Skoči na vsebino

Rog pada


BuDi

Priporočeni prispevki

Wallux reče pred 11 urami:

Naj na platno rišejo ne pa po tujih stenah. 

 

Fak, ne morm verjetno ampak tokrat se pa strinjam s koprivo.

 

Koji kurac morjo risat, kjer jim paše. Pac nej se postav nek platn v vsakem mal večjem kraju, kjer se nabirajo boemi in nej rišejo tm. Pa če je res kak grafit hud, nej pa interesent prnese frišn platn pa avtorja plača.

 

Vsak ke pa grafitira izven tega, pa kazen ene 2 leti zapora in prisilno prepleskat omet.

uredilo bitje colonel Tavington
Povezava do prispevka
colonel Tavington reče pred 1 uro:

Fak, ne morm verjetno ampak tokrat se pa strinjam s koprivo.

 

Koji kurac morjo risat, kjer jim paše. Pac nej se postav nek platn v vsakem mal večjem kraju, kjer se nabirajo boemi in nej rišejo tm. Pa če je res kak grafit hud, nej pa interesent prnese frišn platn pa avtorja plača.

 

Vsak ke pa grafitira izven tega, pa kazen ene 2 leti zapora in prisilno prepleskat omet.

Sem pripravljen dat +1, če v zameno izginejo vsi oglasni panoji in reklame, ki so dobesedno ogabne in kot prvo uničujejo izgled podeželja, kot drugo pa te v mestih nerealno okupirajo 

 

Tako da evo, za vas omejimo grafitiranje, za nas odstranimo reklame, pa smo vsi vsaj malo zadovoljni

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 1 uro:

Sem pripravljen dat +1, če v zameno izginejo vsi oglasni panoji in reklame, ki so dobesedno ogabne in kot prvo uničujejo izgled podeželja, kot drugo pa te v mestih nerealno okupirajo 

 

Tako da evo, za vas omejimo grafitiranje, za nas odstranimo reklame, pa smo vsi vsaj malo zadovoljni

 

 

Pozabil si na eno malček fundamentalno razliko - za oglasni pano se sam odločim, če ga želim imeti na svoji hiši, grafiterji pa ne sprašujejo preden ti uničijo fasado.

Sicer pa sem popolnoma za zmanjšanje oglaševalskih površin, sploh epileptičnih LED/LCD panelov.

 

 

Oglaševanja se da zelo enostavno omejiti z občinskimi odloki, (če bi bil interes, seveda) nadebudni grafiterji pa imajo komot v vsakem mestu kakšen Lennon Wall.

Povezava do prispevka
Thrivial reče pred 13 minutami:

Pozabil si na eno malček fundamentalno razliko - za oglasni pano se sam odločim, če ga želim imeti na svoji hiši, grafiterji pa ne sprašujejo preden ti uničijo fasado.

Jaz pa nimam izbire, da se peljem na Štajersko k staršem in je cela pot prerešetana s temi ogabnimi smeti. Prisiljen sem jih gledat. Enako kot ti grafite. 

Povezava do prispevka
Jakey reče pred 14 urami:

Rogovcev ja. Ampak drgač recimo pri KŠ težko najdeš usran grafit. V zadnem cajtu mi je pa Azram (1107) ful pado v oke, tip je res majstr. 

Ironicno zate je Azram grafitiral tudi Rog. Tako da cela ta teorija o umazanij Rogovcih pa njihovih umazanih grafitih ti pade v vodo.

 

Z bonus tocko, da se grafiti najdejo na fasadah his, ki niso v blizini teh avtonomnih kulturnih centrov. Ja, shocker. 

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 46 minutami:

Jaz pa nimam izbire, da se peljem na Štajersko k staršem in je cela pot prerešetana s temi ogabnimi smeti. Prisiljen sem jih gledat. Enako kot ti grafite. 

 

Daj no, a ti ni malo pod častjo tak angelb nivo argumentiranja? 

 

Vse oglasne površine imajo tako ali drugačno dovoljenje izvoljenih predstavnikov ljudstva - ali gre za nek urad, ki da licenco za oglaševanje ob državnih cestah ali pa občinsko upravo. In vsi imamo možnost nestrinjanje s tem izraziti na volitvah. Za vsakim oglasom stoji podjetje, ki ob neupoštevanju pravil dobi kazen ustrezne institucije. Problem so torej pravila oglaševanja, ki so postavljena neskladno s tvojimi željami, ne pa podjetja, ki oglašujejo - ona bodo pač vedno delala v interesu maksimizacije dobička in vloga države/občine je, da najde ravnovesje med tem in zadovoljstvom državljanov.

