Skoči na vsebino

Tenet


kemik

Priporočeni prispevki

vceraj sem gledal se 1x

in ta filem jeres krenki, zmesnjava in nesmisel.. in niti se ne potrudi, da bi kaj razlozilo.. sam uno.. zrak ni ql za dihat ampak vse druge sile in energije, pa ni panike, dej gor masko in yolo.. entropija vsega gre obratno in ni panike stari, samo masko gor aja in ne se dotaknit samega sebe =)))))))))))

dobro to da hodijo stvari nazaj oz jih tako vidis ker imas inverse entropijo se nekako razumem in tudi zgodba okej, recimo.. sam fantje uni ki razume zadnjo akcijo v filmu in kaj se je tam dogajalo in zogdilo na koncu.. samo lahko recem svaka cast, meni se res ne ljubi to studirat, ker se mi zdi itak krneki vse skupaj

vzeli so neko kvantno teorijo in hotli naredit film, pa niti se niso potrudli razlozit.. kar se lepo vidi kako stranski igralec glavnemu niti ne proba poajsnit samo uno yolo thats reality, qoute richard feynman.. ajde se vidimo ;)

 

to je tipicen fiul uno, gremo malo zasluzit ker je znan reziser, pa sin od Denzla fuknemo zraven, pa une ga novega batrmana, da se malo navadi s5 snemat filme pred batamanom, ker je zdej bil off filmarjenje neki casa.. niti ni nekih hudis posebnih efektov, edino muzika mi je ql, tako da niso porabli neki ful kesa imo.. krneki

Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 2 urama:

vceraj sem gledal se 1x

in ta filem jeres krenki, zmesnjava in nesmisel.. in niti se ne potrudi, da bi kaj razlozilo.. sam uno.. zrak ni ql za dihat ampak vse druge sile in energije, pa ni panike, dej gor masko in yolo.. entropija vsega gre obratno in ni panike stari, samo masko gor aja in ne se dotaknit samega sebe =)))))))))))

dobro to da hodijo stvari nazaj oz jih tako vidis ker imas inverse entropijo se nekako razumem in tudi zgodba okej, recimo.. sam fantje uni ki razume zadnjo akcijo v filmu in kaj se je tam dogajalo in zogdilo na koncu.. samo lahko recem svaka cast, meni se res ne ljubi to studirat, ker se mi zdi itak krneki vse skupaj

vzeli so neko kvantno teorijo in hotli naredit film, pa niti se niso potrudli razlozit.. kar se lepo vidi kako stranski igralec glavnemu niti ne proba poajsnit samo uno yolo thats reality, qoute richard feynman.. ajde se vidimo ;)

 

to je tipicen fiul uno, gremo malo zasluzit ker je znan reziser, pa sin od Denzla fuknemo zraven, pa une ga novega batrmana, da se malo navadi s5 snemat filme pred batamanom, ker je zdej bil off filmarjenje neki casa.. niti ni nekih hudis posebnih efektov, edino muzika mi je ql, tako da niso porabli neki ful kesa imo.. krneki

 

:nicjasno:

 

Kokr sem jaz opazil je bil na polno aktiven,torej ni mel neko res signifikantno daljše obdobje "off filmarjenje"

 

niso pa ravno mainstream filmi ,to pa ja

 

če mi ne verjameš kar poglej njegov imdb

 

vsako leto je posnel neki

uredilo bitje Ascender
Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 2 urama:

 

 

to je tipicen fiul uno, gremo malo zasluzit ker je znan reziser, pa sin od Denzla fuknemo zraven, pa une ga novega batrmana, da se malo navadi s5 snemat filme pred batamanom, ker je zdej bil off filmarjenje neki casa.. niti ni nekih hudis posebnih efektov, edino muzika mi je ql, tako da niso porabli neki ful kesa imo.. krneki

Hehe, kolega, tole pa streljaš na polno, pa vse gre mimo. Veseli december je kar jeba, a? ;)

Povezava do prispevka

z eno besedo....WOW!!!! Eden redkih filmov, kjer sem enostavno ostal brez besed in ga moram vsaj še enkrat pogledati, da bom dejansko razumel celotno dogajanje in prepletanje zgodbe. Film je vsebinsko globok in zahteven za pogledat ter zahteva 101% sledenje in koncentracijo samega gledalca. Kot filmofil, bi ta film z lahkoto ocenil z 10/10....kakršno koli zmanjševanje ocene tega filma z moje strani, bi bilo enostavno nesmiselno in hipokritsko do umetnikov, ki so dejansko uspeli ustvariti to umetnino. Kar se pa tiče igre samega Kennetha Branagha.....kapo dol...odigrano v nulo....

