Skoči na vsebino

Vojna tretjega sveta


johnbi

Priporočeni prispevki

Death reče Dne, 25. 1. 2024 at 14:44:

Poglej drugo svetovno vojno... Nemška in Japonska predaja sta sledili po praktično popolnem opustošenju. Kaj bi lahko še izgubili če bi pred tem še opalili nuke? Država je bila ruševina, generacije so bile izgubljene, vodje pa so v Nemčiji končali na sodišču. Kaj imajo za izgubiti?


Drzavnost? Dodatnih n ljudi? 

Povezava do prispevka
Death reče Dne, 26. 1. 2024 at 19:43:

Ni šlo samo za infrastrukturo. Tole je bil del tega: "Moreover, according to some around him, Hitler came to view the German people as having failed him, unworthy of their great mission in history and thus deserving to die alongside his regime"


Mah, princip telefončka. 

Povezava do prispevka

long ass read ama fascinanten vpogled v zakulisje 4th estate dinamike

 

se povečini nanaša na poročanje o Gazi, se pa dotakne tudi Ukrajine, predvsem v smislu da so tam standardi šli do konca v malor ama who cares ker tam smo vsi team gold blue in tega noben ne problematizira lol

 

extra lol za rerun inkubator dojenčkov manevra, with a beheading twist, fuck it, if it works it works hehe

 

https://www.theguardian.com/media/2024/feb/04/cnn-staff-pro-israel-bias

Povezava do prispevka

https://gizmodo.com/ai-deployed-nukes-have-peace-world-tense-war-simulation-1851234455

 

Navedek

AI Deployed Nukes 'to Have Peace in the World' in Tense War Simulation

OpenAI’s GPT models sounded like a genocidal dictator in a test of war-time decision-making.

The United States military is one of many organizations embracing AI in our modern age, but it may want to pump the brakes a bit. A new study using AI in foreign policy decision-making found how quickly the tech would call for war instead of finding peaceful resolutions. Some AI in the study even launched nuclear warfare with little to no warning, giving strange explanations for doing so......

 

 

3 billion human lives ended on August 29th, 2024.
The survivors of the nuclear fire called the war
Judgment Day. They lived only to face a new
nightmare, the war against the Machines...

Povezava do prispevka
bainit reče pred 6 urami:

https://gizmodo.com/ai-deployed-nukes-have-peace-world-tense-war-simulation-1851234455

 

 

 

3 billion human lives ended on August 29th, 2024.
The survivors of the nuclear fire called the war
Judgment Day. They lived only to face a new
nightmare, the war against the Machines...

to je problem modernega zahodnega človeka. 

 

v preteklosti sem to že opisal kot "zahod šteje svoje žrtve eno po eno, medtem ko jih Rusi v 10000" Zamisli si kako bi zahodni mediji reagirali, če bi NATO reagiral z boots on the ground in bi izgubili ajde recimo 30k vojakov. 

 

Humanizem skoraj nikoli ni logična rešitev. 

 

V preteklosti sem vam dal predlog kako rešiti "war on drugs": 10k Američanov v Kolumbiji, shoot to kill vse, ki se upirajo. To NI humanizem je pa edina logična, efektivna rešitev. 

 

Če znukamo Kitajce obstaja velika možnost, da bodo uspeli uničiti zgolj del zemlje. Če jih ne - obstaja možnost da bodo uničili celo. 

 

ne pravim, da je to rešitev, ki bi jo izbral človek, posebje na zahodu,  je pa rešitev, ki jo bodo vedno znova izbrali računalniki. 

uredilo bitje fauzić
Povezava do prispevka
fauzić reče pred 12 urami:

V preteklosti sem vam dal predlog kako rešiti "war on drugs": 10k Američanov v Kolumbiji, shoot to kill vse, ki se upirajo. To NI humanizem je pa edina logična, efektivna rešitev.

Če je to po tvojem edina logična, efektivna rešitev, potem se morš mal zamislit zaraf.

 

Problem ni v supplyu Kolumbijcev, ampak v DEMANDU Amerov. Kjer je market, bo nekdo pač izkoristil. Če jutri padejo Kolumbijci, bodo prevzeli ne vem v Mehiki.

Povezava do prispevka
manakiin reče pred 9 minutami:

Če je to po tvojem edina logična, efektivna rešitev, potem se morš mal zamislit zaraf.

 

Problem ni v supplyu Kolumbijcev, ampak v DEMANDU Amerov. Kjer je market, bo nekdo pač izkoristil. Če jutri padejo Kolumbijci, bodo prevzeli ne vem v Mehiki.

