Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

Death reče pred 1 uro:

WTF? Sesuto zdravstvo pomeni, da začnejo umirati ljudje zaradi stvari, ki so 100% ozdravljive tipa vnetje slepiča.

Za razliko od zdej ko lahko prideš v bolnico k te v srcu špika in te pustijo da umreš v čakalnici? Al pa ko so skoraj ubili unga mulca s sepso spomladi? Da sploh ne omenjamo na smrt obsojenih ljudi k so jim skenslali preventivno oskrbo....

Sploh pa ti očitno res ne razumeš najbolj kako zdravstveni sistem funkcionira. Ti misliš da kirurge k operirajo slepiče kar prestavijo na infekcijsko?

 

bainit reče pred 1 uro:

tko kot so hoteli na švedskem doseči herd immunity ja :sleeping: 

Sej ne da smo s čredno imunostjo premagali še čisto vse tovrstne viruse do zdaj...

Povezava do prispevka
bleachedagnus reče pred 1 minuto:

lol, več se bomo družili, prej se nas bo dovolj okužilo in se bo stvar zaključila

 

z zapiranjem pa v najboljšem primeru samo podaljšujemo trpljenje

mah sej ne vem kaj naj ti rečem, če ne vidiš, kaj predstavlja problem, če bi imeli na dan 6k pozitivnih

 

bogi tisti, ki te morajo dnevno prenašat, al neki

Povezava do prispevka
Profesor praktičnega pouka reče pred 5 minutami:

z obveznim razkuževanjem česa? oblek? si ti resen? veš kaj lahko razkužila naredijo tkanini?

 

janezov sledilec? to sklepaš po čem? ker zagovarjam stališče, da bi se moralo furat čim več social distancinga, ki je celo predpisan, folk je pa še en mesec nazaj na igriščih igral fuzbal, basket, tastari so balinali, ... potem se pa stanje ne umirja, krivi so pa ukrepi. valda so krivi ukrepi, še premili so bili. sem že parkrat napisal, pa se mi ne da stalno ponavljat, da nam gre vsem situacija verjetno že konkretno na kurac, sam nekateri se zavedamo svojega doprinosa in se pač ne družimo. in to nedruženje se pač zdej v našem (govorim o ožjem družinskem krogu - jaz, žena, moji starci in sestra, ki živijo v ločenem gospodinjstvu, ter stari starši, ki tudi živijo zase) primeru podaljšuje, ker amebam nikakor ne gre dopovedat, da so ukrepi tu z nekim namenom. v glavah primitivcev pa se itak pišejo zgodbe o teorijah zarote in o tem, kako nas janez zapira, da ma kontrolo nad nami. na facebooku je naenkrat polovica frendov pravnikov in oni vejo kakšne ustavne pravice so jim kršene vsakič, ko policaj pogleda v njihov telefon. pa pizda no, kot da nismo vsi v istem dreku. sam ajd, nekako razumem, da nekateri niste psihično dovolj močni, da bi hendlali situacije, pa tud hierarhije potreb mate nekak takšno kot tisti v vrtcu, kjer je glavna socializacija, hranjenje in ne usrat se v gate

Torej po tvoje naj folk preprosto ne kupuje novih cun zdej že pol leta (in naj pri tem vstraja še tiste 2 leti kokr se bo tole sranje še vleklo)?

Torej, zaradi bolezni ki je bolj smrtonosna kot gripa le zlo majhnemu delu populacije bi ti vsem probal omejiti športne aktivnosti? Športne aktivnosti, ki drastično izboljšajo pričakovano življensko dobo in močno zmanjšajo verjetnost za številne bolezni, med drugim bolj ali manj vseh tipov bolezni srca in ožilja (sej veš, skupini bolezni k so daleč najpogostejši vzrok smrti v razvitem svetu)? In pol se čudiš k ti folk pravi da si prizadet v glavo...

Pa zanimivo, vsi so grdi grdi kršitelji pravil, a sam priznavaš da se družiš s svojimi starši in sestro, ter še starimi starši. Ni čudno da nimaš problemov s socialno distanco, če si za pojem zase interpretiraš drugače kot za vse ostale. Sej hipokriti so itak vedno najbolj glasni.

Drugače ne rabiš bit lih doktor prava da ti je jasno, da vdor v zasebnost pač ni legalen brez sodnega naloga. Tudi če je to ufurala tebi ljuba politična stran.

