Skoči na vsebino

Tema o e-mobilnosti


Priporočeni prispevki

Brisalci so res en velik lol, to pa res :D večinoma delajo nekako normalno, samo na cajte jib nekaj prebije, pa na polno brišejo v popolnoma jasnem vremenu, ali pa v nalivu vseh nalivov bi oni brisali sem pa tja, kamor se jim zljubi :D

 

kljub temu sem pa po pol leta  ipsilonke še vedno fasciniran in mi ni niti malo žal, da me je frend prepričal, da jo testiram. would buy again!

Povezava do prispevka
reaper reče pred 3 urami:

Glede na to, da v 99 % pritisnem pravi smernik potem očitno gre. Je pa seveda potreben krajši "learning curve". Kot sem rekel, ni optimalno ampak daleč od fame, ki jo zganjajo/te. 

Fajn, me zanima kaj bi rekel, če bi tako imel BMW ali Mercedes, pol pa bi 3rd party shop ti prodal extension za 400€.

PuskA reče pred 1 uro:

glede stalksev, parkat sem po pomoti zmigavc prizgal , drugace se pocas navajam da menjavam, se kake 3 mesece pa bo  :D  musku je treba pisat, naj na knof za brisalce sprogramira, ce tapkas knof, da dvigujes hitrost brisalcev. avtomatski nacin je preobcutljiv za moj okus, pa ene 2x sm vidu da je hotu sonce obrisat... sreminjanje na touch med voznjo pa je blesavo

 

image.png.8a5f6ea38e92af880b65c13b26091062.png 

 

 

to samo vozis, pa zmerm manjsa avg poraba je (konc zime)

Zato ker od bleščanja misli da je dež verjetno, sej to je pri njih največji problem. Ampak glej, prišparali so 50c pri senzorju za dež :D 

Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 5 urami:

Fajn, me zanima kaj bi rekel, če bi tako imel BMW ali Mercedes, pol pa bi 3rd party shop ti prodal extension za 400€.

Zato ker od bleščanja misli da je dež verjetno, sej to je pri njih največji problem. Ampak glej, prišparali so 50c pri senzorju za dež :D 

Reku bi točno isto kot za Teslo. Ko sem izbiral avto ga nisem izbiral na podlagi brisalcev, za to mi je bilo in mi je še vedno vseeno. So na dosegu prsta, jih lahko hitro aktiviram, zame sprejemljivo.

 

Pa še eno dejstvo, BMW in MB me nikoli nista zanimala, raje kupim 2 Škodi za tisti denar. Tudi če bo imela nekoč brisalce na gumbe. Pa da končamo debato okoli brisalcev, tisti kateri se bo hotel se bo na tipke navadil, tisti, ki bo po pol ure testne vožnje rekel da so tipke no-go pa naj najde drug avto z ročkami. Pa smo vsi srečni. 

Povezava do prispevka

Mi imamo vsaj upanje, da bodo s časom izpilili SW in bodo brisalci, ki so znana hiba, delovali zadovoljivo dobro. Slabe zasnove EV pa drugi proizvajalci ne morejo rešiti s SW Patchem. 

 

Zakaj ostati pri 50k, tudi tisti za 120k € jih najbrž nima. Sky is the limit. :w00t:

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
  • Trol 1
Povezava do prispevka

Ne vem, moj 5 let star audi ima senzor za dez in parkiranje in zadeva deluje izvrstno. Ne pravim da je zato avto slab, samo da se mi zdi to zelo podlo od Tesle, sploh ker gre za kr pomemben comfort feature avta, dosti bolj kot nedelujoc autopilot.

Lahko drkajo software patche kolikor hocejo, jz tut vedno kupujem izdelke na osnovi tega kaj proizvajalci obljubljajo da se pride, nikoli se niso lagali (/s), sam ves ta super duper brisalski software bi bil nepotreben ce bi v avto fuknili senzor za 1€.

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka

Jaz vedno kupim stvari na podlagi tega kar ima zdej, ne kar mogoče bo, če bo, nekoč. Kupovat pa si govorit, imamo vsaj šanso, da bo nekoč delalo je precej smešno. Sej ni to Dacia za 10k, te boli kurac za njo si misliš itak je samo 10k stala, tudi če na roke obrišem bo že ok, sej je poceni. Tesla ni poceni. Stane enako kot premium avti, in se mi zdi nepredstavljivo, da se gredo takšne zajebancije. Kot je @Arey rekel, moj foter je imel v faking scenicu iz leta 2005 delujoče senzorje za dež. 20let nazaj. Faking 20. Mercedes in Audi pa verjetno leta 1980. 

