Skoči na vsebino

Vojna tretjega sveta


johnbi

Priporočeni prispevki

kmjr reče pred 4 minutami:

Sej ne mores vedet, je pa res da se zdej ukrajincem mascuje PR pristop z zacetka vojne, ko je svet ugotovil, da samo lazejo in se na njihove izjave in objave ne mores zanest. 
 

Ce prav razumem so nasli neka trupla v skupnih grobiscih v blizini bojisc. Pitaj boga kaj je dejansko bilo, dejstvo pa je da folk med vojno umira iz zelo razlicnih razlogov. 

Sploh tisto, ki jim manjkajo ušesa in zobje, a ne? Le kaj bi bilo lahko vzrok? Mogoče kuga. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
ana reče pred 1 minuto:

Itak sem vedela, da boš ti napisal, sa gre za slabo anslizo nekoga, ki nima pojma. To je avtoriteto, ki se ga da takoj odpisat, da nima pojma:

Očitno se njegovo znanje res ne more primerjat z znanjem pravih intelektualcev kot si ti. 

Če sledimo predpostavki, da moderni človek ni sposoben rezonirati in kritično premišljati svojega stališča potem je temu brez dvoma tako. Če je recimo jackie boy v zgodovini napisal nekaj proti ruski vojski bo jackie boy to ponavljal do svojega groba. Dober primer tega je ko Giorgio Agamben, za moje pojme eden največjih še živečih intelektualcev, razglasi covid-19 za gripo. Zakaj? Ker ga vodi njegova misel o biopolitiki. 
Izjemno težko je danes ostati nevtralen. 

Problem tega članka je da se loteva neke nedokazane oz. slabo dokazane postavke - ruska vojska se na terenu giblje kaotično - in potem iz nje izhaja ne da bi dokazal to postavko. Zato je članek slab. Ker dokazuje nedokazano in prehaja v ciklično argumentiranje, ko to potem dokazuje z izpeljavami iz tega nedokazanega. 

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 3 minutami:


No, o motivih in kredibilnosti bi lahko - vohuni/obvescevalci so pac tezko kredibilen vir o aktualni zadevi. 

tu ni samo ta problem. vzemi samega sebe. kako težko se ti je odcepiti od tega kar te je učila tvoja kultura. TO je največji problem ... da povprečni človek ponotranji neka prepričanja in se ne bo dal prepričati da ima narobe. bolj kot je to subtilno težje je to detektirati. 

 

zame bi bil primeren članek na to temo podroben case study nekega primera kjer so Rusi pokazali, da imajo težave s komunikacijo in nato analiza zakaj bi temu lahko bilo tako. Članek kot je napisan pa funkcionira zgolj kot opinion piece in ga ne more nihče citirati kot neke vrste dokaz, še posebno ne kot dokaz da imajo Rusi težave (ker to ni izraženo v članku)

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 11 minutami:

Sej ne mores vedet, je pa res da se zdej ukrajincem mascuje PR pristop z zacetka vojne, ko je svet ugotovil, da samo lazejo in se na njihove izjave in objave ne mores zanest. 
 

Ce prav razumem so nasli neka trupla v skupnih grobiscih v blizini bojisc. Pitaj boga kaj je dejansko bilo, dejstvo pa je da folk med vojno umira iz zelo razlicnih razlogov. 

Razmetana trupla po celem mestu. 

Ne vem, spet se to ne sklada s splošnim vtisom, ki ga pušča ruska vojska. In ja kot si sam rekel ... glede na to, da se vse kar Ukrajinska obveščevalna objavi izkaže za neresnico ali v najboljšem primeru za pol-resnico je težko njihovo besedo jemati resno, še posebno ker ne vidim razloga zakaj bi se Rusi tako znesli nad specifično enim mestom. Obstaja seveda verjetnost da je poveljnik v tem mestu gllu in sadističen. 

Povezava do prispevka
zzarafrustra reče pred 1 uro:

tko res nimaš pojma na ravni blesana. ajde gremo:

1.)  ja in akj misliš da so rusi naredili v prvih urah napada? Problem je da je  bil napad pričakovan in so povečini Ukrajinci skrili svoje orožje. Problem je od začetka vojne da ukrajinci vojaško infrastrukturo skrivajo v civilnih zgradbah

2.) Irak 1991 in 2003 - dva primera kako je tehnologija zmagala vojno. 1991 Iračani niti niso imeli vojnih kapacitet za boj (murica jih je s tanki snajpala na 1,5milje, protizračne obrambe praktično ni bilo). Na drugi strani so Ukrajinci v zadnjih petih letih pod taktirko NATA in CIE renovirali svojo vojsko prav proti ruskemu vojaštvu. 

