Skoči na vsebino

[sveta vojna] Mini Fridge vs Wi-Fi Router


Priporočeni prispevki

Neverjetno kako je Sony indirektno zanetil pravi požar na internetu s tem ko je Epic zavrtel ta UEV demo in pripomnil da v taki obliki s temi fpsji praktično ni PCja ki bi sfural ta demo :D PC master race folk je čisto paničen in išče svakojake izgovore da temu ni tako, Sweeney pa z odgovori sam še priliva olje na ogenj. M$ si pa verjetno celi rani v nekem bunkerju ker tole spominja na E3 2013 konferenca situacijo. 

 

M$ pokaže res slab Next Gen gameplay showcase - > mediji panično pišejo da je treba umirit pričakovanja glede grafike, par dni kasneje pa BOOOM UEV demo ki laufa na PS5 zakuri internet in praktično izniči ves dosedanji dober M$ marketing za XSX. 

 

Zdej pa sam še čakam kako bo začetek junija Sony pokazal PS5 igre ki ne bodo crossgen in bodo izkoriščale SSD ter ne bodo imele več LOD pop-in bullshita pa M$ ne reši niti Halo infinite več. Itak dvomim da bodo crossgen igre delal v dveh verzijah da bi lahko v popolnosti izkoristli SSD :D

 

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 1 uro:

Zdej pa sam še čakam kako bo začetek junija Sony pokazal PS5 igre ki ne bodo crossgen in bodo izkoriščale SSD ter ne bodo imele več LOD pop-in bullshita pa M$ ne reši niti Halo infinite več.

s tem Sony več izgubi, ker je PS4 user base dosti večji kot XB1 

Povezava do prispevka

Drgac to da na nobenemu PCju to ne mroe lavfat je najvecji bullshit. Kok ma PS5 tflopov, 11? Ne me jebat da ni pcjev ki to zmorejo.

Vprasanje je samo glede SSDja, samo na PCju lahko nazges notr 128gb rama pa lahko celo igro fuknes na navaden HDD pa bo se vedno hirtreje kot PS5, ker bos pac vse nalozil v ram in cao. Pac, malo smesne izjave samo razumljive ker le gre za marketing.

Povezava do prispevka
Arey reče pred 1 uro:

Drgac to da na nobenemu PCju to ne mroe lavfat je najvecji bullshit. Kok ma PS5 tflopov, 11? Ne me jebat da ni pcjev ki to zmorejo.

Vprasanje je samo glede SSDja, samo na PCju lahko nazges notr 128gb rama pa lahko celo igro fuknes na navaden HDD pa bo se vedno hirtreje kot PS5, ker bos pac vse nalozil v ram in cao. Pac, malo smesne izjave samo razumljive ker le gre za marketing.

 

RAM ti ne pomaga nič. PC mora imet za ta točno določen demo laufat brez zatikanja dovolj veliko količino VRAMA ker ga SSD ne more dovolj hitro futrat s podatki. 

 

maksi reče pred 1 uro:

s tem Sony več izgubi, ker je PS4 user base dosti večji kot XB1 

 

Ja in ne. Res da na začetku prodaš manj teh iger, a je povpraševanje po novih konzolah temu primerno večje, ker imaš razlog za nakup. Jaz imam X1X in res ne vem zakaj bi takoj kupoval XSX če mi bodo še 2 let delale vse njihove igre. 

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 1 minuto:

 

RAM ti ne pomaga nič. PC mora imet za ta točno določen demo laufat brez zatikanja dovolj veliko količino VRAMA ker ga SSD ne more dovolj hitro futrat s podatki. 

 

Cak, kaj? Kok ma PS5 VRAMa? In kako ti RAM ne pomaga? Ce imas dovolj RAMa, sploh ne rabis SSDja, ker imas cel spil ze v RAMu ki je neprimerno hitrejsi od najhitrejsih diskov, tudi od Optane-a.

Povezava do prispevka
Arey reče pred 12 minutami:

Cak, kaj? Kok ma PS5 VRAMa? In kako ti RAM ne pomaga? Ce imas dovolj RAMa, sploh ne rabis SSDja, ker imas cel spil ze v RAMu ki je neprimerno hitrejsi od najhitrejsih diskov, tudi od Optane-a.