 

Še malo dobrih novic za @Vodokotlič pa še koga, v Kopru so po novem superchargerji, kdo bi si mislil. Sem bil siguren, da jih tle nikoli ne bo, čeprav so imo na napačni lokaciji, but still.

Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 12 minutami:

Jaz vedno kupim stvari na podlagi tega kar ima zdej, ne kar mogoče bo, če bo, nekoč. Kupovat pa si govorit, imamo vsaj šanso, da bo nekoč delalo je precej smešno. Sej ni to Dacia za 10k, te boli kurac za njo si misliš itak je samo 10k stala, tudi če na roke obrišem bo že ok, sej je poceni. Tesla ni poceni. Stane enako kot premium avti, in se mi zdi nepredstavljivo, da se gredo takšne zajebancije. Kot je @Arey rekel, moj foter je imel v faking scenicu iz leta 2005 delujoče senzorje za dež. 20let nazaj. Faking 20. Mercedes in Audi pa verjetno leta 1980. 

 

Še malo dobrih novic za @Vodokotlič pa še koga, v Kopru so po novem superchargerji, kdo bi si mislil. Sem bil siguren, da jih tle nikoli ne bo, čeprav so imo na napačni lokaciji, but still.

 

Nice. Za Superchargerje nisem nikoli dvomil, da se ne bodo širili.

Povezava do prispevka
Skynetz reče Dne, 18. 3. 2024 at 10:16:

Izolacije ni, na primorskem ima malo katera stara hiša izolacijo. Ker so vsi takratni arhitekti si mislili, sej tle ni snega, tega ne rabiš. Pa ni tako simple kar dat izolacijo, če ne veš še kako bodo prostori izgledali. Ker so ideje za razkopat še celotno spodnje stanovanje, garažo spremenit v kuhinjo itd. Veš kaj rata potem z izolacijo tam? Jaz je ne mislim 2x delat, ni poceni. 

 

 

kaj pa kak thermoputz ? to je vec ali manj le omet. Vprasanje kako bi bilo z vlago ce bi res imel izolacijo

 

Daj malo poslikaj drugic zadeve- Taksne adaptacije so mi sila zanimive . Vsak papak lahko kupi hiso na kljuc ce ima dovolj jezerov ekonomicna adaptacija stare bajte pa je cist next lvl.

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
Vodokotlič reče pred 1 uro:

 

Nice. Za Superchargerje nisem nikoli dvomil, da se ne bodo širili.

Govorijo že dolgo, da se bodo, pa so bile vedno neke odročne lokacije, zato sem postajal skeptičen :D 

PuskA reče pred 54 minutami:

kje v kopru so?

Park center oz. bivši Planet Tuš Koper.

VonGriffin reče pred 20 minutami:

 

kaj pa kak thermoputz ? to je vec ali manj le omet. Vprasanje kako bi bilo z vlago ce bi res imel izolacijo

 

Daj malo poslikaj drugic zadeve- Taksne adaptacije so mi sila zanimive . Vsak papak lahko kupi hiso na kljuc ce ima dovolj jezerov ekonomicna adaptacija stare bajte pa je cist next lvl.

Fasada valda je, zdej kaj je gor ne vem, ker je bilo delano dolgo let nazaj. Ni pa izolacije gor torej grafitnih plošč, xpsa ali česarkoli drugega. Vlaga je :D Jaz sem v prvem nadstropju in je tu sicer ni, ampak je v spodnjem stanovanju bil od vedno problem z vlago. Tudi ta lokacija na kateri je hiša je precej vlažna in senčna čez zimo, spodnji del hiše pa je delno grajen na kamnu. Torej recimo da je prvega pol metra grajenega na kamnu, potem pa naprej opeka. Kamen valda veže vlago na polno nase.

