Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

tomazek reče pred 35 minutami:

Takih mask ne bi blo sploh potrebno kupit. Boljše si doma sami izdelamo iz raznih materialov.

A si osebno mel kaj pri tem poslu? Ker si dejansko prvi, ki ga vidim hvalit ta fiasko :)

fiasko je bila njihova cena ne pa ucinkovitost

"posebne kirurske gumice" za 3/4 cene maske

Povezava do prispevka
andrejus reče pred 55 minutami:

ko pa so si države v EU kradle pošiljke mask v carinskih skladiščih je bilo malce drugače.

dost držav ma zakone, da lahko v času krize izvedejo kaj takega

je bilo pa žalostno videti, kako evropa ne more stopiti skupaj oz. kako je vsak zase

uredilo bitje bainit
Povezava do prispevka
andrejus reče pred 1 uro:

Eee ni tako enostavno. 

Šlo je za posebni material, ki ga v rupetini in okolici nobeden ne producira.  Zelo gost papir, ki daje občutek tkanine. Po vsej verjetnosti je celo boljši od navadnih kirurških mask.  Niso pa mele železca na nosi, zato so celokupno slabše. 

Gumice so bile nekomot, samo razen tega jim ni kak za očitat.

 

V dani situaciji kar dobra rešitev.

 

Sam kaj mediji.... bla bla bla.

Samo zacepi. Mam doma tole skropucalo, ker v nekem danem trenutku v lokalni lekarni drugega niso imeli na voljo. Tega sranja niti na gobec ne mores namontirat, ker je servet pretrd in prekratek, ne pripomore tudi dejstvo, da elastika drzi vse skupaj v eni sami tocki - pa so mi standardne maske cez gobec drugace obicajno prevelike. Tudi toliko se niso potrudili, da bi ergonomsko "opasali" ta jajca. 

Povezava do prispevka
Brenta reče pred 17 minutami:

Samo zacepi. Mam doma tole skropucalo, ker v nekem danem trenutku v lokalni lekarni drugega niso imeli na voljo. Tega sranja niti na gobec ne mores namontirat, ker je servet pretrd in prekratek, ne pripomore tudi dejstvo, da elastika drzi vse skupaj v eni sami tocki - pa so mi standardne maske cez gobec drugace obicajno prevelike. Tudi toliko se niso potrudili, da bi ergonomsko "opasali" ta jajca. 

 

To lahko potrdim, sem tudi sam mislil nekaj podobnega napisat. Imam reč na polici poleg kište, ker sem prav moral it preverit ta famozni "posebni material, ki ga v rupetini in okolici nobeden ne producira".

 

Model, ta material se je konec marca  prodajal - in se še vedno - v vsaki trgovini Jager, od marca naprej pa tudi v vsakem Šparu,  Merkatorju in na Petrolih:

 

https://reporter.si/clanek/slovenija/po-nakup-serviet-za-izdelavo-zascitnih-mask-766541

 

Navedek

Že danes lahko kupite serviete za izdelavo zaščitne maske v trgovinah Jager. Do konca tedna ali v prihodnjem tednu bodo serviete na voljo še v večjih trgovskih centrih Spar in Mercator ter na večjih servisih Petrola.

 

Do serviet so doslej lahko prišli podjetniki, ki potem sami izdelujejo maske za svoje zaposlene, medtem ko v kranjskem podjetju Seti, kjer jim je v nekaj dneh uspelo založiti trg z dvema milijonoma serviet, ne morejo prodajati serviet fizičnim osebam v majhnih količinah.

 

Aleš Šarec, direktor podjetja Seti, obvešča, da naj posamezniki v trgovinah, kjer se prodajajo njihove serviete (za zdaj le Jager) kupijo največ en paket / 50 kosov serviet naenkrat: »En paket je povsem dovolj za enomesečno zaščito cele družine. Problem je, da nekateri posamezniki kupujejo po pet ali celo več paketov, v tem primeru pa tudi mi ne bomo mogli zadostiti vseh potreb.«

 

Ustreznost 4-slojne air laid zaščitne maske kot air laid servieta, potrebnega za izdelavo zaščitne maske je bila potrjena s strani Službe za preprečevanje in obvladovanje bolnišničnih okužb, UKC Ljubljana, z dne 19. marca 2020. Maske so, kot pove Šarec, namenjene zaščiti splošne populacije, med drugim v trgovini, industriji, pri prevozih, osebni uporabi…, torej povsod tam, kjer v normalnih delovnih pogojih niso predpisane.

