Skoči na vsebino

Xbox360 / PS3 official topick


Weraziel

Priporočeni prispevki

Bessie reče Pravkar:

Kaj ti bo PS2, če imaš OG PS3, Kaj ti bo PS4, če imaš PS5 :D

pa dobro, to je spet čisto druga debata

 

še vedno čakam na uporabnika @atomic, kako to, da mu je PS3 era tako všeč

 

Menethil reče pred 3 minutami:

xbox OG in ps2 in PS4 wins them all. PS5 nima ene jebene eskluzive da bi reku o wooow.

Damn, kako se hejta Returnal na temu forumu :( 

Povezava do prispevka

To sm tud jz leta mislu, da nočjo narest, ker nau top of the top. Sam ni to. Nočjo narest, ker misljo, da ne bo izpolnil pričakovanj. To je pa zato, ker niso nardil episode 3 takrat k bi mogl. Valda so zdej fani wild badgers pa pričakujejo ooooo neki ne iz tega sveta. Pričakujemo pa, well HL.

Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 1 minuto:

pa dobro, to je spet čisto druga debata

 

še vedno čakam na uporabnika @atomic, kako to, da mu je PS3 era tako všeč

 

Damn, kako se hejta Returnal na temu forumu :( 

ne hejtam, sam ne vem za ta špil. če pa je kej druzga, pa povejl, ker vse je na ps4 in vse kar je na ps5 mislm, da bi blo lahk na ps4 pro.

Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 5 urami:

Tole mi je fajn debatirat.

 

Evo, your turn zakaj ti je PS3 era najljubša.

 

Razdelil bom na dve poante, na konkurenco&hardware ter igre.

 

1. To je bil čas velikega zmagovalca prejšnje ere, Sonya, ki je uletel bahato s 600€ konzolo, kar bi danes koštalo več, kot 900€, upoštevajoč inflacijo. Prvič v zgodovini smo imeli res, ne boj,  ampak mesarsko klanje za prevlado in po začetnem low blowu s strani M$ja se nekako v drugi polovici Sony opomore in izenači, celo za malce prehiti xbox360. Kljub 20 let kasnej, ko je na svetu precej več ljudi, precej višja kupna moč in gaming še bolj mainstream, ga  ps4 in xone ne ujameta skupno število prodanih konzol. Potem lahko vidiš, kolko je bil takrat gaming zares popularen. Ob vsem temu objestnem racingu težkokatergnikov na avtobahnu Mercedesa in BMWja, ob strani jih po makadanskim poti po desni prehiteva Lada Niva, in to je res, ker po hardwaru je ninteno Wii to bil. Na vse te prodane konzole imamo še 100+ maljonov wiijev, in to še ni vse, to ni hibridna konzola, ob tem nintendo prodaja še eno handheld, ki velja za najbolj prodajno konzolo vseh časov. Tko mal da orišem cifre, kolko se takrat dejansko gejmalo. To kar je danes, to je revšna... Otroci so na telefonih, igrajo robloxe, mi pa remasterje.

 

Zdej hardware, mi smo bli vedno navajeni, da dobimo, če ne drugega vsaj nov medij. Najprej diskete, potem CD s ps1, potem DVD s PS2 in PS3 blu ray, že tukaj je bila vojna med Sonyem in Hitachijem za HD-DVD. Zdej furamo že 20 let blu raye lol... Konzole so prinesle ogrooomno novega, od mainstream brezžičnih gamepadov, online gaminga, surround sounda, HD slike in wide screena, HDDja - nekatere stvari je že imel original xbox, pa vendar tisto ni imel nihče. Kolk je bi hardware zmogljiv je brezeze zgubljat besede, dovolj je da omeniš, da je gor  laufal Crysis 3. Na koncu bom še nalimal Titanfall multiplayer.