 

Lahko bi naredil celo ločeno temo prenova stanovanja in hiše, ker bi imel materiala za 10let haha. Sem komplet tla in nekje omete do opeke ven fuknil, 3 stene podrl, inštalacije na novo, betonski steber za nosilno steno na novo, hidroizolacija temeljev in drenaže, s kopačem sem sam delal jarek in položil nov kabel za elektriko, ozemljitev na novo, izolacija podstrešja na novo, sončne celice, toplotna črpalka, nova okna, špalete in prezračevalni sistem. To je bilo na grobo vse v zadnjih 2 letih, pa še ni konec. Ampak to je bolj za kakšno drugo temo izven brum brum, če pa koga zanima lahko naredim pa kej napišem. Morda bi komu znalo bit zanimivo :D Za težja dela sem imel delavce, kakšno rušenje, štemanje za inštalacije itd. pa sem sam. Če ne drugo imam zdej polno novega orodja :lol:

 

Valda, ko sem s kopačem delal jarek sem položil tudi cev za polnilnico za električni avto, čeprav mi bo kdo tukaj rekel, da sem proti :D 

Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 25 minutami:

Govorijo že dolgo, da se bodo, pa so bile vedno neke odročne lokacije, zato sem postajal skeptičen :D 

Park center oz. bivši Planet Tuš Koper.

Fasada valda je, zdej kaj je gor ne vem, ker je bilo delano dolgo let nazaj. Ni pa izolacije gor torej grafitnih plošč, xpsa ali česarkoli drugega. Vlaga je :D Jaz sem v prvem nadstropju in je tu sicer ni, ampak je v spodnjem stanovanju bil od vedno problem z vlago. Tudi ta lokacija na kateri je hiša je precej vlažna in senčna čez zimo, spodnji del hiše pa je delno grajen na kamnu. Torej recimo da je prvega pol metra grajenega na kamnu, potem pa naprej opeka. Kamen valda veže vlago na polno nase.

 

Lahko bi naredil celo ločeno temo prenova stanovanja in hiše, ker bi imel materiala za 10let haha. Sem komplet tla in nekje omete do opeke ven fuknil, 3 stene podrl, inštalacije na novo, betonski steber za nosilno steno na novo, hidroizolacija temeljev in drenaže, s kopačem sem sam delal jarek in položil nov kabel za elektriko, ozemljitev na novo, izolacija podstrešja na novo, sončne celice, toplotna črpalka, nova okna, špalete in prezračevalni sistem. To je bilo na grobo vse v zadnjih 2 letih, pa še ni konec. Ampak to je bolj za kakšno drugo temo izven brum brum, če pa koga zanima lahko naredim pa kej napišem. Morda bi komu znalo bit zanimivo :D Za težja dela sem imel delavce, kakšno rušenje, štemanje za inštalacije itd. pa sem sam. Če ne drugo imam zdej polno novega orodja :lol:

 

Valda, ko sem s kopačem delal jarek sem položil tudi cev za polnilnico za električni avto, čeprav mi bo kdo tukaj rekel, da sem proti :D 

 

Sej jih bo še kar nekaj. Že ta v LJ se širi. Baje bodo 250kW. Pa še ena lokacija bo v LJ. Se mi zdi okoli Rudnika. Nisem 100%

Povezava do prispevka
Vodokotlič reče pred 1 minuto:

 

Sej jih bo še kar nekaj. Že ta v LJ se širi. Baje bodo 250kW. Pa še ena lokacija bo v LJ. Se mi zdi okoli Rudnika. Nisem 100%

Vsaj vsi nakupovalni centri v Sloveniji bi mogli imet polnilnice, itak tam že imajo dovolj močno elektriko in jim ni problem postavit. Superchargerji pa bi mogli bit kej več direkt ob avtocestah, ker razen v mariboru so povsod po mestu oz. na kakšnih čudnih lokacijah

Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 6 urami:

Jaz vedno kupim stvari na podlagi tega kar ima zdej, ne kar mogoče bo, če bo, nekoč. Kupovat pa si govorit, imamo vsaj šanso, da bo nekoč delalo je precej smešno. Sej ni to Dacia za 10k, te boli kurac za njo si misliš itak je samo 10k stala, tudi če na roke obrišem bo že ok, sej je poceni. Tesla ni poceni. Stane enako kot premium avti, in se mi zdi nepredstavljivo, da se gredo takšne zajebancije. Kot je @Arey rekel, moj foter je imel v faking scenicu iz leta 2005 delujoče senzorje za dež. 20let nazaj. Faking 20. Mercedes in Audi pa verjetno leta 1980. 

 

Še malo dobrih novic za @Vodokotlič pa še koga, v Kopru so po novem superchargerji, kdo bi si mislil. Sem bil siguren, da jih tle nikoli ne bo, čeprav so imo na napačni lokaciji, but still.