 

Povezava do prispevka

Kaj a vi mislite, da se zdravniki sami držijo tako strogo socialnega distanciranja? A ne poznate nobenega? Jaz poznam 2-3 kar dobro, pa ene par bežno prek znancev in menda noben ni zaprt doma. Hodijo si med sabo na obiske v manjše družbe konstantno cel čas. Je pa res, da to ni noben zdravnik, ki bi v tem trenutku delal na Covid oddelku, pozna pa sigurno stanje tam. Živim v vinorodnem delu in seveda imam tudi dosti kolegov med vinogradniki. K enemu vsako leto v decemberskem času hodi cela grupa zdravnikov na degustacijo in prigrizek... A mislite, da letos niso bli? Seveda so, samo v manjši skupini in ne z avtobusom.

 

Kolega je prejšnji teden razbil avto in ostal brez njega. Na srečo mu nič ni... samo potolčen je in ga boli celo telo. Že par dni me kliče, da je full potrt in bi mu prijal en pogovor in kako pivo... a mislite, da ne bom šel? Itak bom jutri šel do njega, da spijeva vsaki par piv in se malo pogovorim z njim. Ampak taka srečanja so vedno v smislu 2 ali 3 osebe... Pizda jaz bi bil full žalosten, da mam takega kolega, ki ne bi želel priti do mene v stiski in rečti par besed z mano, da bi mi bilo lažje. Tu pa vidim, da je kar nekaj takih, ki bi jih pustili...

 

Delajte kar vam paše, nekako bomo enkrat že pregurali to zadevo. Jaz se bom pazil kolikor lahko. Čistor vsega pa nikakor ne nameravam opustiti.

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
Profesor praktičnega pouka reče pred 22 minutami:

z obveznim razkuževanjem česa? oblek? si ti resen? veš kaj lahko razkužila naredijo tkanini?

 

janezov sledilec? to sklepaš po čem? ker zagovarjam stališče, da bi se moralo furat čim več social distancinga, ki je celo predpisan, folk je pa še en mesec nazaj na igriščih igral fuzbal, basket, tastari so balinali, ... potem se pa stanje ne umirja, krivi so pa ukrepi. valda so krivi ukrepi, še premili so bili. sem že parkrat napisal, pa se mi ne da stalno ponavljat, da nam gre vsem situacija verjetno že konkretno na kurac, sam nekateri se zavedamo svojega doprinosa in se pač ne družimo. in to nedruženje se pač zdej v našem (govorim o ožjem družinskem krogu - jaz, žena, moji starci in sestra, ki živijo v ločenem gospodinjstvu, ter stari starši, ki tudi živijo zase) primeru podaljšuje, ker amebam nikakor ne gre dopovedat, da so ukrepi tu z nekim namenom. v glavah primitivcev pa se itak pišejo zgodbe o teorijah zarote in o tem, kako nas janez zapira, da ma kontrolo nad nami. na facebooku je naenkrat polovica frendov pravnikov in oni vejo kakšne ustavne pravice so jim kršene vsakič, ko policaj pogleda v njihov telefon. pa pizda no, kot da nismo vsi v istem dreku. sam ajd, nekako razumem, da nekateri niste psihično dovolj močni, da bi hendlali situacije, pa tud hierarhije potreb mate nekak takšno kot tisti v vrtcu, kjer je glavna socializacija, hranjenje in ne usrat se v gate

Razkuzevanjem kabin, ti sploh preberes kaj ali samo zacnes rage pisati? 

Povezava do prispevka
nimious reče pred 3 minutami:

Torej po tvoje naj folk preprosto ne kupuje novih cun zdej že pol leta (in naj pri tem vstraja še tiste 2 leti kokr se bo tole sranje še vleklo)?

Torej, zaradi bolezni ki je bolj smrtonosna kot gripa le zlo majhnemu delu populacije bi ti vsem probal omejiti športne aktivnosti? Športne aktivnosti, ki drastično izboljšajo pričakovano življensko dobo in močno zmanjšajo verjetnost za številne bolezni, med drugim bolj ali manj vseh tipov bolezni srca in ožilja (sej veš, skupini bolezni k so daleč najpogostejši vzrok smrti v razvitem svetu)? In pol se čudiš k ti folk pravi da si prizadet v glavo...

Pa zanimivo, vsi so grdi grdi kršitelji pravil, a sam priznavaš da se družiš s svojimi starši in sestro, ter še starimi starši. Ni čudno da nimaš problemov s socialno distanco, če si za pojem zase interpretiraš drugače kot za vse ostale. Sej hipokriti so itak vedno najbolj glasni.