 

734636d68acd26fd3cf0b5e68fd2f213.jpeg

uredilo bitje Tom7i
Povezava do prispevka

Nič ne sugeriram, ker je vsak primer zgodba zase in človekov pogled je v tovrstnih primerih večinoma subjektiven. A vendarle (komentar pod novico o odprtju šol in vrtcev 4. januarja na rtvslo):

 

Navedek

ANICA SUŠNIK:
Lahko samo rečem, da bi bilo super, ko bi svojega očeta našla na COVID-19 oddelku na Vrazovem trgu v TAKEM STANJU. Berite naprej, da iz prve roke slišite, kako je videti GENOCID nad starejšimi v SLO. Včeraj sem dobesedno vdrla na Vrazov trg z zahtevo, da vidim očeta, ki so ga pripeljali iz DSO Metlika, češ da nujno potrebuje kisik za predihavanje in so ga pod tem izgovorom dali ven iz doma (stanarino seveda še vedno računajo, samo obrokov hrane ne). V Metliki so mi namreč odobrili, da ga lahko vidim ob 13h, potem pa so ga meni nič tebi nič odpeljali v LJ in me obvestili ravno, ko sem šla na pot.
Z očetom sva še 8 dni nazaj imela videoklic in je bil videti ko rožica. Vmes so ga zato, KER JE ENA OD ZAPOSLENIH OKUŽILA NJEGOVEGA CIMRA, preselili v 'sivo cono' na 'opazovanje'. Tam je bil par dni, vsakič testiran negativno na c19. Potem pa nenadoma - da mora v rdečo cono, da je pozitiven. Prepovedali so mu gibanje, ga polegli v posteljo in v manj kot tednu iz njega naredili truplo. Niti dvigniti se več ne more sam, noge ima suhe ko pajek, shiran je in dehidriran. Še pred tremi meseci je bil ok, ma še pred enim mesecem! Včeraj so ga pod pretvezo kisika peljali v LJ, da bodo lahko nabili cifre o DNEVNO umrlih. Na Vrazovem trgu, kjer sem lani leto dni obiskovala svojo mamo v prej še negovalni bolnici, je jeklenk s kisikom vse polno - ampak pred vhodom. Niti v eni sobi nisem videla kogarkoli priklopljenega na kisik, pač pa dobesedno samo gole, izsušene ljudi pod tankimi rjuhicami. Moj oče je imel usta tako suha, da je izpil plastenko na dušek. Komaj me je spoznal v vsej zaščitni opremi.
Danes so verjetno že odpustili zdravnika, ki mi je dovolil vstop v oddelek, ker me je glavni šef Covid centra po telefonu vprašal, kako sem sploh prišla noter. Takole bom rekla: OČETA SEM NAŠLA NA KRVAVIH RJUHAH, prebodenega na ne vem koliko mestih, postelja mu je bila prekratka in kot v posmeh je bila na vznožju ena košarica iz kovine, ob katero si je očitno zdrsal nogo in prste na nogah do krvi. JAZ SEM MU JIH SANIRALA, razkužila IN OBVEZALA, KER VSE NA C19 ODDELKU BOLI KURAC za bolnike. Sedijo v svoji kafeteriji in se družijo in smejejo. Mnogi kar brez maske. Toliko o 'preobremenjenosti' osebja. Noben ni opazil, da sem bila dve uri pri njemu, ker nikogar ni bilo mimo. V tem času sem mu vlivala pogum, vodo v usta , ga masirala, potegnila gor in mu naštimala vzglavje, bil je gol kot dojenček in plenico je imel potegnjeno pod rit. Še zobni aparat so mu odvzeli, da še jesti ne more drugega kot pasirane hrane za dojenčke.


