Skoči na vsebino

ZDA - pospešeno hirajoč imperij


Kruz

Priporočeni prispevki

Kunta Kinte reče pred 2 urama:

ezhufdgn2i351.png

dej se podobno statistiko za moski vs zenske

 

breaking at 11, moski majo ful vec smrti glede na njihovo zastopanost v populaciji!!!!

 

funfact, crnci naredijo 45-55% tatvin, kraj, streljanj, umorov itd. ce kaj, so podzastopani v tej statistiki.

 

 

 

zanimivo tudi da vsa statistika ki bojda kaze na white supremacy, bolj kot bele "preferira" azijce (od indijcev do japoncev) (da zidov ne omenjam, ampak oni so fluid kar se tice identitete lol). se nigerijski imigranti imajo nadpovprecni bdp per capita afaik.

uredilo bitje Enterprise
Povezava do prispevka
Smrk reče pred 2 urama:

 

Oh, the irony

 

Smešno mi je, kako se najdete vedno eni in isti apologeti svinjarij in vedno v štartu skočite na statistiko in posiljujete s ciframi, pol pa tekom "debate" pozabite in ko statistika kaže stvari, ki ne podpirajo vaših omejenih mnenj, smo pa na takih izjavah.

 

lol, "skocite na statistiko", pls try again

 

tale graf implicira da je crnska populacija overrepresented po zrtvah glede na reprezentacijo v  celi populaciji. ne rabis neke inteligence da opazis problem, in sicer v tem da kakrsno koli pre-zastopanost kvecjemu temeljis na statistiki ki kontrolira po glavni povezani spremenljivki - v tem primeru kriminalnost.

 

moski so tud prezastopani po aretacijah za posilstvo po logiki tega grafa. a "skocimo na statistiko" ce recemo da mogoce ne bi smel gledat vecinoma nekorelirane spremenljivke zastopanosti v populaciji ampak za statistiko dejanskih posilstev?

Povezava do prispevka

Nevem no, če je tu konsenz, da je bil ta Floyd narkoman in kriminalc in ni panike, da so ga malce zadušili, pa kaže kak teden starejši primer, ko so ustrelili črnca med treningom za maraton (ker črnci ki tečejo itak to delajo, da pridejo čimprej stran od kraja zločina), da vendarle nek problem obstaja... ajde tam sicer niso bili policaji, ampak bivši policaj, če se prav spomnim, ampak vseeno.

Povezava do prispevka
Orbit reče pred 42 minutami:

Nevem no, če je tu konsenz, da je bil ta Floyd narkoman in kriminalc in ni panike, da so ga malce zadušili, pa kaže kak teden starejši primer, ko so ustrelili črnca med treningom za maraton (ker črnci ki tečejo itak to delajo, da pridejo čimprej stran od kraja zločina), da vendarle nek problem obstaja... ajde tam sicer niso bili policaji, ampak bivši policaj, če se prav spomnim, ampak vseeno.

 

evo tipicna

 

1. "med treningom za maraton"

 

to je uradna verzija, bil je pa posnet v nekem domu v izgradnji kjer ni imel nic za delat, 3 leta nazaj je bil aretiran zaradi tatvine

https://en.wikipedia.org/wiki/Shooting_of_Ahmaud_Arbery

v predhodnih dneh je bil niz tatvin, tudi orozja in opis cloveka ki ustreza Arberyju

 

2 " so ustrelili"

 

spet, se slisi kot da so rednecki lovil ubogega maratonca in postrelili kot zival

 

na posnetkih pa se vidi prerivanje za orozje preden so bili slisani streli

 

 

lep primer kako mediji spinajo zgodbo kot "bivsi policaji so na manhuntu za crnimi maratonci"

 

pa niti priblizno ne opravicujem - osumljenci bodo ostro kaznovani - samo ce ze delamo generalizirane zakljucke kot so "nek problem obstaja" potem lahko iz takih selektivnih "dejstev" potegnemo mnogo zakljuckov (podprtih z malo vec statistike)

 

 

Povezava do prispevka

sej ne rabis niti pogledat ubojev

 

lahk najdes cist random folk k mu policaji kratijo pravice. zdej ce je to normalno pol pac jebiga. sam glede na to, da tolko ljudi protestira se njim ne zdi normalno in jim je dopizdilo.
 

