Skoči na vsebino

Potovanje z letali


Arbenowskee

Priporočeni prispevki

Na katerih website-ih pa gledate za kake poceni letalske karte?

 

Npr. zadnjič mi je kolega ob pivu povedal za 30 evrske karte - Ryanair iz Trsta na Malto (enosmerni let).

Sem bil do tistega momenta čisto neveden, da tok poceni karte obstajajo...

 

Anyhow, rad bi počekiral kam bi se še dalo poceni letet na podobno foro - obstaja kak fajn website za to?

Povezava do prispevka
kajzrca reče pred 5 urami:

Sem bil do tistega momenta čisto neveden, da tok poceni karte obstajajo...

 

Nekateri leti se dobijo še za manj, precej manj 

Najcenejš povratno sem trofu na relaciji Brnik-Luton-Brnik za 28 € aprila 

 

 

Tale je fajn https://izletnadlani.com/

uredilo bitje Flaming_C
Povezava do prispevka

Greš na skyscanner, vpišeš odhodno letališče (benetke, trst, celovec, zagreb, gradec, dunaj, budimpešta imaš največ nizkocenovcev) pod destinacijo pa klikneš explore everywhere. Lahko iščeš na točen datum ali pa čez cel mesec. Na ta način dobiš idejo kdaj se kam leti poceni, potem pa raziskuješ dalje.

Povezava do prispevka

Če za po Evropi je najboljš spremljat direktno pri ponudniku. Nizkocenovci ki letijo iz nam bližnjih letališč so: Ryanair, Wizzair, Vueling, Volotea, Eassyjet., Eurowings, Transavia... Greš na spletno stran izbereš odhodno letališče in potem malo klikaš na destinacije ki te zanimajo in gledaš cene na datume, ko lahko potuješ. Iz Ljubljane na par destinacij letijo Wizzair, Easyjet in Transavia. Za ostale ponudnike in destinacije bo pa treba vsaj do Zagreba, Trsta, Benetk, Milana, Dunaja...Je pa tako, osnovna cena karte npr. 30 EUR vključuje bare minimum prtljage. Večinoma en manjši ruzak. Če si sam za krajši potep je dovolj (še posebi poleti), če vlečeš froce sabo (ali punco ki mora nuuujno imeti ducat majc in 5 parov čevljev sabo za vikend izlet) je pa hitro premalo in so potem cene hitro ornk dražje, velikokrat je doplačilo za normalen kovček dosti dražje od same vozovnice.

 

Kot je zgoraj napisal so tudi strani izletnadlani.com , posvetu.si ,... dobre, ker tam iščejo dobre deale. Ampak ne bodo pa zapisani vsi dobri deali, še posebej za po Evropi je teh nizkocenovnih variant preveč, da bi vse objavljali...

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Šli bi od 4 do 11 avgusta na Paphos, Ciper.

 

Ko mi frendi niso še čisto potrdili je bla cena dopoldne 250 eur, potem kasneje 280, danes je nekaj čez 290.:unsure:

 

Jasno mi je da se to spreminja skoz in večkrat gledaš slabše je, ker te zaznajo.. Probal sem razne browserje, vpn na telefonu, nisem nič pogruntal. Tudi en frend v LJ je gledal kolko ma on ceno pa je imel isto.. 

 

Neki sem bral da naj bi 10 dni pred letom cena padla, ampak ne vem če ma smisla čakat da ne bo še ful dražje pa da nazadnje ne bo nil fraj?! Kakšne mate izkušnje?

 

Trenutno je sicer še neki čeuz 70 sedežev za dol, 60 za nazaj.. Sm štel ko maš na voljo izbiro sedežev..