 

2. Igre. Igre so večinoma že našteli, ampak treba je v kontekst to še spravit. GTA IV, ki velja za najbolj resnega in enega najboljših GTAjev in potem še GTA V. Se pravi dva huda GTAja, zdej pa že 2 generaciji čakamo na enega. Potem Soulsi, to ni samo za omenit. To je najbolj kulten špil, ki je spremenil vse hack and slash igre za vedno. Pa malo je manjkalo, da tega sploh ne bi imeli, če ne bi nek youtuber prišel do japonske kopije Demon Soulsev in streamal, kao ful težek špil in so potem vsi želeli to igrati... Potem je prišel Dark souls 1 na vse konzole in the rest is history.

Xbox je z Arcade zavihkom še v starem dashboardu postavil temelje za Indie igre. Prej tega ni bilo in smo takoj dobili masterpice, Braid, Limbo, tale brothers, castle crashers, terraria, minecraft, fez, bastion... Skratka zelo odločno vplival na razvoj indie iger zaradi popularizacije.

Street fighter ni bil omenjen, ampak prva, ki je bila v 3D in zadeva je bila tolko popularna, da je še zaprisežene online haterje potegnila iz jam na xbox live in se je pol foruma teplo, kot je Galko, Kekit, Mefisto...

Nastajali so razni klani ala Fotri v drugih igrah. 

Vse konzole so bile tudi party konzole, sa je bilo 18x več in boljših iger za 4 players, razni Haloji in Call of duty so pokal po kleteh, veliko je bilo top party iger, kot je Rio, vse konzole so imele še neke dildote, kinecte, dancemate, rock bande itd...

Danes hvalabogu imamo remasterje teh iger.

Zdej komur je Elden ring svetinja, ti zamenja vse gor našteto za Elden Ring, samo objektivno to ne pomeni, da je generacija boljša.

 

Jest spremljam gaming tam nekje od 1988, takrat je bilo to grozno. Doma si imel komodorca ali NES v arcade pubih so pa pokale take igre, da ti je čeljust dol padla in si moral cel fortune zmetat, da si igral.

Šene SNES je pripeljal neko dostojno gaming sceno, ampak takrat je bil tudi že PC dober, dobil je soundblaster in doom 1 itd... PS1, ko je ven prišel smo imeli že 1 leto voodooje in igre naspram 3Dfxu so bile na PS1 neigrabilne, to je bilo tako grdo, 320x240 s kocakstimi teksturami. Šele PS2 je bil mindblown, da so nam čeljusti padale in je PES postal sveti gral.

 

Tko xbox360/ps3 je bila definitivno ena najboljših generacij, ker je toliko novih IPjev dala, toliko razvoja in toliko temeljev. Ob bok bi postavil še SNES ero in PS2, kar je razvidno tudi iz prodajnih cifer.

 

 

Povezava do prispevka

(Also predlagam premik postov nekam drugam, ker ta tema se bo zaklenila z novim mesecem, se mi pa zdi, da ima marsikdo kaj za povedat o PS3/360 generaciji hehe)

 

 

PS3/X360 generacijo imam v čudovitem spominu, sploh ker je to bil čas začetka študija oziroma prve stopnje. Nobenih resnejših obveznosti, samo sweet chillin all day in delanje za faks, ki mi je itak bil carski (hodil na dobesedno vsa predavanja in vaje). Sploh pa se je v gamingu v tem obdobju začelo res ogromno pomembnih reči, če samo omenim dve zame life-changing, in sicer populacija indie iger z Braidom. Mene je to res uničilo, do takrat sem mislil, da so igre pokazale, kar so imele za pokazat. Potem pa pride tip, ki naredi 2D plaformer in na glavo postavi vse, kar je bilo možno postaviti na glavo. In od tam samo strmo naprej v nove in nove koncepte, cool igrice, nove, carske grafične stile itd. Druga pomembna stvar pa je pisanje o igrah. Ljudje so dojeli, da se o igrah da pogovarjat na drugačen način, kot da napišeš opis in daš na koncu oceno. Pride dosti razprav, Youtube analiz, novih, bolj osredotočenih in boljše napisanih revij, ni da ni. 