 

Grafiti, po drugi strani, so zgolj nasilje izvedeno brez privolitve lastnika, ki mora potem na lastne stroške čistiti fasado. Torej - oni že ravnajo nasprotju s predpisanimi pravili in povzročajo neposredno materialno škodo lastniku. Mogoče ti bo bližja referenca, da nekdo s ključem naredi eno dolgo črto po tvojem avtu in boš moral plačati 500 eur ličarju, da to popravi. Mene bo sicer ta črta na tvojem avto motila bistveno manj kot en butast jumbo plakat ob avtocesti.


In ponovno ponavljam, da meni ni všeč nič od tega - random NENEZ NENŠA ali ČEFURJI RAUS grafit na sosednji hiši ali pa na kozolcih nametani oglasi ob avtocesti. Je pa med obojim fundamentalna razlika, ki sem jo razložil zgoraj.

Dajem pa velik thumbs up za vse grafiterske projekte kot je na primer Metelkova. 

Povezava do prispevka
Thrivial reče pred 1 minuto:

Grafiti, po drugi strani, so zgolj nasilje izvedeno brez privolitve lastnika, ki mora potem na lastne stroške čistiti fasado.

 

 

A potem so grafiti, tudi tisti, ki so narejeni s privolitvijo lastnika, zgolj nasilje? 

 

Zelo šibka definicija, vredna angelb argumentacije. Also Metelkova ni grafiterski projekt? 

Povezava do prispevka
Avion reče pred 4 minutami:

 

 

A potem so grafiti, tudi tisti, ki so narejeni s privolitvijo lastnika, zgolj nasilje? 

 


A to resno sprašuješ? Ker imaš odgovor dobesedno v citiranem delu sporočila. 

Lastnik lahko v okviru prostorskih načrtov občine naredi dobesedno karkoli želi s svojo fasado. Če jo želi grafitirati in s tem ne krši nobenega odloka, zakaj ne. Problem je, ker je ene 99% grafitov brez kakšnega privoljenja lastnikov objekta. 

Povezava do prispevka
Avion reče pred 2 minutama:

Ok. 

 

 

Saj že od korone naprej vem, da imaš izredno veliko željo po debatnem pixel huntingu, tako da izvoli: 
a) v primeru, da so grafiti izvedeni brez privolitve lastnika, so vandalizem
b) grafiti izvedeni soglasno z lastnikom fasade so ok 

Malo drugače postavljen stavek bi - priznam - povedal natančno isto, ampak na koncu velika večina grafitov tako ali tako spada v točko a., tako da kakšne bistvene pomenske razlike ni. 

Povezava do prispevka
Avion reče pred 1 uro:

Ironicno zate je Azram grafitiral tudi Rog. Tako da cela ta teorija o umazanij Rogovcih pa njihovih umazanih grafitih ti pade v vodo.

 

Z bonus tocko, da se grafiti najdejo na fasadah his, ki niso v blizini teh avtonomnih kulturnih centrov. Ja, shocker. 

Čak, Azram je rogovc? :nicjasno:

Drgač grafit prav na bajti(stanovanjski hiši) boš najdo stežka, ni namen grafitov to. Če pa že so, si lahko pa 312%, da tega ni delal nek grafiter s smislom, ker...simply, why would? če lahko grafitira kaj bolj smiselnega, npr. placi, kjer jih več folka vidi, pa se ne pričakuje odstranjen grafit v 1 tednu.

 

Malo si ga zabluzo, ampak nč zato. Vsak dan se naučiš neki novga.

Povezava do prispevka

A je Azram Rogovc ali ne, ne vem. Ne vem, kaksne so imeli dogovore in povezave in ne vem, kako se je sam dojemal. 

 

Ampak Azram je razstavljal in ustvarjal v Rogu in za Rog. Zato je zelo ironicno tako pavsalno skurcati Rogovce in istocasno dati Azrama in KS kot primer dobre prakse, ker gre dobesedno za istega artista in ker si imel Azramove grafite tako v Rogu kot pri KS.

 

In vem, kaj je namen grafitov. Pravim, da blizina skvotov in tovrstnih centrov ne bo vplivala na poceckano okolico. 

 

Tko, da se bos se ti naucil kaj novega.

 

 

uredilo bitje Avion
Povezava do prispevka
Avion reče pred 3 minutami:

A je Azram Rogovc ali ne, ne vem. Ne vem, kaksne so imeli dogovore in povezave in ne vem, kako se je sam dojemal. 

 

Ampak Azram je razstavljal in ustvarjal v Rogu in za Rog. Zato je zelo ironicno tako pavsalno skurcati Rogovce in istocasno dati Azrama in KS kot primer dobre prakse, ker gre dobesedno za istega artista in ker si imel Azramove grafite tako v Rogu kot pri KS.

 

In vem, kaj je namen grafitov. Pravim, da blizina skvotov in tovrstnih centrov ne bo vplivala na poceckano okolico. 

 

Tko, da se bos se ti naucil kaj novega.

