Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

Bi pa tu dodal, da so vsi, ki jih poznam (razen enega prebolevnika) dobro prenesli cepljenje oziroma v najhujšem primeru jih je malo treslo ponoči po drugi dozi, to je pa to. Ampak to ne spremeni dejstva, da so stranski učinki "od ne vem kje yeah right". Zaradi takih, ki imajo takšen odnos, je tudi precejšen odpor do cepljenja. Ker bohnedaj, da bi imeli odkrite in transparentne pogovore, takoj je treba na neko osebno "a tebi tvoji starejši sorodniki nič ne pomenijo" raven. 

 

Vem, da nismo na gnoju, ampak puši kurac s takimi forami. Več pove o tebi kot o meni. 

Povezava do prispevka
Avion reče pred 4 minutami:

Če pa zdaj hočeš obrnit narativo, da sem jaz proti cepivom, prosim, išči in najdi en post, kjer sem kaj takega napisal. Boš vsaj v tišini iskala, namesto, da bi bevskala za brezveze. 

Nikjer nisem rekla, da si proti cepivom. Rekla sem, da v Sloveniji neka protiznanstvena psihoza okoli tega cepiva. 

 

Drugece je pa lepo videti, da ti je vsaj za sorodnike mar, ce ti ze za druge ni. 

  • Na jagodo +1 1
  • Trol 3
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka
ana reče Pravkar:

Drugece je pa lepo videti, da ti je vsaj za sorodnike mar, ce ti ze za druge ni. 

Haha wow. Zate mi je res vseeno, za druge mi pa ni, zato se hodim redno testirat in izpolnjujem enega izmed treh pogojev. Še kakšen poskus diskreditacije ali boš končno utihnila? 

Povezava do prispevka
Avion reče pred 1 minuto:

Haha wow. Zate mi je res vseeno, za druge mi pa ni, zato se hodim redno testirat in izpolnjujem enega izmed treh pogojev. Še kakšen poskus diskreditacije ali boš končno utihnila? 

In med enim in drugim testom si pa imun? In mimogrede nezanesljivost hitrih testov je precej visja kot hudi stranski ucinki pri cepljenju. Prav gotovo testi pomagajo, je pa cepivo dalec najboljse orozje proti Covidu in zapiranju druzbe. 

  • Na jagodo +1 1
  • Nekul -1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
ana reče pred 46 minutami:

 

Najbolj neumno je, da so ljudje, ki nimajo nobenega problema jesti kakrsno koli procesirano hrano in jamti droge, ki so povsem ne regulirane in mesane z vse sorte svinjarijo, naenkrat odkrili, da je njihovo telo tempelj. Od zunaj je vpogled v Slovenijo zalosten. 

 

To hrano odobri ista krovna organizacija, kakor cepiva.

 

Ne blodi o Sloveniji, ker je ena redkih brez protestov. Pridni smo, ko pickice.

Povezava do prispevka
Avion reče pred 5 minutami:

Imun ne, imuni niso niti cepljeni, sem pa negativen, ja. Fak, ne morem verjeti, da to moram pisati odrasli osebi, noro. 

Ali trdis, da nikogar ne mores okuzit med enim in drugim testom. Se enkrat, to je brez razprave o tem, da testi niso nezmotljivi. 

Povezava do prispevka
ana reče Pravkar:

Ali trdis, da nikogar ne mores okuzit med enim in drugim testom. Se enkrat, to je brez razprave o tem, da testi niso nezmotljivi. 

Ne, ne trdim tega, ampak zelo težko okužim kogarkoli, če nisem bolan in če se redno testiram. 

 

Cepljene osebe tudi lahko prenašajo virus (v manjši količini, ne zanikam tega) ampak glavna razlika je v tem, da se oni ne testirajo.

Povezava do prispevka
Avion reče Pravkar:

Ne, ne trdim tega, ampak zelo težko okužim kogarkoli, če nisem bolan in če se redno testiram. 

 

Cepljene osebe tudi lahko prenašajo virus (v manjši količini, ne zanikam tega) ampak glavna razlika je v tem, da se oni ne testirajo.

Tega ne zanikam in se bi bliznje stike moralo testirati, za brez veze pa ne. je pa stran metanje resursov, ki se jih potrebuje za tiste, ki se nocejo cepit. 

Povezava do prispevka
Medeninček reče pred 3 minutami:

People with a master’s degree had the least hesitancy, and the highest hesitancy was among those holding a Ph.D.

