Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Berbasecks reče Pravkar:

@Buzzkill a si ti reku, da si iz Kočevja? Men je ena lokalna legendica (un k ma jeep na drva) reku, da je ful bolj mir, odkar so Ganci/Brazilci odkrili hors :D


Iz Črnomlja sem. Pri nas je ganja najprej umirila čefurje, hors jih je naredu krimose, cigane je naredu bogate in oborožene, pa pipeline za kokainđo je odprl, ker so zdej vsi nabliskani kot da so 1980s Miami. 

Povezava do prispevka
Feget reče pred 1 minuto:

Pa tebe dejansko nič ne moti to, da sta s punco neka intelektulca redno zaposlena, pa sta komaj napraskala za stanovanje v najbolj čefurskem delu Ljubljane (še to s sposojanjem keša od družine), medtem ko ti država pobira mega davke na plači in avtorskih pogodbah da financira vse te pribleglice iz tujine in njihova sociala stanovanja in vrtce???


Ker če te res ne potem mega respect. Meni gredo klošarji in tuji smrduhi na kurac predvsem zato, ker moram jaz in meni podobni financirati vso to njihovo sranje in družine s 5+ otroci.

Ma iskreno nimam filinga, da bi migranti požrli tako velik del javnega keša. Sploh azilanti so pomoje res pljunek v morje

 

Z vidika priseljencev me bolj moti kriminal in namerno samoizločanje iz core slovenskih skupnosti. Če zreducirajo kriminal in se bolj potrudijo integrirat, me ne motijo socialni prispevki

 

Na plači me TBH ne moti, da bi vzamejo prispevke. Dobim pač nekaj nazaj z vso javno infrastrukturo, zdravstvom (imam razmeroma dobre izkušnje :D), relativen socialni mir v državi ipd.

 

Obdavčitev na avtorskih pogodbah me moti, ker se mi zdi zelo nepošteno, da država po mojem zadnjem izračunu vzame okoli 42 % od avtorske pogodbe

Povezava do prispevka

Meni vzamejo skoraj 70% na avtorski:D

 

Ampak ja, mega respect da lahko tako z veseljem od svojega dela daješ za druge, oziroma te ne moti. Jaz si ob vsakem davku in plačanem prispevku pulim lase in mi gredo pošteno na kurac vsi tisti, ki dobivajo potem kakršnekoli ugodnosti na ta račun.

 

Pač weird družbena struktura mi je kjer je pridnež, ki dela kaznovan, lenuh, ki smrdi in štema otroke pa nagrajen.

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka

Če bi bilo po moje, bi jaz ukinil vso to socialno pomoč. Ajde, za 1 mesec brezposelnosti še dobiš, potem pa si na svojem. Izjema so seveda kakšni realni invalidi. 
Sploh pa bi ukinil socialko raznim ciganom, ki že za vsakega otroka (in teh ni malo) dobijo lep znesek. Dobesedno bi uzakonil neko kao "diskriminacijo".

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 27 minutami:

Meni se vseeno ne zdi low energy. Pa Le Pen je kar močna. Tega pač v teh velikih državah kar nekaj časa ni blo. Meloni nima jajc "še". Samo v Nemčiji, če se pojavi neka velika in se bo evropska politika spremenila. Zdaj še gledajo na to kako izpadejo navzven, da širijo "korektnost in človekove pravice". Trend spreminjanja se mi kar zdi.

hahaha

 

to so vsi lutke, kot meloni; jaka neofašistka in ne vem kaj, a politika je uvozimo več muslimanov in črncev :D edina evropska desnica, ki se je je treba bati, je v Ukrajini zanetila vojno, niso ostali zgolj pri lajanju, ampak so šli v akcijo; sicer spet ne proti židom, ne proti črncom ne proti globohomotu white genocidu a jebiga; tud hitler je zelo rad pobijal druge arijce :rofl:

 

bo pa čez par let v evropi party, ko bodo naci vojni veterani polni zamer do zahoda uleteli na zahod, da jih rusi ne spučejo in bodo meli maščevalne akcije po Evropi, ker jim ni dala dost €€€

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 2 minutama:

Če bi bilo po moje, bi jaz ukinil vso to socialno pomoč. Ajde, za 1 mesec brezposelnosti še dobiš, potem pa si na svojem. Izjema so seveda kakšni realni invalidi.

In kaj misliš, da bi teh 40.000 sockarjev (oziroma koliko jih je že) naredilo, če ne bi dobili socialne? Saj ni služb za vse. Kakšne alternative imamo?

Povezava do prispevka
Feget reče pred 11 minutami:

Jaz si ob vsakem davku in plačanem prispevku pulim lase

A pol si končno dojel, da je Kratos look the way to go? :D

 

Drugače so mi te davčne stopnje, ki jih omenjate čisto odfukane lol.

