Skoči na vsebino

Vojna tretjega sveta

johnbi

Priporočeni prispevki

to je žal ful res. Če se gremo EU, rabimo močno in odločno Nemčijo, ki bo znala udarit po mizi in biti groba tudi v zunanji politiki, kadar je treba - da te ne pofuka v rit glih vsak, ki ima 5 minut cajta. So največji, najbolj vplivni, najbolj bogati in 80 milijonov jih je. Če se pač želimo iti močno EU, kar je nekako to, kamor bi normalen zrel evropejec moral stremeti. Brez Nemcev ne bo nič. 

Mori pa tudi meni ko kurac, da bo treba očitno spet treba gledati ponosne in oborožene zeljefuke, po vsej driski, ki so jo našpricali v vse štiri smeri sveta (še posebaj lepo našpricano v smeri JV in V). Kar se mene tiče, z veseljem podpišem tudi de Gaullovo verzijo nemčije, torej zravnana z zemljo, brez ene same tovarne in z ustavno prepovedjo industralizacije. Ali pa še kako boljšo izvedbo, kakršno so predlagali določeni judovski preživeli holokausta. Ampak pri vprašanju nemčije priznam da nisem racionalen, zvije me od jeze samo da slišim tisto ogabno govorico.

Povezava do prispevka

ma dobro, to je pogled nekoga, ki ima v anvatarju Lenina in ki sanja o neki komunistični utopiji. Sem 100% prepričan, da obstajajo objektivne študije, ki dokazujejo pozitiven vpliv članstva v EU na razvoj in gospodarsko rast države. Že če kot ekonomski laik pogledaš, kaj se je zgodilo s Poljsko, Romunijo, Slovaško... nenazadnje z nami, ko smo bili nekaj let v EU, ti je jasno, da ima zadeva več plusov kot minusov. Mislim ffs no, poglej kako dobro živimo. Misliš, da bi dosegali tak standard, če bi bili 100 % samostojna in popolnoma nepovezana država Slovenkia?

Bodo pa vedno obstajale močne paricalne težnje individualnih držav, to pa itak.

• Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Jest vsako leto kake 14 do en teden na romunsko srbski meji. Pred dvajsetimi leti je bila Romunija največji shithole ze prot Srbiji. Pa vemo kaksna shithole je bila Srbija 20 let nazaj.

No danes Romunija las vegas za Srbijo!

Povezava do prispevka
Vrhovni_Plenum_OF reče pred 1 uro:

Rabimo United states of Europe, če se gremo o big playerju. A to je bilo že v izhodišču obsojeno na propad, ker so "veliki" EU izkoristili samo za to, da kradejo poceni, a izobraženo delovno silo jugosov, da jih imajo za delanje polizdelkov in da jih imajo za prodajat svoj stuff.

To je sicer velik problem, ampak zgolj za razvoj periferije. Za obstoj USE je heterogenost prebivalstva bistvena težava.

Malo mi je smešno, da se Slovenci sploh pogovarjamo o tem. A nas Avstroogrska in Jugoslavija nista nič naučili? :D Ajde, res je videti, da je čas hudih nacionalizmov mimo, ampak sem še vedno skeptičen do potenciala USE. Za vse težave, ki bi si jih (po svoji krivdi ali ne) nakopale članice, bi domače elite okrivile Bruselj, Nemčijo ali koga drugega zunanjega. Da sploh ne govorimo o zunanjih sponzorjih, ki jih EU že v trenutni obliki hudo moti.

Povezava do prispevka

Se strinjam. USE je utopija, kot so bile do zdaj še vse multinacionalne verzije bilokaterih držav. ZDA so pač izjema, ker je bila 'ničija zemlja' in si nihče ne more lastit nekih blaznih prednakupnih pravic. Covid in zdaj še vojna na periferiji Evrope pa sta zelo jasno in nazorno pokazala vse tiste razpoke in napake v gradnji, ki nas delijo.

Povezava do prispevka
tyne reče pred 39 minutami:

To je sicer velik problem, ampak zgolj za razvoj periferije. Za obstoj USE je heterogenost prebivalstva bistvena težava.

Malo mi je smešno, da se Slovenci sploh pogovarjamo o tem. A nas Avstroogrska in Jugoslavija nista nič naučili? :D Ajde, res je videti, da je čas hudih nacionalizmov mimo, ampak sem še vedno skeptičen do potenciala USE. Za vse težave, ki bi si jih (po svoji krivdi ali ne) nakopale članice, bi domače elite okrivile Bruselj, Nemčijo ali koga drugega zunanjega. Da sploh ne govorimo o zunanjih sponzorjih, ki jih EU že v trenutni obliki hudo moti.

