Skoči na vsebino

Partizani in domobranci


VonGriffin

Priporočeni prispevki

Elessar reče pred 4 minutami:

Kir patetik je ta VonGriffin lol. Piše se leto 2021 on pa še vedno zafrustriran....

 

atomic reče pred 37 minutami:

....Zločini ne bi smeli ostati nekaznovani NIKOLI! Še danes je živ eden izmed brutalnih morilcev zakoncev Hribar....

 

Namesto filma Preboj na Velki Planini bi morali posnet film Poboj pod Veliko Planino.

Povezava do prispevka
Elessar reče pred 25 minutami:


Hm. A ti ni prikazalo cele moje objave? Sem napisal prispevek kaj si mislim o tej debati. Mogoče osveži stran.

 

Ce te debata moti te nihce ne sili da v njej sodelujes. Fino je da izrazas pripadnost svojim udbaskim prednikom ampak vsaj uporabi dejanski argument

 

Osebno me dejansko zanima racionalizacija revolucionarnega zlocina nad slovenskim narodom, domobranci gor ali dol, gre za dokaj zanimiv slovenski fenomen. Kot receno ce izhajas iz dejstva da gre za zlocin ki ga je treba kaznovati ? Zakaj potem castite  vrsilce ?

 

Pac tko kot @atomic to dilemo enostavno zignoriras, ampak ker si obsodil zlocin tko pri sebi tole zracionaliziras ceravno stalisce nima smisla

 

Edina organizacija ki se je z to dilemo uspesno soocila je Zveza borcev, tile so enostavno potegnili crto da vse  druzine ki so jih pobili (vkljucno z otroci in starci) so si to zasluzile, da  so poboji cisti ces ker jih je dovolila zakonodaja kraljevine jugoslavije in da so bili kljucni pri osamosvojitvi te drzave 1991

 

 

 

 

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka

Na včerašnji dan pred leti...

 

"Bil je že dan, ko smo okoli osme ure zjutraj zagledali prve Nemce. Za tem so sledile nove in nove skupine, vse mimo nas, toda vse bliže in bliže…komandant Groga je dal povelje, da mora vsak partizan zase ohraniti en naboj. Živega partizana ne smejo dobiti Nemci v roke niti enega. Jaz sem imel prestreljeno ramensko kost, obe stegni in prste obeh rok. S tako prestreljenimi udi se nisem mogel sam pokončati." / Franc Kunaver, edini preživeli iz poslednje bitke Pohorskega bataljona, na dan, 8.1.1943.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
VonGriffin reče Dne, 7. 1. 2021 at 11:40:

 

Reci mi, kaksna je potem definicija nekoga ki z nasiljem prevzame oblast, priseze Beogradu in tujemo diktatorju, kolje in zatira svoj lasten narod, prepusti da se ga kulurno unicuje z tujim jezikom in vsaj do 1950 paktira z Stalinom ?

 

Slovenija je bila de facto do 1991 okupirana zato se je tudi osvobodila z orozjem 


seveda, okupirala jo je slovenska partizanska vojska

 

Vladali so ji slovenci, glavni slovenski nacionalisti so bili v partiji, prvi D od druavnosti je za slovenijo bila SRS. 

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 uro:

Na včerašnji dan pred leti...

 

"Bil je že dan, ko smo okoli osme ure zjutraj zagledali prve Nemce. Za tem so sledile nove in nove skupine, vse mimo nas, toda vse bliže in bliže…komandant Groga je dal povelje, da mora vsak partizan zase ohraniti en naboj. Živega partizana ne smejo dobiti Nemci v roke niti enega. Jaz sem imel prestreljeno ramensko kost, obe stegni in prste obeh rok. S tako prestreljenimi udi se nisem mogel sam pokončati." / Franc Kunaver, edini preživeli iz poslednje bitke Pohorskega bataljona, na dan, 8.1.1943.