 

 

tale motorist je dobu nekih 20 jurjev se mi zdi k je sel tozit tega modela. nekje sem prebral, da v LA policija na leto porabi 100 miljonov v settlement tozbah proti policajem.

uredilo bitje drevored
Povezava do prispevka
Enterprise reče pred 5 minutami:

lep primer kako mediji spinajo zgodbo kot "bivsi policaji so na manhuntu za crnimi maratonci"

Pa lep primer, kako mediji naredijo 2 meseca star incident national news, ker je volilno leto in je treba racebaitat

 

EZvBSzQWAAUliKk.jpg

Povezava do prispevka

Enterprise, torej tudi ta primer ni tako skrb vzbujajoč, kot izgleda na prvi pogled, ker je bil model 3 leta nazaj aretiran zaradi tatvine, ustrezal je opisu človeka osumljenega niza tatvin (torej bil je črn, če malo provociram) in prerivali so se, preden je bil ustreljen.  Meni se zdi to opravičevanje malo čudno no...

V nobenem od teh dveh primerov se ne bi smelo končati tako kot se je, tu se verjetno strinjava in to, da  se to kljub vsemu dogaja pa potegne folk na ulice...

 

Povezava do prispevka
drevored reče pred 11 urami:

sej ne rabis niti pogledat ubojev

 

lahk najdes cist random folk k mu policaji kratijo pravice. zdej ce je to normalno pol pac jebiga. sam glede na to, da tolko ljudi protestira se njim ne zdi normalno in jim je dopizdilo.
 

 

 

tale motorist je dobu nekih 20 jurjev se mi zdi k je sel tozit tega modela. nekje sem prebral, da v LA policija na leto porabi 100 miljonov v settlement tozbah proti policajem.

 

ok, ne vidim tocke spotike tukaj, sem enakega mnenja kot vsi drugi da je ta model debil prve klase da gre s pistolo merit za "reckless driving" (ali karkoli drugega kar ni osebno ogrozujoce), bi mu privoscil se vec kot 20 jurjev

 

ampak tile protesti so okoli BLM in dolocenih strelskih incidentov ki jih podpihujejo mediji, ob milijon drugih incidentih ki so hujsi ni nobene pizdarije nikjer

 

"folku dopizdilo"

 

yeah ne glih no, vecina prebivalstva v ZDA (tudi zdaj) ima pozitivne odnose s policijo in law enforcementom, pac po kavbojsko je bolj s temi serifi pa to, ampak tisti privileged belci ki sprejajo spomenike tega ne delajo zato ker jim je prekipelo od slabih izkusenj s policijo

 

Orbit reče pred 10 urami:

Enterprise, torej tudi ta primer ni tako skrb vzbujajoč, kot izgleda na prvi pogled, ker je bil model 3 leta nazaj aretiran zaradi tatvine, ustrezal je opisu človeka osumljenega niza tatvin (torej bil je črn, če malo provociram) in prerivali so se, preden je bil ustreljen.  Meni se zdi to opravičevanje malo čudno no...

V nobenem od teh dveh primerov se ne bi smelo končati tako kot se je, tu se verjetno strinjava in to, da  se to kljub vsemu dogaja pa potegne folk na ulice...

 

skrb vzbujajoc?

modeli bodo kaznovani pravicno in posteno.

seveda je skrb vzbujajoc, tako kot milijon drugih kriminalnih incidentov dnevno po ZDA.

 

samo da je bil pac v dolocenih karakteristikah (neoborozen "maratonec" ki ga manhuntajo rednecki) tak da so ga pograbili mediji.

