Skoči na vsebino

Rog pada


BuDi

Priporočeni prispevki

Jaz res ne razumem tega desnicarskega, popolnoma neutemeljenega navdusenja nad rusenjem necesa.

 

Na FB, sploh pa na Twitterju, je ogromno objav tipa "to je treba podret", "nikoli nisem bila tam, ampak to je treba porusit" ... Dokaj zalostno, ce ti ta nivo razmisljanja zadostuje, se bolj pa je zalostno, da ljudem, ki so sposobni uporabit vec kot dve sivi celici hkrati, ni nerodno biti v tovrstni eminentni druzbi.

Povezava do prispevka

To ni desničarstvo, temveč klasično seljačko slovenceljstvo, občasno s farškim priokusom. Fovšija, ker nekdo na videz živi lepše življenje kot ti oz. izgleda bolj zadovoljen. Na tem se futra naša "desna" politika. Pravih desničarjev je pri nas bore malo. Bi rad videl podporo policijski uri, zaprtim občinam in prepoved privat druženja v ZDA... To so sami levi ukrepi, kjer naj bi družba žrtvovala osebne svoboščine za skupno dobro, samo da se jih pri nas izvaja na malo bolj 1930s nostalgičen način in ne nujno s skupnim dobrim v mislih.
 

Povezava do prispevka
Avion reče pred 36 minutami:

"nikoli nisem bila tam, ampak to je treba porusit"

Jaz sem bil velikokrat tam, prav fino je bilo. Kar pa še ne pomeni, da zadevo podpiram. V bistvu sem prepričan da v konkretnem primeru pri nas take anomalije zmanjšujejo privlačnost resne komercialne ponudbe, ki sem jo videl na svojih podotvanjih po Evropi in ZDA.
Na meti nikoli nisem dobil računa pa kljub "neprofitnosti" (ob tem da očitno evra dali za najemnine, vzdrževanje pa toliko da se ne podre vseskupaj) - so bile  cene za mnoge dogodke  - predvsem zadnja leta - povsem enake kot za tovrstne dogodke v tujini. Tujini s precej večjimi dohodki. Dogodke, ki se niso dogajali v luknjah kjer bi ti tip, ki je zadet, da komaj govori prodajali neoznačeno rakijo brez računa - glavni wc je zunanji skupinski pisoar.

Pri nas imaš v bistvu na eni strani "Kinošiška" in "Kinodvor", ki živita od davkoplačevalcev mesta Ljubljane in so s tem v nelojalna konkurenca zasebni pobudi, na drugi pa "alternativna območja", brez računov, stroškov in večine zakonov (sanitarnih, protipožarnih, mehke droge...).
Taka alternativna območja so pozitivna v okoljih kjer je milijon ljudi in je vsega dovolj - ena taka zadeva je tam marginalna, vpliva samo na raznolikost koščkov v mozaiku s tisoči koščkov, resne konkurence pa ne pomeni. Pri nas je pa so dejansko pomemben del dogajanja.... divji zahod v centru Ljubljane. Ob tem ko alternative temu niti nima smisla delat - ker kako boš konkuriral divjemu zahodu.

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka
BuDi reče pred 7 minutami:

Pri nas imaš v bistvu na eni strani "Kinošiška" in "Kinodvor", ki živita od davkoplačevalcev mesta Ljubljane in so s tem v nelojalna konkurenca zasebni pobudi, na drugi pa "alternativna območja", brez računov, stroškov in večine zakonov (sanitarnih, protipožarnih, mehke droge...).


Daj naštej prosim nekaj te zasebne ponudbe, ki je v rdečih številkah zaradi omenjenih. Prosim te tudi, če me boš spomnil na podobne vrste zasebno koncertno prizorišče, ki je zaradi nelojalne konkurence Kina Šiške klavrno propadlo. Hvala.

Povezava do prispevka
Ninđa reče pred 9 minutami:

Daj naštej prosim nekaj te zasebne ponudbe, ki je v rdečih številkah zaradi omenjenih. Prosim te tudi, če me boš spomnil na podobne vrste zasebno koncertno prizorišče, ki je zaradi nelojalne konkurence Kina Šiške klavrno propadlo. Hvala.

Ni, ker ga noben ne gre odpret. Nima smisla. Trdim pa da če se naredi luknja to luknjo prej ali slej nekdo zapolni. V kolikor je potreba po tem.
A kdo resno misli, da bi bili edina država brez takih koncertov, če ne bi bilo Kinašiške?

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka
BuDi reče pred 3 minutami:

no evo, ko smo o tem kdo je klavrno propadel.
Pa ne mi rečt, da ni propadel.

S tem da je sel v prodajo, ne pomeni, da je propadel. Lastnik sam je veckrat poudaril, da se je navelical tega dela po xy letih. 

