Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

lej k so cehi dobil svojga politika pri krsenju ukrepov je mogu tip odstopit. valda to cist drugo sporocilo poslje ljudstvu kot pa pri nas ko prvi clovek epidemije gre na pumpo brez maske ces da je bil prevec utrujen in je pozabu. 

 

Model tvoj celotn job description atm je resevanje te krize, to bi mogl bit v tvoji zavesti 18h na dan, a tip pozabi ne me jeb

Povezava do prispevka
andrejus reče pred 26 minutami:

 

Držva bi morala biti zgled,

Država mora poskrbeti, 

Za to bi morala poskrbeti država....

 

Tako miselnost nam je zapustil socializem. To je prava dediščina partizanščine, ki se prenaša iz roda v rod. 

 

Cela Evrope ima iste, ponekod še hujše ukrepe. LoL

 

 

tole https://reopen.europa.eu/en/ pravi drugače

 

v Belgiji lahko hodiš še k sosedom

Povezava do prispevka
YourReptilianOverlord reče pred 3 urami:

Najlažje je zvaliti krivdo na ljudi, ker ne ponotranjijo ukrepov pa si reorganizirajo življenja.

Ampak težko ponotranjiš ukrepe, če se spreminjajo čez noč. Pa če nimajo smisla. Pa če ti tisti, ki ti jih vsiljujejo, ne zmorejo biti niti minimalen zgled. 

Oblast je imela kup nepotrebnih druženj in procesij, ki bi jih zlahka odpovedala, namesto da se po njih spreneveda kako niso stali tako blizu, kot izgleda, pa kako jih je zakuska ujela nepripravljene.

Ko jih dobijo grešiti, bi lahko enostavno poravnali kazen in vzeli municijo vsem, ki vpijejo zakaj pa za njih ne velja. Ni da si kateri od njih ne bi mogel privoščiti te kazni. Ampak jim ego ne pusti.

Ista oblast, ki te poziva k delu od doma, bi zlahka to počela sama in bila za zgled. Ampak jim ne pade na pamet sedeti doma kot plebsi.

Ko vidiš, da boš omejen mesece, lahko prilagodiš način življenja. Lahko si nabaviš domači fitnes ali pa avto, če ne bo javnega prevoza. Ampak kdo bo delal tako velike premike in investicije, če ti stalno prodajajo kako sta naslednja dva tedna ključna, potem bo pa mogoče bolje? Kako boš zapravljal take zneske, če te stalno pripravljajo na krizo, ki sledi? 

Kako se boš zanesel na pomoč države, če gre vse po zlu, če se oblast v tolikšni meri zanaša na prostovoljstvo, obenem pa skuša izkoreniniti vse nevladno in neprofitno?

Nasprotniki mask niso nič novega. Od nekdaj imamo peščico, ki ne želi upoštevati pravil in skuša potegniti čim več drugih s seboj, da bi se skrili med njimi pred kaznijo. Pred epidemijo so bili to tisti, ki stalno preračunavajo koliko več kaže števec v avtu in kažejo primer nemške avtoceste, da bi lahko vozili nad omejitvijo. Ravno tako kot ne rabiš vedeti zavorne poti ne rabiš vedeti procenta zaščite, ki jo maska nudi. A je razlog zanje izmišljen je nepomembno, večina ve, da je kazen resnična in izterljiva in jim to zadostuje. Zato ta peščica nikoli ni razlog za neuspehe, zgolj izgovor.

Oblast je tista, ki si lasti zasluge za uspehe, zato mora tudi požreti krivdo za neuspehe. Plakati z ruskimi modeli pa prelet bolnic niso zahvala in deljenje zaslug, ne glede kako se jim dozdeva v njihovem sprevrženem svetu.

In ta oblast je jasno nakazala kje ležijo njene prioritete. Prebivalci domov za ostarele ne bodo šli na volitve, to je vsem jasno, zato jih tudi reševati nima nobenega smisla, naj se z njimi ubadajo prostovoljci. 