Povezava do prispevka

Je cel kup teh permutacij in ugibanj, ampak poleti sem jaz vedno prišla ceneje skozi, če sem rezervirala čim bolj zgodaj. Ryanair na primer ima logoritme, kjer gledano kako se stvari prodajajo in imajo samo določeno število sedežev po neki ceni. Se mi je že naredilo, da sem iskala lete za eno osebo in dobila eno ceno, ko pa sem hotela rezervirat za štiri, je šla cena gor, ker so.imeli samo še 3 mesta ceneje. 

 

Poleti se mogoče splača last minute prek agencij, če niso prodali kakih aranžmajev. Samo ne pri tistih, ki gredo z rednimi linijami in se cena paketa spreminja s ceno leta. 

 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
  • 2 tedna kasneje...

S katerega letalisca bi pa sel? In zakaj ne LH? V Seul ma LH iz nam najbliznjih letalisc (LJU, GRZ) super povezave, pa kolikor se sicer LH izogibam ker majo na dosti linijah neke stare kante, imas tu opcijo A350 preko MUC in 747 preko Frankfurta. Cene so ugodne in timesloti taksni, da se pocutis kot gospodin covjek (lepo cez dan po zajtrku). Zelo kul. Iz Budimpeste imas direkt opcijo LOT (nikoli letel) in Korean Air (vredu, would fly again). Turek je malo boljsi kot LH, edino pac vecerne lete mas iz LJ, kar pomeni da gres iz Carigrada dalje pol okol 2 ponoci. Jaz bi gledal na ceno, ker so vsi prevozniki ok, ce pa ne bi bilo razlike pa bi vzel pac tistega z najboljsim voznim redom.

Povezava do prispevka

O'Leary, ko ne provocira, da ponavadi precej točne napovedi o trendih. Njegova je bila 10 do 15 odstotna podražitev kart v Evropi. 

 

https://www.independent.co.uk/travel/news-and-advice/summer-flights-price-rise-ryanair-warning-b2306721.html

 

Mimogrede tisti, ki iščete primerjave na raznih skyscannerjih, pri Ryanairu je treba dodati kakih 20 evrov v eno smer za prtljago, medtem ko ima mnogo drugih 10kg carry on kovček vštet v osnovno ceno. Jaz sem letos primerjala lete z Ryanairom, Norwegian in SAS. Potem, ko dodaš stroške prtljage  so bili vsi bolj ali manj isto. 

Povezava do prispevka

Lahko še spremljaš strani kot so Posvetu ali Izletnadlani. Ali pa pošlješ povpraševanje na kakšno agencijo ala Nomago (bivši STA Potovanja) pa vidiš, kaj ti oni najdejo, kdaj majo lahko dostop do dobrih cen oz. najdejo kakšno "foro" ki je sam ne najdeš. Pa kupi karte direkt pri prevozniku ali takšni domači agenciji, samo ne preko teh spletnih posrednikov ala Kiwi, Budgetair,...itd ker ti ne bodo nič pomagali če bo šlo kaj narobe..

Povezava do prispevka

Jaz bi rabil nasvet glede carry-on kufra.

 

V tediju sem uočil enega na pol zastonj - 27 EUR, ki skorajda ustreza meram od nizkocenovcev.

Razlike je samo v debelini cca 2cm. Torej - po pravilih bi moral bit 55x40x20cm, kufer je pa 55x40x22cm.

 

A raje vzamem kak drug kufer, ali delam slona iz muhe?

 

Tule na YT vidim da je tipček z metrom nameril tudi tam nekje ~22cm, tako da me mika da bi ga kar nabavil.. samo en sanity check rabim heh

 

Dankešen vnaprej <3

Povezava do prispevka

To ti bo težko kdo rekel kupi/ne kupit, ker je vse odvisno od sreče.

 

Lahko fašeš pred letalom kontrolo od ryanair in ti reče dej kufer notri med tiste palice, in če ne gre boš moral plačat za dat kufer spodaj, simple as that. Jaz kontrole še nikoli nisem fasal, niti za težo, ni pa rečeno, da je nikoli ne bom.