Ja, saj igre, kot je BioShock, so mi bile vedno precenjene. Ampak jebemti, da vibe pa so imele hud, sivina gor ali dol. Plus ful imam osebno lepih izkušenj, recimo nažiganja GTA 5 s prijatelji. Res all day drkanje konzole, zvijanje trave, junk food, druženje. Lih toliko sem se odlepil od konzole, da sem šel poseksat punco, pol pa nazaj igrat. V PS4 generaciji je tole gladko prošlo, začeli smo dobivat prve službe, rentali solo stanovanja, namesto deljenih s cimri, končevali fakse, dobivali resnejše zveze ali pa imeli zlomljeno srce :D itd. ... shit got real zelo hitro. 

Tako da iz mojega osebnega vidika je PS3/360 generacija briljantna. 

 

* Menethil, če imaš MDK na GOG, imaš itak boljšo verzijo. PS1 verzija je precej bolj okleščena. Pa še glede spodnjega quota, Returnal je gladko o woooow ekskluziva. Ena najboljših iger zadnjih let, res pa je, da je hardcore za popizdit. 

Menethil reče pred 11 minutami:

xbox OG in ps2 in PS4 wins them all. PS5 nima ene jebene eskluzive da bi reku o wooow.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 6 minutami:

PS1, ko je ven prišel smo imeli že 1 leto voodooje in igre naspram 3Dfxu so bile na PS1 neigrabilne, to je bilo tako grdo, 320x240 s kocakstimi teksturami. 

Osebna izkušnja. Sem par dni nazaj nečaku želel kazat en Bugs Bunny PS1 platfomer, niti ni važno, kao kaj smo mi igrali. Dam gor pirata PC verzijo in mi ni bilo jasno, zakaj to zgleda ene 20x boljš, kot ko sem jaz igral na PS1. Grem gledat videe in dejansko PC verzija je neprimerno lepša. Sem pol malo googlal ta rabbit hole in dojel, da sem na PS1 celo generacijo igral neke switch-port level igrice :D 

Povezava do prispevka

Moji glavni argumenti zakaj sta mi PS2 in PS4 eri ljubši

-meni bolj legendarni špili na PCju in konzolah (kljub temu da ima PS3 era tud svoje junake)

-preveč špilov z isto barvno paleto in grozno uporabljeni efekti (bloom, itd)

-zdi se mi, da so špili na PCju trpeli v tej 2006-2012 eri zaradi konzol, ker namesto da bi dobili še kak HL2 ali pa Crysis, smo dobivali bolj okrnjene zadeve - tud obe Crysis nadaljevanji sta malo preveč simplistični verziji shooterja glede na to kar je prvi Crysis ponujal. Tudi razni cenjeni Bioshocki, Last of Us, .. so bolj simpl izkušnje primarno narejene za konzole (moje osebno mnenje)

-premalo domišljije, preveč istih konceptov - razen to, da smo vmes dobili Souls beštije iz FromSofta, PS2 in PS4 se mi zdita bolj tapravi naslov za odpuljene in drugačne naslove

 

Dosti špilov, ki so bili (primarno) narejeni samo za konzole, npr. GTA IV in RDR1, so odlične izkušnje. In ja, se strinjam, da je Microsoft z Live dosegel, da imamo dandanes mnogo indie naslovov in da ta scena res živi. Ampak! En Braid in en Fez proti celi vojski odličnih indie naslovov iz PS4 ere. Če lahko izbiram samo med eno ero, bom raje igral indie igre iz PS4 ere kot pa PS3. 

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 18 minutami:

Osebna izkušnja. Sem par dni nazaj nečaku želel kazat en Bugs Bunny PS1 platfomer, niti ni važno, kao kaj smo mi igrali. Dam gor pirata PC verzijo in mi ni bilo jasno, zakaj to zgleda ene 20x boljš, kot ko sem jaz igral na PS1. Grem gledat videe in dejansko PC verzija je neprimerno lepša. Sem pol malo googlal ta rabbit hole in dojel, da sem na PS1 celo generacijo igral neke switch-port level igrice :D 

I see what you did.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...