USE je projekt, ki je že od začetka obsojeno na propad, gre za države s popolnoma različno kulturo, jezikom in zgodovino, nek Grk ima več skupnega s Turki in afriškim Sredozemljem kot z Skandinavci oz. severom Evrope

mi smo vedno bili satelit nemških državnih tvorb, in to bomo vedno ostali, EU ali ne

edini problem je v tem, da to niso več pruska Nemčija, ki imajo neko težo v svetovni politiki, ampak ameriška vazalna država

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
tyne reče pred 1 uro:

Seveda, v obstoječih okoliščnah. Za izogib temu je pač pri takšni integraciji treba izvesti nekaj takšnega kot marshallov načrt 2.0 za članice, ki so prišle po letu 2004. Ne moreta v isti uniji, kaj šele v tesnejši enoti, obstajati Nemčija, kjer imajo visoko robotizirano produkcijo in delavci pritiskajo samo še na gumbe ter Bolgarijo, kjer so glavno delovno orodje še vedno roke, kar vodi v katastrofalno produktivnost in v nično dodano vrednost.

Dokler je pa the name of the game popolnoma odprite svoje trge (anus), da bodo naše firme pokupile vse, kar imate, bo pa folk jezno gledal na Bruselj, da.

uredilo bitje Vrhovni_Plenum_OF
Povezava do prispevka
Vrhovni_Plenum_OF reče pred 19 minutami:

Seveda, v obstoječih okoliščnah. Za izogib temu je pač pri takšni integraciji treba izvesti nekaj takšnega kot marshallov načrt 2.0 za članice, ki so prišle po letu 2004. Ne moreta v isti uniji, kaj šele v tesnejši enoti, obstajati Nemčija, kjer imajo visoko robotizirano produkcijo in delavci pritiskajo samo še na gumbe ter Bolgarijo, kjer so glavno delovno orodje še vedno roke, kar vodi v katastrofalno produktivnost in v nično dodano vrednost.

Dokler je pa the name of the game popolnoma odprite svoje trge (anus), da bodo naše firme pokupile vse, kar imate, bo pa folk jezno gledal na Bruselj, da.

Hja, mi smo hoteli ven iz Juge pa smo bili mi Nemčija tam. Danes se hočejo odcepit Katalonci in Severna Italija, zopet "Nemčiji" v svojih državah. Tvoja logika ne pije vode.

Poleg tega vse zreduciraš na razlike v produktivnosti. Kaj pa, ko pride energetski šok kot danes in pade standard po celi Uniji? Kaj se zgodi, če nam na meje uleti 2 mio beguncev? Kakšna finančna kriza morda?

Model moderne kolonizacije (kar defacto prost pretok dela je, samo da danes niso več surovine vir bogastva, temveč delovna sila) je verjetno še najbolj stabilen, periferijo izčrpa, tako kot se to dogaja z Balkanom vse južno od Kolpe (pa tudi za karavankami se že začne težava), ta je zato še bolj odvisna od centra, poseljena je pa pretežno s starčki in neizobraženimi.

Povezava do prispevka

Seveda smo hoteli ven iz Juge, ker je bila nacionalistična propaganda stronk, čeprav je imela Slovenija DALEEEČ največ od tega, da je bila del Juge in imela dostop do trga in zastonj izobražene delovne sile. Slovenija je v Jugi daleč najbolj napredovala in razlika med Slo in ostalimi se je ves čas juge višala in višala se je pospešeno. Zdaj smo pa spet en dixi sred ničega. Nacionalizem pač seveda zamolči, da bi marshallov načrt 2.0 za vzhod EUja še več prinesel starim članicam, kot novim. Ampak when shit hits the fan, pač vsak politik pokaže na tiste "bolj lene" "manj produktivne" in "bolj primitivne", ker drugače bi njih same postavili pred zid

edit:

Navedek

For weeks, Western intelligence and military analysts have predicted that a Ukrainian campaign to retake the strategic port city of Kherson and surrounding territory is imminent. But in trenches less than a mile from Russia’s positions in the area, Ukrainian soldiers hunker down from an escalating onslaught of artillery, with little ability to advance.

https://archive.ph/jiifl#selection-831.0-831.114

(arhiviran NYtimes)

aziatske horde no think so good

Navedek

And others point to Russia’s willingness to sacrifice its soldiers even for operations that don’t make strategic sense, while Ukraine typically moves forward only with caution.

uredilo bitje Vrhovni_Plenum_OF
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Nedavno brska   0 članov

Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.

• Ustvari novo...