3.) vse nedokazano. Analizira se ameriški vojaški sistem - rusi praktično nimajo pešadi v Ukraini. Neorganiziranost v logistiki in napadalnih formacijah boš moral še dokazati arma general

4.) ja dost bruka. skor taka kot da je nato pustil s payloadom oborožen UAV v Zagreb

 

tbh nisi nič razložil. napisal si par trditev, ki jih nisi podkrepil. 

 

Aja paa nihče ni pričakoval vojaških logističnih centrov NATA sred Ukrajine. 

 

Glede na to, da se vneto prepiraš in žališ ljudi, ki sodelujejo v političnih in obramboslovnih debatah že leta, se bo tvoj račun na forumu vzel v določen razmislek.

Povezava do prispevka
zzarafrustra reče pred 4 urami:

V roku treh mesecev bo Ukrajina pod pritiskom Nemčije prosila za premirje. Donbass, krim, demitilarizacija in nič od nata

 

A tko kot je Afganistan prosil. Tko k so Afaganistanci prosil še po tistem, k so jim kompletno nastavl novo oblast?
Za premirje Ukrajina prosi že zdej, itak da ne želijo tega, ampak niso pripravljeni trgovati z ozemljem. Minili, so časi, ko je ZDA dobila pol svojega ozemlja s kupovanjem od Rusije, Mehike, Danske in podobne buče. Zdej se vsak useka za vsak kvadratni meter.

Mene skrbi, da bodo rusi relociral in začeli z etničnim čiščenjem oz. relokacijo Ukrajincov iz Donbasa.

uredilo bitje BlueSan
Povezava do prispevka
sadhu sequencer reče pred 4 minutami:

 

Glede na to, da se vneto prepiraš in žališ ljudi, ki sodelujejo v političnih in obramboslovnih debatah že leta, se bo tvoj račun na forumu vzel v določen razmislek.

Povej kje se motim. Vsaka moja žalitev, vsaka moja izjava ima formo argumenta. Kar bi težko rekel za razne obramboslovce in irske deklice 

uredilo bitje zzarafrustra
Povezava do prispevka
BlueSan reče pred 1 minuto:

 

A tko kot je Afganistan prosil?
Za premirje Ukrajina prosi že zdej, itak da ne želijo tega, ampak niso pripravljeni trgovati z ozemljem. Minili, so časi, ko je ZDA dobila pol svojega ozemlja s kupovanjem od Rusije, Mehike, Danske in podobne buče. Zdej se vsak useka za vsak kvadratni meter.

Mene skrbi, da bodo rusi relociral in začeli z etničnim čiščenjem oz. relokacijo Ukrajincov iz Donbasa.

Finta je, da bo vsak mesec težja dobava plina Nemčiji. Zato pričakujem, da bo Nemčija pritisnila na Ukrajino ali pa poslala NATO pod pretvezo humanitarne pomoči. Definitivno lahko kot argument za eskalacijo konflikta (tj. dobava ofenzivnega orožja) pričakujemo glede na situacijo v Buchi. 

uredilo bitje zzarafrustra
Povezava do prispevka
UFO reče pred 4 urami:

 

Kaj Rusija sploh še rabi Krim. Krim je strateško pomemben za igrice z Natom. Trenutno stanje pa kaže, da niso sposobni pregazit ene Ukrajince.

 

Ogromne rezerve Zemljsekga plina pod morjem v okolici Krima in strateški položaj. Tiste, historične buče o Ruskem Krimu, lahk gre vsaka država pol brati svoje pretekle zemljevide, pa gledat svoje manjšine kje jih imajo, pa gremo globalno non stop spreminjat meje na hard core.

Povezava do prispevka
BlueSan reče pred 6 minutami:

 

Ogromne rezerve Zemljsekga plina pod morjem v okolici Krima in strateški položaj. Tiste, historične buče o Ruskem Krimu, lahk gre vsaka država pol brati svoje pretekle zemljevide, pa gledat svoje manjšine kje jih imajo, pa gremo globalno non stop spreminjat meje na hard core.