Povezava do prispevka

Hard kufer sem vzel ja, ma menda ga bom lahko zbasal v tisti box. Ma tud nekej lufta pri onem spoju v zadrgi.

 

Mam na sumu dizajnerje kufra, da so zanalašč nardili mal v konus/kajlo obliko kufer, da ga z ožjim koncem daš v box da potem tadebelejši konec brute forceaš noter hahahah :D

Povezava do prispevka
kajzrca reče pred 1 uro:

Hard kufer sem vzel ja, ma menda ga bom lahko zbasal v tisti box. Ma tud nekej lufta pri onem spoju v zadrgi.

 

Mam na sumu dizajnerje kufra, da so zanalašč nardili mal v konus/kajlo obliko kufer, da ga z ožjim koncem daš v box da potem tadebelejši konec brute forceaš noter hahahah :D

Ne spomnim se, kdaj so mi zadnjič pregledovali kovček pa letim precej z Ryanairom. Če nimaš očitno prevelikega kovčka, ne bi smelo biti problema. Med našimi po mojem noben ni čisto po njihovih dimenzijah (pogosto se tam prikažemo s štirimi). Samo pazi, da nimaš še šestnajst drugih vrečk s sabo. Ena manjša je ok. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
kajzrca reče pred 16 urami:

Hard kufer sem vzel ja, ma menda ga bom lahko zbasal v tisti box. Ma tud nekej lufta pri onem spoju v zadrgi.

 

Mam na sumu dizajnerje kufra, da so zanalašč nardili mal v konus/kajlo obliko kufer, da ga z ožjim koncem daš v box da potem tadebelejši konec brute forceaš noter hahahah :D

Pazi da ne boš kot en stari, ki ga ni mogu pol ven potegnit :D 

 

Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...
kajzrca reče Dne, 18. 8. 2023 at 0:21:

Jaz bi rabil nasvet glede carry-on kufra.

 

V tediju sem uočil enega na pol zastonj - 27 EUR, ki skorajda ustreza meram od nizkocenovcev.

Razlike je samo v debelini cca 2cm. Torej - po pravilih bi moral bit 55x40x20cm, kufer je pa 55x40x22cm.

bi ti znali težiti ja, vsaj nizkocenovci. škoda k je hard, softiča bi lažje požokal not.

eni znajo biti res analni glede tega, ker tako profitirajo. je pa odvisno od družbe do družbe.

 

fajn je, če ma 4 koleščke. dost normalnih letalskih družb ma omejitev 23cm recimo.

uredilo bitje bainit
Povezava do prispevka
bainit reče Dne, 12. 9. 2023 at 11:44:

bi ti znali težiti ja, vsaj nizkocenovci. škoda k je hard, softiča bi lažje požokal not.

eni znajo biti res analni glede tega, ker tako profitirajo. je pa odvisno od družbe do družbe.

 

fajn je, če ma 4 koleščke. dost normalnih letalskih družb ma omejitev 23cm recimo.

Od tega lovljenja na par cm ne profitorajo kaj dosti. Za carry on je zaračunano, več jih stlačijo v predale, manj je treba plačat hendlanje na letališču in manj časa se nabere s čakanjem na nalaganje in odlaganje prtljage. Manjša je možnost izgubljene prtljage. Zanje je najbolje in najhitreje, da vsak potnik sam prinese malo prtljage in jo sam nese na avion. Če je prtljaga večja, jo je težko vso stlačiti na police. Meni že dolgo niso preverjali prtljage pri Ryanairu (zamudno in večinoma izguba časa). So pa zadnjič tehtali prtljago pri Aer Lingusu. Vse nad 8kg (njihov limit za prtljago) naj bi šlo spodaj. Moj kovček je bil 8.5kg in ni bilo nobenega problema ali dodatnih plačil in sem ga nesla v kabino. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...
  • 2 tedna kasneje...
  • 1 mesec kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...