Povezava do prispevka

Nolan je spet ustvaril nekaj o čemer se še bo dolgo govorilo. Ne morem reči a je film res zmešnjava ali pač premalo stvari razumem. Potreben bo definitivno še kak ogled. Najbolj kar me je pri filmu zmotilo so bili camera cuti, res tisto dobesedno presek, predvidevam da je bilo to narejeno namerno, specifično za ta film. Kenneth Branagh kolikor je dobro odigral je bil njegov lik neumen v smislu celotnega reasoninga njegovega početja, what the fuck??? Tule bi res lahko našli kaj boljšega. Kar se tiče protagonista ne vem če je bila bolj kriva igra igralca ali scenarij ki je bil za to vlogo napisan. Skozi celoten film tak čuden vibe, v enem momentu se zdi kot da mu je vseeno, v drugem je nek playa čeprav nima nobenega razloga za to, potem spet želi na vsak način rešiti to žensko, zakaj že? Da ne omenjam nekaj stranskih karakterjev kot sta tista soldierja Ives in Wheeler ki se prikažeta v drugi polovici filma v smislu kot da bi nam moralo biti instantno mar za njiju saj sta neka commanderja, zakaj?

 

Nolan kot da je naredil film izključno zase in svojo ekipo ostali pa se jebite, just watch and debate for ever ever. ;) Kdor je tole gledal v kinu in mu je bilo bolj ali manj vse jasno, vsaka čast, ste pač na višji inteligenčni ravni kot mi navadni. :D 

uredilo bitje Seth
Povezava do prispevka

Nolan je vedno, ampak res vedno imel hitre cute. To je njegov način snemanja.

 

Meni je bil čist super, uživantski film in tudi nikoli se mi ni zdelo, da česa ne bi razumel. Bi rekel, da je tudi samo akcijo nadgradil ne samo s temi efekti, ampak tudi s sami set-piece-i in fajtanjem in da je manj bebavega streljanja kot je to v tretjem batmanu/inceptionu. 

 

Kot nekdo, ki je bil razočaran nad tretjim Batmanom in ki je facepalmal pri Interstellarju, je to res bla uživancija. Edino main villain mi je bil za odtenek subpar napram kakemu Jokerju/Ra's Al Ghulu, ampak spet ni bil lih nek velik problem.

Povezava do prispevka

8/10, me je super

 

folk pa se mi zdi, da se preveč trudi iskat elemente inceptiona v filmu in je imo zarad tega razočaran/ne sledi zgodbi tko, kot je podana

 

inception je bil marsikomu v prvo tud "wtf", ampak v drugo so zaznali "aha" momente in je bil na koncu bolj jasen

 

tenet za moje pojme vseen ni takšna "zmešnjava" kot inception, da bi ga moral 2x gledat, sam moraš bit zbran, pa zraven ne prčkat telefona, iskat in odpirat nove vrečke čipsa ... hitro se lahko zgubiš v tistem delu, ko so se vračali/odpravljali z letališča/reverse entropije, kjer so naenkrat trije protagonisti, v bistvu pa sam dva oz. en sam :D

Povezava do prispevka
Profesor praktičnega pouka reče pred 7 urami:

 

 

tenet za moje pojme vseen ni takšna "zmešnjava" kot inception, da bi ga moral 2x gledat

 

 

Hm? Inception je 10x manjsa zmesnjava kot tenet. Zadosti dobro razlozijo sproti, vse kar je za dojet so layerji sanj in pa zadnja scena, ki je odprta za interpretacijo. 