Če bi recimo hiranje kulture na račun reševanja zdravstva človek še razumel, pa težko pogoltne zapostavljanje dobesedno vsega na račun vojske. Vlada bi brez težav zamaknila to na čas po epidemiji ampak noče. Raje kot to bo, da lahko ustavi referendum, morala prodajati kako smo tako neposredno ogroženi, da so dodatni oklepniki preveč nujni, da bi smela javnost odločati o njih.

Vse to na višku epidemije. Tukaj niso pomembni ne zneski ne čustva do vojske, ene stvari so enostavno preveč neumne za pogoltniti. 

Tako da ni vprašanje zakaj se posameznik ne uspe prilagoditi na kopico spreminjajočih se ukrepov. Pravo vprašanje je zakaj se nekaj deset posameznikov, ki so večinoma izvzeti iz teh ukrepov in jim ne mešajo življenja kot ostalim, ne zmore prisiliti pa reševati zadeve po pomembnosti namesto njihovih preferencah.

Vse ostalo je pa samo mešanje megle, da se ne opazi njihove nesposobnosti v njej.

 

mislim najhuje pa je obcutek nemoci ki se me trenutno loteva k iz naslonjaca spremljam kam drvimo in ne morem nic narest. Ze sama epidemija je v pizdi ampak mislim da nas to ne more prizadet tok kokr vlečemo nesmiselne poteze, jansa si je s svojmi kadrovskimi spremebami zakoreninil v sistem da bo spet potrebno desetljetje puljenja pa še to vrjetno ne bo pomagalo dokler glava ne crkne.

Mislim res sem totalno neoptimisticen za prihodnost in če kdo ve kako se lahko clovek angazira za kaksne spremembe v tem casu naj prosim sporoci

 

Lp, Ne me jeb

Povezava do prispevka
Galaksija reče pred 36 minutami:

A nisi ti neki pisal da si debel?

In pa da ti je res PRETEŽKO bit več kot mesec dni brez stikov z ljudmi izven gospodinjstva?

 

Nimam pojma kako ima to, da imam preveč kil in sem kadilec in ne morem dolgo brez socialnih stikov vsaj približno vezo z dejstvom, da se je človeštvo v zadnje pol stoletja pomehkužilo in ogormno ljudi postalo pičkice, ki se bojijo vsega in svašta.

Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 9 urami:

Kar pa se tiče tistega citata pa je pravzaprav zelo zanimivo vprašanje kako bi se recimo 19. stoletje spopadlo s tem virusom brez tehnologije, ki nam je na voljo. Bitka s Covid-19 je bitka s časom. Bitka v kateri smo v neki prednosti prav zato, ker do določene mere poznamo prihodnost. In to nam je omogočil AI. Tudi meni se zdi da Moore nekoliko pretirava, a vseeno da misliti. 

Ruska gripa s konca 19. stoletja zelo verjetno sploh ni bila gripa ampak en tak coronavirus, tako da je odgovor na dlani.

https://en.wikipedia.org/wiki/1889–1890_pandemic

 

The 1889–1890 flu pandemic, also known as the "Asiatic flu" or "Russian flu", was a pandemic that killed about 1 million people worldwide,[1][2] out of a population of about 1.5 billion. It was the last great pandemic of the 19th century.[3]

The most reported effects of the pandemic took place from October 1889 to December 1890, with recurrences in March to June 1891, November 1891 to June 1892, winter 1893/1894, and early 1895.

