Skoči na vsebino

Mobilni operaterji


erted45

Priporočeni prispevki

Torej, vprašanje glede operaterjev. 

Trenutno furam bob, ki mi zadnje čase malo najeda - pogosto se dogaja, da me narod kliče vendar sem nedosegljiv, čemur sledi sporočilo "klical sem vas n-krat". 

Prejšnji dan sem sedel v pisarni, na mizi moj telefon, poleg njega službeni (Telekom). Me kliče mat na služben telefon, se mi je zdelo malo čudno. Pogledam svojega, SMS "klical sem vas enkrat". Mater (no pun intended). 

Sem govoril z bratom, ki fura A1. Baje ni kaj dosti bolje. 

Posledično se spogledujem z menjavo na izimobil, ki fura na Telekomovem omrežju. Ga je mogoče kdo sprobal, kako laufa? Paketi sicer niso najbolj primerljivi z bobom, ampak to bi že preživel. 

 

Aja, če je kje ze kakšna tovrstna tema naj mi nekakšen šerif tole prestavi. 

Fala puno :)

Povezava do prispevka

težava nizkocenovcev je v tem, da ne podpirajo VoLTE. to je imo precej pomemben consideration danes, glede na to da se veleumi obnašajo, kot da mamo odlično pokritost v tej vukojebini naši in so nam izklopli 3G. 2G si lahko pa glih samo še v rit vtakneš, ker temu danes ne bi več smeli rečt "internet povezava"

 

edini, ki to volte podpira je bob, ampak glede na to da imamo očitno vsi iste probleme, da občasno nismo dosegljivi in občasno SPLOH ne moremo klicat, je to en kurac tolažba.

 

a se je mogoče v zadnjem letu kaj spremenilo na tem al smo še vedno za časom?

 

izi je zame bil rock solid s klici, ampak to je blo v časih preden je 3G umrl. danes pač nisem več pripravljen šaltat na 2G, zato ker sm si drznil klicat.

Povezava do prispevka

Ne vem, bom pomojem šel na lokalni Telekom vprašat, če se da dobit probno sim kartico oz. številko za izi kot pri bobu pa sprobam. Obenem me tudi zanima koliko se pozna VoLTE oz. manjko le-tega.

 

Je pa očitno pokritost s signalom A1 pri nas nekoliko slabša oz. je tukaj Telekom bolj zanesljiv.

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...
  • 2 tedna kasneje...

Telemach je smeče sam to bom povedal

 

odkar sem sel na telemach mi ne dela vec pol funkcij iphonea, volte, imessage, facetime vse je kaput

 

za aktivacijo imessage mi računajo sms-e v tujino lol

 

nekaj časa je celo delal ne se ti jebat, po updateu telefona na najnovejsi ios

 

ampak ni trajalo dolgo, naenkrat je spet crknilo in od takrat ne dela vec, tak da pa pa imessage. 
 

Zdaj pa ne morem it nazaj na telekom (kjer je vse delalo brezhibno) ceprav so bli dragi. Res je da sem v neki akciji kjer mam 1 leto 1€ na mesec ampak rajsi bi mel spet 20€ in delujoč telefon. 
 

Telemach podpora = LOL

 

Sam ne telemacha ce ne zelite brickat telefona

lp

Povezava do prispevka

Ok update, nardil force restart in mi zdaj čudežno dela tako imessage kot facetime. Upam da čim dlje in da bo naslednjič ko spet crkne force restart ponovno pomagal. 
 

Whatsapp notificationi pa mi še vedno ne delajo. Ne bom trdil, da je to nujno povezano z operaterjem, pa vendar prej na Telekomu teh problemov nisem mel in vseeno nekak sumim slabšo zanesljivost mobilnega prenosa podatkov pri telemachu…

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...
erted45 reče Dne, 4. 12. 2023 at 17:58:

Ne vem, bom pomojem šel na lokalni Telekom vprašat, če se da dobit probno sim kartico oz. številko za izi kot pri bobu pa sprobam. Obenem me tudi zanima koliko se pozna VoLTE oz. manjko le-tega.

 

Je pa očitno pokritost s signalom A1 pri nas nekoliko slabša oz. je tukaj Telekom bolj zanesljiv.