Kaj ti misliš, da če je špil manjši od količine prostega rama, se lahko cel naloži v ram...

 

Fantje nkar ga ne serte no....

Povezava do prispevka
atomic reče pred 4 minutami:

Kaj ti misliš, da če je špil manjši od količine prostega rama, se lahko cel naloži v ram...

 

Fantje nkar ga ne serte no....

Seveda se lahko. Ne da se, ampak lahko bi se. Sej tut ne trdim da bi PC ki poganja tako igro bil tako cenovno ugoden kot naj bi bil PS5, samo nora se mizdi trditev da zadeva na more lavfat na PCju. Ce jo napises tako da ne more, pol res ne more. Samo ni pa zdej PS magicno bolj zmogljiv kot PC.

Povezava do prispevka
Arey reče pred 26 minutami:

Cak, kaj? Kok ma PS5 VRAMa? In kako ti RAM ne pomaga? Ce imas dovolj RAMa, sploh ne rabis SSDja, ker imas cel spil ze v RAMu ki je neprimerno hitrejsi od najhitrejsih diskov, tudi od Optane-a.

 

PCji imajo za sistemski ram DDR4 ki je krepko počasnejši od GDDR6 ki ga imaš na grafični kartici. PS4 in PS5 tega rama sploh nimajo ampak uporabljata samo GDDR5 oz GDDR6. Ker je tega rama razmeroma malo (16GB v PS5) so naredli dovolj zmogljiv SSD ki bo lahko nadomeščal manjko VRAMA in zato je predvsem zaključek dema ko bejba leti proti portalu možen samo na PS5.

uredilo bitje Gatsu
Povezava do prispevka

Ja, vse lepo in prav, ampak na PCju imas (brutalno drage) kartice ki imajo 16GB VRAMa, ne? In imas tudi teoreticno skoraj neomejeno RAMa ki za malo malico pozre tisti hiter PS5 SSD, tko da ce bi napisal arhitekturo temu primerno bi lahko easily poganjal take spile.
Mene vse to sicer ful veseli da konzole spet malo pushajo PC gaming, me pa res, RES zanima kaksna bo cena tega hardwara.

Povezava do prispevka
Arey reče pred 9 minutami:

Ja, vse lepo in prav, ampak na PCju imas (brutalno drage) kartice ki imajo 16GB VRAMa, ne? In imas tudi teoreticno skoraj neomejeno RAMa ki za malo malico pozre tisti hiter PS5 SSD, tko da ce bi napisal arhitekturo temu primerno bi lahko easily poganjal take spile.
Mene vse to sicer ful veseli da konzole spet malo pushajo PC gaming, me pa res, RES zanima kaksna bo cena tega hardwara.

 

Zato je pa Sweeney reku da praktično noben PC ni zmožen tega laufat tekoče. Pač rabiš res topshit grafo kar jih je + zelo veliko količino VRAMA + najhitrejši SSD kar jih je trenutno + zelo močan CPU ki je sposoben grafo filat s temi podatki. PS5 SSD ima dekompresijo in handlanje prenosa podatkov vse narejeno strojno. Windowsi zaenkrat še nimajo niti te implementacije ki jo bo imel XSX - Direct storage + tud oni majo določene stvari hendlane strojno (dekompresija).

 

Ampak morda pa Epic laže in je vse to samo marketing ane. Namen je pa dosežen. Že vse od srede se govori samo še o PS5. Pa Sony ni pokazal nič drugega kot Logotip, kontroler in začento špico za Playstation studios igre. 

 

Navedek

DirectStorage – DirectStorage is an all new I/O system designed specifically for gaming to unleash the full performance of the SSD and hardware decompression. It is one of the components that comprise the Xbox Velocity Architecture. Modern games perform asset streaming in the background to continuously load the next parts of the world while you play, and DirectStorage can reduce the CPU overhead for these I/O operations from multiple cores to taking just a small fraction of a single core; thereby freeing considerable CPU power for the game to spend on areas like better physics or more NPCs in a scene. This newest member of the DirectX family is being introduced with Xbox Series X and we plan to bring it to Windows as well.