 

Kolaboranti pa na toplem pijejo vino in branijo narod pred komunisti

Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 1 uro:

Kot receno ce izhajas iz dejstva da gre za zlocin ki ga je treba kaznovati ? Zakaj potem castite  vrsilce ?


oni so pac opravili umazano delo da ostalim ni treba

 

kot jezus so nase prevzeli grehe v imenu vseh

  • Na jagodo +1 2
Povezava do prispevka
VonGriffin reče Dne, 7. 1. 2021 at 12:10:

Glavna tragedija te vecne debate partizani in domobranci in ze tle je jasna indikacija objektivnemu cloveku da gre za ideolosko slicni zadevi z istimi metodami

 

so Tigrovci, kot edini in resnicni narodni heroji Slovencev, ki se niso zeleli pokloniti ne Sovjetski Zvezi in ne fasistom, zato so tudi koncali kot so. Na obletnici nas je bilo tocno 10

 


No, tigrovci so blize definiciji terorista kot partizani. 
 

K sreci niso nikoli dovolj zrasli, da bi se pokvarili :))

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 16 minutami:


oni so pac opravili umazano delo da ostalim ni treba

 

 

dejansko povojni poboji niso bili ne smiselni niti potrebni. Strah partije pred nastankom politicne opozicije ki bi jo predstavljati vrnjeni protikomunisti je bil povsem neosnovan. Poleg tega je ta okostnjak v omari zapecatil usodo revolucije

nasilje pa je le pospesilo zeljo nekaterih po osamosvojitvi 

 

Nobena politicna opcija ki kolje lasten narod ne more dolgorocno preziveti

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 5 urami:

Ok pa dajmo dejansko tle zanalizirat to tvojo izjavo, pa mi povej kje se motim ker me resnicno zanima racionalizacija

 

Koga bi potem kaznoval ?

-ve se da je ciscenje ukazalo samo vodstvo partije, glavni vodja likvidatorjev je bil Kardelj ukaz je prisel direktno od Tita,

 

Kako tocno bi ti kaznoval na eni strani na drugi strani pa malikujete te like ?

Malo zmeraj sfriziraž svoje izjave, da izpadejo da imaš bolj prav.

 

Jest na malikujem likov, ampak samo Tita. Men človek ne zgleda morilec, kot Stalin ali Hitler. Že njegova javna podoba, nenazadnje tudi v svetu ni slonela na tem, da je nek morilec. Kje pa so te dokazi, da je ukaz prišel direktno od Tita?

Men je marsikateri predsednik cool, žal vsak, ki je bil v vojni ima lahko na vesti vojne zločine, za katere ni nujno, da bi jih lahko preprečil. Ne bom se delal neumnega in rekel, da Tito ne ni vedel, za poboje. Verjetno bi jih lahko precej tudi preprečil. Želim le povedat, da ni sam kriv.

Ti povem primer iz sosednje vasi pri nas na gorenjskem, kjer je postavljen spomenik sredi vasi. Sovaščane je udba odpeljala na sojenje, kje so jim sodili. Ko so jih izpustili za nedolžne, so jih lastni sosedje, bratje... počakali z lopatami in vilami in jih brutalno pobili sredi vasi. Je to tudi Tito kriv?

 

Those were the dark times dragi VG. Marsikdaj v zgovodini so bili dark times. Lahko bi recimo tudi slovenska cerkev, kako kapelco odstopila društvom starovercev, ker so na njihovih svetiščih gradili in uničili vse, kar so stari slovenci imeli.

 

Pač jest ne verjamem da je bil Tito poosebljeno zlo. Moji starši so hodili v cerkev, imeli svoje običaje... Ni bil zlo. Sam volim vedno desno opcijo v SLO. Ampak sem imel parkrat priložnost se pogovarjati s Kučanom in človek ni poosebljeno zlo. Medtem ko vidiš, kakega Golobiča se kar zmraziš...