 

Malo več kasno, ampak sem končno prišel do te IZI kartice. Butnil v telefon obe sim kartici, dobil prve vtise. IZI, torej Telekom, se uščije na celi črti na A1 po jakosti signala. Že po bajti, bob ima 1-2 črtice, IZI 3-4. Posledično tudi dosti hitreje poveže klic, ni tiste tečne tišine preden začne klicat. Tudi pokritost je očitno boljša, prejle smo šli na kosilo na eno lokalno turistično kmetijo kakšnih 15 km od doma, bob je imel samo klic v sili, IZI je lovil, dasiravno komaj.

 

Manjko VoLTE se sicer pozna, kakovost klicev je opazno slabša ampak če sem odkrit se da vseeno lepo pogovarjat in pravzaprav nisem niti opazil, ko so pri bobu to funkcijo vklopili (ko sem se pridružil tega še ni bilo).

 

Sem pa kar oboleval pri plačevanju, sistem polnjena računa je sicer čisto OK ampak zakaj zaboga ne morjo naredit funkcije, da bi si nakazal / polnil poljubni znesek. Namesto tega kupuješ vrednostne kartice od 2, 5, 10, 25 ali 50-ih evrov. Pa ko bi potem vsaj temu prilagodili cene paketov. Sem si zamislil, da bi sprobal nek paket s ceno 7,90. 10 eur nisem hotel nalagat, ker mi potem 2 eur ostaneta notri, pravtako 5+2+2. Na koncu sem se 15 min jebal z nakupom 4x2 eur kartic, da sem napolnil tistih ubogih 8 eur. Če bi se odločil bi si moral obvezno uredit pay365 ampak spet, sistem bi bil čisto kul, če bi si lahko napolnil znesek po izbiri.

 

Zaenkrat se torej izkaže, da je stabilnost / pokritost vsaj tu okoli neprimerno boljša, čerpav je v vseh ostalih pogledih IZI žal slabši. Čakam še, da mi vključijo prenos podatkov, da sprobam, če bo vleklo Tidal v avtu. Bob tu namreč nima šanse.

Povezava do prispevka

Blizu Tolmina. Očitno sem ravno v nekem čošku, kjer A1 signal šepa. Kot sem omenil, brat je imel na A1 enake težave, torej nedosegljivost, podatkov mu ni vleklo. Mislim, da je zdržal manj kot 1 leto, preden je šel nazaj na Telekom. Čez praznike je bila na obisku sestra, ki je pravtako na A1 in pravtako težave, ni mogla klicat / ni bila dosegljiva.

 

Čudi me edino ker sem še testiral bob preden sem prenesel številko in takrat bi prisegel, da ni bilo takšnih problemov. Mogoče je res posledica izklopa 3G...

 

EDIT: sem se očitno prenaglil s tem signalom, zdaj so mi vklopili prenos podatkov na IZI in čim sem preklopil iz boba se je zgodba s signalom postavila na glavo, torej IZI je padel na 1-2 črtice, bob pa zrasel na 3-4. Očitno je problem 4G omrežje in ker pač IZI kliče v 2G ga očitno to ne moti preveč?

Povezava do prispevka
erted45 reče Dne, 22. 1. 2024 at 10:50:

EDIT: sem se očitno prenaglil s tem signalom, zdaj so mi vklopili prenos podatkov na IZI in čim sem preklopil iz boba se je zgodba s signalom postavila na glavo, torej IZI je padel na 1-2 črtice, bob pa zrasel na 3-4. Očitno je problem 4G omrežje in ker pač IZI kliče v 2G ga očitno to ne moti preveč?

Ob uporabi 4G in 5G so črtice signala bolj dvorezen indikator, ker...

 

...imaš lahko na isti točki 4 črtice signala na nižji frekvenci (na primer 800MHz) in 1 črtico signala na 1800MHz.

 

Če bo telefon kot primarno frekvenco izbral 1800MHz (ki ima ponavadi večjo pasovno širino v primerjavi z 800MHz), boš videl 1 črtico signala. Če bi se telefon odločil za 800MHz, bi ti kazalo pa 4 črtice.

 

Velikokrat operaterji nastavijo omrežje tako, da telefoni izbirajo višje frekvence (kjer so hitrosti prenosa podatkov lahko višje). Če signal višje frekvence preveč "pade", pa telefon preklopi na nižjo frekvenco.

