Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

Jz mam dva Crucial MX500 enga 1TB (vzel od g. Kotlic Vodo), drugega 2TB bolj za igre kot kaj drugega, zeankrat nobenih tezav. (2TB verija je stotaka)

Tega sem vzel bolj kot ne zarad tega ker ima Dram, je ugoden in nima SLC cache-a, kar pomen da kr konstantno fila pr max hitrosti.

Transcend SSD230S se mi zdi tak hidden gem, teoreticno identicen MX500-ki sam da ima skoraj dvojni TBW life expectancy (1.12PB vs 700TB pri 2TB modelih) in uporablja SLC cache, le pri 4k IOPS je malenkost slabsi, pa encryption chipa nima vgrajenega.. (2TB verzija je ~95€)

Dober life expectancy ima tud Samsung 870 EVO  (ne Qvo "le 720TB" in le 3 leta garancije ) s teoreticnim 1.2PB TBW. ( 2TBverzija je ~95€)

 

V podobnem cenovnem rangu je tud:

Muskin Source 2 SED (3 leta garancije).

WD Blue SA510

Sandisk SSD Plus ali Ultra, sam sandisku ne zaupam najbolj, dasiravno smo jih na firmi namescali v stare laptope pa so bli OK, sam njihovo spreminjenje in "ima Dram/nima Dram-a" drama so me prepricale da jih raj niti ne povoham za osebno uporabo.

 

Ce ti je pa vseeno za DRAM in hoces prisparat ene dvajset € pa mas sledje alternative:

Silicon Power Ace A55 2TB - 1PB TWB, 3 leta garancije - ~70€

TeamGroup CX2 2TB - 1.6PB TBW, 3 leta garancije - ~75€

Patriot Bust Elite 2TB - 800TB TBW, 3 leta, zanic IOPS 4k , namrec le 40/40, medtem ko je pri tistih z dram okoli 90k, ~80€

Patriot P220 2TB - 950TB TBW, 3 leta, 50/50k IOPS ~ 80€

Teamgroup T-Force Vulcan Z QLC 2TB - 600TB TBW, 3 leta..., ~83€

 

 

Svoje picke sem podcrtal.

Pri D-ramless, kjer nisem napisal 4k IOPS ni blo navedenih tam kjer gledam. Benchmarkov pa res nisem sel iskat.

 

EDIT: edin kar bi lahko pokritiziral pri crucialu je, da ima le 512MB DDR3 DRAM-a, je pa res da je to disk k ga verjetno od 2017 naprej niso spreminjal :D 

uredilo bitje DaMachk
Povezava do prispevka
Vodokotlič reče pred 6 minutami:

Jaz sem si nabavil Orico 40Gb zunanje ohišje. Notri vrgel 2TB WD Black PCIe gen4.  Podpira vse od USB 4 dol in thunderbolt. Probme. Ne dela :D   Ne inicializira diska če je na USB. Na Applu preko Thunderbolta pa nekaj naredi samo sem moral oddat laptop pa tudi nisem do konca prišel. Grrr

 

A si ga rocno inicializiral? Ker Ponavad na zacetku niso doloceni al so MBR al pa GPT in se mors kot user odloct... (GPT podpira vec primarnih particij, ce slucajno rabis)
 

  • Right-click "My Computer" > "Manage" to run Disk Management.
  • Here, right-click the hard drive and click "Initialize Disk".
  • In the pop-up window, select the disk(s) to initialize and choose MBR or GPT partition style.
Povezava do prispevka

Men padejo v oci tile (z zvezdico oznaceni majo usb-c priklop spredaj), vsi bi naj imeli vsaj 2 ventilatorja vkljucena, min 165mm placa za hladilnik in vsaj 340mm placa za grafo:

  • Fractal Design:
    • Focus G
    • Focus 2
    • Pop Air
    • Define 7*
    • Meshify 2*
    • North*
  • Phanteks
    • Eclipse P200A
    • Eclipse G500A*
  • Be Quiet!
    • Pure base 500(DX*)
    •                    600
    •                    601
    • Shadow Base 800*
  • Corsair:
    • Carbide Series 275R
    • 3000D Airflow
    • 4000D Airflow*
  • NZXT:
    • H5 Flow*
    • H7 Flow*
  • Lian Li
    • Lancool 216*
    • Lancool II Mesh C*
    • Lancool III*
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...