Skoči na vsebino

Naša mala greznica #9


kemik
Message added by TitanG

IDEMOOOO

Priporočeni prispevki

Bolj Sevilla slaba. Če še proti Cityju dobijo porcijo bi se znal Lopeteguiju stolček zelo tresti. Čeprav ne vem, koliko je res njegova krivda. Sicer sem njegov velik pristaš, a je po mojem Monchi slabo izpeljal ta prestopni rok. Na sredini so zelo pozno podpisali Isca, ki ima v bistvu zdaj še preseason in bo rabil čas, da pride v formo, podobno bo verjetno v primerju fasaderja Januzaja. Pozna se tudi odsotnost Corone, ki je bil v finišu lanske sezone verjetno njihov najboljši igralec, zdaj pa out za 3-4 mesece. Glavni problem je pa seveda obramba. 

 

Izgubili so oba CB najboljše obrambe minule sezone, pripeljali pa 20-letnega mulca iz Bayerna, ki je dolgoročno lahko odličen nakup, a zadnji dve sezoni skoraj ni igral in posledično nima veliko izkušenj ter Brazilca iz Galatasaraya, ki je končal na sredini lestvice turške lige. Saj Marcao ni slab, kolikor sem ga gledal (predvsem na tekmah z Barco), a vprašanje, kdaj bo pripravljen za igro. Za njima pa nobene širine. Že lani je niso imeli za dvojcem Diego Carlos - Kounde in so imeli pač srečo, da sta bila večinoma zdrava. Rekik je zelo povprečen in zdaj tudi poškodovan, Gudelj pa je DM, ki pod prisilo igra CB, bo pa zdaj vsaj do januarja četrti CB, če ne še kaj več. Pa zdaj še ta domači mulc Carmona igra, ker pač nimajo drugega, čeprav so v zadnjih letih zelo močno zanemarili svojo cantero. Sploh ne vem, kdo je zadnji igralec iz njihove šole, ki se je vsaj približno uveljavil v ekipi. Verjetno Sergio Rico, ki ga že leta ni več v klubu. Pa pred njim Alberto Moreno, ki je tudi zelo hitro odšel v Liverpool. Pa ne vem, če je ravno (ne)kvaliteta njihovih mulcev problem, ker je Sevilla Atletico še nekaj let nazaj dve sezoni prebila v Segundi, sploh prva sezona pod Diegom Martinezom je bila dobra, pa vseeno noben od tiste ekipe potem ni dobil šanse v prvi ekipi.

 

Problem le-te je tudi relativna starost. Mislm, da sem že pred časom pisal o tem, da bodo morali v roku 2-3 let pomladiti ekipo, lahko da bo treba to storiti že prej. Ne vem pa, če je Lope primeren trener za to, ker preferira bolj izkušene igralce. Nimam pa pojma, kdo bi ga lahko nadomestil, če ga bodo res odpustili. Mogoče Poch, čeprav se po mojem previsoko ceni in mislil, da Sevilla ni dovolj velik klub zanj ali kaj takega. Od trenerjev s španskimi izkušnjami je Bielsa tudi fraj in bi ga bilo carsko znova videti v La Ligi. Pa potem še morda kak Bordalas. Ampak realno gledano je imo najboljše, da pač vztrajajo z Lopeteguijem, ki je v zadnjih sezonah pokazal, da je dober trener in jih bo verjetno spravil nazaj v red, ko/če se bodo letošnje okrepitve uigrale z ekipo.


 

Barca zaenkrat ok, a je po mojem še ogromno rezerv. Bomo videli, kako bo Xavi managiral ekipo, ko se bo igralo vsake tri dni in bo treba rotirat. Ima širok kader, ki ga je želel, zdaj bomo pa videli, ali ga tudi zna uporabljat. Tekmi s Plzenom in Cadizom bi morali biti prava priložnost za to, da tudi rezervisti dobijo kak start. Predvsem novinci kot Kessie, ki še ni začel tekme pa mogoče tudi Alonso in Bellerin. Potem pa pravi test proti Bayernu.

 

Lewa se je res hitro ujel v ekipo. Škoda mi je, da se ga ni pripeljalo kakšno leto prej, da bi ga videli skupaj z Messijem, ki bi mu pripravil še več šans. Ima pa zdaj sigurno več svobode v igri. Raphinha mi je tudi vedno bolj všeč, čeprav sem bil od teh "velikih" treh okrepitev glede njega najbolj skeptičen. Ne samo driblingi, tudi zelo kreativen in še delaven zraven. Kounde bo tudi ogromna dodana vrednost ekipi. Tista podaja za gol Lewandowskega je bila vrhunska. Pozitivno presenečenje začetka sezone pa MATS (očitno mu je počitek poleti res koristil in prvič v zadnjih letih sezone ni začel poškodovan) in tudi Eric. Pričakujem, da bo še vedno imel probleme proti eksplozivnim napadalcem, je pa drugače zelo soliden. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...