Ti bom tako napisal, boš mogoče lažje razumel. Avto sem kupil z znano informacijo glede brisalcev, senzorjev itd. Avta nisem kupil v upanju, da se to izboljša ampak takšnega kot je. Če bo kdaj boljše bo super, če ne bo pa tudi prav. Zdaj vsak stavek, ki ga napišem, probat izkriviti v drugo smer je pa tudi že malo smešno.

 

Kakšen Premium avto? Ti še vedno sanjaš o 50k €+. Avto stane po odbiti subvenciji 38.5k €. Kaj je premium pri drugih znamkah? Toyota Corolla? VW T-Roc? To so zate premium vozila? To je isti cenovni rang kot Model 3 SR. Spodoben Clio stane 25k €, niso več časi ko si kupil nov avto s klimo za 10k €. Jaz mam tut v Superbu spominske sedeže, bixenon (novi pač LED) luči pa 3 samozatemnitvena ogledala. Kateri avto v rangu 40k € ima to serijsko? Ti povem? Tesla. Tolk o Premiumu. ID.3 s primerljivo opremo stane 55k €, to je premium v tem rangu. Pa pozimi cvikaš če boš naredil 200 km po AC. Zato pa so jih talali zadnja 2 dni po 35k €, ker se sigurno za Premium odlično prodaja. Ko si boš razčistil kaj je premium avto in kaj ne, potem se lahko pogovarjamo naprej. 

Povezava do prispevka
reaper reče pred 6 minutami:

Ti bom tako napisal, boš mogoče lažje razumel. Avto sem kupil z znano informacijo glede brisalcev, senzorjev itd. Avta nisem kupil v upanju, da se to izboljša ampak takšnega kot je. Če bo kdaj boljše bo super, če ne bo pa tudi prav. Zdaj vsak stavek, ki ga napišem, probat izkriviti v drugo smer je pa tudi že malo smešno.

 

Kakšen Premium avto? Ti še vedno sanjaš o 50k €+. Avto stane po odbiti subvenciji 38.5k €. Kaj je premium pri drugih znamkah? Toyota Corolla? VW T-Roc? To so zate premium vozila? To je isti cenovni rang kot Model 3 SR. Spodoben Clio stane 25k €, niso več časi ko si kupil nov avto s klimo za 10k €. Jaz mam tut v Superbu spominske sedeže, bixenon (novi pač LED) luči pa 3 samozatemnitvena ogledala. Kateri avto v rangu 40k € ima to serijsko? Ti povem? Tesla. Tolk o Premiumu. ID.3 s primerljivo opremo stane 55k €, to je premium v tem rangu. Pa pozimi cvikaš če boš naredil 200 km po AC. Zato pa so jih talali zadnja 2 dni po 35k €, ker se sigurno za Premium odlično prodaja. Ko si boš razčistil kaj je premium avto in kaj ne, potem se lahko pogovarjamo naprej. 

 

Preprosto nima veze zakaj nekdo ne kupi Tesla avto. To ga moti in konec. Ne moti pa ostale. Prodajne številke povedo svoje. Že v kokoški je precej preveč Tesla avtov :D

Povezava do prispevka
reaper reče pred 5 minutami:

Ti bom tako napisal, boš mogoče lažje razumel. Avto sem kupil z znano informacijo glede brisalcev, senzorjev itd. Avta nisem kupil v upanju, da se to izboljša ampak takšnega kot je. Če bo kdaj boljše bo super, če ne bo pa tudi prav. Zdaj vsak stavek, ki ga napišem, probat izkriviti v drugo smer je pa tudi že malo smešno.

 

Kakšen Premium avto? Ti še vedno sanjaš o 50k €+. Avto stane po odbiti subvenciji 38.5k €. Kaj je premium pri drugih znamkah? Toyota Corolla? VW T-Roc? To so zate premium vozila? To je isti cenovni rang kot Model 3 SR. Spodoben Clio stane 25k €, niso več časi ko si kupil nov avto s klimo za 10k €. Jaz mam tut v Superbu spominske sedeže, bixenon (novi pač LED) luči pa 3 samozatemnitvena ogledala. Kateri avto v rangu 40k € ima to serijsko? Ti povem? Tesla. Tolk o Premiumu. ID.3 s primerljivo opremo stane 55k €, to je premium v tem rangu. Pa pozimi cvikaš če boš naredil 200 km po AC. Zato pa so jih talali zadnja 2 dni po 35k €, ker se sigurno za Premium odlično prodaja. Ko si boš razčistil kaj je premium avto in kaj ne, potem se lahko pogovarjamo naprej. 

