Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

Eno vprasanje za tukajsnje obcestvo. Se vnaprej opravicujem za morebitno pomanjkljivo izrazoslovje, nisem iz foha. Kaj menite o ceni 160 eur za servis z menjavo naslednjih stvari:

- zadnja kaseta (8-redna)

- gonilka z verizniki (3-redna)

- veriga

- 2x plasc + 2x zracnica (ok, to vem da je cca. 30 eur)

- 4x zajla

- zadnja aksa

- servisno delo: instalacija, nastavitev menjalnika, zavor, etc

 

 

Vem, da ni zgornje meje pri komponentah, samo tako za obcutek. Gre sicer za eno starejse gorsko kolo in zgoraj omenjene dele bi bilo potrebno zamenjati, I guess bi bil rang nekaj podobnega kot original (zadnji menjalnik je Shimano Acera, za predstavo). 

 

Je na tem mestu mogoca dilema o smiselnosti takega servisa v primerjavi z nakupom najcenejsih kolea iz random hervisa/decathlona?

Povezava do prispevka

odvisn od komponent, men se to zdi tok pocen, da me mal skrbi, kaj boš dobil eno opremo to. Acera gonilka je ~40 evrov, 20-30 za kaseto, 10-20 za verigo, plašči jih je mal pod 20€ po komadu, daš še 40 itd. Ta model ti bo za delo računal par 10€ al pa dal neko res pocen robo.

 

Smiselnost pa ne vem, za 160€ ne boš dobil nov bicikl, tko da kar se tiče investicije kle ni računice. Kok se pa sam voziš pa kako se voziš pa sam bolj veš, spodobni hardtaili si zelo hit okrog jurja.

Povezava do prispevka

Vcasih so delali bajke z dokaj kvalitetnimi deli k so trajali in se trajajo oz kako bi se izrazu. Jih se lahko uporabljs. Ce je bajk dokaj kvaliteten in ce ga porihtas lahko furas se 10 let potem popravi. Bajk iz dekatlona za 160€ bo sel hitr v kurac. Lezaji in ostale zadeve gor r so dobesedno smeti. 
 

 

Povezava do prispevka

Hja, ta bajk je bil nov ravno okrog jurja mark (Gary Fisher Advance, 6061 alu), se mi zdi nek low-midrange? 

 

Kar se tice servisa - to drzi, da malo zdrajsan veriznik poskoduje verigo in obratno in je najbolje menjati vse naenkrat? Mislim, saj mi je logicno, samo laik nehote pomisli, da mu hocejo prodati se kaj ekstra. 

 

Drugace cena je 'prijateljska', nimam pa ravno pojma kaksne so dejanske razmere na trgu.

Povezava do prispevka

jeben lockdown. cist v depri in dans prespal po dolgem cajtu lep dan za bajkanje.

 

sem se pa fural po snegu po plocnikih. ful fajn. sam so mi pa zacele neke bremze skripat (pa mi drgac nikol ne)

 

also neverjetno kako se pozna mrzlo vreme na amortizerjih. enkrat k je bil res minus sem najprej mislil da mam zaklenjenega tko je bil trd (thats what she said).

Povezava do prispevka

ker je boris reku pol le daj tezi ljudem, sploh ce nimas nbenih problemov pri saltanju ko si razlagal da ful hitro in lepo salta

 

obvezno upostevat mnenje borisa

 

fak ta thrivial naspamal kle temo, kup si ebajk bos s simso po gorenjskem mal dirkal

 

evo trenazer sem vceraj dobil, mel je se dva na zalogi direto xr, ce koga zanima

 

 

Povezava do prispevka
gorann reče pred 33 minutami:

ker je boris reku pol le daj tezi ljudem, sploh ce nimas nbenih problemov pri saltanju ko si razlagal da ful hitro in lepo salta

 

obvezno upostevat mnenje borisa

 

fak ta thrivial naspamal kle temo, kup si ebajk bos s simso po gorenjskem mal dirkal

 

evo trenazer sem vceraj dobil, mel je se dva na zalogi direto xr, ce koga zanima

 

 

 

A ebajk lahko prklopš na trenažer? :)

Povezava do prispevka

Kakšne izkušnje mate s Shimano vs. SRAM mtb komponentami? Kolikor čitam in gledam po netu, naj ne bi blo nekih bistvenih razlik v kvaliteti. Bolj osebne preference.

 

Sam sem do sedaj imel samo shimano opremo in mi je blo vse ok. Trenutno mam komplet pogonski sklop in zavore SLX, je pa to na starem trdaku.

 

Naslednje leto imam v planu nabavit fully-ja in bi rad, če se le da, imel gor shimano opremo. V rangu ki ga gledam, majo bajki, ki so mi všeč večinoma komplet SRAM opremo, kar mi ne diši najbolj. Moram počakat še nove 2021 YT modele. Glede na to da majo 2020 modeli glih tako večinoma SRAM opremo, nisem glih optimist.

 

Mam brezveze strah pred sramom? Kako se obnese NX ali GX pogon in Guide zavore proti Deore in SLX?

 

uredilo bitje seventhson
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...