 

Pri tenetu na drugi strani stirje nismo razumel zadnje scene, kdo sploh koga napada, bogi Bigboss tukaj je gledal ze 2x pa se kar ne ve :D

 

Pa bodte res fer prosim tisti, ki vse razumete - jaz govorim o izkusnji, ko prides direkt iz kina, ne o izkusnji ko si med rilisom do zdej ko je sklepam da pirat zuni (glede na stevilo postov) prebral 2 bloga in po filmu kucnil v Google tenet explained. 

uredilo bitje kemik
Povezava do prispevka

Jaz se strinjam s temle:

 

samo_hren reče Dne, 4. 9. 2020 at 13:01:

5 % folka se pretvarja, da razume :D

 

Obožujem Nolana in tudi ta film ima veliko zanimivih elementov, samo bodimo fer. Tole je inkoherentna katastrofa. Film je brez pomisleka, legitimno slabši od Justice League in podobnih šar :D.

 

IMHO Samo nolan in tistih par folka okrog njega razume vse detajle. Kot je bilo rečeno. Osnovna premisa je logična ,izvedba pa šepa. In ima kup nekih napak. Inverzija deluje, ko je Nolanu v korist in da premika zgodbo

Spoiler

npr. chase na avotcesti, badguy fura v rikver,c good guy 1 in  2 in 1b pa normalno naprej. ALso zakaj bi bile estonščina v rikverc, če pa je ideja inventivnosti na način omejena. Also a se ni dejansko glavni junak dotaknil samega sebe - al pač ni problema, ker je obleka vmes, kdaj se invertirani osebki izničijo?, če greš v preteklost in potem naprej v prihodnost bi moral biti v prihodnosti na isti točki, kjer si vstopil, ker drugače si naredil kopijo sebe v prihodnosti, Cianid tableta, ki ne deluje? - a se misli ubit s tem ali dejansko ve, da ga bo žena ubila?

da ne omenjamo neke teleportacije

Spoiler

kako se Pattison znašel na drugi strani vrat mi ni smiselno.

Meni zadeva deluje kot wana be James Bond z idejo o časovnem potovanju. Še ženska je igrala skoraj enako vlogo kot v Night Watchmenu.

 

A je tole resno, al trolaš:

Sadako reče Dne, 4. 12. 2020 at 21:58:

z eno besedo....WOW!!!! Eden redkih filmov, kjer sem enostavno ostal brez besed in ga moram vsaj še enkrat pogledati, da bom dejansko razumel celotno dogajanje in prepletanje zgodbe. Film je vsebinsko globok in zahteven za pogledat ter zahteva 101% sledenje in koncentracijo samega gledalca. Kot filmofil, bi ta film z lahkoto ocenil z 10/10....kakršno koli zmanjševanje ocene tega filma z moje strani, bi bilo enostavno nesmiselno in hipokritsko do umetnikov, ki so dejansko uspeli ustvariti to umetnino. Kar se pa tiče igre samega Kennetha Branagha.....kapo dol...odigrano v nulo....

 

Povezava do prispevka
kemik reče pred 35 minutami:

 

Hm? Inception je 10x manjsa zmesnjava kot tenet. Zadosti dobro razlozijo sproti, vse kar je za dojet so layerji sanj in pa zadnja scena, ki je odprta za interpretacijo. 

 

Se popolnoma strinjam. 

 

osis reče pred 22 minutami:

Še ženska je igrala skoraj enako vlogo kot v Night Watchmenu.

 

 

Haha sicer irelevantno ampak so true (predvidevam da si mislil The Night Managerja).

Povezava do prispevka
Sadako reče pred 2 minutama:

Ni za folk ki samo " gleda " film, kjer se strelajo pa fukajo itd...
na kratko povedano film je za tiste, ki spremljajo zgodbo in dejansko tudi razmišljajo o čem se gre... Osebno film pogledal 2 krat, da ornk dojel zgodbo !

 

Ja pa saj ravno o tem govorimo. Tisti ki je tole gledal v kinu in mu je bilo bolj ali manj vse jasno je ali zelo inteligenten s super spominom ali pa naklada. Tudi sam še ga bom večkrat pogledal ker mi je sam koncept res zanimiv in pač hočem vedet več, pa tu ne mislim nekega iskanja lukenj v filmu kot to nekateri radi počnejo. Kakorkoli obrneš, Nolanovih filmov enostavno ne moreš pozabiti. 