 

 

Če primerjamo črtice na nizkih frekvencah, ima praviloma na isti točki vedno 2G več črtic kot 4G/5G (razlika v načinu modulacije signala, ozkopasovna proti širokopasovna tehnologija, pa še kaj...).

 

 

Tako da najboljši pokazatelj je kvaliteta delovanja storitve. Bolje 1 črtica z dobro kvaliteto klica ali hitrostjo prenosa podotkov, kot 3 črtice brez delujočega klica ali date.

Povezava do prispevka
erted45 reče Dne, 21. 1. 2024 at 21:21:

 

Malo več kasno, ampak sem končno prišel do te IZI kartice. Butnil v telefon obe sim kartici, dobil prve vtise. IZI, torej Telekom, se uščije na celi črti na A1 po jakosti signala. Že po bajti, bob ima 1-2 črtice, IZI 3-4. Posledično tudi dosti hitreje poveže klic, ni tiste tečne tišine preden začne klicat. Tudi pokritost je očitno boljša, prejle smo šli na kosilo na eno lokalno turistično kmetijo kakšnih 15 km od doma, bob je imel samo klic v sili, IZI je lovil, dasiravno komaj.

 

Manjko VoLTE se sicer pozna, kakovost klicev je opazno slabša ampak če sem odkrit se da vseeno lepo pogovarjat in pravzaprav nisem niti opazil, ko so pri bobu to funkcijo vklopili (ko sem se pridružil tega še ni bilo).

 

Sem pa kar oboleval pri plačevanju, sistem polnjena računa je sicer čisto OK ampak zakaj zaboga ne morjo naredit funkcije, da bi si nakazal / polnil poljubni znesek. Namesto tega kupuješ vrednostne kartice od 2, 5, 10, 25 ali 50-ih evrov. Pa ko bi potem vsaj temu prilagodili cene paketov. Sem si zamislil, da bi sprobal nek paket s ceno 7,90. 10 eur nisem hotel nalagat, ker mi potem 2 eur ostaneta notri, pravtako 5+2+2. Na koncu sem se 15 min jebal z nakupom 4x2 eur kartic, da sem napolnil tistih ubogih 8 eur. Če bi se odločil bi si moral obvezno uredit pay365 ampak spet, sistem bi bil čisto kul, če bi si lahko napolnil znesek po izbiri.

 

Zaenkrat se torej izkaže, da je stabilnost / pokritost vsaj tu okoli neprimerno boljša, čerpav je v vseh ostalih pogledih IZI žal slabši. Čakam še, da mi vključijo prenos podatkov, da sprobam, če bo vleklo Tidal v avtu. Bob tu namreč nima šanse.

Uporabnik erted45, zakaj pa ne uporabljas tistega pay365? Vsaj mesec mi avtomatsko colnajo 7.9e, meni pa ni treba nic, niti mrdnit ne.

 

Je pa Izimobil res krasen. Telekom omrezje, brez 5G, VoLTE, VoWiFi. Zadnje morda se najbolj pogresam, ampak ni vredno 2x Telekomove narocnine.

 

Prej sem bil na Telekomu, zdej sem pa ze 2 leti na Iziju in nisem se opazil, da bi ga omrezje kaj bikasalo. 

Povezava do prispevka
Štromar reče pred 2 urama:

Ob uporabi 4G in 5G so črtice signala bolj dvorezen indikator, ker...

 

...imaš lahko na isti točki 4 črtice signala na nižji frekvenci (na primer 800MHz) in 1 črtico signala na 1800MHz.

 

Če bo telefon kot primarno frekvenco izbral 1800MHz (ki ima ponavadi večjo pasovno širino v primerjavi z 800MHz), boš videl 1 črtico signala. Če bi se telefon odločil za 800MHz, bi ti kazalo pa 4 črtice.

 

Velikokrat operaterji nastavijo omrežje tako, da telefoni izbirajo višje frekvence (kjer so hitrosti prenosa podatkov lahko višje). Če signal višje frekvence preveč "pade", pa telefon preklopi na nižjo frekvenco.

