Skoči na vsebino

Naša mala greznica #9


kemik
Message added by TitanG

IDEMOOOO

Priporočeni prispevki

Demogorgon reče pred 8 urami:

Ceballos :D.

 

kar dober začetek sezone, 9 tekem/9 zmag. 

 

Moram priznati, da sem pričakoval padec Reala po lanski uspešni sezoni in brez Benza pa sem se očitno zelo motil, saj ste boljši kot lani. Vse kaže na to, da bo za naslov potrebno osvojiti 90+ pik. 

Povezava do prispevka

Prej sem dobil en klic (omrežna 031), najprej malo tišine, ampak sem bil v pisarni in mislil, da se slabo sliši, zato sem stopil na hodnik, da bi lažje govoril, potem pa kao neka Đesika iz Microsofta za tehnično podporo govorila v angleščini. Mi je bilo takoj sumljivo in sem prekinil, tako da verjetno ne bi smelo biti nič narobe. Se je že komu to zgodilo? 

 

 

 

 

Povezava do prispevka
ronaldinho reče pred 5 minutami:

Prej sem dobil en klic (omrežna 031), najprej malo tišine, ampak sem bil v pisarni in mislil, da se slabo sliši, zato sem stopil na hodnik, da bi lažje govoril, potem pa kao neka Đesika iz Microsofta za tehnično podporo govorila v angleščini. Mi je bilo takoj sumljivo in sem prekinil, tako da verjetno ne bi smelo biti nič narobe. Se je že komu to zgodilo? 

 

 

 

 

You're fucked buddy :D

Povezava do prispevka
K-man reče Dne, 19. 9. 2022 at 11:05:

You're fucked buddy :D

 

Zadnje dni krož ena nategancija kao 'imam raka, kmalu bom umrl, imam precej denarja ki bo šel v nič, zato kliknite tukaj čimprej, da dobite ta denar...'

 

Kok morš bit prizadet v glavi ej da to delaš:sick:

 

Ampak fora je da se je sigurno že najdel neki folka in nasedl...

Povezava do prispevka
ronaldinho reče Dne, 19. 9. 2022 at 10:59:

Prej sem dobil en klic (omrežna 031), najprej malo tišine, ampak sem bil v pisarni in mislil, da se slabo sliši, zato sem stopil na hodnik, da bi lažje govoril, potem pa kao neka Đesika iz Microsofta za tehnično podporo govorila v angleščini. Mi je bilo takoj sumljivo in sem prekinil, tako da verjetno ne bi smelo biti nič narobe. Se je že komu to zgodilo? 

 

 

 

 

https://www.varninainternetu.si/klici-lazne-microsoftove-tehnicne-pomoci/

 

Zelo dobra stran z opisi prevar.

Povezava do prispevka
ronaldinho reče Dne, 19. 9. 2022 at 10:59:

Prej sem dobil en klic (omrežna 031), najprej malo tišine, ampak sem bil v pisarni in mislil, da se slabo sliši, zato sem stopil na hodnik, da bi lažje govoril, potem pa kao neka Đesika iz Microsofta za tehnično podporo govorila v angleščini. Mi je bilo takoj sumljivo in sem prekinil, tako da verjetno ne bi smelo biti nič narobe. Se je že komu to zgodilo? 

Navedek

Občanka iz okolice Vipave je neznancu, potem ko jo je poklical in ji dejal, da jo kliče iz podjetja Microsoft, posredovala svoja gesla in mu omogočila oddaljen dostop do računalnika. Z njenega bančnega računa je pobral trideset tisoč evrov, so sporočili ajdovski policisti. Policisti Policijske postaje Ajdovščina obravnavajo kaznivo dejanje goljufije v škodo občanke iz okolice Vipave. Neznani storilec je po telefonu poklical oškodovanko ter jo preslepil, da kliče iz podjetja Microsoft in da ima na računalniku naložen virus. Občanka je storilcu omogočila oddaljen dostop do računalnika in mu posredovala zahtevana gesla. Naknadno je pri preverjanju stanja na svojem bančnem računu ugotovila, da je neznani storilec z računa opravil za okoli trideset tisoč evrov plačil. Policisti bodo po opravljeni preiskavi na Okrožno državno tožilstvo v Novi Gorici vložili kazensko ovadbo. Policisti opozarjajo, da neznancem po telefonu ne omogočajte dostopa do svojega računalnika in jim ne posredujte gesel za dostop do elektronske pošte ali bančnega računa, saj gre za goljufijo.

 

Evo ronny, ena bejba je pa lepo naplatila "Microsoftu" :D

Ful se premal dela na osveščanju folka, eni so neralno naivni še, oz ne vedo, kaj pa kako.

Povezava do prispevka
Kosinus reče Dne, 20. 9. 2022 at 21:41:

 

Jap, sem bral to oz. neko podobno stran zadnjič. 

 

trpotec65387628363 reče Dne, 20. 9. 2022 at 22:24:

Krof pa tak nizko pal, da že plenice reklamira?

 

Sem videl včeraj in mi ni bilo nič jasno. :lol:

 

K-man reče pred 2 urama:

 

Evo ronny, ena bejba je pa lepo naplatila "Microsoftu" :D

Ful se premal dela na osveščanju folka, eni so neralno naivni še, oz ne vedo, kaj pa kako.

 

Se strinjam. Res moraš biti močno naiven, da bi si nameščal kakšne programe, ker nekdo po telefonu tako reče, še bolj, da bi tujcem dajal gesla. Pač od začetka sem malo cvikal na to, da bi lahko bilo kaj narobe že s tem, ker sem se samo oglasil, a ko sem šel malo brat sem videl, da to ne bi smelo biti problematično. Ker vem, da obstajajo tudi finte, da te kličejo in če pokličeš nazaj ti potem lahko nabijejo še pa še stroškov telefona. Ampak sam na neznane neodgovorjene klice ne odgovarjam, ker itak ali ti hočejo kaj prodat, so kakšne ankete ali pa tovrstne pizdarije. Še manj pa na klice iz tujine. Če me kdo tako močno hoče bo pač večkrat poklical, dokler se ne javim. Čeprav če te 5x kličejo v kratkem času spet postane sumljivo.

 

Ne vem točno, katero ministrstvo je pristojno za to, a država bi morala narediti več na osveščanju ljudi glede tega. Predvsem starejši, ki so tehnološko manj "izobraženi" so verjetno lahke tarče.

 

Tale Vipavka pa svojega denarja ne bo nikoli več videla. Bog ve na katerem računu v tujini je že zdaj. Policija tu nima kaj veliko naredit.

 

 

uredilo bitje ronaldinho
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...