 

Povezava do prispevka
Mefisto reče pred 28 minutami:

Ko bom videl prvo igro ki bo dejansko tekla na ps5 v končni različici bom začel verjeti. Do sedaj je meni to vse Sony Playstation nateg, tako kot takrat tist "ingame" animacija iz Motorstorm ob launchu ps3.

 

 

Mislim, dejstvo je da so spet razbili ne samo microsoftov nos, ampak tudi zobe in jim polomili kolena. Z nic informacij so naredili huge buzz. Po MS konferenci sem na redditu vidil ene 5 snarky memejev kako zanic zgleda grafika, po PS5 konferenci ne mores odpret gaming subreddita ne da bi vidu meme povezan s PS5.

  

amnesia reče pred 35 minutami:

kaksne izjave to berem tle  :avadodo:

Ja dej napisi kaj ti mislis.

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
Mefisto reče pred 1 minuto:

Sodobni marketing = lagati ovcam v obraz in jih nategovati z namenom dobička in nepoštene diskriditacije konkurence. Škoda ker taki stvari v pravu ne funkcionirajo, ker se štejejo za goljufijo in greš v zapor.

Ne glede na to ali se ali se ne strinjam je cisto irelevantno: Sony je prvi del igre zmagal in ce MS strahovito dobro ne pivota (ne vem ce so tega zmozni) to pomeni da bo zacetek generacije spet PS5 povsod sold out, xboxe bojo pa kupilo 6 luzerjev in mefisto :D Valda je se prezgodaj, sam glede na to kako je MS zacel s tisto grozljivo konferenco si zasluzijo da nihce ne kupi boxa. Tudi malo se ne potrudijo, naj tudi kasirajo prodajo temu primerno.

Povezava do prispevka
Mefisto reče pred 28 minutami:

Na eni strani imam MS, ki je totalno nesposoben in kaže 30 fps Assasins' creed sranje, na drugi Sony, ki laže vsem v obraz z nekimi fake predstavitvami, ki sploh ne tečejo na ps5. Bullshiter je nagrajne, naivni iskrenež pa najebe. No ja, saj tako je tudi v real life :)

 

Glavna zvezda si pa ti s stalnim scanjem proti vetru al kaj? 

Povezava do prispevka

Jz ne pravim da ni res, kot sem to ze napisal, sam dejstvo je da ne vemo. Sem tudi skepticen, ampak nimam dokazov ne za eno ne za drugo. Mefisto ocitno potrebo po dokazih fukne iz glave ko konca s sluzbo.

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka

Dobro vidim, da so fanboyji od Sonyja zelo provokativni, to mi je vsec. Zmaga bo na koncu se slajsa. Ko MS zmaga in se podrwjo Stipe in Gatsu eldes, starwsine mn3, to se bo slisalo, dalec naokrog hehe

 

Drugace bi rad rekel samo 2 stvari.

 

Valda UE5 so naredili, da dela samo na ps5 itak, ki to se jim ful izplaca.. na ps5 bo delal cudovito, na drugih platformah bo pa delal za en kurac, ful dobra ideja za biznis. 

 

Poleg tega to je samo en engine. Poleg tega izide 2021, to pomeni, da se ve kdaj lahko pricakujemo igre.. ok 4.24 in 4.50 podpurajo nekatere featurse next gen in so future kompaktibilne z UE5, tako da bodo usrvarjeno to izida lahk uvozili.. but.. pricakovat tako grafiko na ps5 al kjerkoli v prvem letu izida nexr gen ko bom jaz tu slavil zmago, je nerealno

Povezava do prispevka

Sony ne trdi da laufa na PS5. Prtož se EpicGames. 

 

Je pa dejstvo da bo folk še bolj razočaran, če drug mesec ko bo verjetno PS5 event Sony ne pokaže nič podobno impresivnega. Tak da bo še zanimivo. Če že novih iger ni trenutno mamo pa vsaj konzolne vojne. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...