

 

zmoznost uma da izvaja dejanja glede na svoje ideje

a se delas debila da bi blo manj ocitno da si debil?

glede na kakšne ideje? Od kod prihajajo, kaj jih vodi? ravno to ti pravim. sklicuješ se na ideje, ampak nimaš ničesar na kar bi jih lahko navezal. In ne bit užaljen ampak men je blo na prvi strani jasno, da je to še ena "i feel good bro, leave me alone" tema. 

 

https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0306460315001884

Povezava do prispevka
fauzo reče pred 6 minutami:

glede na kakšne ideje? Od kod prihajajo, kaj jih vodi? ravno to ti pravim. sklicuješ se na ideje, ampak nimaš ničesar na kar bi jih lahko navezal. In ne bit užaljen ampak men je blo na prvi strani jasno, da je to še ena "i feel good bro, leave me alone" tema. 

ne sklicujem se na nobene ideje retard, sprasujes me neke osnovne splosno znane termine filozofije,
 hocem ti dopovedat samo eno izjemno preprosto poanto:
svoboda je vsakemu samoevidentna, to je ves razlog da je v filozofiji tolk pomemben koncept


res zabavno da kao nekej ful literature beres, amapk zgleda kr stran vrzen cas

Povezava do prispevka
Okult reče pred 4 minutami:

ne sklicujem se na nobene ideje retard, sprasujes me neke osnovne splosno znane termine filozofije,
 hocem ti dopovedat samo eno izjemno preprosto poanto:
svoboda je vsakemu samoevidentna, to je ves razlog da je v filozofiji tolk pomemben koncept


res zabavno da kao nekej ful literature beres, amapk zgleda kr stran vrzen cas

pa smo spet tam. si se ustrašil, da sem ti razložil kako neumno življenje živiš? da nič kar govoriš nima temeljev? 

Nič ni samoevidentno, niti bit ne - prvo poglavje biti in časa. 

 

predvsem bit ne. še posebno, če bit zvežeš s svobodo. ampak hey, kaj bo največji filozof 20. stoletja vedel o filozofiji :) - vse kar se nanaša na samoevidenco, ki se ne da izkazati je slaba ontologija

 

 

 

uredilo bitje fauzo
Povezava do prispevka
fauzo reče pred 5 minutami:

Nič ni samoevidentno, niti bit ne - prvo poglavje biti in časa. 

woa, woa

 

fauzo reče pred 6 minutami:

predvsem bit ne. še posebno, če bit zvežeš s svobodo. ampak hey, kaj bo največji filozof 20. stoletja vedel o filozofiji :) - vse kar se nanaša na samoevidenco, ki se ne da izkazati je slaba ontologija

ja ne vem, povedal sm ti kantovo definicijo, heidegger je kantovec jest nism,
svoje filozofije pa ne mislim pravit folku k niti nemske klasicne ne pozna

Povezava do prispevka
Okult reče pred 6 minutami:

woa, woa

 

ja ne vem, povedal sm ti kantovo definicijo, heidegger je kantovec jest nism,
svoje filozofije pa ne mislim pravit folku k niti nemske klasicne ne pozna

Problem tvoje filozofije je, da ne obstaja. So samo drobci nekih idej, ki nimajo nobene podlage in ki izhajajo iz tvojih mnenj, ne iz dejstev sveta. vsaj kar se tiče politične filozofije. mislim da sem ti dal dovolj časa, dovolj spodbud in dovolj navodil, da bi lahko napisal, utemeljil, to kar praviš. Pa ni nič od tega. Vladajo ti prepričanja, ki jih vlečeš iz modernega sveta, ne dejstva. 

 

Še enkrat te vprašam : kako lahko tehnologija vlada svetu, vlada človeku, če nima tega elementa svobode v sebi? 

