Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

Jest sem imel neko epsko seanso v mislih, spakiral zaloge gela in cokoladic, dodaten bidon v zep in vse to... Na koncu sem v prvem klancu videl da ta dan ni bil moj dan. Samo slabo :D Nekako sem nastancal teh par sto visincev makadama in spokal domov. Bo jutri bolje :P

 

Povezava do prispevka
tiesto reče pred 3 urami:

Kaka razlika je med grupo 105 in Ultegra? Je vredno tistih par stotakov dodat?

 

@Boris ti bo reku, da če ne boš vsaj Di2 Ultegre vzel, da pol nisi pravi :D

 

Razlika med mehanično 105 in Ultregro je v glavnem bolj kot ne samo v teži, tako da če ti je vseen, da je kolo zarad 105 tistih 200 gramov težji, pol vzem 105. Celo dost je enih pritoževanj čez Ultegra gonilke, da se lomijo, ker lahko pride do neke delaminacije med dvema kosoma kovine, iz katerih so sestavljene. tega pri 105 ni, ker je drugače izgrajena. Če se ne sekiraš za tistih slabih 200 gramov, pol raje tisto razliko vlož v kšno drugo kolesarsko opremo. Moje skromno mnenje.

Povezava do prispevka
tiesto reče pred 14 minutami:

@dilar @Boris tako je, gledam taiste modele z 105 in Ultegra pa je razlika pas stotakov vedno, ceprav je bike dobesedno enak, zato vprasanje. Ce je razlika sam v gramih, mi je vseeno. 
Ker sm noob, sledi noobovsko vprasanje. So za vsa pedala enaka za kolesarske cevlje al je potrebno gledat modele?

 

prvo pazi, da ne boš kupu mtb čevljev pa road pedal, ali obratno

 

pri road čevljih grejo pol vsi klasični blokeji gor, shimano, look, wahoo,...

blokeje dobiš skupi s pedali, ker ma vsak sistem svoje

 

pa če ti ni problem dat par 100 eur več, se vseeno stegni do Ultegre

Povezava do prispevka

N1no tudi fura 38 zobnik spredaj, pa ga jaz kot amatercek nebi :D Jest pojma nimam o specialkah, ampak diski so prihodnost...

 

Nabavil sem workshop 1l mucoff dry lube, se kr splaca glede na te male flaske, bom pretakal...

 

Rabi kdo "Squirt Lube Long Lasting Dry Chain Lube - 120ml", nikoli se nisem spravil odpret? Menjam za pivo v Ljubljani.

uredilo bitje b4d
Povezava do prispevka
Tihi Mi53k reče pred 4 urami:

pa če ti ni problem dat par 100 eur več, se vseeno stegni do Ultegre

 

Če si bolj na tight budgetu, bi jaz raje razliko porabil za kakšne druge stvari, mejbi kupu kšne boljše feltne (al pa investiral v dobre gume, ipd), boš mel velik več koristi od tega, kot od mal boljše grupe.

Povezava do prispevka
dilar reče pred 58 minutami:

 

Če si bolj na tight budgetu, bi jaz raje razliko porabil za kakšne druge stvari, mejbi kupu kšne boljše feltne (al pa investiral v dobre gume, ipd), boš mel velik več koristi od tega, kot od mal boljše grupe.

Budget ni problem ampak za moje vikend potrebe, ko letno nardim 2000km, res neb dal 5k za specialko. Med tednom ponavad ni casa za kako resno turo. Zato pa gledam okol 2k, pol se itq oprema pride tk da 3k mi je cist dovolj.

Kaj je s temi serijskimi felgnami in gumami, ko jih dobis zravn? Niso najbolj vozne in mors v startu menjat?

Povezava do prispevka

,

tiesto reče pred 1 minuto:

Budget ni problem ampak za moje vikend potrebe, ko letno nardim 2000km, res neb dal 5k za specialko. Med tednom ponavad ni casa za kako resno turo. Zato pa gledam okol 2k, pol se itq oprema pride tk da 3k mi je cist dovolj.

Kaj je s temi serijskimi felgnami in gumami, ko jih dobis zravn? Niso najbolj vozne in mors v startu menjat?

 

Vse je drgač čist ql, jst mam recimo še skoz osnovne feltne in gume gor, sam pač, če bi razmišljal kaj raj kupt, al kolo z boljšimi feltnami pa gumami al kolo z ultegro bi raj vzel prvo. Z boljšimi feltnami pa gumami boš hitrejš kot s kolesom z ultegro vs 105. Če pa nis zahteven, je pa tud čist vseen, če vzameš kolo s 105 grupo, pa pač ne menjaš feltn pa gum :) Važn, da se fura.

Povezava do prispevka
tiesto reče pred 4 minutami:

Budget ni problem ampak za moje vikend potrebe, ko letno nardim 2000km, res neb dal 5k za specialko. Med tednom ponavad ni casa za kako resno turo. Zato pa gledam okol 2k, pol se itq oprema pride tk da 3k mi je cist dovolj.

Kaj je s temi serijskimi felgnami in gumami, ko jih dobis zravn? Niso najbolj vozne in mors v startu menjat?

Misek je kupu proper bajk za male pare

@Tihi Mi53k dej mu link

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...