It is not known for certain what agent was responsible for the pandemic. Since the 1950s it has been conjectured to be Influenza A virus subtype H2N2.[4][5][6] A 1999 seroarcheological study found the strain to be Influenza A virus subtype H3N8.[7] A 2005 genomic virological study says that "it is tempting to speculate" that the virus might not have been an influenza virus, but human coronavirus OC43.[5] Danish researchers reached a similar conclusion in 2020, in a study which had not been published in a peer-reviewed academic journal as of November 2020. They described the symptoms as very like those of Covid-19.[8]

Povezava do prispevka

Najbolj na kurac mi gredo ljudje ki neki sanjajo o politikih ki ne vedo kaksen ukrep bi blo treba sprejeti, oziroma sprejemajo ukrepe po logiki da bo najbolj safe za njih. Aka prepoved vsa druzenja hkrati pa furat ekonomijo da ne bojo RIOTS

 

Pol pa v isti sapi recejo da so za maske zunaj ker je to minimalen napor in ker so tako rekli.

 

Povsem nekriticni, pizda a probavamo zajezit epidemiko zarad sebe ter se obnasamo tako da bo cimprej konec al zato ker vlada tako pravi

 

Je pa dejstvo da 3/4 folka debilnih ovc

 

uredilo bitje Marvak
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 18 minutami:

 

Nimam pojma kako ima to, da imam preveč kil in sem kadilec in ne morem dolgo brez socialnih stikov vsaj približno vezo z dejstvom, da se je človeštvo v zadnje pol stoletja pomehkužilo in ogormno ljudi postalo pičkice, ki se bojijo vsega in svašta.

 

To da si vec kot ocitno del teh pomehkuzenih ljudi.

Zakaj se ne man uppas?

Povezava do prispevka
Navedek

Na kratko... graf pokaže to, da so nekoč ljudje bili vajeni grozot, vojn, izbruhov bolezni... in niso bili pomehkuženi kot je človeštvo dandanes, ko v zahodnem svetu živimo v zelo dolgem obdobju relativnega miru in smo postali pičkice, ko nas vsaka, ki nas spravi iz naše zone komforta na smrt prestraši in povzroči vsesplošno paniko.

 

Debelost = si pomehkuzen, ja. Fizicno nepripravljen, telo ti deluje izpod optimale, si manj zdrav in okreten kot bi bil ce ne bi bil debel (kot recimo tisti predniki na katere se sklicuje prej postani meme)

Ne mores zdrzat brez socialnih stikov izven gospodinjstva = si pickica katero le-to spravi izven zone komforta in ti povzroca paniko (za razliko od prednikov iz mema ki so se bojevali v vojnah)

uredilo bitje Galaksija
Povezava do prispevka

Lol... res ne vidim nobene povezave :D Zgleda se za razliko od tebe ne bojim smrti, tebe pa grabi panika in iščeš neke debilizme. To, da nisi okreten kot neki atlet te naredi pomehkuženega. :) Ja in v vojnah so ljudje bili full sami al kaj? Ravno moč skupine jih je držala skupaj. Zresni se malo no. Meni nič ne povzroča panike, jaz imam socialni stik vedno, ko si ga zaželim in ga potrebujem. A si me videl kdaj paničarit zaradi tega Covida? Celo trdim, da mi je praktično vseeno kaj se bo zgodilo, če ga dobim, čeprav sem bolj ogrožen od večine tukaj. Človek kaj tebi dogaja v glavi je prav zanimivo. A si ti tudi v 5D skupaj z Gladiusom in postaš iz onstranstva?

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Aja točno, danes je četrtek, ko spet meljejo. Glede novih ukrepov... saj ne vem, če jim je še kaj ostalo za sprejeti :D Niti nič ne govorijo o tem kaj bi se dodatno lahko zaostrilo. Naslednja stopnička bi bil menda totalen lockdown, kar pa dvomim, da si bojo privoščili. Če bi šli v to, bi morali že pred mesecem pa pol ali dvema. Sedaj bi bil to žebelj v krsto firm, ki že itak životarijo več al manj.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 uro:

Lol... res ne vidim nobene povezave :D Zgleda se za razliko od tebe ne bojim smrti, tebe pa grabi panika in iščeš neke debilizme. To, da nisi okreten kot neki atlet te naredi pomehkuženega. :) Ja in v vojnah so ljudje bili full sami al kaj? Ravno moč skupine jih je držala skupaj. Zresni se malo no. Meni nič ne povzroča panike, jaz imam socialni stik vedno, ko si ga zaželim in ga potrebujem. A si me videl kdaj paničarit zaradi tega Covida? Celo trdim, da mi je praktično vseeno kaj se bo zgodilo, če ga dobim, čeprav sem bolj ogrožen od večine tukaj. Človek kaj tebi dogaja v glavi je prav zanimivo. A si ti tudi v 5D skupaj z Gladiusom in postaš iz onstranstva?