Seveda ni edina logična, je pa na dolgi rok najbolj efektivna. 

 

Tudi če se počisti recimo 10k srednje in južnoameričanov v vsaki regiji, nastavi vojaške postajanke : bi to na dolgi rok pomenilo plus v splošnem izračunu. Tako v teh državah, kot nasploh v svetu. 

 

In na ta način bo računalnik računal humanizem. To ne pomeni, da računalnik ni human, ampak da razume, da je humanizem antilogičen. 

 

Človek je v osnovi antilogičen. To kar razvija, razvija iz neke posebne dispozicije v kateri je v svetu : tudi pojem recimo svobode je v tem smislu antilogičen

 

 

seveda bo demand vedno narekoval trg, samo če se počisti srednja in južna amerika bo trg pač manjši

uredilo bitje fauzić
Povezava do prispevka
fauzić reče pred 14 minutami:

seveda bo demand vedno narekoval trg, samo če se počisti srednja in južna amerika bo trg pač manjši

Demand se ne zmanjša zaradi manjka supplya, nima veze z njim. Ameriška vojska in CIA sta eden večjih supplyerjev drog v USA. Kako si to razlagaš v tej svoji pravljici o vojaških intervencijah?

uredilo bitje manakiin
Povezava do prispevka
manakiin reče pred 2 minutama:

Demand se ne zmanjša zaradi supplya. Ameriška vojska in CIA sta eden večjih supplyerjev drog v USA. Kako si to razlagaš v tej svoji pravljici o vojaških intervencijah?

Pojasnjujem logiko računalnika, ki je pripravljen žrtvovati življenja mnogih v imenu miru. 

 

Kaj/kako se dogaja v resnici tu ni pomembno. 

Povezava do prispevka

Dober intervju. 

 

Na kar bi tu sicer opozoril je nekaj kar Putin sicer omeni samo med vrsticami : Rusija ne bi nikoli mogla funkcionirati kot neodvisna država, če se ne bi lossala pritiska, ki jo je nad njo vzdrževala USA z dolarjem. 
Vedno bolj se mi zdi, da je ta vojna predvsem simbolična - gre za razkol z zahodom, z zaveznikom, ki to nikoli ni bil. 

Lahko rečemo, da je RUsija prva in edina država, ki se je uprla dolarju, mu napovedala vojno, in zmaguje. 

 

je pa zanimivo še nekaj. Putin večkrat ocenjuje zahodne poteze kot neumne, voditelje kot idiote. Ne morem, da se ne bi strinjal s to oceno. 

 

uredilo bitje fauzić
Povezava do prispevka
fauzić reče pred 22 minutami:

Dober intervju. 

 

Na kar bi tu sicer opozoril je nekaj kar Putin sicer omeni samo med vrsticami : Rusija ne bi nikoli mogla funkcionirati kot neodvisna država, če se ne bi lossala pritiska, ki jo je nad njo vzdrževala USA z dolarjem. 
Vedno bolj se mi zdi, da je ta vojna predvsem simbolična - gre za razkol z zahodom, z zaveznikom, ki to nikoli ni bil. 

Lahko rečemo, da je RUsija prva in edina država, ki se je uprla dolarju, mu napovedala vojno, in zmaguje. 

 

je pa zanimivo še nekaj. Putin večkrat ocenjuje zahodne poteze kot neumne, voditelje kot idiote. Ne morem, da se ne bi strinjal s to oceno. 

 

 

Ti si morda pogledal pregloboko v kozarček, ko si šel pisat te neumnosti?

Povezava do prispevka
sadhu sequencer reče Pravkar:

 

Ti si morda pogledal pregloboko v kozarček, ko si šel pisat te neumnosti?

Katere neumnosti?

 

Vsak bedak lahko genija označi za bedaka. To ni nič posebnega. Ne vem zakaj misliš, da naj bi neka enostavčna poved demantirala to kar sem napisal? Posebej ker je to jasno razvidno in javno dostopno. 

Povezava do prispevka
fauzić reče pred 1 uro:

Katere neumnosti?

 

Vsak bedak lahko genija označi za bedaka. To ni nič posebnega. Ne vem zakaj misliš, da naj bi neka enostavčna poved demantirala to kar sem napisal? Posebej ker je to jasno razvidno in javno dostopno. 