Kaj ma izobrazba zares veze? Tako kot nasveta o cepivih ne bom iskal pri avtomehaniku, ga ne bom niti pri nekemu magistru afriških študij, ffs.

 

 

Povezava do prispevka
Medeninček reče pred 1 minuto:

 

Researchers Identify Groups Hesitant About COVID-19 Vaccine

But more surprising is the breakdown in vaccine hesitancy by level of education. It finds that the association between hesitancy and education level follows a U-shaped curve with the highest hesitancy among those least and most educated. People with a master’s degree had the least hesitancy, and the highest hesitancy was among those holding a Ph.D.

Zakaj izpostavljas samo eno stran, a druga stran U-ja pa ni pomembna? 

In se iz istega clanka: 

Generally, COVID-19 vaccine hesitancy was higher among the young (ages 18-24), non-Asian people and less educated (high school diploma or less) adults, and those with Ph.D.s, with a history of a positive COVID-19 test, not worried about serious illness from COVID-19 and living in regions with greater support for Donald Trump in the 2020 election.

 

Povezava do prispevka
Avion reče pred 9 minutami:

Mislim, lej, ne vem, kaj ti je ljubše:

 

a) to, da nisem cepljen in se testiram redno, tudi večkrat tedensko in se vedem odgovorno

 

b) da se cepim z JJ, ki ima 67% stopnjo učinkovitosti in me takoj boli kurac, ker sem cepljen

 

 

Po mojem, je kar verjetno, da je JJ manj zanesljiv za Delto. Kjer sem jaz se ga je uporabljalo za tiste skupine, ki bodo manj verjetno prisli po drugo dozo (odvisniki, brezdomci).  Glede na statistike je odgovor Moderna li Pfeizer, ce nisi v skupini, ki ga ne more vzet. Torej opcija 'C'.

Povezava do prispevka

Serious Business tale korona...

Morm pa priznat da me kr veseli, da mamo nekaj glede česa so se ljudje tako involvirali in angažirali. Pa na katerikoli strani, bistvo je, da je neka tema, kjer se je en velik del ljudi, ki so drugače bli popolnoma otopeli in ravnodušni do vsega, tkorekoc brez mnenj, nekako vključil v družbo...

 

Tu seveda ne mislim na vaju, ki sta se tukaj zgrabla, ker če me forumski spomin ne vara, sta oba v skupini ljudi, ki imamo mnenje skoraj o vsakem dreku in ga tudi izražamo.

 

Ne, mislim na recimo kake bivše sošolce, sošolke, znance... Ki jih maš na fb al kajvemkje in nikoli niso se javili v debato ali imeli mnenja o ničem, ne v živo, ne online ali kakorkoli sploh...

Zdaj pa vidi jih ti.

 

Celo tole nadležno sranje s korono kolko ga pač kdo subjektivno občuti ima torej eno dobro stvar.

To je, da je res mnogim omogočila, da prvič in mogoče zadnjič začutijo ta žar in lepoto sodelovanja v nekih javnih, političnih zadevah.

Povezava do prispevka
mangoforatango reče pred 1 minuto:

 

Ni. Ker nobenega normalnega ne briga, al je cepljen, al ne.

 

Necepljeni smo torej groznja vsem ostalim. Tebi je uslo, da cepljeni tudi prenasajo virus (ceprav so sami bolje zasciteni) in se hkrati ne testirajo?

Ne ni mi uslo, ampkak zato imamo pa na Irskem brez hitrega testiranja ( dolga zgodba, neuni razlogi, da ga ni) 60 ljudi na urgenci kljub veliko vecji incidenci prejsna dva meseca, v Sloveniji pa toliko po parih tednih malo visjih stevilk. Tisti, ki so precepljeni ne ogrozajo funcioniranja zdravstvenega sistema, tisti ki pa niso, ga pa. Kuzen lahko postanes tudi med testiranji. 

Povezava do prispevka
mangoforatango reče pred 3 minutami:

Ogrožanje zdravstvenega sistema je posledica nizkih plač, pomanjkanje vlaganj v zdravstvo in privatizacija. Bolnice so vsako leto polne že 10let+.

Pa ne tako kot sedaj, čakalne dobe se rapidno daljšajo, dostop do zdravnika je vse težji, po trenutnem valu pa ne vem kaj se bo zgodilo, najbrž kolaps javnega zdravstvenega sistema in precejšnja privatizacija zdravstva, ki bo tudi bistveno dražje kot do sedaj...

 

ana reče pred 3 minutami:

Nemcija nima tezav z pomanjkanjem postelj pa ima sistem privatnih zavarovanj. Baje je bila to celo prednost. 