Drugače ne rabiš bit lih doktor prava da ti je jasno, da vdor v zasebnost pač ni legalen brez sodnega naloga. Tudi če je to ufurala tebi ljuba politična stran.

ok, ti si ziher ful briljiral v šoli, še posebej pri bralnem razumevanju ...

 

1. kje sem rekel, da naj folk ne kupuje novih oblačil? s tem, da "hvatajo krivine" tako, da grejo na stranišče nakupovalnega centra, preizkusijo kupljeno in to potem vrnejo nazaj? s tem, da se ljudje spopadajo z epidemijo po liniji najmanjšega odpora in so brezbrižni do te mere, da na faking javnih WCjih probavajo oblačila?

2. kje govorim, da je treba omejit športne aktivnosti? jasno je povedano, da naj se ne družijo ljudje, ki niso iz istega gospodinjstva oz. najožji družinski člani. zdej 40 modelov na fuzbal igrišču brez mask močno dvomim, da je iz istega gospodinjstva oz. so najožji družinski člani. jaz tud pogrešam fitnes, grem pa zato vsak dan na golovec, dobra ura sprehoda/hoje v hrib. je kr fun, če pa uni debilkoti ne poznajo druge oblike rekreacije kot fuzbal pa spet pride vprašanje psihičnega razvoja;

3. to, da sem prizadet v glavo, mi praviš zdej ti. se pa ne bi čudil, če bi mi to povedal tud kdo tebi podobno mislečih. samo me vaše mnenje ful mal briga, ker ste v mojih očeh nižje razvita bitja;

4. moji starši, sestra, stari starši so najožji družinski člani in se lahko družimo. pa tudi oni držijo do drugih strogo distanco;

5. to, da prostovoljno pokažeš telefon z odprto aplikacijo policistu ni noben vdor v zasebnost. lahko mu je tudi ne, samo potem ne boš nikamor šel.

6. moja ljuba politična stran trenutno ni na oblasti.

Povezava do prispevka
Profesor praktičnega pouka reče pred 6 minutami:

kako bo razkuževanje kabine preprečevalo širjenje virusa, ki je na majici/hlačah/kapi?

 

Tebe je zmotilo pomerjanje hlač na wcjih in posledično izločki na hlačah, to bi rešili z odprtjem in razkuževanjem kabin. Obleke pa dajo na stran za nekaj dni, ne vem kaj ti ni jasno. 

Povezava do prispevka
Profesor praktičnega pouka reče pred 9 minutami:

2. kje govorim, da je treba omejit športne aktivnosti? jasno je povedano, da naj se ne družijo ljudje, ki niso iz istega gospodinjstva oz. najožji družinski člani. zdej 40 modelov na fuzbal igrišču brez mask močno dvomim, da je iz istega gospodinjstva oz. so najožji družinski člani. jaz tud pogrešam fitnes, grem pa zato vsak dan na golovec, dobra ura sprehoda/hoje v hrib. je kr fun, če pa uni debilkoti ne poznajo druge oblike rekreacije kot fuzbal pa spet pride vprašanje psihičnega razvoja;

kako ne praviš tega?

 

prepoved zbiranja ljudi ki ne živijo skupaj je de facto prepoved vseh ekipnih športov

 

prepoved uporabe športnih dvoran, fitnesov, bazenov, gibanja po občinah, ... je pa de facto prepoved vseh športov za katere nimaš v lasti vse opreme/prostora

Povezava do prispevka
Navedek

Upam, da ta vlada dopusca moznost svobodne odlocitve, saj je moje telo tempelj Sv. Duha. Ne pripadam sebi ampak Bogu, ki me je odkupil za visoko ceno. Abba Oce hvala za tvojega Sina, ki je za nas prelil svojo nedolzno kri in nas sciti in ociscuje

 

Post na Nora24 pod člankom o cepivu. Sej sem vedel da bodo ti ljudje na koncu moji zavezniki.

 

Mene zanima če sem lahko proti cepivu če ne verjamem v družbo v kateri živimo in bi si želel da vse skupaj zgori

uredilo bitje Marvak
Povezava do prispevka
bleachedagnus reče pred 2 minutama:

kako ne praviš tega?

 

prepoved zbiranja ljudi ki ne živijo skupaj je de facto prepoved vseh ekipnih športov

 

prepoved uporabe športnih dvoran, fitnesov, bazenov, gibanja po občinah, ... je pa de facto prepoved vseh športov za katere nimaš v lasti vse opreme/prostora

a jaz pa foter pa ne smeva igrat basketa 1 na 1? al pa jaz pa foter proti sestri pa moji ženi? 2 na 2, za foro, rekreacija. a to ni ekipni šport?