 

To da nisi fizično in posledično mentalno okreten kot nekdo ki je fit(naprimer slika "dedka" v memu) te v primerjavi z njim naredu pomehkuzenega, ja. Bili so pod težkimi pogoji, na robu smrti velikokrat. Skratka v dost hujših situacijah kot ti "brez druženja z kolegom in srkanja piva, ki niti pod razno ne sme bit online!"

 

Navedek

Meni bi se sfukalo in bi kako pizdarijo naštimal, če bi to moral.

 

Mogoče to ni panika, je pa definitivno neracionalno razmišljanje v smislu reakcije na omejitve.

 

 

 

 

Nevem no. Meni je folk ki joka o tem kako ne more brez socialnih stikov malo potrpet res smešen. Še posebej če potem govori kako so ljudje dandanes pussyji in ne zdržijo nobenih "grozot". Ti ne zdržiš zgleda niti 5% "grozote" lul.

 

Seveda tukaj ne vklucujem situacij kot so recimo otroci ki so doma stuck z abusive starši, nekdo ki je čisto sam, ali pa par ki se ne sme videt po nevemkok dolg časa, ampak če prav razumem maš ti doma družino, pa neki jokaš kako je nevzdržno? Dej se malo zamisli kot prvo da je drugim v različnih situacijah dosti težje, predvsem je bilo pa neštetokrat težje našim dedkom v časih vojn, čigar čase očitno tako zelo idealiziraš.

uredilo bitje Galaksija
Povezava do prispevka
Galaksija reče pred 6 minutami:

brez socialnih stikov malo potrpet res smešen.

 

Če je za tebe par mesecev malo...? Sem potrpel par krat po 3 tedne, pa ni blo nič bolje nikjer... tako, da ne vidim razloga zakaj bi moral še dlje trpet. Če bi videl razlog in v tem kako rešitev, potem bi komot še potrpel. In več krat sem omenil, da sem doma več al manj 160ur od 168, ki jih ima teden. Tistih par urc pa namenim socialnim stikom (seveda v mejah normale 2-3 ljudi). Jebi ga... imej svoje mnenje, imaš pravico do njega, ampak ne mi z bučami, da je potrebno malo potrept :D Mesece in mesece ni malo. Malo je 2-3 tedne.

 

Vidim, da si se našel v tistem mojem postu in pač naprej širiš paniko. Seveda spoštujem tudi tvoje mnenje in prepričanje.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

 

Fulltacticalgear reče pred 11 urami:

Trpimo nekako na isti način kot človek, ki se je zavedel da ni boga ... Nietzsche pravi - kako nonsense je takšno trpljenje - pravzaprav trpimo za izgubo nečesa kar nismo nikoli imeli.

 

disclaimer; men je tale covid kriza super, je darilo introvertu. Egoistična subjektivna opazka, ki ne vidi dlje od sebe.

 

Ravno zavedanje, da izgubljamo kar smo imeli je srž problema, torej kako se to zavedanje realizira v stvarnem svetu - skozi upor, posmeh, nesmisel, ni ponotranjenja. In tudi pri meni ga ni - kako naj ponotranjim nošenje mask na prostem v vasi, v naravi? Pač ne morem. Kako naj ponotranjim, da žena ne sme delat v poslu v katerem je higiena pogoj? Ne morem.