 

 

Če primerjamo črtice na nizkih frekvencah, ima praviloma na isti točki vedno 2G več črtic kot 4G/5G (razlika v načinu modulacije signala, ozkopasovna proti širokopasovna tehnologija, pa še kaj...).

 

 

Tako da najboljši pokazatelj je kvaliteta delovanja storitve. Bolje 1 črtica z dobro kvaliteto klica ali hitrostjo prenosa podotkov, kot 3 črtice brez delujočega klica ali date.

 

Sem si predstavljal da bo kaj takega ja, hvala za tehnično ubesedenje :D 

 

GTA reče pred 1 uro:

Uporabnik erted45, zakaj pa ne uporabljas tistega pay365? Vsaj mesec mi avtomatsko colnajo 7.9e, meni pa ni treba nic, niti mrdnit ne.

 

Je pa Izimobil res krasen. Telekom omrezje, brez 5G, VoLTE, VoWiFi. Zadnje morda se najbolj pogresam, ampak ni vredno 2x Telekomove narocnine.

 

Prej sem bil na Telekomu, zdej sem pa ze 2 leti na Iziju in nisem se opazil, da bi ga omrezje kaj bikasalo. 

 

Ker sem si kupil IZI SIM za probat kako zadeva deluje. Če bi se odločil za prenos številke bi obvezno uredil pay365. Vztrajam pa, da bi bil sistem s karticami čisto soliden, če bi se dalo polnit zneske po izbiri.

 

Sem si aktiviral paket, bom uporabljal 1 mesec pa da vidimo. Dejansko kot sem rekel, zadeva je šla rahlo u maloro odkar so mi vklopili prenos podatkov, dejansko se mi dogaja, da mi IZI ne lovi oz. nima prenosa medtem ko ga bob ima. Nič mi ni več jasno :D 

Povezava do prispevka

jaz mam telemach in iphone in mi dela vse kar si navedel :w00t: je pa res da telemach ni uradni apple prodajalecv Sloveniji kot sta a1 in telekom.. tako da je možno da v ozadju niso stvari 100% kot naj bi ble za iphone.. npr dostkrat v poslovalnici nastavljam MMSe oz apn nastavitve na iphonu.. pač maš folk ki v 2024 na iphone uporablja mms :avadodo: ne vem kako je pri drugih operaterjih ampak tukaj teh nastavitev ne prebere samodejno iz omrežja.. 

 

žal pa mam doma slab signal telemachs tako da mam tudi re:do in tudi HOT sem zrihtal fotru 

 

HOT ima imo dobre pakete in dobro stran na kateri si vse zrihtaš.. pa dobre cene..

 

re:do mam ker sem 1 leto dobil zastonj naročnino, dela okej, mam tudi 5G in to na v domačem selu.. majo pa samo eno naročnino vse neomejeno za 15 eur. rihtaš si pa vse preko appa

 

 

 

 

 

 

Povezava do prispevka
mumbo360 reče pred 8 urami:

ne vem kako je pri drugih operaterjih ampak tukaj teh nastavitev ne prebere samodejno iz omrežja.. 

 

Točno tako. Pri nas sta uradna za apple edino A1 in Telekom, kjer verjetno vse te zadeve delajo privzeto. Ampak kot že rečeno je razlika sam, da moraš pri Telemachu nastavit ročno. 
 

Za voLTE sem mel sicer čudno prigodo, ker mi je ženska v poslovalnici rekla da to pač ni omogočeno za moj telefon in basta. Omogočili so mi šele ko sem pisal na njihovo podporo. Prej pri Telekomu nisem mel nič tega dela - vse je delalo “out of the box”

 

Sej po dveh letih, ko mi poteče vezava grem verjetno spet nazaj na Telekom/A1. Pa ne ker s Telemachom ne bi bil zadovoljen ampak, ker se mi zdi fajn vsake tolko menjat operaterja in potem itak zbereš neko najbolj ugodno varianto paketa, ki je trenutno v akciji. 

Povezava do prispevka

Jz sem izjemno zadovoljen z bobom. Edina slabost ki jo res ima je, da nimajo nekih paketov za gostovanje izven eu. Tko da ce je to pogosto pocetje pol sta mogoce a1/telekom boljsa izbira. Jz to resim z airalo ki je pac top za kupit zacasen esim, sam dvomim da je to ceneje ce si vsak mesec v tujini. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...