 

Saj temu da pišeš genialne kretenizme noben ne oporeka, le zanimalo me je če QAnon kultisti uporabljate tudi alkohol. Očitno ga.

Povezava do prispevka
sadhu sequencer reče pred 15 minutami:

 

Saj temu da pišeš genialne kretenizme noben ne oporeka, le zanimalo me je če QAnon kultisti uporabljate tudi alkohol. Očitno ga.

To je oksimoron, ...

 

Dobesedno nič kar sem napisal nima nič s teorijami zarot. Amerika od 2. svetovne vojne naprej igra svetovnega policaja, pri tem pa je njeno najbolj pomembno orožje - dolar. NOBENA država na svetu, ki posluje v dolarju ne more biti neodvisna od Amerike. Rusi so meli v 2022 80% transakcij opravljenih v dolarju, 2024 34% v yuanu in 35% v rubljih. 

 

Če bi Putin preprosto prepovedal dolar bi prišlo do izgredov (ker pač večina premožnih Rusov posluje z dolarji). Tako pa mu je zahod dal out : s tem, ko so mu blokirali rubelj je avtomatsko prišlo do tega, da je bil ruski svet PRIMORAN spremeniti valuto s katero poslujejo. Čeprav je to edina logična poteza države, ki hoče biti osamosvojena od ameriškega pritiska, bi ban dolarja Putina stal stolčka. Tako pa je zgolj posledica vojne, za katero Rusi ocenjujejo da je potrebna. 

 

To je tipična napaka glupih ljudi na zahodu, o katerih tudi Putin govori. Ne vidijo več gozda. Ta poteza je DALEČ največji udarec za svetovni mir in dominacijo dolarja v zgodovini : sedaj bosta počasi Rusija in Kitajska krepili yuan, dokler ta ne bo postal relevantna alternativa dolarju v anti-ameriškem svetu. 

 

Za to, da vidimo da mamo za predsedniškega kandidata na eni strani glupega pokvarjenega Trumpa, na drugi pa modela iz časa vietnamske vojne ... o tem se pač ne rabimo prerekat, kajne?

Povezava do prispevka

Sem pogledal na pol zaenkrat pa bi izpostavil tole zavajanje Putina o njegovem boju proti nacistu, ko je omenil tist dogodek v kanadskemu parlamentu.
Predstavil je kot, da so se tam klanjali tistmu naciju z vedenjem kaj se dogaja - ni pa omenil, da se je kasneje izkazalo, da gre za gromozansko neumnost in da se je odgovorni opravičil in odstopil iz položaja.

 

Že v tem primeru je jasno kako zavaja.

Da ne govorim o tem, koliko časa so imeli zahodnjake za paranoike, da bojo napadli Ukrajino preden so jo ... 

 

2 primera, da se je zlagal. Tistemu, ki se enkrat tako očitno zlaže jaz ne verjamem nič, pa lahko še tako lepo govori - pač obvlada zavajanje.

 


Mi je pa mal škoda, da Tucker ni šel še do Zelenskega na intervju.

 

Pa smrdijo mi MS mediji (CNN, itd), kako so bili proti intervjuju, še preden se je zgodil in so ga že kritizirali. Pač res očitno podcenjujejo folk.

uredilo bitje Ejga
Povezava do prispevka
Ejga reče pred 4 urami:

Sem pogledal na pol zaenkrat pa bi izpostavil tole zavajanje Putina o njegovem boju proti nacistu, ko je omenil tist dogodek v kanadskemu parlamentu.
Predstavil je kot, da so se tam klanjali tistmu naciju z vedenjem kaj se dogaja - ni pa omenil, da se je kasneje izkazalo, da gre za gromozansko neumnost in da se je odgovorni opravičil in odstopil iz položaja.

 

Že v tem primeru je jasno kako zavaja.

Da ne govorim o tem, koliko časa so imeli zahodnjake za paranoike, da bojo napadli Ukrajino preden so jo ... 

 

2 primera, da se je zlagal. Tistemu, ki se enkrat tako očitno zlaže jaz ne verjamem nič, pa lahko še tako lepo govori - pač obvlada zavajanje.

 


Mi je pa mal škoda, da Tucker ni šel še do Zelenskega na intervju.

 

Pa smrdijo mi MS mediji (CNN, itd), kako so bili proti intervjuju, še preden se je zgodil in so ga že kritizirali. Pač res očitno podcenjujejo folk.

To sploh ni Putinova poanta. 

