Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

bleachedagnus reče pred 27 minutami:

Zanimivo kako na internetu vedno slišimo o mladih s težavami zaradi covida, v rl pa nikoli. 

Zanimivo kako na internetu slisimo o ljudeh s hudimi posledicami zaradi cepljenja v rl pa nikoli. 

 

Tole je verjetno vse laz. https://www.irishtimes.com/news/health/covid-54-of-hospital-patients-with-virus-are-fully-vaccinated-1.4670229

Navedek

Health officials point out that although the majority of Covid-19 cases in hospital now involve vaccinated people, the overall number of hospitalisations is smaller due to the impact of vaccination.

“The rise in vaccinated patients in hospital is not a surprise as more and more people have been vaccinated,” said HSE chief clinical officer Dr Colm Henry.

“Vaccines were never going to be 100 per cent effective against infection; their big contribution is in preventing serious illness.”

Whereas in January up to 50 people ended up in hospital for every 1,000 Covid-19 cases, now fewer than 20 hospitalisations occur for the same number of cases.

“But for the vaccination programme, hospitals would have been overwhelmed,” Dr Henry said. “The impact is also clear in terms of reduced translation of numbers of cases into patients who require intensive care.”

About 90 per cent of the adult population has received a full course of vaccination, either two doses or one. People are considered fully vaccinated one week after their second dose of Pfizer vaccine, or two weeks after receiving any of the other three authorised vaccines.

For every vaccinated person requiring admission to hospital with a breakthrough infection, vaccines avert 10 to 12 other severe infections and hospital admissions, Prof Philip Nolan of the National Public Health Emergency Team estimated last month.

 

Povezava do prispevka

Pa dobro... Jaz poznam 2 primera, ko sta starejsi gospe (cca 70) nekaj dni po cepljenju umrli. Ce je od cepiva, ali ne, ne vemo, in nikoli ne bomo.

 

Poznam 2 primera, ko sta zenski (ena okrog 40, druga 40+) po Pfizerju imeli probleme z menstruacijo. Ne ve se, ce je zaradi cepiva in se tudi nikoli ne bo.

 

Za Claptona verjetno vemo vsi, kake so bile posledice po prvi dozi. Ce je zaradi cepiva, ne bomo vedeli nikoli.

 

Kje tocno vi zivite, da ne poznate nobenega? :lol:

 

Da me ne napadeta ana in Adam Smit. Vem za enega 30+, ki je zaradi covida pristal na ventilatorju. Sicer prezivel.

 

 

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
AdamSmit reče pred 3 urami:

Od kolega sestra, 21, je marca fasala kovid, prebolela. Cepljenja ni bila. Težave s srčno mišico, vnetje, je v bolnici. Posledica covida.

 

 En drug znanec se je pa po 10 dneh prebudil iz kome; covid+bakterijska pljučnica; star 33

 

Jaz poznam v naši vasi vsaj 5 družin, ki so prebolele korono z blagimi simptomi - to pomeni izcedek iz nosa, boleče grlo in rahla vročina - in so po prebolelem covidu zdravi brez dolgotrajnih posledic.

 

Čigava anekdotna pripoved ima zdaj večjo težo?

 

Ps: pa ne pravim, da moja, ampak je pač treba gledat na celo oz. širšo sliko.

uredilo bitje Tom7i
Povezava do prispevka
AdamSmit reče pred 2 minutama:

Težo ima dejstvo, da tudi, če preboliš brez problema, te lahko čez par mesecev sfuka, ne glede na starost.

 

Poudarek na "lahko".

 

Ko se peljem v avtu, se mi tudi lahko zgodi prometna nesreča, pa se zaradi tega ne bom nehal vozit z avtom.

 

Ko smo že pri tem, ko hodiš po mestu, ti tudi lahko pade tegl z rožami iz balkona na glavo, pa verjetno ne boš zaradi tega nehal hodit pod bajtami s tegli na oknih, a ne.

Povezava do prispevka
AdamSmit reče pred 13 minutami:

Težo ima dejstvo, da tudi, če preboliš brez problema, te lahko čez par mesecev sfuka, ne glede na starost.

 

Moj pokojni nono je enkrat že v starosti izustil stavek, ki se mi je za vedno vtisnil v spomin.

"Slišim samo tisto, kar moram."

Nekako se mi zdi primerna izjava za današnji čas.

Povezava do prispevka

“poznam” cca 100 oseb, 35-50let, vecinoma zenske. dve sta potozile da imata po cepljenju splosno utrujenost. to je to kar so povedale same od sebe. 
 

zarad okuzbe poznam 2x smrt (60let), koma, ventilator - slednje dva primera rizicna skupina debelost.

 

hkrati so tudi rizicni primeri; starostnik s prebolelim rakom na pljucih, mozganska kap, debelost srednjih let ipd. ki so mel klasicen covid potek.

Povezava do prispevka
Tom7i reče pred 2 urama:

 

Jaz poznam v naši vasi vsaj 5 družin, ki so prebolele korono z blagimi simptomi - to pomeni izcedek iz nosa, boleče grlo in rahla vročina - in so po prebolelem covidu zdravi brez dolgotrajnih posledic.

 

Čigava anekdotna pripoved ima zdaj večjo težo?

 

Ps: pa ne pravim, da moja, ampak je pač treba gledat na celo oz. širšo sliko.

 

tvoja anekdota je izjema oziroma laz, moja anekdota je pravilo oziroma resnica

 

 

to je pojasnilo je zastonj

LP

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...