Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

Boris reče Dne, 16. 7. 2023 at 13:30:

Svaka cast 

me ne navdusuje kilometrina ampak da si vztrajen in zbrcas s takim bajkom na jezersko

Vids debeli @gorann kako majster fura brez ure pa power metra na panin z suho salamo. Sej bi ti reku da pejta skup eno furo sam bi zajebu Zoda da te bo mogu cakat pa se panin mu bos pojedu

 

@doz sendvic zgleda mal

suh. Kruh fukni bek pa sam salamo pojej

Men je res hudo k ti mislis da si najboljsi in jaz najslabsi

 

Povezava do prispevka

Tisti, ko imate novo Garmin serijo x40.

 

Kako ga za hudiča prepričam, da začne progo uvoženo iz Strave?

 

Moj postopek:

- v Stravi označim tisto zvezdico in dam izvozi v Garmina

- na Garminu je naštiman profil proge

-...

 

Kaj pa sedaj?

 

Začnem vozit in mi samo piska in kaže gumb pavza/play pa piše ali začnem na začetku ali nekaj takega.

 

A bi moral slučajno .gpx skopirat na garmina?

Povezava do prispevka

@tuerk
1. narisem na Stravi

2. dam zvezdico, da synca v garmin connect

3. v garmin connect kliknem send to device (ne vem ce je tale korak nujen)

4. na napravi izberem traso in dam ride

5. startam voznjo s start gumbom (pomojem tole nisi naredil)

 

Mogoce te sprasuje ce te navigira do zacetka trase, jaz to ponavadi zavrnem.
 

uredilo bitje b4d
Povezava do prispevka

Predvidevam da imas auto-start nastavljen in ti je potem samodejno startalo voznjo. Jaz jo vedno z gumbom, tudi auto-pause imam ugasnjen, ker potem nonstop piska pa ustavlja.

 

 

Sem kr narocil Stages Power gen 3 levo gonilko, pa da vidimo. Ce bom delal intervale se mi zdi da bo kar pomagalo. Sicer pa bom geekal stevilke na intervals.icu.

uredilo bitje b4d
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
b4d reče pred 23 minutami:

Predvidevam da imas auto-start nastavljen in ti je potem samodejno startalo voznjo. Jaz jo vedno z gumbom, tudi auto-pause imam ugasnjen, ker potem nonstop piska pa ustavlja.

 

 

Sem kr narocil Stages Power gen 3 levo gonilko, pa da vidimo. Ce bom delal intervale se mi zdi da bo kar pomagalo. Sicer pa bom geekal stevilke na intervals.icu.


ti glej svoje watte, ne od drugih

Povezava do prispevka

Ja na zacetku imas enormen napredek, potem pa kr naenkrat dosezes en tak plato, kjer se ne premaknes vec nikamor brez strukture (v smislu da samo furas in furas nakljucno). Vsaj taksne so moje izkusnje. Strukturiran trening me tudi prisili malo bolj stisnit, ker ko se random peljem sem vedno na neki rezervi.

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
b4d reče pred 1 uro:

Ja na zacetku imas enormen napredek, potem pa kr naenkrat dosezes en tak plato, kjer se ne premaknes vec nikamor brez strukture (v smislu da samo furas in furas nakljucno). Vsaj taksne so moje izkusnje. Strukturiran trening me tudi prisili malo bolj stisnit, ker ko se random peljem sem vedno na neki rezervi.

Itak to mi je jasno, da bo nekje zid, ampak sem resno zadovoljen z napredkom govorim zase ker se 23 let nisem športal nič, in da sem v 9 mesecih dosegel da se lahko privlečem domov 😄 Vesel sem zato ker imam končno spet nekaj moči, da grem lahko na kolo, ali hrib in uzivam vin ne trpim v lepotah naše dežele... 

Ne smemo pozabiti da sem star 42 in da je moja kompozicija 100kg s kolesom vred precej neke odvečne teže 🤣  izjemno rad bi probal max power na trenažerju 😁 recimo 10 sek

uredilo bitje doz
  • Račka +1 4
Povezava do prispevka
b4d reče pred 10 urami:

@tuerk Ja gumb 4 na tvoji sliki je start/stop, tega kliknes in ti zacne trackat, navigirat in zbirat podatke. Gumb zraven, 2, je pa LAP gumb, za tole zdej ga ne rabis.

Uspelo. Gumb moraš stisnit ja :)

 

Danes nazaj je kar letelo, glede na to da je bilo 30 stopinj pa rukzag na hrbtu.


Sem končno spravil pulz do infarkta spet :sorcerer:

image.png.fe216776cb457e2ffc87fc2385f792e6.png

uredilo bitje tuerk
Tipkovnica nagaja
  • Račka +1 2
Povezava do prispevka

Danes sem šel novo progo, ki jo bom uporabljal za trening, malo je zoprno ker moram 2x skozi krožnega v Šenčurju, ki je običajno precej prometa... Kao neke vrste moj kronometer, seveda sem rekel da jo bom odpeljal na izi, ker me vse boli od nedelje in včeraj, ampak budala je budala na polno takoj 😃 Že samo Voklo do šenčurja sem popravil osebni rekord iz 5.39 na 4.56 😄 No na koncu me je precej pobralo ko bi navzdol moral peljati še precej hitreje... Zakon filing, ko sem imel v nogah več mlečne kisline kot krvi, sem se samo spomnil na Pogija in Jožka včeraj sem bil takoj dober 😄

 

 

Screenshot_20230719_085221_Strava.jpg

Screenshot_20230719_085257_Strava.jpg

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Enkrat sem obljubil da bom slikal 3 pozicije na kolesu, največ časa preživim v srednji poziciji, pri spustih ali kronometru grem na spodnje ročke, če se samo vozim okoli 25kmh pa sem bolj zravnan. Nekako 80%  časa sem v srednji poziciji, gor grem samo ko me začnejo boleti roke, skupaj s kolesom sem težak 99kg in v srednji poziciji je na prvem kolesu 53kg. Pri spustih ko bremzam na polno pred ovinki je zadnje kolo v bistvu brez oprijema, lahko ga tudi rahlo vzdigne... Če kdo vidi kakšne resne napake v moji drži naj prosim izpostavi da popravim preden se navadim popolnoma narobe.

20230719_092010.jpg

20230719_091945.jpg

20230719_091925.jpg

uredilo bitje doz
Povezava do prispevka

Vpiši se za komentiranje

You will be able to leave a comment after signing in



Vpiši se
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...