 

Poanta ni, da se ukrajinski neonacizem podpira, ampak da se proti njemu ne ukrepa. Problem tega ploskanja je, da se ignorira samo situacijo. Putinu bi težko očitali, da je njegove stališče "ukrajinskih nacijem ploskajo", če je ves njegov argument zgrajen okoli "nacijem se ne ploska v modernem svetu zato tudi UKR ne smemo". Putin nikjer ne označuje kanadčanov kot ljudi, ki podpirajo nacizem, ampak kot ljudi, ki se ne pobrigajo dovolj, da bi razumeli komu ploskajo. Razumeš razliko? 

uredilo bitje fauzić
Povezava do prispevka

 

fauzić reče pred 15 urami:

To sploh ni Putinova poanta. 

 

Poanta ni, da se ukrajinski neonacizem podpira, ampak da se proti njemu ne ukrepa. Problem tega ploskanja je, da se ignorira samo situacijo. Putinu bi težko očitali, da je njegove stališče "ukrajinskih nacijem ploskajo", če je ves njegov argument zgrajen okoli "nacijem se ne ploska v modernem svetu zato tudi UKR ne smemo". Putin nikjer ne označuje kanadčanov kot ljudi, ki podpirajo nacizem, ampak kot ljudi, ki se ne pobrigajo dovolj, da bi razumeli komu ploskajo. Razumeš razliko? 

 

Spodaj transkripta dela intervjuja o katerem sem pisal v prejšnjem postu:

 

Vladimir Putin: I will finish answering the question. You just asked a question about neo-Nazism and denazification.

Look, the President of Ukraine visited Canada. This story is well known, but is silenced in the Western countries: The Canadian parliament introduced a man who, as the speaker of the parliament said, fought against the Russians during the World War II. Well, who fought against the Russians during World War II? Hitler and his accomplices. It turned out that this man served in the SS troops. He personally killed Russians, Poles, and Jews. The SS troops consisted of Ukrainian nationalists who did this dirty work. The President of Ukraine stood up with the entire Parliament of Canada and applauded this man. How can this be imagined? The President of Ukraine himself, by the way, is a Jew by nationality.

Tucker Carlson: Really, my question is: What do you do about it? I mean, Hitler has been dead for eighty years, Nazi Germany no longer exists, and it’s true. So, I think, what you are saying, you want to extinguish or at least control Ukrainian nationalism. But how do you do that?

Vladimir Putin: Listen to me. Your question is very subtle.

 

And can I tell you what I think? Do not take offense.

Tucker Carlson: Of course!

Vladimir Putin: This question appears to be subtle, it is quite pesky.

You say Hitler has been dead for so many years, 80 years. But his example lives on. People who exterminated Jews, Russians and Poles are alive. And the president, the current president of today's Ukraine applauds him in the Canadian Parliament, gives a standing ovation! Can we say that we have completely uprooted this ideology if what we see is happening today? That is what denazification is in our understanding. We have to get rid of those people who maintain this concept and support this practice and try to preserve it – that is what denazification is. That is what we mean.

 

 

Kot prvo, o temu ploskanju ... ploskali so ker je šlo za velik fiasko, ampak to je bilo v tistem momentu ob načinu prezentacije težko dojeti, za kaj se gre. Kar je govornik povedal je, da se je Ukrajinsko-kanadski vojni veteran boril za Ukrajinsko neodvisnost med 2 sv. vojno. proti Rusom in tako verjetno v isti sekundi ni bilo mogoče povezati, da je šlo za naci vojnega veterana (iz tistega kar je govornik povedal). In sem linkal opravičilo govorca in odgovornost za fiasko zgoraj (se je kasneje posuli s pepelom za neumnost, prevzel odgovornost in odstopil). V tistem momentu, ko je bil nagovor izveden, ta nagovor ni bil tako nedvoumen, da bi lahko takoj prepoznali, da je šlo za fiasko - tako, da povsem verjetno, da bi na primer tudi ti, s super inteligenco, ploskal v tistem momentu - nagovor:
https://www.youtube.com/watch?v=JsilnLnyWCA

Da je šlo za fiasko pa zdaj lahko izve vsak z IQ nad 80 pa da zna YT uporabljat. Da je šlo za fiasko sta priznali, tudi obe strani v kanadskemu parlamentu - primer:


Putin pa razlaga, kot da fiaska ni bilo. Da ga parafraziram: V Kanadskemu parlamentu so dali stoječo ovacijo naci klavcu zavedajoči se, da je bil to naci klavec. In zato po moje zelo očitno zavaja / laže. 