 

Se strinjam, da ni pravega občutka, da smo v krizi. V smislu, da nas virus življenjsko ogroža - ker a nas? A se morebiti zgolj gremo igro zmanjšati neposredni covid davek - igra številk? Ker vsako življenje je dragoceno - no vsaj dokler je dovolj blizu nas. Pa če nam je tako dragoceno kako za vraga se vsi ti starostniki okužijo? Pri nas s starši nimamo fizičnih stikov in sami jih nimajo z drugimi - so se izolirali. 

 

Na sliki -Potrjeni VS Umrli - kakšen kontrast!

Kako je to možno, kje se ti starostniki okužijo - a od njih ne smemo pričakovati, da prevzamejo odgovornost in se ne okužijo ali je možno sklepati, da te možnosti nimajo? 

 

 

image.thumb.png.acd2c5a7bf9cb2ef8d291cff8c86b69b.png

 

image.thumb.png.e1c029eedf8c00af8a3c91b77208cca1.png

 

 

Fulltacticalgear reče pred 10 urami:

Obstaja neka možnost, da bi ukrepe ponotranjili, a za takšno ponotranjenje bi morali prvo premisliti kje sploh danes smo. Kako se "danes" naučiti misliti na tak način, da ne bo naš vsakdan zgolj borba s krizo ampak v prvi vrsti pripoznanje tega, da smo v krizi in da so se hočeš nočeš neko vzorci spremenili. Kako naš vsakdan reorganizirati tako, da ne bo borba s krizo, ampak življenje v krizi. Ne vem če gre tu toliko za zaupanje in komunikacijo kot pravzaprav za neko realizacijo tega kaj danes sploh je. 

 

Sprašujem se kakšen duh bi prevladoval v Slo, če bi dojemali, da ukrepe sprejema stroka in bi politika bila hrbtenica stroki - tudi če za voljo debate predpostavim, da ukrepi delujejo v kolikor jih upoštevamo in je kriv narod sam - Slovenci ne verjamemo v našo politiko in kako naj vse skupaj potem sploh deluje, če čutimo da je politika tista, ki nam ureja pravila novega življenja? 

 

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 43 minutami:

 

Če je za tebe par mesecev malo...? Sem potrpel par krat po 3 tedne, pa ni blo nič bolje nikjer... tako, da ne vidim razloga zakaj bi moral še dlje trpet. Če bi videl razlog in v tem kako rešitev, potem bi komot še potrpel. In več krat sem omenil, da sem doma več al manj 160ur od 168, ki jih ima teden. Tistih par urc pa namenim socialnim stikom (seveda v mejah normale 2-3 ljudi). Jebi ga... imej svoje mnenje, imaš pravico do njega, ampak ne mi z bučami, da je potrebno malo potrept :D Mesece in mesece ni malo. Malo je 2-3 tedne.

 

Vidim, da si se našel v tistem mojem postu in pač naprej širiš paniko. Seveda spoštujem tudi tvoje mnenje in prepričanje.

 

Zakaj kar nekaj sklepaš o meni brez da bi karkoli vedel? Drugače ne podpiram teh lockdownov kakršne ima Slovenija, tako da nevem o kakšnem širjenju panike sanjaš.

 

Samo izpostavljam da bi bilo morda pametno da se tudi ti zgleduješ po svojih prednikih ki so bili dosti bolj tough in zajebani (s tem da se utrdiš pa izgubiš kile recimo), ali pa nehaš izpostavljat neki kako so folk dandaes pussyji. Ajde ajde mal športat, se boš boljš počutu na dolgi rok, bil bolj srečen, mel več energije, bil bolj pripravljen na potencialno vojno, ... :)

Povezava do prispevka
Galaksija reče pred 6 minutami:

Samo izpostavljam da bi bilo morda pametno da se tudi ti zgleduješ po svojih prednikih ki so bili dosti bolj tough in zajebani (s tem da se utrdiš pa izgubiš kile recimo), ali pa nehaš izpostavljat neki kako so folk dandaes pussyji. Ajde ajde mal športat, se boš boljš počutu na dolgi rok, bil bolj srečen, mel več energije, bil bolj pripravljen na potencialno vojno, ... :)