Povezava do prispevka
Sadako reče pred 5 minutami:

Ni za folk ki samo " gleda " film, kjer se strelajo pa fukajo itd...
na kratko povedano film je za tiste, ki spremljajo zgodbo in dejansko tudi razmišljajo o čem se gre... Osebno film pogledal 2 krat, da ornk dojel zgodbo !

Samo presenečen sem. Namreč spremljal sme tvoj blog in cenjenje B-prdukcija in raznih explotatinov, dostirkat sva imela enak pogled na zadeve in me je tole presenetilo, ker tule se pa najina pogleda razlikujeta :D.

Seth reče pred 5 minutami:

 

Se popolnoma strinjam. 

 

 

Haha sicer irelevantno ampak so true (predvidevam da si mislil The Night Managerja).

Ja tega... Zamenjal naslove čist :D

Povezava do prispevka
Sadako reče pred 1 uro:

Ni za folk ki samo " gleda " film, kjer se strelajo pa fukajo itd...
na kratko povedano film je za tiste, ki spremljajo zgodbo in dejansko tudi razmišljajo o čem se gre... Osebno film pogledal 2 krat, da ornk dojel zgodbo !

 

Ker bullshit model :D

Ja v joker forumu izba slikosuk je populacija v glavnem cefurji med 16 - 22 let ki se hodi v kino zvaljat, gledat kako se strela in fuka :D

 

Sej je lepo da ti je film kul, samo ne okarakterizat vseh, ki Jim ta zmeda ni jasna, kot neresne gledalce. Tocno ti mi v tej temi zgledas tak, da si pogledal 3 tenet explained videe po filmu in sedaj pametujes kako je treba bit zbran med gledanjem filomov in je to nek higher art za izbrane filmske sladokusce. 

 

Film je po prvem gledanju kup dobro posnete, epske ampak v nulo zbegane in nerazumljive akcije. Problem pa je, ker ni tok dober, da bi ti potem v drugo odprl oci in popolnoma razjasnil obzorja, ampak si preprosto reces 'aha ok to je to' 

Povezava do prispevka

Slovenske budale brez možganov kritizirajo film ker ne razumejo njegovega pravega bistva in pomena. Ne razumejo, da je Nolan želel pokazati drugačen pomen časa. Meni se zdi fascinantno, da film predstavi, da lahko še tako nepomemben dogodek v preteklosti močno vpliva na prihodnost.

Povezava do prispevka
Sadako reče pred 2 urama:

Slovenske budale brez možganov kritizirajo film ker ne razumejo njegovega pravega bistva in pomena. Ne razumejo, da je Nolan želel pokazati drugačen pomen časa. Meni se zdi fascinantno, da film predstavi, da lahko še tako nepomemben dogodek v preteklosti močno vpliva na prihodnost.

 

Slovenske budale

 

Sej ne da gre za najslabse ocenjeni nolanov film v zadnjih kok letih? Verjetno zato ker so vsi razen tebe budale. 

 

Pejt raj kaksen blog spisat, tam so tvoje traparija vsaj na varnem, ker jih nihce ne bere. 

Povezava do prispevka

.ti nimaš pojma. ta film je najboljši preblisk z časa star wARS Z PRODUKCIJO GLAZBE IN SLIKE, ti pa govoriš da je podn od filma, ej mali pejt študirat film in glazbo pa pol povej nekaj kaj ima veze z tvojimi blodnjami, ta film je noro dober. NOLAN je naredil revolucijo in grm stavit d abo film prejel oskarja za glazbo, ker se enim n sanja kaj dela je za muziko in ta film ma noro muziko in efekte, pa btw, vs ekajs evrti nazaj je tud muzika zvrtena nazaj, in to ni mačji kašelj pač pa life time goal za nekatere, ampak ti seveda veš vse to in tako strokovno NOLAN žališ. kdo si ti sploh?!...

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...