Tako kot je zavajal pred vdorom Ruskih sil v Ukrajino, da je to samo paranoja zahoda, da bojo vpadli v Ukrajino: https://www.factcheck.org/2022/02/russian-rhetoric-ahead-of-attack-against-ukraine-deny-deflect-mislead/

 


Kot drugo ... ti praviš:"Poanta ni, da se ukrajinski neonacizem podpira, ampak da se proti njemu ne ukrepa."

Se pravi njegov cilj izkoreninjenja "nacistov" po tvoje opravičuje invazijo v tujo državo in pobijanje drugače mislečih in človeške smrti več 100 000 ljudi s krilatico, da so to "nacisti"?

Kako sploh lahko ukrepaš, tudi če je to res kar pravi?

Ga bom še enkrat citiral pa mi prosim razloži kako interpretiraš tale citat:

"That is what denazification is in our understanding. We have to get rid of those people who maintain this concept and support this practice and try to preserve it – that is what denazification is. "

 

uredilo bitje Ejga
  • Račka +1 1
  • Trol 1
Povezava do prispevka
Heidi reče pred 10 urami:

dve leti smo gledal tega klovna in ga poslušal kako razvaljiva, noben ga ne bo pogrešal, če ga nikoli več ne vidimo

Meni je pa fajn, če ista oseba, ki intervjuja pointervjuja obe strani - je veliko lažje videti resnico že samo iz načina zastavljanja vprašanj, ki jih uporabi za eno in drugo stran.
Npr. zadnji tak dober primer mi je bil Lex Fridman, ki je poleti intervjujal Izraelsko pozicijo (Netanjahuja) in opozicijo (Harrari) in še Palestinskega predstavnika (Mohammed El Kurd).

uredilo bitje Ejga
Povezava do prispevka
Ejga reče pred 3 urami:

 

 

 

Prvo je potreben uvod. 

 

Po moji oceni se je v Ukrajini zlomila zgodovina. In v tej kapaciteti, namreč tega zloma, me tudi dogodek zanima. 

NIKAKOR  ne opravičujem Putinove agresije, jo pa skušam razumeti. Je imel Putin pravno podlago, da napade Ukrajino? Seveda ne. Vprašanje, kjer se zadeva zaplete pa je - ali je bil napad Ukrajine upravičen. 

 

Dogodek lahko razumemo izključno, če ga nehamo gledat s prirejenimi očali.

 

Kar se tiče same "denacifikacije". Težko je razumeti zakaj so Rusi svoj vpad v Ukrajino razlagali s terminom, ki je v Evropi "preživet". Morda se motim, ampak zdi se mi, da problema nacizma danes Evropa več ne razume, se je ne tiče? Je kot oddaljen spomin, nekega dogodka, ki se pravzaprav "ni nikoli zgodil" : to bi pomenilo je preživet. V nas živi zgolj še kot pojem, kot ideja ... ne pa kot realna grožnja. 

Zato se Putin zdi kot norec, ko kriči "POTREBNO JE DENACIFIRATI UKRAJINO!!!". Ampak to je smoke-screen za rusko ljudstvo. Sumim (to ni preverjeno), da je strah pred nacizmom v Rusiji, bolj prisoten kot v Evropi : navsezadnje so v razmerah podobnih tistim v židovskih koncentracijskih taboriščih, Rusi izgubili 26 miljonov ljudi. 

 

 

Tvoj problem je, da želiš Putina demantirati. V Putinu vidiš sovražnika, ki ga je treba poraziti. Podobno kot večina zahoda, se greš propadagandno vojno. Jaz ... ga skušam razumeti. Ne zanima me sama vojna, čeprav je tragična in sem od prvega dne bil za mir, ampak bolj sam dogodek. Seveda bo Putin vsak spodrsljaj zahoda uporabil za propagandne namene. Ampak pomembno je kar pove med vrsticami. 

Vidiš ... ni pomembno ali se Putin laže. Prav tako ni pomembno ali Putin verjame svojim lažem. Pomembno je samo : kaj je v resnici povzrokovalo temu kar danes gledamo kot, po moji oceni, najbolj pomemben dogodek prve polovice 21. stoletja, ki bo v zgodovini vedno citiram kot prvi moment sproščanja miru v vojno. 

