Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

Ja nemores gledat cene net pa trgovina. Oni po zakonu morenod at gor ceno dobavitelj in tojto. 
ne pac pricakovat da bos mel enak status v trg za servis p hitrost kot nekdo k kupuje vse v doloceni trgovini. Enako velja za popuste na bajke in opremo. 

uredilo bitje Boris
Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 47 minutami:

Ma ne kose dajem original, samo dobiš na bike24 očitno tud samo ploščice za 10€, set  za 19, greš v extremvital so 27 evrov itd. Če jih vzamem ene 6-10 komadov je to lahko že 100 evrov razlike.

na bike24 ni nc kj ceneje, ko izberes slo drzavo ti nabije se par eur ponavad zarad davka

 

https://optibike.si/izdelek/racing-zavorne-ploscice-sinter-za-shimano-saint-zee/

Povezava do prispevka

bicikl industrija spet udarja

 

za mazdo sem kupu EBC ploscice (torej ne neko levo znamko). OEM replacement so ble 70eur. sam k sem bil dzekson sem kupu mal jace greenstuff za 140. nisem lih opazil razlike med OEM k sem mel prej gor. (cena je za spredi in zadi)

 

torej za bajk nameravam kupit neki najcenejsega. npr goldfren pri zabjeku https://www.orodje-zabjek.si/izdelek/GFXXXAD/zavorne-ploscice-zmes-ad-goldfren 13 eur

 

al pa ce pocakam na naslendji let k ma golovec trails dobrodelni dan. letos so meli te goldfrene po 8 eur se mi zdi.

 

al pa ce sinter kupis pa podpres mal slovenske proizvajalce.

uredilo bitje drevored
Povezava do prispevka
Boris reče pred 34 minutami:

ne pac pricakovat da bos mel enak status v trg za servis p hitrost kot nekdo k kupuje vse v doloceni trgovini. Enako velja za popuste na bajke in opremo. 

Sem parkrat prebral pa ne štekam. OK, majo da dajo pakne za ceno uvoznika, ta del je jasen, ostalo pa ne več.  Kle govorim o potrošni robi, ki jo zamenjaš sam doma, nivo zračnic in olja za ketno, in mi je res dost ravno ko se enkrat naroča v masi a je to iz trgovine s servisom za vogalom al švabi pošljejo z DHLom. Srčno pa upam, da to ne vpliva na moj status v trgovini in hitrost servisa v nekem konkretnem podjetju s par trgovinam po celi državi na n 100 kvadratih, kjer že kar težko 2x zapovrstjo srečaš istega prodajalca. Ne vem, to mi nek tak balkanski moment, odsotnost tega je nekaj, kar mi je res kul pri nakupih na japonskem.

Povezava do prispevka

Bolj sm ciljal na to da nekdo k vse kupuje prek neta in uleti v servis 1x na leto. Sm ze dozivel da mi je tip reku ves kako je na netu vse bolj poceni. A prsu je na servis in prosu da mu nekaj naredimo takoj ker bi se on v nedeljo fural. 

 

ja vem pisem full preko kurca

 

uredilo bitje Boris
Povezava do prispevka

Jebem mater stravi da ji jebem. Do sedaj sem uporabljal komoot, danes sem pa hotus stestirat stravo za gravel turo LJ- skofja loka prek katarine in ostalih hribckov. V glavnem predlagana tura me je peljala po brezpotju kjer je mogu bicikel za ene 400m visincev pa dost km na ramo. Sem pricakoval kak odsek traila in mi ne bi bla panika, sam po brezpotju v klanc sred nicesar je pa mal prevec. Razen tega res lepi konci za kolesart, sem poznal sam do jakoba tekasko. 

Povezava do prispevka
hawa meyta reče pred 1 minuto:

 

jaz sploh ne vem, kako ti uspe prit kam. sam bi se zarad krasot narave ustavu na prvem hribčku in dve uri gledal nekam dol v dolino.

Pa to sm delal prvo leto k sm prsu sm. Sm se navadu. Sej vcasih si z frendi recemo da se sploh vec ne zavedamo kje zivimo in nam je samoumevno. 
 

Povezava do prispevka
Boris reče pred 18 minutami:

Pa to sm delal prvo leto k sm prsu sm.

 

heh, noro, res. sploh za nekega povprečnega Slovenca, ki ima gorstvo še posebej zapisano v genetiki...

 

dobesedno vsak prosti trenutek bi izkoristu za raziskovanje okolice, domov v Slovenijo bi verjetno prišel samo še za novo leto. :D

uredilo bitje hawa meyta
Povezava do prispevka
uros678 reče pred 39 minutami:

 

Definiraj nizke temperature? Pod 15, pod 8, pod 0?

 

Recimo da med 5 in 15.

Sprasujem kot obicajen ljubiteljski kolesar, ki oktobra pospravi kolo v klet. Opreme za 800e ne bom kupoval, bolj me zanima, kaj vse se sploh nosi v takem cajtu in kaj ste sami ugotovili, da vam pride prav. Ce je sploh kaj takega posebnega, lahko pa da sem brcnil v temo z vprasanjem :)

Povezava do prispevka

Čist legit vprašanje, ne vem zakaj se ti ne odgovori na nek normalen način. 

 

Je pa tukaj veliko odvisno od tebe in tvoje (ne)občutljivosti na mraz. Sam se tam pri desetih stopinjah vozim v 3/4 hlačah oziroma lahko kupiš samo nogavčke za čez kolena ali pa pač do gležnjev. Nujna stvar so neke tople nogavice, za zgoraj pa sam raje dam kak kos več. Pač švic majica, pa če si bolj zmrznjene sorte najbrž še kak dres pod jakno. Pa buff oziroma nek trak ali kapo pod čelado. Za roke pa spet čist odvisno, sam sem tudi pri 5ih stopinjah vozil brez rokavic, ker mi je bilo v zimskih rokavicah prevroče, običnih pa nisem imel s seboj. 

Povezava do prispevka
lazaRus reče pred 10 minutami:

 

Recimo da med 5 in 15.

Sprasujem kot obicajen ljubiteljski kolesar, ki oktobra pospravi kolo v klet. Opreme za 800e ne bom kupoval, bolj me zanima, kaj vse se sploh nosi v takem cajtu in kaj ste sami ugotovili, da vam pride prav. Ce je sploh kaj takega posebnega, lahko pa da sem brcnil v temo z vprasanjem :)

 

Vecinoma ne vozim, ko je manj kot 5 - 8 stupnjeva.

 

Drgace pa ne rabis opreme za 800 eur, moj setup za recimo 5-8je: dolge termo kolesarske hlace, termo zokni, one prevleke za cevlje (ne vem kak se rece). Pol za zgoraj pa kombiniram tak recimo - opcija a: zimski zgornji base layer, poletni dres z dolgimi rokavi, zimska jakna. Al pa opcija b: poletni zgornji base layer, jesenski dres z dolgimi rokavi, zimska jakna. Zraven pa se obvezno podkapa (al kak se rece ono za pod celado), pa ono stvar za okoli vrata,ko si lahko prek glave tudi potegnes ce je mrzlo prevec. Pa seveda rokavice. In to je to.

 

Ne vem tocno kolko je stalo, ampak ni blo niti blizu 800. :)

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...