Krim in vojna v Ukrajini je predvsem politična izjava Rusije. 

Povezava do prispevka

V glavnm zdej smo se mi zagrel in zapričal za tale konflikt, ki bo še maraton. 
Evropa mora samo zapivotirat stran od energy dependenca in te larifarije, ki jih prodajajo že od 1900 na globalni ravni glede obnovljivih virov energije, ki jih zaradi ekonomskih računic na koncu nikoli ni... 

Pač se je treba tega konkretno lotit, če hočejo se da, bo pa treba dati ogromno vložka in na koncu bo na dolge proge rezultat. Razn če se jim userjejo serije generational breakthroughjev tm v ITERu, pol bi se pa vrjetn res Rusom slabo pisal.
Ker pa se to ne bo zgodilo, bodo Evropejci še naprej špilal politike in hodl po tej brvi nad breznom pa se pač igral z inflacijami in ekonomskimi posledicami. Ukrajina pa Rusija sta pa itak že v riti kar se tega tiče...

ZDA, Kitajski, Indiji se pa kr dost smeje. Predvsem Kitajcem

P.S. k smo že lihk pr ITERu i vložkih v renewable energy in alternativne vire. Za ITER so zapravl 25 miljard +  v 30+ letnih pa se vsi križajo. Pa ajd tut če bi v Solar, bi se lihk tko. Nemčija bo zdle ruknla 130+ miljard v vojsko na horuk pa ni noben question, da to ni waste. Kva so politiki asi. ASI!

uredilo bitje BlueSan
Povezava do prispevka
BlueSan reče pred 2 minutama:

V glavnm zdej smo se mi zagrel in zapričal za tale konflikt, ki bo še maraton. 
Evropa mora samo zapivotirat stran od energy dependenca in te larifarije, ki jih prodajajo že od 1900 na globalni ravni glede obnovljivih virov energije, ki jih zaradi ekonomskih računic na koncu nikoli ni... 

Pač se je treba tega konkretno lotit, če hočejo se da, bo pa treba dati ogromno vložka in na koncu bo na dolge proge rezultat. Razn če se jim userjejo serije generational breakthroughjev tm v ITERju, pol bi se pa vrjetn res Rusom slabo pisal.
Ker pa se to ne bo zgodilo, bodo Evropejci še naprej špilal politike in hodl po tej brvi nad breznom pa se pač igral z inflacijami in ekonomskimi posledicami. Ukrajina pa Rusija sta pa itak že v riti kar se tega tiče...

ZDA, Kitajski, Indiji se pa kr dost smeje. Predvsem Kitajcem

 

BlueSan reče Pravkar:

V Ukrajini ni vojne, samo special military operation. Tko kt Ukrajinci ni napadl Rusov na njihovem ozemljo ampak so delal samo special fuel check up

Ne vem kdo zdrav ne trdi da je to vojna. 

 

Kar se pa tiče energije. Že sedaj imamo probleme, ki se bodo menda z razrastom električnih avtomobilov še stopnjevali. Menda si strokovnjak za to. Kolk je realno da ob obnovljivih virih (s tem govorim o raznih teslah in eskiroijih v vsakem domu) ostanemo na istem standardu?

Povezava do prispevka

Dodatne sankcije sledijo:

 

Navedek

Predsednik Evropskega sveta Charles Michel je prizore iz Buče opisal kot "pokol", napovedal pa je dodatne sankcije zoper Rusijo in pomoč EU-ja pri zbiranju dokazov za uporabo na mednarodnih sodiščih.

 

https://www.rtvslo.si/svet/evropa/ruske-sile-bombardirale-rafinerijo-v-odesi-iz-buce-prihajajo-pretresljivi-posnetki/618089

Povezava do prispevka

The Kyiv Independent on Twitter: "️UK Prime Minister wants to arm Ukraine for defense of Odesa. U.K. Prime Minister Boris Johnson told ministers on April 2 he wants to arm Ukraine with anti-ship missiles to prevent Russian bombardment and advancement on Odesa." / Twitter

 

trump junior senior at it again - reddit

Britain only has two types of anti-ship missiles. Harpoons, which we're struggling g to keep in service as the ones that we have are so old and SPEAR 3. Which is really designed for use against swarming Iranian small boats.