 

Btw si ti meni prvi dajal neke oznake :) Saj razlika med nama je zgleda samo v drugačnem razumevanju pojma. Jaz pač mislim, da bi bil pomehkužen, če bi se zaradi svojih zdravstvenih težav zaprl noter, se panično bojal vsakega zvonca na vratih, da kdo ni prinesel virusa, se izogibal vseh in vsakogar kot, da ima kugo. Razkuževal vse stvari, ki jih dobim v roke, da slučajno kaj ne fašem in ponoči sanjal o tem kako umiram od virusa. V tem primeru bi se sam sebi zdel mehkužec... Če pa sprejemaš svet kot je in se zavedaš, da lahko vsak hip umreš in si kolikor tolikor pomirjen s tem pa se mi pač ne zdi, da bi bil. Pa še malo za hec: če je bila vojna in nisi bil fizično fit kot ostali si se moral sprijazniti, da ne moreš pobegniti in se boš moral soočiti s sovražnikom. Tisti fit so lahko bili pičke, ker so lahko zbežali stran :D In ko sem poslal tisto sliko sem mislil, da ljudje razumejo, da je karikirano in ne dobesedno vzeta. Na nek dokaj smešen način pa prikazuje realnost.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
Galaksija reče pred 55 minutami:

Nevem no. Meni je folk ki joka o tem kako ne more brez socialnih stikov malo potrpet res smešen.

Torej če nekdo živi v drugačni situaciji k ti je to smešno. Psihopatija/avtizem much?

 

Človek je družbeno bitje. Biti brez stika s soljudmi je mučenje. Zato pa je izolacija najhujša kazen k ti jo lahka dajo v zaporu.

 

Povezava do prispevka

  

tomazek reče pred 5 minutami:

 

Btw si ti meni prvi dajal neke oznake :) Saj razlika med nama je zgleda samo v drugačnem razumevanju pojma. Jaz pač mislim, da bi bil pomehkužen, če bi se zaradi svojih zdravstvenih težav zaprl noter, se panično bojal vsakega zvonca na vratih, da kdo ni prinesel virusa, se izogibal vseh in vsakogar kot, da ima kugo. Razkuževal vse stvari, ki jih dobim v roke, da slučajno kaj ne fašem in ponoči sanjal o tem kako umiram od virusa. V tem primeru bi se sam sebi zdel mehkužec... Če pa sprejemaš svet kot je in se zavedaš, da lahko vsak hip umreš in si kolikor tolikor pomirjen s tem pa se mi pač ne zdi, da bi bil. Pa še malo za hec: če je bila vojna in nisi bil fizično fit kot ostali si se moral sprijazniti, da ne moreš pobegniti in se boš moral soočiti s sovražnikom. Tisti fit so lahko bili pičke, ker so bežali stran :D In ko sem poslal tisto sliko sem mislil, da ljudje razumejo, da je karikirano in ne dobesedno vzeta. Na nek dokaj smešen način pa prikazuje realnost.

 

 

Ok, to je res, ampak če se določi da je za bolje vseh (ne pravim da se nujno strinjam s tem) da se pač ne družiš s folkom neko obdobje, potem tisti ki rečejo "fak jaz ne morem, je pretežko zame, to ni človeško", so zame pussyji, ki pač ne zdržijo malo hardshipa, posebaj v primerjavi z ljudmi ki so morali dati čez vojne. Se ne bi strinjal?

uredilo bitje Galaksija
Povezava do prispevka

A vas to motivira k nošenju mask?

Kaj pa Krek kot javna NJIZ figura?

 

Če bi se model postavu pred špegu in si iskreno z vso dano odgovornostjo zastavil vprašanje - ali je pomembno kako me vidijo ljudje? kaj pa sploh vidijo ljudje v meni?  