 

 

Azram rogovec =/= Azram pografitiral rog

 

Azram = proper grafiter

Rogovci =/= proper grafiterji

 

Mogoč boš zdaj bolš razumu. Čeprav se mi zdi, da sploh ni problem (več) v tem da ne bi razumo, ampak samo da hočeš dokazat svoj prav na vsak način, pačetud zgolj postavitev pike na koncu stavka in boš takoj za tem spusto dušo.

Povezava do prispevka
chinasky reče pred 4 minutami:

no no :D

Argument je izhajal iz predpostavke, da bo zdaj z novim skvotom počečkana tudi okolica v radiusu 2km. Grafite imaš povsod, pa če imaš skvot v bližini ali ne. 

 

Se pa tu strinjam z @Jakey in ostalimi, da če imaš namenski prostor za grafitiranje, imaš načeloma manj grafitov drugod. Vsaj v teoriji. 

Povezava do prispevka
Jakey reče pred 13 minutami:

 

A je to vprašanje o kvaliteti umetnosti rogovcev? Resno?

Čak, ti tu delaš neke pavšalne trditve, ne jaz. Jaz te samo sprašujem, na podlagi česa tako samozavestno podajaš te trditve. 

 

In izgleda, da je kolektiv 1107 bil vključen v programski del Rog-a. 

Posnetek zaslona 2022-09-07 141733.jpg

 

http://atrog.org/prostori/1107 

 

Y i k e s, izgleda, da so Azram & Company res bili del teh umazanih netalentiranih Rogovcev. 

uredilo bitje Avion
Povezava do prispevka
Avion reče pred 1 uro:

Argument je izhajal iz predpostavke, da bo zdaj z novim skvotom počečkana tudi okolica v radiusu 2km. Grafite imaš povsod, pa če imaš skvot v bližini ali ne. 

Podpišem.

 

Avion reče pred 1 uro:

Čak, ti tu delaš neke pavšalne trditve, ne jaz. Jaz te samo sprašujem, na podlagi česa tako samozavestno podajaš te trditve. 

 

In izgleda, da je kolektiv 1107 bil vključen v programski del Rog-a. 

Posnetek zaslona 2022-09-07 141733.jpg

 

http://atrog.org/prostori/1107 

 

Y i k e s, izgleda, da so Azram & Company res bili del teh umazanih netalentiranih Rogovcev. 

 

Zdaj si pa to hudo vzel izven konteksta. Če je Azram pografitiral Rog je eno. Da je Azram rogovc, je drugo. Da je pa 1107 grafitiral v rogu(zarad grafitnih sten) in da je Azram del JedanJedanNulaSedam(ker je iz Šiške) nima nobene veze s tem, da je (oz. bi naj bil, po tvoje) rogovc. Tud metelkovo je pografitiral, pa ga nisi označu za smet z mete.

 

Now let me introduce to you ROG ART (lahko pogledaš tud grafite v ozadju skropucal)

(te so objavli sami, tk da bi reko da je kr to njihov highlight)

 

httJH8d.jpg

 

hgUzcf7.jpg

 

ilUICs5.jpg

 

Sej ne rečem, da so te skulpture ekvivalent obali (=smeti), ampak niso samo če si prbit ko mamba v torek zutr ob 4:39.

uredilo bitje Jakey
Povezava do prispevka
Jakey reče pred 4 minutami:

Če je Azram pografitiral Rog je eno. Da je Azram rogovc, je drugo. Da je pa 1107 grafitiral v rogu(zarad grafitnih sten) in da je Azram del JedanJedanNulaSedam(ker je iz Šiške) nima nobene veze s tem, da je (oz. bi naj bil, po tvoje) rogovc.

Jaz res ne razumem, zakaj je tebi tako pomembno, če je Azram bil Rogovc ali ne. Verjetno samo zaradi argumenta, ker si tako iz prve označil Rogovce za vandale medtem ko si hvalil Azrama. Ampak glede na screenshote je varno trditi, da je celoten 1107 bil del Roga, ne samo, ker so tam imeli stene za grafitiranje, ampak ker so tam imeli svoje prostore (kar je tudi razvidno iz linka, ki sem ti ga dal). 

 

Kdo ti pa za tele skulpture trdi, da so jih naredili Rogovci? Kdo sploh je Rogovc? 

 

Zdaj se prav na vse pretege skušaš dokazati, da so vsi Rogovci, kdorkoli naj bi to že bil, netalentiranci, pa četudi kontriraš samemu sebi. Oziroma, če kar tebe citiram:

 

Jakey reče pred 3 urami:

Čeprav se mi zdi, da sploh ni problem (več) v tem da ne bi razumo, ampak samo da hočeš dokazat svoj prav na vsak način, pačetud zgolj postavitev pike na koncu stavka in boš takoj za tem spusto dušo.

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...