I'm really not sure what missiles Boris has in mind. Harpoon is a ship based system and needs several other bits to work, not just the missiles and SPEAR 3 is a helicopter based system and would need integrating with Ukrainian helicopters or fighters. Which wouldn't be an easy task. We're already expecting not to have any large anti-ship missiles until at least 2027 when maybe, hopefully a new Anglo-French AShM might just come into service. But the date on that looks very optimistic.

It's possible that it could be Sea Skua. It went out of service in the UK in 2015, with the retirement of the old Lynx helicopter (not the new Wildcat). We've never used it in the shore to surface role but the Kuwaitis' have.

uredilo bitje zzarafrustra
Povezava do prispevka

Drugače pa to kaže na to kar sem predvideval. Totalno kontrolo juga, če dobijo še Odesso. 

Še enkrat. Moje stališče ni, da Rusija zmaguje vojno ali da ima kakšno pravico poseganja (to pravico si jemlje tako kot si jo je ZDA jemala zadnjih 50 let), temveč da Rusija te vojne ne more izgubiti in edini resen casualty te vojne bodo - Ukrajinski civilisti. Kot mislec se sprašujem ali bi morali začeti mirovna pogajanja namesto da podžigamo konflikt tako da oborožujemo civiliste. Debata, ki jo bomo imeli še nekajkrat v naslednjih 10-20 letih, ko bodo tudi drugi države v razvoju uveljavljale svojo moč. 

Povezava do prispevka
zzarafrustra reče pred 5 minutami:

Kot mislec se sprašujem ali bi morali začeti mirovna pogajanja namesto da podžigamo konflikt tako da oborožujemo civiliste. Debata, ki jo bomo imeli še nekajkrat v naslednjih 10-20 letih, ko bodo tudi drugi države v razvoju uveljavljale svojo moč. 

 

Mirovna pogajanja so v teku in več držav, predvsem Francija in Turčija so vpletene v iskanje mirne rešitve.

 

Ukrajincem pa je treba dajati orožje, zato da obranijo državo in naredijo Putinu čim več škode. Ne moreš imeti mirovnih pogajanj brez tega.

Povezava do prispevka

Kar je tu treba oceniti in česar se ne bo lotil nihče je - kakšno ceno je Ukrajina pripravljena za to plačati. Če se Rusi z vsemi svojimi silami vkopajo na jugu jih bo celo NATO težko spravil vn. Od tu bodo potem lahko bolj homogeno delovali, še posebno če imajo totalno kontrolo nad morjem. Mykolaiv in Odessa potem pa lahko ali počasi grizejo v ozemlje, ga artilerirajo ali pa sedejo za pogajalsko mizo s preprostim pogojem - Ukrajina odrezana od morja. 

 

TO je problem tega, da se jim še vedno plačuje miljarde za plin in da nismo uspeli destablizirati rublja. 

 

Obenem pa se bo po svetu podražila hrana, če se ne zmenijo za plin lahko Evropo zajame največja kriza po svetovni vojni. 

 

Zato je tako nevarno to - oboroževanje Ukrajine za vsako ceno. 

Povezava do prispevka

Po drugi strani pa nam zahod laže. Primer biolabov recimo to dokazuje. Vojna se kuha že dolgo ampak nam ni nihče povedal zanjo. Netransparentnost zahoda na katero opozarjam že vsaj kakšno leto je velika grožnja demokraciji primerljiva z rusko blokado medijev. Koliko smo recimo izvedeli o covidu in možnih posledicah? NIč. Koliko informacij nam podajajo glede tega kaj se dogaja v Ukrajini? 

 

Ne pravim da je to neka teorija zarote temveč to, da imajo politiki raven avtonomnosti, ki še nikoli ni bila takšna v zahodnem modernem svetu. In to smo jim dali sami, ker smo se nehali zanimati, nehali zahtevati odgovor. Primer @ana zgoraj : če nekdo, ki ima phd nekaj reče potem to absolutno drži. Ne glede na to, da ni navedel nobenega argumenta da to drži. (kdo bo to vzel kot kritiko covid situacije - tam smo vsaj vedeli s čim imamo opravka, zakaj se cepiti, zakaj nositi maske ... nismo sicer vedeli čemu taka panika (tega nam niso še danes povedali ampak ni primerljivo s to situacijo) Družba, zavedna družba bi obsodila take članke kot slabo propagando. Moderna ne samo da tega ne vidi kot slab članek ampak celo dae kot primer odličnosti

Povezava do prispevka
zzarafrustra reče pred 1 uro:

tu ni samo ta problem. vzemi samega sebe. kako težko se ti je odcepiti od tega kar te je učila tvoja kultura. TO je največji problem ... da povprečni človek ponotranji neka prepričanja in se ne bo dal prepričati da ima narobe. bolj kot je to subtilno težje je to detektirati. 