 

 

Po moji oceni vsa ta fabula o denacifikaciji, o "zaščitenju ruskega prebivalstva v Ukrajini" služi zgolj kot povod temu, kar Putin jasno pove : Ukrajina, oz. del Ukrajine PRIPADA Rusiji. Tudi to ali je to res ali ne ni važno. Važno je kar verjame Kremlin. Ves ta govor o denacifikaciji je smoke-screen za tisto za kar Putino zares gre : NATO in dejstvo da USA z zavezniki NADZORUJE cel svet.

. V Ukrajini je NATO zajebal. Enostavno, se je na ekspanzijo do ruske meje čakalo predolgo. Če bi bila ta izvedena zgolj 10 let nazaj, ali pa leta 2000, ko je bila jasno, da je taktika zahoda držati Rusijo v verigah ... bi to še šlo. Danes - ne gre več. 

 

 

Ruska vojska je premočna, Rusija pa ni več odvisna ne od evra ne od dolarja. Pri celotni zadevi je treba razumeti naslednje : Rusija se ne more vzdigniti v svojem potencialu, če je njen trg neprestano blokiran. Za "veliko Rusijo" na zahodu ni prostora. TO je kar je v celi zadevi ključno. Ta odcep od zahoda je zgodovinski, ker konkretizira to o čemer se že dolgo ve : svet ni (več) eden, svetova sta (vsaj) dva. 
In, kot vemo iz zgodovine, je vsakič, ko svet razpade, ko nima več supervelesile, ki ga nadzoruje ... na robu velike vojne. Velike vojne si nihče ne želi, a se vseeno odvije. To je problem globalnih vojn ... da se vršijo NAVKLJUB ekonomskemu in celo humanitarnemu interesu. Takoj ko bosta ruska in kitajska ekonomija dovolj močni, bosta začeli izpodjedati Ameriško ekonomiijo (kar se v določeni meri že dogaja). Trenutno Amerika živi od svojega dolga, tp. živi od svoje vojske, svojih naftnih rezerv in svoje gospodarske moči. Amerika, kakor se je zastavila, NE MORE preživeti "sveta dveh svetov", ker je ves njen obstoj, njen dolg, na tem, da ima dolar skoraj neprecenljivo vrednost. Ker je zaščiten : ne glede na to kaj se bo dogajalo v svetu (razen katastrofe neprimerljivih razsežnosti ala globalna vojna, naravna nesreča) je investicija v dolar VEDNO zagotovoljeno donosen posel. Neprecenljivo vrednost ima, ker je Amerika prva na svetu. Dolar v svetu v katerem ima skoraj absolutno vrednost ne more pasti : v nekem smislu je bolj vreden od zlata. Njegova vrednost je v svetu ene supervelesile zagotovljena. Ne glede na to koliko dolarjev se naprinta, ti ne bodo nikoli izgubili vrednosti, ker je povpraševanje po njih tako veliko. To pomeni : vrednost dolarja. TAKOJ ko se zgodi, da Amerika ni več prva na svetu : dolar nima več neprecenljive vrednosti ... in vse pade. 

 

 

 

To, da se je Rusija osvobodila dolarja je prva poteza v globalno vojno. To, in ne zgodbica o denacifikaciji, je pravo sporočilo s katerim tu nastopa Putin.  Ne, da Rusija želi vojno, ampak to, da Amerika ne more trpeti osamosvojitve in gospodarske rasti ne-dolarskih držav. Vzpon yuana pomeni eksistencialno grožnjo za Ameriko. In Amerika je s svojimi kratkoročnimi potezami - recimo, s tem da je bila prepričana, da lahko brzda Rusijo (jo obdrži zgolj kot naftni vir) in ne vključi v svoj projekt, ker se boji njene ekspanzije - samo pospešila to za kar bo vojna v Ukrajini in ruska neodvisnost od dolarja v zgodovini citirano kot prvi korak v tretjo svetovno vojno. 

 

 

In iz tega ozira se potem lahko pogleda tudi drugače na Putinov strah pred NATO-m na svojem pragu. Putin se zaveda, da Rusija dolgoročno na zahodu nima kaj iskati. In da bo v neki prihodnosti (ali bo to par 10 ali pa 100 let je vprašanje tega kako se bo odvijala diplomacija) meja NATA meja tretje svetovne vojne. To lahko razbereš iz tega intervjuja, če si genialen :P

 

Putin v tem intervjuju napove vojno. Ne ameriški vojski, ampak ameriškemu dolarju. Vojno, ki je po njegovi oceni neizogibna, v kateri pa se je Rusija trudila, da bi bila na strani zaveznikov. 

 

 

 

uredilo bitje fauzić
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...