Povezava do prispevka

Stanovnik je sam izjavil da je povojne poboje ukazal Tito

 

Mislim tvoja izjava je tko naivna kot da bi rekel da Hitler ni vedel za. taborisca

 

Kot vrhovni poveljnik nosi vso odgovornost za dejanja ki so se zgodila na Slovenskem

ker se pak on tebi zdi cool zrelativiras to krivdo tako da hvala si dejansko prikazal razlog razdora

 

da ne omenim samega dejstva da je partija poskusala na vse pretege prikriti te zlocine ker bi njihove razodetje tako doma kot v tujini pomenilo konec Jugoslavije in bi Tito dejansko bi svetu znan kot morilec

 

 

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
uros678 reče pred 36 minutami:

Kaj hoces slisat vg? Povej mi, kaj bi si ti zelel slisat/videt/dobit, da lahko koncno zakljucimo enkrat te debate pa se obrnemo proti svetlobi? 

 

 

Ne gre zame, ta tema mi je zanimiva ker  vecina slovencev obsoja povojne poboje po drugi strani pa malikujete Tita ki jih je ukazal. Stalisce ki ni ravno smiselno.

Drzavljanske vojne so kompleksna  zadeva ko se gre za psiho naroda, ampak dokler se bo obsojalo le eno stran ter  podpiralo Zvezo norcev ki se le bori za svoje borcevske privilegije tako dolgo ne boste kot narod imeli epiloga. In narod ki obtici v tranziciji stagnira

 

Pameten narod bi potegnil crto, rekel ajd eni in drugi so klal, partizani nosijo krivdo za revolucionarno nasilje domobranci za kolaboracijo tragedija da je brat brata ubijal, dejmo uredit grobisca, enih ali drugih, zgodovina te drzave se zacne 1991

 

ampak Slovenci niste pametn narod

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 52 minutami:

fun fakt, partizani ne smejo vec nositi "masince" na prireditvah kar je sproziral ravno dilema okoli stajerske varde  


Pa kaj se ti tolko obremenjujes s tem kaj delamo slovenci pa da nismo pametni pa tak pa to. Bodi avstrijc pa nam daj mir.

  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

SmartSelect_20210110-113609_Chrome.jpg

 

P.P.S.:

 

A veš babica da ti moj očka plačuje celo penzijo. Zakaj mora moj oči plačevat dobesedno eno tvojo penzijo državi? Veš babica, če bi bilo manj Pionirčkov in Mladincev bi mi imeli sedaj pralni stroj in šušilc.

uredilo bitje andrejus
Povezava do prispevka
andrejus reče pred 4 urami:

SmartSelect_20210110-113609_Chrome.jpg

 

P.P.S.:

 

A veš babica da ti moj očka plačuje celo penzijo. Zakaj mora moj oči plačevat dobesedno eno tvojo penzijo državi? Veš babica, če bi bilo manj Pionirčkov in Mladincev bi mi imeli sedaj pralni stroj in šušilc.

daj se odloci komu placuje. babici al drzavi?

 

pa tko bom rekel... ce si v slo ne mores privoscit pralnega stroja in susilca... bi se lahko mal tud po lastni odgovornosti vprasal, ker res dvomim da so pionircki in mladinci pred, kaj, 30+ leti zakuhali to

Povezava do prispevka
uros678 reče pred 20 urami:


Pa kaj se ti tolko obremenjujes s tem kaj delamo slovenci pa da nismo pametni pa tak pa to. Bodi avstrijc pa nam daj mir.

 

Obremenjujem se ravno toliko kot nek ki diskutira o politiki ZDA in njeni zgodovini, tematika mi je zanima iz antropoloskega vidika za vse ostalo ne gre za mojo drzavo da bi se sekiral.

Razvidno je da nekateri zelite preosmeriti pozornost iz argumenta samega (kjer nudite prav nobenega) na osebni nivo

 

se odgovor @Šimšalamima Huhu

 

Navedek

Če je cilj tvojega sodelovanja v beli tehniki reševanje narodne sprave ni nobene potrebe po provokacijah, razen če je mogoče smisel postov iskanje čim bolj burnih odzivi in s tem krajšanje koronskih večerov? Si pa seveda dobrodošel razložit, kako lahko VG nagovarja slovenski narod v drugi osebi in kako je to pripomoglo k argumentiranju mnenja.