 

zame bi bil primeren članek na to temo podroben case study nekega primera kjer so Rusi pokazali, da imajo težave s komunikacijo in nato analiza zakaj bi temu lahko bilo tako. Članek kot je napisan pa funkcionira zgolj kot opinion piece in ga ne more nihče citirati kot neke vrste dokaz, še posebno ne kot dokaz da imajo Rusi težave (ker to ni izraženo v članku)


jaz bi rekel, da ti gojis neko predstavo o tem kaj so moja stalisca iz svojega znotnega prepricanja kaj moja stalisca so. 
 

da o vrednoteh niti govorimo ne

 

Sodec po tem bi dejal, da ti najbrz ocenjujes da sem jaz ventilator putina v tem spopadu, s tem da niti meni ni jasno katera je ta “moja kultura” in kaksne vrednote sem prevzel iz nje

 

precej natancneje bos moral to pojasnit, ce se zelis sklicevat na moje ravnanje in njega vzroke

 

ne mores iz ogledala, ki ga nastavljam drugim, sodit o moji podobi

 

o navadah ja, o podobi ne :)

Povezava do prispevka
zzarafrustra reče pred 1 uro:

Razmetana trupla po celem mestu. 

Ne vem, spet se to ne sklada s splošnim vtisom, ki ga pušča ruska vojska. In ja kot si sam rekel ... glede na to, da se vse kar Ukrajinska obveščevalna objavi izkaže za neresnico ali v najboljšem primeru za pol-resnico je težko njihovo besedo jemati resno, še posebno ker ne vidim razloga zakaj bi se Rusi tako znesli nad specifično enim mestom. Obstaja seveda verjetnost da je poveljnik v tem mestu gllu in sadističen. 


mene danes tezko se kaj preseneti

kot me mehak pristop rusov prve dni vojne

 

tudi meni se ne zdi logicno da bi vsled teh razmer in okoliscin rusi sli kar tako izvajat zlocine in pol pustili trupla razmetana po mestu

 

in to bojne enote, ne neke paramilice

 

dva argumenta govorita v prid temu, da najbrz niso bili rusi - zgornje in to, da so zadevo objavili ukrajinci

 

jaz bi rekel, da so sanse 50:50

lahko so bli rusi, lahko ukrajinci

 

saj ne mores vedet, lahko samo ugibas

 

ok, @ana najbrz ve kako in zakaj so umrli ter kdo so storilci, ostali bomo pocakali na kako preverjeno informacijo

 

btw, na koliko izkooavanjih trupel in prepoznavi si bila doslej, da ves kako izgledajo ekshumirana trupla? Morda imas tudi tu vec podlage in osebnih izkusenj, @ana  

Povezava do prispevka
zzarafrustra reče pred 1 uro:

recimo s katerim prepričanjem, ki sem ga tu objavil se ne strinjaš? in fact jst nimam prepričanj glede te vojne. poskušam samo dobiti kot kolikor toliko nevtralen opazovalec general overview konflikta


to je odvisno samo od kredibilnosti informacij in njihove tocnosti

 

to da milan osterc centrira zogo v kazenski da ne uide v gol avt in zoga nekako pristane v golu, je sicer razlog za veselje ampak realno je bolj kot ostrcevo znanje tu vlogo igrala sreca. 
 

tu bolj ali manj ugibamo in sklepamo o dogajanju, s to razliko da eni niso sposobno kriticne presoje informacij in njih virov. 
 

torej, ce sklepas na podlagi nepopolnih podatkov je tvoj sklep irelevanten ne glede ma to kako dobro je uporabil razpolozljive informacije

 

se danes ni jasno kaj je bil tocno cilj ruske akcije, a folk se krega okoli tega ce gre za debakel rusije al njeno dominacijo na terenu. To, da je tvoje sklepanje manj nelogicno od recimo aninenga se ne pomeni, da imas kaj bolj prav kot ona :) 

 

Kaj ce gre za putinov poskus ohranitve (obstanka ma) oblasti pred naslednjim korakom razvoja Rusije, ki predvideva novo administracijo? :)))

 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...