Skoči na vsebino

[tradicionalna] Katere igrice ste prvič igrali / preigrali v letu 2023


Galko

Priporočeni prispevki

Že n-to leto zapored klasična tema pred novim letom, da lepo zaključimo. Katere igrice ste na novo šopali v letu 2023?

 

 

Pišite:

- z navadno pisavo tiste, ki ste jih samo igrali

- z bald pisavo tiste, ki ste jih obrnili

- z bald in podčrtajem tiste, ki ste jih platinirali

 

 

 

Kot vsakič ZELO lepo vabljeni, da poveste še kakšen vtis o naštetih igricah ali o gayming letu nasploh :)

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka

Jaz sem imel naravnost BEAST leto za gaming. Zvečer mi je ostajalo dosti časa in sem kar veliko dni šopal hite tam med 22:00: in 24:00 uro (in se potem v primeru Cupheada in Rogue Legacyja 2 še dve uri tresel v postelji). Pod črto ne vem, kdaj sem nazadnje toliko sploh špilal, heh. 

 

Nabor špilov je bil pa en tak čuden miks malo starejih špilov ki sem jih šele letos ujel, letošnjih AAA megahitov in nekih spontatnih random yolo naslovov, ki so ali prišli na free PSN ali pa so bili hypani kot dobri.

 

 - Evil West

- The Stanley Parable

- The Forgotten City 

- Psychonauts 2 

- Crusader Kings 3

- No Mans Sky

- Metroid Primer Remaster 

- Cuphead

- Resident Evil 4 Remake

- Dredge

- Bramble: The mountain king

- Street Fighter 6

- Dead Space Remake

- Humanity

- Untitled Goose Game

- Rogue Legacy 2

- Baldurs Gate 3

- RedOut 2

- Armored Core 6

- Slay the Princess

- Tunic

- Kena Bridge of Spirits

- Ender Lillies

- Bombrush Cyberfunk

- Diablo 4

- CyberPunk 2077 Ultimate edition

Povezava do prispevka
Spoiler

- The Legend of Zelda: Breath of the Wild
- Super Mario Odyssey
- Metroid Dread
- Devil May Cry 5 Special Edition
- Journey to the Savage Planet
- Hogwarts Legacy
- Yakuza 0
- Judgment
- Like a Dragon Ishin
- Kingdom Come: Deliverance
- Tekken 7
- Dead Cells
- Dredge
- Kena: Bridge of Spirits
- Horizon Forbidden West
- Resident Evil 4
- Hotline Miami 2: Wrong Number
- Star Wars Jedi: Survivor
- Hot Wheels Unleashed
- Ratchet & Clank: Rift Apart
- Humanity
- The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom
- Warhammer: Vermintide 2
- Counter Strike: Global Offensive
- Diablo 4
- Baldur's Gate 3
- Final Fantasy 16
- Rogue Legacy 2
- Ascent
- Starfield
- Destroy All Humans 2
- SIFU
- EAFC24
- Spider-Man 2
- Alan Wake 2
- Remnant 2
- PowerWash Simulator
- Monster Hunter Rise
- Resident Evil 3
- Contraband Police
- Hollow Knight

So pa na seznamu tudi igre, ki sem jih igral par minut

EDIT: popravljen seznam. BOTW ostane, ker sem jo začel konec leta 2022 in končal v štartu 2023.

uredilo bitje AMF
Povezava do prispevka

@Galko damn kako to da nisi dokončal Psychonauts 2

 

probal sem veliko špilov, večinoma letošnje zadeve, večino teh še nisem sploh kupil, samo igral sem

Zelda Totk 

Alan Wake 2

Blasphemous 2

The Last Faith

Resident Evil 4 RE

Weird West

Dark Souls 3

 

 Slay the Spire
 Neon Abyss
God of War Ragnarok
Mafia: Definitive Edition
Resident Evil Village
Demon's Souls
NORCO
Dark Souls
Call of Duty: Cold War
Trek to Yomi
Armored Core 6: Fires of Rubicon
Guardians of the Galaxy
Baldur's Gate 3
Callisto Protocol
Football Manager 2024

 

uglavnem to kar me čaka da dokončam je boljša lista od tega kar sem dokončal :D

Povezava do prispevka

Resident Evil 4
Destiny
Remnant 2
Lies of P
Cyberpunk 2077 P.L.
Final Fantasy 16 *
Wo Long
Hogwarts
Alan Wake 2
Baldur's Gate 3
Armored Core 6: Fires of Rubicon *
Call of Duty MW3
Zelda Totk
Spider-Man 2
Starfield *
Diablo 4
Dead Space Remake
Atomic Heart
Minecraft Legends
Dead Island 2
Redfall
Payday 3
Forza Motorsport
The Lords of the Fallen
Rogue Legacy 2