 

ko v cikagu nasrka otrok ali dva zarad random drive by shootinga se na state news komaj pride. pac, dokler niso rednecki udelezeni, al pa dokler se nek igralec ne zmisli da so ga MAGA boysi pretepli :)

Povezava do prispevka
Stasis reče pred 6 minutami:

Dej Enterprise, a ti resno mislis da se folk gre na ulico ker tak CNN rece?

zarad viral efekta ja. mediji potencirajo ta efekt. zakaj so sli v londonu protestirat? ker so jim mediji serviral tapravo sliko. ker se v ameriki te dni na internetu vse vrti samo okoli tega, kako bo nekdo doniral milijon za neke crne ustvarjalce, kako bo uber eats za black-owned restavracije odbil ceno dostave, kako bo apple music predvajal samo crnsko glasbo. ce si povprecen debilen american/zahodnjak pac pades v to kar ti servirajo, sploh ce ti servirajo direkt v grlo po cevi.

 

ta gibanja nimajo resitev in pravih ciljev in ne problematizirajo tapravih problemov. zato so joke in so za klovne.

 

so pa priloznost za modele tipa xi jinping al pa erdogan da kaksno moralno spustijo, predvsem za domace obcinstvo :)

Povezava do prispevka

kak je ta enterprise spran to je kr neverjetno, 

 

no dej povej od kod pa ti dobivas realno sliko, ker je mi iz medijev ne?

 

moji andekdotski dokazi so da ze leta berem na redditu kako se folk boji policije in je najraje sploh ne klice, na netu mas milijon posnetkov kjer totalno pretiravajo s silo, tud ce ti poklices policijo, medtem k se v drugih zahodnih drzavah to preprosto ne dogaja

 

res povej nam zakaj nebi mi vrjeli nekaj o cemer se ze leta govori in je samo zdej eksplodiralo (spet), in pol prides ti pa gladko da ni nic od tega res

 

mislim resno no me razpizdi kaki opravicljivci, sploh k se sploh ne trudijo celotne proteste niti skrivat tega kak odnos majo do folka sam eni se vedno glumijo svo

Povezava do prispevka

Kolikor zastopim je problem ker se nehvalezna raja nekaj razburja in razgraja namesto da bi altrusiticno naprej zrla drek in spostovala status quo in sistem, ki temelji izkljucno na izkoriscanju in splosni nepravicnosti.

 

Ista opravicila za (tudi nasilno) zatrtje sprememb kot ko se je slo za delavske pravice, 8 urni delavnik, volilne pravice zensk in manjsin ampak duh je usel iz steklenice tako da vrnitve v prejsno "normalo" ne bo vec.

 

Ko ze ravno o drhali kako unicuje lastnino

Komaj cakam kaksno bootlicker razlago. :)

uredilo bitje BumbleBee
Povezava do prispevka

Ježoš Marija in Krščen Matiček ka te bereš   :wacko:

 

 

 

Dejte nehajte s temi statiskami levo desno, ker kaj hočete? Opravičit nekaj proti čemur protestira večina Amerike?

 

 

 

 

En je rekel, da se bo v primeru "defund the police" prišparalo. Nima se sploh kaj prišparat v bistvu, gre se za prerazporejanje sredstev, ki jih imajo mesta in države na voljo.

Oakland porabi 41% proračuna za policijo in mislim da je na vrhu lestvice. Za vse ostale stvari, za katere bi moralo mesto skrbeti ne ostane skoraj nič.

 

 

Navedek

 

A snapshot of some of city budget debates that have escalated this week: 

 

  • Philadelphia: The mayor has proposed spending $977m on police and prisons, which is 20% of the general fund. A $14m increase for police comes as the city is cutting funding for youth violence prevention, arts and culture, workforce development, and laying off staff at recreation centers and libraries

https://www.theguardian.com/us-news/2020/jun/04/defund-the-police-us-george-floyd-budgets

 

 

 

 

Problem je, da se pobere daleč premalo davkov, da bi stvari sploh funkcionirale, kot smo mi navajeni in se nam zdijo logične.

