Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

a je takle merilnik obrabljenosti verige kej za kej: https://www.velo.si/kontrolnik-verige-1644#tab_2

 

al je smeti in je treba tega met: https://www.velo.si/kontrolnik-verige-profi-1643/4

 

dons sm šu u Velo center na Črnučah, pa so kr lepo prenovil, sam prodajalci so po moje še kr nek 10 let zadi

sm gledu nove gume 700x28 pa prav, ja to je ful neobičajna dimenzija, ful široka, to se ne prodaja (zato so mel zgleda znižane za 55% (sicer star model conti gp4000

Povezava do prispevka

https://www.parktool.com/blog/repair-help/when-to-replace-a-chain-on-a-bicycle

 

Navedek

If you are using a chain designed for ten or fewer gears, replace your chain as it nears the 0.75 percent mark. If you are using an eleven or twelve speed chain, replace your chain once it has reached 0.5 percent wear. For two-sprocket or single speed bikes, replace your chain as it reaches the 1 percent wear mark.

 

 

Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 6 urami:

Prvi merilnik je čez glavo, ne vem kaj bi mogu počet, da bi rabil tistga "pro".

 

Boris kva je drugač to ena leva firma teh cunj, da majo samo instagram page? To niso oni right? https://www.virtuous-clothing.com/

Kako ste ste sploh najdl pr vseh Asosih pa Foxih in ostali preverjeni robi?

Ne niso to oni 😂🤣

 

to je hrvat vozu ze par let pa mislim da par dhjevcev fura to sponzorsko. So pa italjani. Majice so po 99.- hlace 149.- smo prodali vse v ene treh dneh 

3149E661-9342-49F2-97BB-EA9D07EEDFE6.jpeg

25F09F50-04BF-4639-9A77-F5AFDC1C9B9F.jpeg

Povezava do prispevka

Mehaniki, preden zdrkam cel menjalnik...

 

Od zadnje fure naprej opazam, da mi malce preskakuje veriga na kaseti zadaj. Naprimer ce saltam do konca dol (12 brzina) na najmanjsi zobnik, se pri vrtenju, veriga rahlo dotika 11 zobnika in preskakuje.

Probal sem nastavit napetost zajle gor pri rocki, pa ne pomaga. Planiram se pogledat ce je vse ravno, pa nastavit koncni limit menjalnika navzdol. A je se kaj za pogledat?

uredilo bitje b4d
Povezava do prispevka

Ma nisem ga udaril niti naslonil, tako da ne vem kako bi do tega prislo da bi ga prav zvil. Drugac je Scott en putr, ker je blo pickastih spustov glih za scepec, pa par stopnic :D

 

Bom danes spet preveril, morda poslikam ce ne bo slo.

 

Loic strelja laserje iz oci:

https://www.pinkbike.com/news/video-kate-courtney-loic-bruni-and-finn-iles-take-on-the-disruptive-2020-season-in-fast-life-season-4.html

 

uredilo bitje b4d
Povezava do prispevka

Lahko da si ga enostavno parkiral tko, da si ga naslonil na kletko, če si že zategoval zajlo pa je isto. Men je majster pravil, da so po novem hangerji dost mehki, se jih da tudi zelo preprosto naravanat, ampak je boljš, da silo pobere hanger kot menjalnik. Na novem bajku bi sicer jaz stavli na raztegnene zajle, po ene 200 km ga moraš (!) peljat na zastonjski prvi servis, če hočeš, da ti priznajo garancijo za naprej.

Povezava do prispevka

Bajkmanija ne dela servis... Sel sem spotoma do Veba, prodajalec sicer prijazen, ampak isto zna kot jaz. Serviserji pa nimajo cajta pogledat niti dve minuti, treba se narocit, pa bicikl en dan tam pustit ... Treba do Kojota na Partizan peljat...

 

Sem pa nadrkal mikro tolko da zdej v 5-12 dela ok, ampak v 1-4 rahlo poskoci...

 

Evo obiskal se Bicikleto, super prijazni, majstr naravnal nosilec in resena zadeva. Tako da priporocam, prava stacuna, prides noter ni najprej kilometer biciklov, takoj dva stojala in premium banja za pranje biciklov :)

uredilo bitje b4d
Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 7 urami:

Lahko da si ga enostavno parkiral tko, da si ga naslonil na kletko, če si že zategoval zajlo pa je isto. Men je majster pravil, da so po novem hangerji dost mehki, se jih da tudi zelo preprosto naravanat, ampak je boljš, da silo pobere hanger kot menjalnik. Na novem bajku bi sicer jaz stavli na raztegnene zajle, po ene 200 km ga moraš (!) peljat na zastonjski prvi servis, če hočeš, da ti priznajo garancijo za naprej.

Tovarniska garancija velja normalno kdo od trgovcev lahk serje po zakonodaji, razen ce majo svojo garancijo po izteku tovarniske

Men je reku za okvir, da ce hocem da velja 5 let, drugac je 3, da morm pri njih enkrt letno narest tavelk servis :D

Scott smeti to

 

Povezava do prispevka
b4d reče pred 1 uro:

Res je :)

 

Ej ne vem, geografsko mi je Veb najblizje pa sem mislu da me bodo presenetili, no niso.

Pri teh 12 rednih je nosilc bolj na udaru, men tud na mtb na enem zobniku mislim da 4 ali 5 zgoraj ne tece fajn, je glihal nosilc pa zgleda da je menjalnik mal kriv tam na sredini 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...