Avto s katerim lahko pridem do gorenjske in nazaj, brez da eno uro čakam in iščem polnilnico ni nobenih 38k ampak je 50k in če dodam še kljuko pride 52k pa še nek drobiž zraven. Če avto stane čez 50k je zame premium avto, ne glede na to kako ga ti probaš prikazat. Pa se lahko na glavo postaviš zaradi mene :D In to da je ID. 3 drago skropucalo ne opravičuje tega, da je tudi Tesla. Temu se reče whataboutism.

Povezava do prispevka
Vodokotlič reče pred 9 minutami:

 

Preprosto nima veze zakaj nekdo ne kupi Tesla avto. To ga moti in konec. Ne moti pa ostale. Prodajne številke povedo svoje. Že v kokoški je precej preveč Tesla avtov :D

Pa niti mi ni namen ga prepričat, mu pa z veseljem navedem dejstva iz 1. roke, da vidi in ostali z njim, da ni čisto tako kot je trdno prepričan. ;)

 

Ja, včasih je bla Tesla ekskluziva, se spomnim, ko sem videl tvojo M3 prvič v živo. Zdaj je pa skoraj že za vsakim vogalom tudi pri nas. :D

Povezava do prispevka
reaper reče pred 6 minutami:

Od doma do Gorenjske imam 150 km v eno smer. Prejšnji teden sem naredil s SR verzijo, po hladnem 320 km, AC in hitrost 130 km/h. Se pravi, ko pridem z Gorenjske mam še 20 km lufta. S kljuko 44k € pa še malo, po subvenciji 40 k. 

Fajn, jaz pa imam 185km v eno smer, in kaj bomo zdej?

 

P.S. sem prepričan čisto enako kot prej. Dejstva so dejstva.

uredilo bitje Skynetz
Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 11 urami:

Vsaj vsi nakupovalni centri v Sloveniji bi mogli imet polnilnice, itak tam že imajo dovolj močno elektriko in jim ni problem postavit. Superchargerji pa bi mogli bit kej več direkt ob avtocestah, ker razen v mariboru so povsod po mestu oz. na kakšnih čudnih lokacijah

Ikea se še na stranišču hvali s polnilnimi parkirnimi mesti, imajo pa cele štiri, od teh sta dva zasedena z njihovima kombijema. LOL!

Povezava do prispevka

ce delas prek 300km, se ustavis na superchargerju za 15min, da dofilas kokr fali, pa je reseno. pac ne glede na vse hibe je nizek strosek furanja tok mocn faktor, da enostavno prevlada nad sajbriserji itd, sploh ce delas sluzbene kilometre.  od 15.12 ko do 1.3 imam 800e plusa pri gorivu pri potnih stroskih. nekje 300-350e/mesec. v casu garancijske dobe mi bO ekosklad + potni stroski pokrili prakticno pol avta. vec km ko nazges z EV, bolj splaca se ga met, prej sem tankal 300e nafte na mesec, servisev pa raj ne bom kalkuliral zraven... 

Povezava do prispevka

Kako je s servisi električniih avtomobilov? To nič ne servisisiraš? Men je enkrat en lastnik Tesle S rekel, da je dal za nek servis 1500€, ampak on je to rekel, češ kao pocen, men se je zdel to ful. Kakšni so servisi recimo Tesle 3? 

Povezava do prispevka
atomic reče pred 10 minutami:

Kako je s servisi električniih avtomobilov? To nič ne servisisiraš? Men je enkrat en lastnik Tesle S rekel, da je dal za nek servis 1500€, ampak on je to rekel, češ kao pocen, men se je zdel to ful. Kakšni so servisi recimo Tesle 3? 

 

Odvisno od proizvajalca. Ti klasični proizvajalci še vedno terajo na 50k km na servis. Teslo 3 ne rabiš servisirat. Se pa priporoča da na vsake dve leti pelješ na preventivni pregled. Jaz sem to samo enkrat naredil. Prišlo me je 250EUR (pregled bremz in menjava kabinskega filtra, pregled vsega ostalega). Drugače Tesla servis dvomim da naredi 100% svoje delo. Zato, ko pridem na 200k bom naredil taprav servis pri EV Clinic. Menjava olja za bremze, check klime, če kakšen coolant spušča, če kaj rjavi....

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...