 

Lepo, da je privatizacija se vedno velik buhu v Sloveniji. 

Ni čisto tako, oni imajo Bismarckov sistem, ki ga imamo na papirju z različnimi ponudniki dopolnilnega zavarovanja tudi mi. Pomeni, vsak mora biti zdravstveno zavarovan, vendar so ponudniki zavarovanja lahko v državni lasti ali privat inštitucije... 

 

Povezava do prispevka

Tut Slovenija nima problema s pomankanjem postelj, ampak kadra. Zato, ker so medicinske in višje medicinske sestre tretirane kot tazadn drek in grejo raje delat u faking lidl. In v letu in pol najhujše zdravstvene krize v zgodovini države, odgovorni niso nardil nič za izboljšanje njihovega položaja. Mislim, še nadur jim ne izplačujejo, medtem se pa dohterji na delovnem mestu snemajo kak drkajo pa deepthroatajo banane. Al se pa štemplajo za malco pa grejo delat privat prakso.

  • Račka +1 2
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka
Avion reče pred 3 minutami:

Ja res, slovenski zdravstveni sistem je tako zelo pod kolapsom zaradi necepljenih, da se zdravniki morajo celo navidezno logirat na delovno mesto.

 

Res, necepljeni s(m)o krivi za vse probleme, pa ce smo bolni ali ne.

Če je to namenjeno meni, si seštrikal lepega strawmana, da ne govorim o generalizaciji celotnega poklica kot koruptivnih pizd... GG, WP

Povezava do prispevka
debelinko reče pred 1 minuto:

Če je to namenjeno meni, si seštrikal lepega strawmana, da ne govorim o generalizaciji celotnega poklica kot koruptivnih pizd... GG, WP

Sploh ni bilo namenjeno tebi, ampak je tudi dejstvo, da je nase zdravstvo bilo v kurcu ze dolgo pred covidom. Bolj mi gre na zivce ta necepljen strawman, krivec za vse tegobe danes.

uredilo bitje Avion
Povezava do prispevka
debelinko reče pred 4 minutami:

Pa ne tako kot sedaj, čakalne dobe se rapidno daljšajo, dostop do zdravnika je vse težji, po trenutnem valu pa ne vem kaj se bo zgodilo, najbrž kolaps javnega zdravstvenega sistema in precejšnja privatizacija zdravstva, ki bo tudi bistveno dražje kot do sedaj...

 

 

Samo ne moremo reči, da necepljeni ogrožajo zdr. sistem. To je ozkogledno razumevanje problema, ki traja in se vleče že leta. In tudi, če si pogledaš članke pred korono, so pacienti ležali dobesedno po hodnikih v sezoni gripe. 

Dostop do zdravnika je težji zaradi neumnih ukrepov. Kot je recimo tale zadnji za PCT za zdravnika, ki je hitro bil umaknjen. Evo, izkušnja mojega 64letnega očeta v času prvega vala.

Ima sp, opravlja splošna mehanična dela. V prvih dveh tednih prvega vala (al je bil drugi, sej ne vem) mu je zdrsnilo na olju in si je prebodel pljuča na železni palici. Ok, pride v Izolo.

 

Najprej merjenje vročine. Nima vročine, je negativen. Z vsemi postopki (slikanje, papirji, itd) je do zdravnika čakal ene 5 ur. V tem času je opazil cca 5 ljudi v bolnici, vsi so imeli nekaj zlomljenega. Po 5ih urah pride do zdravnika in ta mu reče, da to pa ni hec, da se mu sesedajo pljuča. Torej... Bolnica brez gužve, čakaš 5 ur pri preluknjanih pljučih? Čakal ni samo on, čakali so tudi ostali nekje podobno.

Še vedno se zaenkrat ni šel cepit. Kje točno je tu problem, ne vem. Cepivo je na voljo vsem, ki se hočejo cepit. Iz kakšnega razloga se omejuje dostop do zdravstva, mi ni jasno.

Zdej vemo, da se je marsikateri zdravnik štempljal, pa ni dejansko prišel delat (je raje šel privat služit), ker je korona dodatek nice.

Tudi mi ni jasno, kdaj so strokovnjaki postali polbozanstva tega sveta in jim je začela pripadati vsa pravica, da odlocajo o celem svetu, zapirajo cele drzave in nas lepo cepijo za nase dobro, mi ostali polpismeni IQ debili pa nimamo nobene besede ali izbire pri temu.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...