Povezava do prispevka

finančno nimam pojma, razen, da se že neki časa prodaja (ob ohranitvi namembnosti vsaj za par let)

programsko pa imo ni. Tbh mi je Ortofest še največja žalost z 1-2 dobrimi nastopajočimi :)

 

me pa ne čudi, bi šlo z roko v roki z zatonom subkultur

uredilo bitje Berbasecks
Povezava do prispevka
BuDi reče pred 2 minutama:

Ni, ker ga noben ne gre odpret. Nima smisla. Trdim pa da če se naredi luknja to luknjo prej ali slej nekdo zapolni. V kolikor je potreba po tem.

Od osamosvojitve ni nihče zapolnil luknje srednje velikega koncertnega prizorišča v Ljubljani. Se bova verjetno strinjala, da je 30 let dovolj buffer cone?
Orto bar konkurira klubom na metelkovi, omenjal si parazitsko Kino Šiško. Orto Bar je imel drugačno klientelo, pa skoraj bi si upal trdit, da so mu največ poslovne škode naredili trigger happy varnostniki in naduvani kelnarji. Sam sem ga bojkotiral in nisem bil edini.
Kino Šiška je konkurenca Cankarjevemu domu, delno Hali Tivoli in poleti Križankam, to je pa to. Kino Šiška je namenjen mlajši urbani populaciji, ki si gre med koncertom za šank po pivo in je edino tonamensko večje redno prizorišče v Lj, če ne v SLO.

Povezava do prispevka
BuDi reče pred 12 urami:

Jaz sem bil velikokrat tam, prav fino je bilo. Kar pa še ne pomeni, da zadevo podpiram. V bistvu sem prepričan da v konkretnem primeru pri nas take anomalije zmanjšujejo privlačnost resne komercialne ponudbe, ki sem jo videl na svojih podotvanjih po Evropi in ZDA.
Na meti nikoli nisem dobil računa pa kljub "neprofitnosti" (ob tem da očitno evra dali za najemnine, vzdrževanje pa toliko da se ne podre vseskupaj) - so bile  cene za mnoge dogodke  - predvsem zadnja leta - povsem enake kot za tovrstne dogodke v tujini. Tujini s precej večjimi dohodki. Dogodke, ki se niso dogajali v luknjah kjer bi ti tip, ki je zadet, da komaj govori prodajali neoznačeno rakijo brez računa - glavni wc je zunanji skupinski pisoar.

Pri nas imaš v bistvu na eni strani "Kinošiška" in "Kinodvor", ki živita od davkoplačevalcev mesta Ljubljane in so s tem v nelojalna konkurenca zasebni pobudi, na drugi pa "alternativna območja", brez računov, stroškov in večine zakonov (sanitarnih, protipožarnih, mehke droge...).
Taka alternativna območja so pozitivna v okoljih kjer je milijon ljudi in je vsega dovolj - ena taka zadeva je tam marginalna, vpliva samo na raznolikost koščkov v mozaiku s tisoči koščkov, resne konkurence pa ne pomeni. Pri nas je pa so dejansko pomemben del dogajanja.... divji zahod v centru Ljubljane. Ob tem ko alternative temu niti nima smisla delat - ker kako boš konkuriral divjemu zahodu.

Kaj je resna komericalna ponudba? Kaj pa dejstvo, da Metelkova v taksni obliki in s tovrstnimi dejavnostmi vpliva sooblikuje tudi turisticno zanimanje in ponudbo? 

 

To, da nisi dobik racuna v zadnjih parih letih, je vsaj delna laz. 90% koncertnih prizorisc ima urejeno prodajo vstopnic, ta sluzi tudi kot racun. Kar se gostinske ponudbe tice, ja, tu ti dam prav, ampak imajo pocasi klubi tudi urejene blagajne, Gala Hala recimo normalno izdaja racune. In daj mi povej, katera dvorana, za katero se racuna vstop, je tik pred podrtjem? 

 

To s cenami vstopnic mi tudi ni jasno, kaj je tvoj point. Cetudi ima tujina visje dohodke, to se ne pomeni, da bo nam bend racunal manj. In da bo prislo isto ljudi oziroma da je isto zanimanja za dogodek. In cena je odvisna tudi od organizatorja, ti pa so lahko samo najemniki dvorane, recimo Dirty Skunks. Na koncu je odlocitev za ceno od organizatorja, organizator pa ni vedno Metelkova. Gala Hala ima najdražje koncerte, Gromka skoraj de facto najcenejše, cenejše tudi kot v tujini. 

 

In vidis, ce so se ti dogodki dogajal v tujinah v bolje urejenih dvoranah, pri nas se pa ocitno lahko samo na Metelkovi, potem ji tudi sam zdaj pripisujes to isto pomembnost, iz katere se probas norcevat. 

uredilo bitje Avion
Povezava do prispevka
Ninđa reče pred 12 urami:

največ poslovne škode naredili trigger happy varnostniki in naduvani kelnarji.