 

a od športov obstajajo samo ekipni športi? a če greš laufat to ni športanje? a če greš v hrib hodit, to ni aktivno gibanje? a če greš na kolo, to ni športanje? rolanje? tenis? (ok zdej je premrzlo za tenis na odprtem)

 

ne vem no, še vedno smo vsi na istem, eni smo očitno bolj prilagodljivi in močnejšega duševnega zdravja :)

 

 

Flamingo reče pred 2 minutama:

 

Tebe je zmotilo pomerjanje hlač na wcjih in posledično izločki na hlačah, to bi rešili z odprtjem in razkuževanjem kabin. Obleke pa dajo na stran za nekaj dni, ne vem kaj ti ni jasno. 

napiši protokol, kako bi ti fural to razkuževanje kabin. res me zanima, ker ful lažje je pametovat kaj narest, kot to v praksi furat :)

Povezava do prispevka
nimious reče pred 40 minutami:

Za razliko od zdej ko lahko prideš v bolnico k te v srcu špika in te pustijo da umreš v čakalnici? Al pa ko so skoraj ubili unga mulca s sepso spomladi? Da sploh ne omenjamo na smrt obsojenih ljudi k so jim skenslali preventivno oskrbo....

Sploh pa ti očitno res ne razumeš najbolj kako zdravstveni sistem funkcionira. Ti misliš da kirurge k operirajo slepiče kar prestavijo na infekcijsko?

 

 

Točno to bi se zgodilo tik pred kolapsom. Pa triaža koga sploh sprejet in koga pustiti umret.

uredilo bitje Death
Povezava do prispevka
Profesor praktičnega pouka reče pred 1 minuto:

a jaz pa foter pa ne smeva igrat basketa 1 na 1? al pa jaz pa foter proti sestri pa moji ženi? 2 na 2, za foro, rekreacija. a to ni ekipni šport?

 

a od športov obstajajo samo ekipni športi? a če greš laufat to ni športanje? a če greš v hrib hodit, to ni aktivno gibanje? a če greš na kolo, to ni športanje? rolanje? tenis? (ok zdej je premrzlo za tenis na odprtem)

 

ne vem no, še vedno smo vsi na istem, eni smo očitno bolj prilagodljivi in močnejšega duševnega zdravja :)

 

 

napiši protokol, kako bi ti fural to razkuževanje kabin. res me zanima, ker ful lažje je pametovat kaj narest, kot to v praksi furat :)

 

To s teboj ne pelje nikamor kot po navadi

Povezava do prispevka
Profesor praktičnega pouka reče pred 5 minutami:

a jaz pa foter pa ne smeva igrat basketa 1 na 1? al pa jaz pa foter proti sestri pa moji ženi? 2 na 2, za foro, rekreacija. a to ni ekipni šport?

tisti ki pa sami živijo naj pa kaj?

 

Profesor praktičnega pouka reče pred 5 minutami:

a od športov obstajajo samo ekipni športi? a če greš laufat to ni športanje? a če greš v hrib hodit, to ni aktivno gibanje? a če greš na kolo, to ni športanje? rolanje? tenis? (ok zdej je premrzlo za tenis na odprtem)

zakaj bi pa moral laufat/kolesarit? kaj če ti to ni kul? brezveze omejevat, vsak naj se zase odloči kaj je varno in kaj ne

 

Death reče pred 6 minutami:

Točno to bi se zgodilo tik pred kolapsom. Pa triaža koga sploh sprejet in koga pustiti umret.

triaža bi se morala že zdaj delat da se zmanjša pritisk na zdravstveni sistem

Povezava do prispevka
Death reče pred 5 minutami:

Točno to bi se zgodilo tik pred kolapsom. Pa triaža koga sploh sprejet in koga pustiti umret.

 

Kako pa misliš da zdej v DSO? Koliko ljudi bo ratalo invalidov ker se jih zaradi pomankanja kadra ne dviga več iz postelj. 

 

Pač se odločiš, ta ne bo več ostajal in ga pustiš ležat, da bo umrl v postelji.

 

Tako kot se odločiš da enega starčka na intenzivni ne priklopiš na ventilator, ker itak nima šans da bi prišel do ustrezne rehabilitacije ko ga izklopiš, ampak mu daš mal kisika pa ga pustiš ležat v postelji.

 

Big fuckin deal

Povezava do prispevka

Neverjetno za oz. S covidom 19 je umrla sledeča struktura:

187 + 405 moških in žensk starih NAD 85 let!!!!
199 + 173 moških n žensk starih 75-84 let
95 + 42 moških in žensk starih 65 - 74 let
28 + 8 moških in žensk starih 55 - 64 let
DEVET moških in žensk starih 45 - 54 let
in celi ŠTIRJE stari pod 45 let... a vsi starejši od 35 let...

