Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

Jurus reče Dne, 15. 7. 2023 at 22:26:

Zaenkrat sem pri sestavi spravil skupaj nekaj takega. Zdaj se samo lovim kje naročit. So kakšni predlogi za spremembe? Gledam nekaj kar bo solidno trajalo 5-10 let (Trenutno imam i5 3570k+R9 380+8 GB RAM+navaden HDD disk, tako da ja :D ) za vsakodnevno rabo + gaming kar ne furam na PS5. Kakšne MMO streljačine, če me spet prime kdaj (kjer grafika niti ni toliko pomembna), strateške ala Crusader Kings 3 in kar na konzoli ni na voljo. Se mi pa lih ne mudi z naročilom :)

 

 

 

1234.jpg

Ce kupujes za res dolgo casa bi raje vzel 8 core CPU kot je 5700X.

Povezava do prispevka
DaMachk reče Dne, 16. 7. 2023 at 13:00:

 

Osebno ne vem ce bi se kdaj notri dajal HDD...Razen ce res res res nujno rabis 8TB placa.

Za 50€ vec dobis sicer pol manj prostora za shranjevanje, bo pa vsaj hiter. Ala kaksen Transcend SSD230S 4TB v 2.5" obliki ali pa TeamGroup MP34 4TB, v M.2 obliki.

Oboje preko 2.2PB zivljenjske dobe in dosti dosti bolj odzivno od HDDja...
 

HDD bi samo izkljucno se kot zunanji disk ki ga vsake x tednov/mesecev vkljucim za backup al pa za NAS :) 

 

Ma HDD res ne bi več tlačil v komp... Raje vzame 2TB, samsung pro, pa potem še en cheap nvme 2tb... disk je res taka stvar, ki jio zmeraj lahko dokupiš...

 

Pr grafični pa še malce zraven za 6800 in potem bo res dober komp...

Povezava do prispevka

Ne ne, sej ne pravim da bodo delali samo par let, to smolo sem imel z intel ssdjem... samo govorim kak je modus operandi crkovanja. Crkne takoj brez znakov v 90%. spinning rust pa imaš v 75% šanse da boš mel že prej znake crkovanja.

 

Ampak beside the point, itak rabiš backupe za pomembne reči. Met nekje 16TB disk ti pač omogoča da maš več/veliko polnih backupov in se ne jebeš z managementom prostora. Ampak to sem pač jaz, se mi to enostavno ne ljubi.

Povezava do prispevka

Ne vem laj je tako pomembnega da bi hotel 16tb met triple backupirano. Dokumente mam na google/apple cloudu, free tier, fotke si periodicno uredim in shranim na 1tb bucket ki ga placujem $6 na mesec in je backupiran na dveh fizicno locenih lokacijah.

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
Arey reče pred 20 urami:

Ne vem laj je tako pomembnega da bi hotel 16tb met triple backupirano. Dokumente mam na google/apple cloudu, free tier, fotke si periodicno uredim in shranim na 1tb bucket ki ga placujem $6 na mesec in je backupiran na dveh fizicno locenih lokacijah.

 

Boljše da si vzel office 365 in imaš tudi 1TB prostora. Pa še office maš.

Povezava do prispevka

5$/1TB ma backblaze ceno.  Se ne sliši velik, samo to je za lifetime enga HDDja 300€. Za 1TB. Seveda mi je jasno kaj so prednosti tega da nekdo drug skrbi za detajle :D Samo jih pa plačaš, ne rečt da je cenej per-se.

 

Jebene storitve so drage AF če sešteješ. Zanimivo da se je to prijelo, operativni leasing avta pa ne, pa gre za točno isto zadevo.

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
Arey reče pred 2 urama:

image.png.ae870f27d47b9296d49da68707c6f2f6.png
 

Kaj menite na to? Ni zame, bom pa sestavljal. 

Mislim, da samo MSI B760M podpira navijanje. Predlagam, da raje vzameš "Z" varianto.

Poleg tega priporočam tudi 13600KF procesor (brez integrirane grafe, ki je torej cenej). Če ne boš navijal, pa priporočam 13600, ki bo še ceneje.

uredilo bitje MaDrung
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...