Japs, +1 na tole. 

 

Odkar se je zamenjala ekipa (no, varnostniki so isti, ampak vsaj kenlarji so dejansko skulirani) je tudi vzdušje v celotnem baru res top.

 

 

Povezava do prispevka
Ninđa reče pred 12 urami:

Od osamosvojitve ni nihče zapolnil luknje srednje velikega koncertnega prizorišča v Ljubljani. Se bova verjetno strinjala, da je 30 let dovolj buffer cone?
Orto bar konkurira klubom na metelkovi, omenjal si parazitsko Kino Šiško. Orto Bar je imel drugačno klientelo, pa skoraj bi si upal trdit, da so mu največ poslovne škode naredili trigger happy varnostniki in naduvani kelnarji. Sam sem ga bojkotiral in nisem bil edini.
Kino Šiška je konkurenca Cankarjevemu domu, delno Hali Tivoli in poleti Križankam, to je pa to. Kino Šiška je namenjen mlajši urbani populaciji, ki si gre med koncertom za šank po pivo in je edino tonamensko večje redno prizorišče v Lj, če ne v SLO.

kino siska je ustvaril problem, ker je sel od ponudnika koncertnih prostorov v ponudnika vsebin. ker ce si prisesan na proracun, ti je vseeno ali ti dogodki delajo minus, pripeljes lahko kar zelis za kakrsnokoli ceno, posledicno pa so izrinili vse ostale prireditelje, ki so v ljubljani delali srednje velike koncerte. zato pa imas zdej kino siska na eni strani in metelkova koncerte s 100 ljudi, drugega prireditelja prakticno v ljubljani ni vec.

Povezava do prispevka

Ja, saj to je možno. Očitno poznaš zadevo od znotraj ali kako? A se je kdaj dejansko zgodilo, da bi isto zasedbo želel pripeljat zunanji organizator in Kino Šiška hkrati, pa je potem šel KŠ v minus in ponudil višje plačilo? Ali si mislil bolj v smislu, da nafilajo program in potem je manj obiskovalcev za druge zadeve?

Povezava do prispevka
Henrik reče pred 1 uro:

Koliko so že kaj spucali okoli Roga :) So kje kakšne fotke napredka.

 

kolikor vem dela stojijo zaradi sodne odredbe, ki veli najprvo poskrbet za azbestne površine pred nadaljevanjem demolicije.

 

očitno se je občini tako zelo mudilo, da so raje izpostavili na stotine (če ne tisoče) ljudi tej nesnagi.

Povezava do prispevka

V torek so se nekateri uporabniki Roga po predhodnem dogovoru z

zglasili pri vhodu v nekdanjo AT Rog, saj svojih pogrešanih stvari niso našli v zbirnem centru. Dogovor je bil, da v glavni - edini še stoječi stvabi - preverijo, če so v njej še ostale kakšne njihove neuničene stvari. Na vratih pa jih je počakal znani neonacistični obraz, tokrat kot uslužbenec VALINA VAROVANJE d.o.o. Za vstop na območje je zahteval, da uporabniki Roga predložijo svoje osebne podatke. res ne odneha z vstrajnim poniževanjem uporabnikov_ic AT Rog.
Kdo (sploh kot jasno profiliran uporabjik_ca At Rog) bi prostovoljno svoje osebne podatke predal neonacistični tolpi? In zakaj pogojuje dostop do pokradenih stvari na tak način? #LjubljanaMestoTeror
Če je kdo v dvomih glede identifikacije nacuharja: tip ima na licu tatu 88 in na prsih svastiko. Na samem začetku incidenta pa je pred vhod prišel njegov kolega, ki ga je že z druge strani ulice pozdravil s krikom "za koga - za slovenijo".
151752926_2826805840969134_6199068544461

 

uredilo bitje sadhu sequencer
Povezava do prispevka
hawa meyta reče Dne, 16. 2. 2021 at 19:12:

 

kolikor vem dela stojijo zaradi sodne odredbe, ki veli najprvo poskrbet za azbestne površine pred nadaljevanjem demolicije.

 

očitno se je občini tako zelo mudilo, da so raje izpostavili na stotine (če ne tisoče) ljudi tej nesnagi.

Prva faza je bila zaključena, sledi sanacija galvane:

https://www.ljubljana.si/sl/mestna-obcina/mestna-uprava-mu-mol/sluzbe/sluzba-za-javna-narocila/javna-narocila/odstranitev-galvane-v-centru-rog/ (v razpisni dokumentaciji se najde zanimive fotografije stanja)

 

Izbran je bil Dolinšek transport:

https://www.sta.si/2868940/mol-izbral-podjetje-za-sanacijo-galvane-na-obmocju-roga

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...