 

 

Temo je ustvaril @Thrivialne jaz. In od kje ti ideja da bi jaz zelel resevati narodno spravo ?  V osnovi gre za umeten politicen konstrukt ker sprava kot sama ne more obstajati. Trenutna vladna stranka (in NSI) je politicni dedic domobranstva mislim da je to jasno, Levica in Sd pak nadaljujeta tradicijo NOB,  epiloga kot tako seveda ne more biti. Sprava se lahko zgodi le ob priznanju krivice ter odgovornosti, za kar pa je potrebna dolocena zrelost ki je v Sloveniji ni

 

Kaj je tle za razlozit ? kako se jaz identificiram je cisto moja stvar / odlocitev in se te ne tice, niti ne vem zakaj te bi.

 

 

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
GigiGovedina reče pred 9 minutami:

lol no, v tricetrt postov vsaj navajas to da delas v Avstriji, v mnogih ti je to osrednja tema

pol ko pa nekdo to povzame, pa "zelite preusmeriti na osebni nivo"

mas hobotnice ki so bolj pokoncne, lol

 

kaj ima tocno to z to temo ? ce kaj lahko na problematiko gledam iz zornega kota tujine in njihovega povojnega obdobja brez komunizma. Neobremenjen z patološkim slovenskim strahom pred tujci

 

 

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka

ja ne vem, to bos moral sebe vprasat zakaj v vsak drek vlacis dejstvo da delas v Avstriji.

meni, priznam, ni jasno zakaj bi to bilo relevantno.

 

drugac pa lol no, Bruno Kreisky recimo je bil trikrat bolj levicar kot trenutna slo levica,

jaz bi rekel da tud bolj ko jugopartija, ki je bla predvsem avtoritarna in izklucujoca, kar se nazalost vidi tud v zadnji exju drzavi s partijasem na celu...

Povezava do prispevka
GigiGovedina reče pred 20 minutami:

ja ne vem, to bos moral sebe vprasat zakaj v vsak drek vlacis dejstvo da delas v Avstriji.

 

kje v tej temi sem to omenjal tocno ? tendenco kaj VG je in pocne imate v tej temi le doloceni

Moja edina trditev je bila da je Avstrija bila dovolj zrela da je pustila svojo preteklost zadaj in prevzela odgovornost, Kurzeva vlada je pred kratkim sprejela zakon ki daje vsakemu ki je bil zrtev nacisticnega nasilja na obmocju Avstrije drzavljanstvo. 

 

Navedek

drugac pa lol no, Bruno Kreisky recimo je bil trikrat bolj levicar kot trenutna slo levica,

 

ne razumem kaj zelis povedati, da je imela Avstrija komunisticno vlado ? bil je sicer socialni demokrat in pristas skandinavskega modela socialne drzave, njegova stalisca pa niso bila niti v SPO priljubljena

 

Mi lahko zato razlozis kako ti je uspela ta povezava z komunisticno SFRJ ?

 

 

 

 

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 18 minutami:

 

kje v tej temi sem to omenjal tocno ? tendenco kaj VG je in pocne imate v tej temi le doloceni

 

 

ne razumem kaj zelis povedati, da je imela Avstrija komunisticno vlado ? bil je sicer socialni demokrat in pristas skandinavskega modela socialne drzave, njegova stalisca pa niso bila niti v SPO priljubljena

 

Mi lahko zato razlozis kako ti je uspela ta povezava z komunisticno SFRJ ?

 

 

 

 

 

ok, se opravicujem, meni je blo nekak v spominu, da rad omenjas kako delas v Avstriji in da naslavljas Slovence kot vi, zgleda sem se zmotil, my bad.

 

kaj sem zelel povedat? glej, strnjeno je v tocno tistem mojem stavku, ki si ga sam navajal, ko si spraseval kaj hocem povedat, lol.

 

 

drugace pa, lol, tip je bil 16 let predsednik SPÖ a njegova stalisca niso bla priljubljena v stranki

najbrz tud sploh v Avstriji niso bla, dokaj logicno glede na to da je bil najdlje mandatar, ane

Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...