 

* preigral vecji del ampak pol se mi je povesilo

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka

Noro hudo leto za gajming. Sploh kot fan survival horroja, se mi zdi, da je tole res top of the top leto. Poleg tega tudi leto remajkov, ki pa so bili vsi odlični. Trenutno do konca leta naprej šopam Monster Hunterje, ker pač to mi je res life :)

 

Diablo 4

Evil Within 2

Dead Space Remake

Monster Hunter Rise

Monster Hunter Iceborne

Resident Evil 4

Alan Wake 2

Hell let loose

Arnored Core 6

Alan Wake

Ace Combat 7

Resident Evil VII

WWE2023

WItcher 3 (PS5 update)

Elden Ring (še ps4 različica)

Diablo 2 

TLOU part 1 (ps5)

 

Povezava do prispevka

Letos sem zaradi različnih vzrokov zelo malo igral, sploh kar se tiče števila prvič sprobanih in preigranih iger; je pa v zadnjem letu ali dveh izšlo toliko meni zanimivih bomba naslovov (vsaj glede ne vaša mnenja in ocene na netu), da komaj čakam, da mi čas, volja in boljši hardver (PC-only master peasant) omogočijo te špile preigrat, kot se spodobi.

 

Na novo sem igral le tole:

 

Forza Horizon 4 + DLC (še nadaljevanje rednega nažiganja iz lanskega leta, če to šteje)

Planet of Lana

Return to Monkey Island

Quake II (remaster)

Trine 5: A Clockwork Conspiracy

COCOON

Viewfinder

 

 

 

uredilo bitje Raz
Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 20 urami:

@Galko damn kako to da nisi dokončal Psychonauts 2

 

mah zajebal čist s temi Psychonautsi. Snel piratarja za PC, da vidim kaj je to zaen pasji kurac. Proti vsem pričakovanjem čist padel notr, užival ful, res krasna 3D platformska pustolovščina. Neham igrat nekje na 20% špila ker bom rajši igral na proper TV-ju kot gospod. A špil stane 50 EUR, kljub temu da je star 2 leti pa še živ kurac ga nima razen Amazona in PlayAsia.  OK. Čakam na popust en mesec, dva, tri. Popusta itak nikjer :D  Mi dopizdi in kupim špil za full price... In itak da se mi ga ne da še enkrat od začetka, sploh ne ob macolah po jajcih, ki so prihajale ven letos. Tko da zdej čakam, da me spet zagrabi, in ga bom takrat spet zagnal.

Povezava do prispevka

Drgač zdej k tko gledam imam kar nekaj naslovov v tej kategoriji Odpelji me v klet in mi še enkrat pokaži ljubezen,Oče:

 

- Dark Souls 2 oba DLC-ja in refreshan špil, še nikdar videl ne eno ne drugo, bi šel še enkrat čez vse

- GTA V me zanima kako izgleda na PS5, igral samo PS3 verzijo in bil že tam mind blown

- Until Dawn nikoli prišel čisto do konca, to bi rad še enkrat od začetka odšpilal s par kolegi

- Cuphead DLC (no comment)

- Persona 5 Royal (v vanilla verziji prišel do predzadnjega dungeona in obupal, komu sploh lažem, ni šans da se tega še kadarkoli lotim)

- Armored Core 6 NG+ in NG++ (dejansko realno, glede na to kok so kratke in slatke misije)

- Hitman Trilogijo (mega fan enke, čeprav je nisem nikdar obrnil, ampak spet, fak kje naj bi našel cajt za to)

- Psychonauts 2 (še enkrat od začetka, fuck me)

- It takes two še enkrat od začetka z drugo, mlajšo žensko

- Snowrunner drugo in tretjo mapo (v prvi mapi imam za dokončati zadnjo misijo, pa vedno spustim malo driske po hlačah, ko vidim, kaj bi moral narest)

- Outer Wilds do konca (ko postanem bolj inteligenten)

 

Mogoče bo zdej v 2024 več cajta za take semifredo zadeve, letos je bilo čist preveč na hard z novimi naslovi.

Povezava do prispevka

Ne spomnim se, kdaj je bilo nazadnje tako carsko leto za špile. Sploh poletje je res pokalo s težkokategorniki in še mi jih je ostalo na zalogi :).

 

N/A

Dead Space - Igral le za par minut, grafika in vzdušje sta huda, tako da se veselim podoživetja mojega nekdaj najljubšega survival horrorja.

Cult of the Lamb - Trenutno nekje na polovici. Nisem ravno guru za city sim špile, vendar je tu igralni loop popolna terna, ki vleče še pa še. Simpatična podoba in zelo soliden boj. Splačalo se je čakati na retail, ker je nedvomno polica material.