Kot da se ne upošteva osnove psihologije ali ker niso ozaveščene ali pa enostavno ker poljubna xy logika. 

 

Carski članek na to temo:

https://nova24tv.si/sprosceno/zanimivosti/moski-pozor-dolgi-brki-in-brada-so-nevarni-pri-nosenju-zascitne-maske-izjema-le-hitlerjeve-brcice/

 

 

image.png.e279007f88f3d48680cc94490e311727.png

Povezava do prispevka

Predniki so dejanko živeli v veliko bolj izoliranih skupnostih in so jih take vihre velikokrat mnogo bolj obšle. Danes pa zna biti to, da dlje ne moreš v sosednjo občino že kar težava. Sploh ker nismo več toliko prilagojeni na življenje v neki dokaj zaprti skupnosti in znajo taki "izleti" po določenemm času kar biti že nuja.  

Povezava do prispevka

Za začetek bi kompanija Kacin, Beovićka, Logarjeva in podobi morali nehati nagovarjati folk kot petletne otroke. Če se obnašaš kot Kacin "ti ti državljani poredni, po riti vas bomo" ne gre pričakovati, da jih bodo ljudje resno jemali.

 

Drugo. Prevetriti te butaste ukrepe (takih je 90%) in obdržati tiste, ki so smiselni. To je higiena rok in kašlja, distanca in maske v zaprtih prostorih (slednji je že vprašljiv). Vse ostalo je popoln nesmisel. In niti tisti, ki so te bedarije uvedli ne znajo razložiti kakšen vpliv ima posamezen ukrep.

 

Tretje. Najprej so bile problem lovske koče, potem martinovanja, potem to, da folk v trgovini lahko kupi še gate poleg kruha, zdaj so težava firme. V večini firm, ki jih poznam so ukrepi že dolgo in zelo strogi. Samo ta vladna skupina nima pojma kaj se dogaja (niti kaj bi sami s sabo) in delujejo po sistemu aha če ni to, potem je drugo. Aha to drugo tudi ni, potem pa tretje. In tako naprej. Kot mehanik ko mu pelješ avto pa se mu sanja ne, kaj je narobe in začne menjavati vse po spisku in pisati račune. 

 

Četrto. V vsem tem času bi že bil čas, da bi nas nehalo po tv nagovarjati 1248665232315 govorcev od infektologov, pediatrov, obramboslovcev, vsakega, ki ima 5 min časa. A v tej preljubi dolini šentflorjanski res nimamo enega epidemiologa, ki bi ga postavili pred kamero, da ljudem kulturno pove kako in kaj? Aja saj res, Fafangel deluje skulirano in strokovno. Ampak on je rekel, da ukrep zapiranja občin in maske v šumi nimajo nobenega vpliva na ne-širjenje epidemije. Torej ni primeren za govorca, zatorej šc Mario, šc, šc.

 

  • Račka +1 3
  • Groot, ki sir je 2
Povezava do prispevka
Galaksija reče pred 2 minutama:

  Ok, to je res, ampak če se določi da je za bolje vseh (ne pravim da se nujno strinjam s tem) da se pač ne družiš s folkom neko obdobje, potem tisti ki rečejo "fak jaz ne morem, je pretežko zame, to ni človeško", so zame pussyji, ki pač ne zdržijo malo hardshipa, posebaj v primerjavi z ljudmi ki so morali dati čez vojne. Se ne bi strinjal?

 

Saj na 3/4 se strtinjava, razen v detajlih. Mene vedno moti, ko omenjaš malo potrpet. Ne vem kaj je to malo. Malo je zame kot sem rekel par tednov (pa še to ni v resnici malo), ko pa me omejujeo par mesecev pa se mi ne zdi malo, niti smiselno, ker mislim, da smo med redkimi, ki imamo to tako strogo zastavljeno. Saj sam pri sebi tudi omejujem te stike vedno. Sem cca. 95% časa izoliran.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...