Mene, kot normirancu, dobesedno boli kurac. :D

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
Hernire reče pred 2 minutama:

In kaj misliš, da bi teh 40.000 sockarjev (oziroma koliko jih je že) naredilo, če ne bi dobili socialne? Saj ni služb za vse. Kakšne alternative imamo?


Krepko več kot polovica jih je dela zmožnih. To sem 100%. Če ne druge, se gre pa kakšna sezonska dela opravljat ali pometat ulice in podobno. Pa službe se tudi najdejo, ker non stop iščejo kakšne skladiščnike, navadne delavce itd.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Hernire reče pred 13 minutami:

Saj ne pravim, da ne bi bili dela zmožni, ampak da ni dovolj dela ...

 

Imamo praktično nično brezposelnost (folk, ki je trenutno na zavodu noče delat al je pa nezaposljiv iz takšnih ali drugačnih razlogov) in mormo na hard uvažat tujce. Firme majo problem dobit kader (seveda tudi, ali pa kar predvsem, zarad pogojev in plač).  Sam danes rečt, da ni dovolj dela looool.

Preveč ga je

uredilo bitje Berbasecks
Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 1 minuto:

 

Imamo praktično nično brezposelnost (folk, ki je trenutno na zavodu noče delat al je pa nezaposljiv iz takšnih ali drugačnih razlogov) in mormo na hard uvažat tujce. Firme majo problem dobit kader (seveda tudi zarad pogojev in plač).  Sam danes rečt, da ni dovolj dela looool.

Preveč ga je

Ja, kako sumljivo. Dela je preveč. Ampak zaradi nekega hecnega razloga ljudje niso pripravljeni iti delat za recimo scam čistilne servise, ki ti prek podjemne pogodbe plača 900 € na mesec za 12 urne delovnike

 

ali pa za 610 € osnovne plače za strežnike/strežnice v dom upokojencev ... hmmmm

 

 

  

Buzzkill reče Pravkar:

Raje folk na sociali, kot žeparji in berači. Bi pa začasno odstranil volilno pravico folku ki je na sociali. Ne daješ v skrinjico, nema glasa, mrš delat đubre.

 

Če bi bilo to v zgodovini le že kdaj preizkušeno, hmmmm. In bi se skozi desetletja raziskovalo in analiziralo.

uredilo bitje Kruz
Povezava do prispevka
Kruz reče Pravkar:

Ja, kako sumljivo. Dela je preveč. Ampak zaradi nekega hecnega razloga ljudje niso pripravljeni iti delat za recimo scam čistilne servise, ki ti prek podjemne pogodbe plača 900 € na mesec za 12 urne delovnike

 

ali pa za 610 € osnovne plače za strežnike/strežnice v dom upokojencev ... hmmmm

 

Sej se s tem absolutno strinjam, sam to ne pomeni, da dela ni.

Dans ma glih od Evite sestra SPET razgovor prav za zaposlitev na zavodu ... in sami so jo klicali, naj pls pride. Ker valda za tisto plačo ne dobijo koga, ki bi imel vsaj približno ustrezne skille.

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 2 minutama:

 

Sej se s tem absolutno strinjam, sam to ne pomeni, da dela ni.

Dans ma glih od Evite sestra SPET razgovor prav za zaposlitev na zavodu ... in sami so jo klicali, naj pls pride. Ker valda za tisto plačo ne dobijo koga, ki bi imel vsaj približno ustrezne skille.

Ja saj za 900 netto delat na zavodu je pač okej, sediš tam pred računalnikom, fejsbukaš, shitpoastaš na mn3 in prelagaš tabelce pa papirje levo desno; za podoben denar pa brisat drek in prekladat za dve toni ljudi na dan recimo v nekem varstvenem/socialnem zavodu ali domu upokojencev je pa spet drugo; ali pa trgovke

 

Kapitalizem torej bi imeli, ampak ne bi imeli pa sistema, da če ne dobiš delavcev v svojo branžo, da moraš zvišat plačo; ne, raje bi zasužnjili ljudi

uredilo bitje Kruz
Povezava do prispevka
Berbasecks reče Pravkar:

 

Sej niso samo "socialkarji" neto prejemniki iz proračuna. A bi to pol kr za vse take uvedel? 


Nopes. Deset razlicnih tipov neto prejemnikov je, ki niso po svoji izbiri breme družbi. 
 

Ko rečem sockar, mislim specifično karierne lenuhe, ne pa folk “on bad luck”, invalide, kulturnike(ne vem zakaj dvakrat pisem isto). 
 

Folk kateri namerno namenoma ne kontributira, ne izobrazuje se, trenira. Burdens.

Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 2 minutama:

Kako se klasificiraš za e-športnika lol? Moraš dat listo platin al kaj? Video no-hit Malenije?

Fora je, da se sploh ne rabiš kvalificirati. Na AJPESu rečeš, to pa to pa to, oni pa samo vpišejo in jih boli kurac ali sploh imaš znanje ali papirje.

Drugače je to po moje photoshop. Noben normalen človek ne bi tega vpisoval lol.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...