 

https://www.nijz.si/sites/www.nijz.si/files/uploaded/umrli_covid_20201214.pdf

Povezava do prispevka
bleachedagnus reče pred 3 minutami:

tisti ki pa sami živijo naj pa kaj?

se strinjam, to zna bit problem, na katerega ti ne znam podat pametenga odgovora

 

bleachedagnus reče pred 3 minutami:

zakaj bi pa moral laufat/kolesarit? kaj če ti to ni kul? brezveze omejevat, vsak naj se zase odloči kaj je varno in kaj ne

a če boš sred noči v soboto lačen, pa si boš zaželel ogrske, doma boš imel pa pršut, boš rajš stradal? glede na to, da so zdej tud ob nedeljah zaprte trgovine

 

če imaš možnost športa, pa četudi je to tisti, katerega se navadno ne poslužuješ, se ga boš verjetno vseeno poslužil, če želiš skrbet za svoje zdravje?

 

al je to spet ena unih for, ko ti na psiho seka in moraš kontrirat

Povezava do prispevka
Profesor praktičnega pouka reče pred 19 minutami:

napiši protokol, kako bi ti fural to razkuževanje kabin. res me zanima, ker ful lažje je pametovat kaj narest, kot to v praksi furat :)

 

Ja pismo, tako kot deluje razkuževanje hodnikov vsak dan, ki je tudi nevemkoliko mesecev že zakonsko obvezno.

 

Vsako uro si prodajalka da gor rokavice, vzame prej v vreli vodi namočeno krpo, jo našprica z razredčeno varikino in s to krpo pobriše stene slačilnice.

 

Ali pa naj za to pooblastijo čistilko, ki je zaposlena v trgovskem centru. Vsekakor boljše, kot pa pomerjanje oblačil na sekretu.

Povezava do prispevka

Zanima me nekaj kar še nisem slišal, da bi povedali v medijih. A se v trenutni situaciji, ko smo nekje na meji zmogljivosti, na ventilatorje priklaplja tudi osebe 85+ s kakimi pridruženimi boleznimi za katere se je že prej vedelo, da nimajo več nekaj pred sabo? Jaz bi rekel, da verjetno že je neke vrste triaža... vsaj zelo smiselno bi blo. Hkrati to ni nobena trenutna novost, saj že zelo dolgo obstajajo posegi, ki jih ne delajo starejšim, tudi če so čist zdravi drugače (transplatacije ipd.).

Povezava do prispevka
Tom7i reče Pravkar:

 

Ja pismo, tako kot deluje razkuževanje hodnikov vsak dan, ki je tudi nevemkoliko mesecev že zakonsko obvezno.

 

Vsako uro si prodajalka da gor rokavice, vzame prej v vreli vodi namočeno krpo, jo našprica z razredčeno varikino in s to krpo pobriše stene slačilnice.

 

Ali pa naj za to pooblastijo čistilko, ki je zaposlena v trgovskem centru. Vsekakor boljše, kot pa pomerjanje oblačil na sekretu.

1. kakšno razkuževanje hodnikov? vsaj v blokih to ni več obvezno, je pa obvezno imet nameščena razkuževala na vhodih

2. na 1h, ko se zamenja že 20 ljudi? ok ...

3. strošek

Povezava do prispevka

Torej, po profesorjevo so lahko športno aktivni samo ljudje, ki ali majo v gospodinjstvu hordo ljudi, ali kršijo odlok in se družijo s familiju navkljub temu da ne živijo v istem gospodinjstvu (aja, to lahko krši samo on, ostali so sebičneži k niso dovolj osebno močni da bi se držali pravil), ter tisti, ki živijo v občinah, kjer majo na voljo neke normalne peš-poti (bog ne daj da maš probleme s recimo koleni, ker pol pač suck to be you).

Deluje kot tip genija, ki je sestavljal tele ukrepe....

Povezava do prispevka
Profesor praktičnega pouka reče pred 18 minutami:

3. strošek

 

Če si tak patološki invalid da rabiš od vsega hudega novo mikico it kupit pač plačaj več.

 

Pa ne mi da nimajo otroci rokavičk za v sneg, k na rdečem križu to stran mečejo

 

Fak da so drhal prej v primark spustil kt nas na nogomet, božemilo

 

Kot sem že rekel, svet rabi zgoret do tal

uredilo bitje Marvak
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...