 

8/10

11. Diablo IV - Lepa grafika, kul produkcijske vrednosti, relativno zabaven gameplay. Zgodba, characterji zeh. Open world dizajn in GAAS elementi so mi špil naredili nekako izumetničen, neimersiven. Končal kampanjo in pospravil.

10. Ender Lilies: Quietus of the Knights - Poor man's Hollow Knight. Škoda, da potrebuje kar nekaj časa, da se ogreje, saj je v drugi polovici super metroidvanija s fenomenalnim vzdušjem.

 

9/10

9. Tunic - Živeč občutek starošolske pustolovščine in raziskovanja. Vzdušje in originalna metaigralnost močno povzdvigneta samo po sebi solidno zelda-like zasnovo.

8. Metroid Prime Remastered - Na začetku sem bil skeptičen zaradi preprostosti, a z nabiranjem arzenala ter sposobnosti vsi koščki sestavljanke padejo na svoje mesto. Malo se poznajo leta, predvsem vizualno, a je igralnost več kot prekosila vsakršen preizkus časa.

7. Armored Core VI: Fires of Rubicon - Bliskovita akcija in Fromsoftov magični dotik. Vse ostalo je zgodovina.

6. Hogwarts Legacy - Že morda, da je zasnova Ubisoftovska, a je pod črto ena najbolje izrabljenih licenc in praktično vse in še več, kar sem si želel od Potter špila. I apologize for nothing :).

5. Final Fantasy XV

- Fantastičen worldbuilding, zabaven boj in brutalno spektakularni bossi. Dizajn side questov je še vedno par desetletij v preteklosti, a meni ni odvzelo od celokupne izkušnje.

4. Star Wars Jedi: Survivor - Uncharted-souls-metroidvanija v Star Wars preobleki. So tehnične nevšečnosti, a sem se preveč zabaval, da bi mi bile deal breaker.

3. Rogue Legacy 2 - Morda najbolj zasvojljiv špil leta, kjer sem se moral kar nekajkrat prisiliti, da ne bi šel še enega run-a :P.

 

10/10

2. The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom - Enak svet in game loop, a povsem sveža, večja in boljša izkušnja. Masterclass game dizajna.

1. Baldur's Gate 3 - Kot je Witcher 3 pred leti spremenil pogled na igre, je tudi BG 3 povsem nov mejnik igralnosti in pripovedništva, ki ga verjetno še dolgo ne bo nihče dodegel, kaj šele presegel.

Povezava do prispevka

kar se mene tiče ima DkS2 isti rating kot DkS1, samo da nimata istih plusov in istih minusov, kdor hoče soulcrushing izkušnjo je DkS2 kar dober naslov, sem pa v DkS2 več grindal kot v Elden Ringu haha. Brez adaptability točk je ta špil pretežak

 

DkS3 mi je overall boljši, bolj uživantski, manj janky špil izmed vseh iz te trilogije, vsaj dokler ne bo Bed of Chaos ali pa čudnih design odločitev v samem finišu igre + drugem DLCju

Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 47 minutami:

kar se mene tiče ima DkS2 isti rating kot DkS1, samo da nimata istih plusov in istih minusov, kdor hoče soulcrushing izkušnjo je DkS2 kar dober naslov, sem pa v DkS2 več grindal kot v Elden Ringu haha. Brez adaptability točk je ta špil pretežak

 

DkS3 mi je overall boljši, bolj uživantski, manj janky špil izmed vseh iz te trilogije, vsaj dokler ne bo Bed of Chaos ali pa čudnih design odločitev v samem finišu igre + drugem DLCju

Nic od tega ni v trojki, ker trojka ni drek

Povezava do prispevka

neki se je nabralo :D fukam, delam in igram igrice

 

- Metroid Primer Remaster 

- Resident Evil 4 Remake

- Dead Space Remake

- Baldurs Gate 3

- Tunic

- Kena Bridge of Spirits

- Diablo IV

- CyberPunk 2077 Ultimate edition

- Star Wars: Jedi Survivor

- Remnant 2

- Spiderman 2

- Alan Wake 2

- The Callisto Protocol

- Hogwarts Legacy

- Lies Of Pi

- Zelda TOTK

- Ghostwire Tokyo

- Alan Wake Remastered

- Disco Elysium

- Dead Island 2

- Planet Of Lana

- Sommerville

- As Dusk Falls

- Starfield

- Need For Speed Unbound

- FIST: Forged in Shadow Torch

- Darkwood

- Wo Long: Fallen Dinasty

- Shadow Warrior 3

- Atomic Heart

- Hi-Fi Rush

- Sniper Elite 5

- A Plague Tale: Requiem

- Lego Star Wars: Skywalker saga

- High On Life

- Scorn 

uredilo bitje dzaver
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...