V sosednji postelji je sotrpin gol in brez zavesti (ter kisika) doživljal enako usodo.
Niti pižame niso vredne naše žrtve umetno sproduciranega virusa! Če ga sploh imajo, virus namreč. Če niso samo del statistike, ki govori v prid zlomu gospodarstva, igri elite in azijskega tigra.


Ni čudno, da je svojcem PREPOVEDAN VSTOP NA VSE COVID ODDELKE, ker če bi videli v takem stanju svoje starše, bi zmetali dol kurčeve neuporabne maske, pripeljali giljoitino pred parlament in za glavo skrajšali vse, ki so zakrivili to katastrofo v državi. OVER AND FUCKING OUT!


Zrihtajte to kurčevo, posrano, neuporabno državo in njen parazitski tatinski servis, dovolj je Pahorčka s snežakom in psihopata z Doba, nesposobne Beovićke, Bergantke, Počivavška in podobne golazni! Fuknite vlado dol, preden pobije še vas, ne samo vaših staršev. Ali pa bodite tako usmiljeni do svojih otrok, da se pokončate pri 60-ih ali 70-ih, da ne bodo priča vašemu trpljenju. Zaradi covid izolacije je junija izgubila voljo do življenja moja mama, sedaj mi bodo 5 mesecev po pogrebu mame fentali še očeta v imenu nekega bavbav virusa Made in China in nesposobne kurčeve vlade, ki si zasluži, da bi iztrebili ne samo nje, ampak še vse njene potomce. In nikar ne dajte svojih staršev v dom za starejše. To s hiralnice, namenjene čim prejšnjemu ubijanju starejših in služenju denarja.


Aja, vse, kar sen imela s seboj, sem morala pustiti v garderobi za zaposlene, tudi žepe so pretipali, ko so mi dali gor zaščitni plašč. Da ja ne bi s telefonom naredila posnetkov groze in tako imela tudi slikovni dokaz.

 

  • Groot, ki sir je 2
  • Ne me jebat 1
Povezava do prispevka
Tom7i reče pred 47 minutami:

Model, ta material se je konec marca  prodajal - in se še vedno - v vsaki trgovini Jager, od marca naprej pa tudi v vsakem Šparu,  Merkatorju in na Petrolih

Gre za serviete, zelo kakovostne serviete. 

Valda se prodaja v Sparu in na Petrolih.

Ne vem pa če ima Petrol al Merkator 1.000.0000 servetk in 2 mio elastik na zalogi.

 

Povezava do prispevka
andrejus reče pred 1 uro:

Ergonomsko, ko pa ni bilo ničesar drugega.

Mislim da ne razumeš kaka situacija je to bla.

 

Situacija, da naredis nenosljivo zadevo, vazno da od dalec spominja na masko?

Bi morali z luknjacem butnit 4x namesto 2x na kos in namestit 4 namesto 2 elastiki - ampak za 3 eur na masko se to ocitno ni vec izplacalo... :rolleyes:

Povezava do prispevka
Navedek

Na podlagi katerih kriterijev se je vlada odločila, da sprosti ukrepe? Kaj se je zgodilo z vladnim načrtom za sproščanje ukrepov? Po njem je namreč država še vedno v črni fazi in torej še ne bi smeli sproščati nobenih ukrepov. Nenehno spreminjanje načrtov odnaša notranje moči, smisel in upanje ljudem, pravi strokovnjakinja za krizni management.

 

Povezava do prispevka

underrated: folku se dopade corona fashion in forsirajo maske uzun

pa še moj bivši sosed, ki je sicer bil na meji pomožne osnovne šole, pa vseen kdaj - redkokdaj kej semi-pametnega naumi ... njegovo mnenje klasično corona kr neki, iran, migranti. no, do prejšnjega tedna ko se je odloču v celoti fejkat corono za bolniško. šou kompletno zdrav celo na testiranje, nasmejan prišu nazaj me vabi na bombe skune, kjer pol pripoveduje da bo zdej obrnu ploščo v maske so nujne, ne zaupat vladi, epidemija še vedno traja ... dobu sm corono ker so ukrepi še premili (ni mel corone in verjetno želi da bi mu šiht v celoti plačano suspendiral) :lol:

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...