 

Razlika med nami (pa recimo EU tudi) in Ameriko je nekako takšna, kot da bi gledali svet v "Alici v čudežni deželi" in jo ocenjevali skozi naše vatle.

 

 

 

/grem pogledat kaj je John Oliver povedal o policiji, raje kot brat debilne poste čustveno in mentalno omejenih rasistov

Povezava do prispevka
Ne me jeb reče pred 11 urami:

kak je ta enterprise spran to je kr neverjetno, 

 

no dej povej od kod pa ti dobivas realno sliko, ker je mi iz medijev ne?

 

moji andekdotski dokazi so da ze leta berem na redditu kako se folk boji policije in je najraje sploh ne klice, na netu mas milijon posnetkov kjer totalno pretiravajo s silo, tud ce ti poklices policijo, medtem k se v drugih zahodnih drzavah to preprosto ne dogaja

 

res povej nam zakaj nebi mi vrjeli nekaj o cemer se ze leta govori in je samo zdej eksplodiralo (spet), in pol prides ti pa gladko da ni nic od tega res

 

mislim resno no me razpizdi kaki opravicljivci, sploh k se sploh ne trudijo celotne proteste niti skrivat tega kak odnos majo do folka sam eni se vedno glumijo svo

lej bumbar, realno sliko vidis ce se potrudis ne bit custven ob medijskih eventih in pogledas in se zavedas realne slike recimo s pomocjo objektivnih dejstev tipa statistika

 

"moji anekdotski dokazi" 

bmk za tvoje anekdotske dokaze in kot sem napisal nisem niti debatiral o splosnem odnosu do policije, vsem je jasno da se obnasajo in imajo drugacne naloge, sposobnosti kot drugod

 

"zakaj ne bi mi vrjeli"

lol mislim lej razlagal ti ne bom zakaj je tale trenutna situacija skoraj povsem politicna in medijska in nima dosti skupnega s "tvojimi anekdotskimi dokazi" in da je "folku eksplodiralo"

 

samo ne mi govort da sem spran lmao, itak folku je cist eksplodiralo v glavi ko je policija fentala enga crnca, cist mu je prekipelo od tega, ampak jih pa vecinoma boli kurac za to kar se dogaja pocasi, brez medijskega coveraga, s crnsko skupnostjo, kako jo unicujejo oni in drugi, kaj se dogaja v demokratskih mestih v teh cetrtih

 

pa nic se mu ne spipa ko drive by shooting fenta par otrok v cikagu, al pa ko policija fenta belca v 100x bolj zaksrbljujoci situaciji

 

a si sposoben dojet da je to ustvarjena "kriza" ki je posledica medijskega pumpanja v rasne napetosti?

Povezava do prispevka
Zorro Zamoro reče pred 30 minutami:

Opravičit nekaj proti čemur protestira večina Amerike?

 

vecina amerike? citation needed

 

ce bi 1 mesec nazaj vprasal reprezentativen vzorec amerike kaj mislijo o law enforcementu, kaj bi dobil?

kaj bi dobil danes?

 

kako bi odgovori (in sprememba cez mesec) korelirali glede na politicno pripadnost?

Povezava do prispevka

se enkrat

 

ze samo iz gibanja "black lives matter" je jasno za kaj se gre.

gibanje ni "reform the police" ali "dajte manj pooblastil policiji" ali "strozji ukrepi zoper policijsko ravnanje" ampak "crna zivljenja stejejo ker nas policaji lovijo ko zajce".

 

ceprav statistika kaze da niso crnci prezastopani po nobeni metriki kar se tice njihove interakcije s policijo.

 

 

Povezava do prispevka

Tam kjer se tako dolgo @uros678 ja, so pa ta izobraževanja tudi precej krajša

 

 

 

 

Enterprise reče pred 3 urami:

vecina amerike? citation needed

 

 

Naroči se na Washington Post, pa boš videl  ;)

 

3/4 podpira in ist procent misli, da ni osamljen incident in da je to globji dolgotrajajoči problem, ki se mora rešiti.

uredilo bitje Zorro Zamoro
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...