Skoči na vsebino

Potovanje z letali


Arbenowskee

Priporočeni prispevki

ana reče pred 2 urama:

NIsem letela z nobeno od teh dveh, samo majhne otroke  (13 ali mlajsi) morajo dat zraven vsaj enega starsa. Ce moras placat za izbiro sedezev ti bodo ze povedali (Ryanair na primer), ce pa hocete biti vsi skupaj potem pa je bolje kupit sedeze. Ce ni izbire sedezev, bi pricakovala, da vas bodo dali skupaj, razen, ce ni avion ze poln. 

To je zakonsko določeno?

Pol mi je itak vseeno, tudi če smo narazen.

Povezava do prispevka

Ne vem, če je zakon, ampak imajo pavilo, da ji posedejo zraven starša. Starost se malo spreminja, Ryanair je do 12 let. Letalske družbe se zavedajo, da noben potnik ne bo hotel sedeti poleg dveh tujih otrok. Mogoče je težko 100% garantirat (če imaš 4 otroke bosta dva lahko na sedežih spredaj ali zadaj), ampak protokol je pa, da je vsaj en starš zraven. 

 

To je na Austrian Airlines faq

https://www.austrian.com/xx/en/faq-travelling-families

 

Navedek

The Lufthansa Group will give you the option of adjacent seats at check-in free of charge.

 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
mr.killer reče pred 8 urami:

Sam vedno vzamem rezervacijo sedeža (da sedim zraven žene)

 

Sem pa že doživel (Delta) da so zaradi neumornega joka otrok (en je bil z mamo, en je bil z očetom) posedli sredi leta vse skupaj.

Tudi jaz vedno rezerviram sedez (posteljo) :D

 

 

IMG_5820.jpeg

uredilo bitje urby20
Povezava do prispevka
Jake the Mess reče Dne, 21. 2. 2024 at 18:07:

Eno vprašanje za tiste, ki potujete z otroci. Vedno doplačate za izbiro sedežev? Te večinoma razsedejo, ko kupiš karte ali je večinoma tako, da so karte skupaj? Gre se za daljši let in če izberem sedeže za vse 4 lete, moram praktično plačati še eno karto. 

 

Vedno posedejo zraven enega od staršev (ponavadi nosilec karte)... Jaz sicer pri nizkocenovnikih nikoli ne doplačujem izbire sedežev, ker tamalo itak dajo zraven mene/žene, meni pa je čisto vseeno kje sedim na do 4.5 urnem letu.

 

Za long-haul pa ponavadi izberemo, da smo skupaj vsaj premium economy/business. Sliši se drago, vendar v resnici ni, če dosti letiš in si recimo član miles&smiles.

Povezava do prispevka

Za letos poleti se pricakuje visanje cen letov zaradi remonta pri Airbusu in zamud pri Boeingu. O'Leary ponavadi dobro predvideva trende. 

 

https://www.independent.ie/irish-news/michael-oleary-says-holidaymakers-face-higher-summer-air-fares-due-to-lack-of-planes/a263473190.html

 

Navedek

Mr O’Leary predicted that airlines such as Wizz Air, Lufthansa and Air France “will be grounding upwards of 20pc of their A320 fleets” because of this.

He added: “If we could get all 57 aircraft deliveries from Boeing in advance before the end of June we would make out like bandits all summer long because we have airports at the moment beating the door down to us.”

Torej vsa letalisca, razen Ljubljane. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka

Sicer je bilo že nekaj postov okoli tega, pa vseeno.

Službeno zadnje čase precej potujem  in letos se mi obeta precej destinacij, kjer bo pot (beri: prestopni let!!!) dvodnevna. Ima kdo kak dober predlog za ruzak? Trenutno uporabljam default službenega, vendar na dvodnevnem potovanju moram vzeti s seboj še kako extra obleko saj bo kufr ostal na letališču in v tem ruzaku pač ne stoji nič, enkrat ko so notri laptop, kak zvezčič in "kablovje". Mislim, da ima 18L prostornine.

 

https://www.lenovo.com/gb/en/p/accessories-and-software/cases-and-bags/backpacks/4x40q26383

 

Ne bi glih dajal oka iz glave, ker gre le za službeno stvar. Vseeno bi vsaj dovolj kakovostnega, da ni sama plastika in da je prijazen hrbtu in ramenom ob daljši nošnji.

V Bagsandmore sem videl enega od Case Logic, ki je deloval super, dokler ga nisem potipal in ugotovil, da je dokaj plastičen (mogoče pa ne znam ocenit kvalitete pa je dejansko čisto kul :P )

 

https://bagsandmore.si/3916-6338-nahrbtnik-za-prenosni-racunalnik-156-case-logic-evolution-crn-085854229456.html#/1-barve-crna

(Mimovrste ga ima celo za 10€ manj kao, a ni na zalogi)

 

Recimo nekje v rangu do 75€ (ajde, +/- nekaj € zamižim)

Povezava do prispevka

za ruzake sm sam zadovoljen s price performacem od decathloma za pratkično vse dejavnosti, tut potovanje. poglej nh 500 escape 23l ali 32l, meni je super za potovat in za zmerno ceno. 32l je komot carry on na večini večjih prevoznikih, za eu nizkocenovce pa mislim da zna bit prevelik, 23l pa bi moral bit ok

Povezava do prispevka

Dakine. Zberes enega 25L z laptop sleevom in si gud za 10+ let, verjetno je to najbolj obstojna stvar, ki sem jo kdaj kupil. Uporabljam ga kot daily driver, na osebnih in sluzbenih potovanjih (vedno laptop in za kak dan cot, just in case) in za rekreacijo ze 10 let pa se zmeraj niti ena nitka nikjer ne strli ven. Zadrge delajo se vse. Zepov kolko hoces. Npr https://www.obsession.si/si/dakine-campus-m-25l-18
 

Zgleda pa tud ta od decathlona, ki ga je dannysmit predlagal hud deal tbh :D

Povezava do prispevka

Thanks za te linke in predloge.

Bom začel v Decathlonu, ker je blizu in grem lahko v živo "potipat" :D Pol pa od tam dalje.

Anin Travelpro zgleda prav hudo samo mi je težko dati toliko €, ker gre za siht. Čeprav bi ga potem verjetno uporabljal tudi za druge priložnosti.

Povezava do prispevka

Ne vem ce je nakljucje, ampak vedno, ko sem jemal 3 vozovnice, smo dobili skupne sedeze, ce pa je 2x2 vrsta, pa tri zaporedne (dva skupaj en loceno). Samo enkrat sem doplacal zato, da sem izbral lokacijo in je naneslo da je izbira podvojila ceno vozovnice. Potem pa je bil let skoraj prazen, 7 folka plus posadka na letalu za vsaj 80 ljudi :D 

 

Statisticno se najpogosteje znajdem na letalih skupine LH, neredko tudi na nizkocenovnikih a la ryanair al kaj je un. Glede sedeznega reda povsod primerljive izkusnje. 
 

@Jake the Mess

 

moji otroci sicer ponavadi zelijo bit ob oknu bolj kot ob meni :D 

uredilo bitje kmjr
Povezava do prispevka

ful je malo placa, sem povprečno visoka ženska, pa je blo zlo na tesno, ryanair tesno. hrana meh, če sploh rečeš lohk temu hrana, večerja 80g pašte in neka omaka, zajtrk 1 toast. da o tem da na 8h letu ne dobivaš skos vode, wtf. res ološ kar se service-a tiče. če bi ponovila, ne bi škrtarila in bi doplačala 150/200€ za turkish/lufthanso neki neki.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...