 

Povej mi, kako se tvoja filozofija "pustite me pri miru, kodiram in se mam fino" veže na Kanta? To bo zanimivo :)

uredilo bitje fauzo
Povezava do prispevka
fauzo reče pred 7 minutami:

Problem tvoje filozofije je, da ne obstaja. So samo drobci nekih idej, ki nimajo nobene podlage in ki izhajajo iz tvojih mnenj, ne iz dejstev sveta. vsaj kar se tiče politične filozofije. mislim da sem ti dal dovolj časa, dovolj spodbud in dovolj navodil, da bi lahko napisal, utemeljil, to kar praviš. Pa ni nič od tega. Vladajo ti prepričanja, ki jih vlečeš iz modernega sveta, ne dejstva. 

sej pravim da ni zate

 

 

fauzo reče pred 8 minutami:

Še enkrat te vprašam : kako lahko tehnologija vlada svetu, vlada človeku, če nima tega elementa svobode v sebi? 

neumno vprasanje, tehnologija ne vlada nicemur

Povezava do prispevka
Okult reče pred 2 minutama:

sej pravim da ni zate

 

 

neumno vprasanje, tehnologija ne vlada nicemur

sam praviš, da je ideja, da tehnologija vlada, oz. da se čimbolj izbriše politična volja, vlada pa ideja razvoja. 

 

Razumem, da ni zame ... ampak moraš razumeti mojo pozicijo. Vse kar sem našel je naluknjan sir, katerega edina trdna podlaga je "men je kul tle". Nisi upravičil ničesar kar trdiš. Povrhu tega mečeš v koš 2000 let staro tradicijo, ki je niti ne razumeš. Poznaš recimo pojem phronesis? 

Povezava do prispevka
fauzo reče pred 4 minutami:

sam praviš, da je ideja, da tehnologija vlada, oz. da se čimbolj izbriše politična volja, vlada pa ideja razvoja. 

nikjer tega ne pravim, vladanje je izklucno cloveski koncept
 

 

fauzo reče pred 4 minutami:

Razumem, da ni zame ... ampak moraš razumeti mojo pozicijo. Vse kar sem našel je naluknjan sir, katerega edina trdna podlaga je "men je kul tle". Nisi upravičil ničesar kar trdiš. Povrhu tega mečeš v koš 2000 let staro tradicijo, ki je niti ne razumeš. Poznaš recimo pojem phronesis? 

mogoce si zgresil, bolj povrsno beres

Povezava do prispevka

Je pa zanimivo kako človek raje kot da podvomi v svoje principe začne z žaljenjem drugega. To je bržkone že povezano z vprašanjem svobode : svoboden človek teži k temu, da utemelji svet, da ga naredi smiselnega. Nesvoboden uživa v lastno-povzročeni nesvobodi in si govori "vse je v redu, uživaj!" - to je tvoja svoboda. 

 

To je sploh zanimivo v dobi, ki se je že izkazala kot velika varljivka. Če bi želeli to postaviti v okolje Matrice bi na vprašanje ali rdeči ali modri tablet Neo odgovoril : kakšen tablet? Izbira sploh ni več ključen moment, ključen moment je, da se imamo fajn. Privatizacija življenja, bi lahko rekli, kjer posameznik v svoji posamičnosti postane samemu sebi cilj. 

uredilo bitje fauzo
Povezava do prispevka
Okult reče pred 26 minutami:

glede na to da niti na eni tocki nisi niti omenjal niti odgovarjal na nobeno ne samo da jih vlecem iz lufta ampak tud grejo v luft

poskusi še enkrat. Pokaži mi kaj sem narobe razumel. Ni panike

 

učim se bit bolj razumljiv do ljudi, ampak resnično ne vidim kako tvoja ideja tehnologije ima kakšen rep in kakšno glavo

uredilo bitje fauzo
Povezava do prispevka
fauzo reče Dne, 12. 11. 2023 at 12:50:

Stari Grki besedo idiotes primarno uporabljajo za tiste ljudi, ki niso udeleženi v političnem delovanju. Grki so prepričani, da je so-delovanje v političnih zadevah dolžnost in ne pravica posameznika.

 

Predvsem bi rad izpostavil, da Starih Grkov ni več, torej posledično ne uporabljajo te besede. Je dokaj idiotsko - v današnjem pomenu besede - izpostavit njihovo rabo.

 

Da odgovorim na vprašanje.

Grem na volišče vsakič brez izjeme. Drugač sem si sčasoma nehal belit glavo, kajti imam mnogo pomembnejših reči kot spremljat slabo razgledane kmetavzarje, ki navdušeno delijo selfije iz letala za Bruselj.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...