Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

če logično razmišljaš, ob nakupu (npr. 1500€) si do naslednje generacije car, igre ti najbolje delajo, gladko, uživaš  v njih in sicer na 4K resoluciji...potem pride nova generacija GPU, kjer je flagship še hitrejši, ti se morda kosaš z njihovim 3. modelom po vrsti, še vedno igre dobro šibajo...pa pride naslednja generacija, in ti si s svojim modelom že nekje v zlati sredini. Igre postanejo toliko zahtevne, da ne gre več vse na najvišji resoluciji, na ultra, nastavitve že spreminjaš morda na high. Naslednja generacija naredi preskok v ločljivosti, 8K postaja vedno bolj dostopno, tvoja kartica pa tega ne zmore na igralnih fps, zato še ostajaš na 4K, ker je to že nekaj časa mainstream. Takrat že razmišljaš, da bi šel ob naslednji generaciji tudi sam po nov flagship in 8K monitor (recimo, da je to po cca 6-7 letih lastništva tvoje kartice). Seveda naslednji flagship stane 3.000€

 

Malo cenejši model: Kupiš zdaj za cca 600-700€, zadeve sicer ne na 4K ampak na 2K delajo gladko na ultra, imaš tudi monitor 2K resolucije. Naslednjo generacijo še preskočiš, ker si zadovoljen s tem, kar imaš, vidiš pa po cca 3 letih, da moraš pri novih igrah že delati kompromise, kak upscaling, frame generator itd, če želiš, da igra še vedno dela na high FPS. To ti že malo najeda, zato se odločiš ob naslednji generaciji spet kupit nekaj srednjega....Pride naslednja generacija, isti rang kartice stane zdaj 800-900€ in vzameš, in je že nekaj malega boljša kot flagship predpretekle generacije iz zgornjega opisa. Zamenjaš tudi monitor za 4K, in gladko igraš igre 4K, počasi pa pogleduješ proti 8K, ki postaja popularen, ter sanjariš, kako bi bilo, če bi imel 8K kartico, ampak kaj, ko stane skoraj 3K evrov! Rečeš si, ku...c, toliko pa ne dam za kartico! Tolažiš se, da ti gre s to kartico čisto OK, da več kot 4K ne rabiš, ker je to čisto dober mainstream in itak večina folka igra tako. Počakaš še eno generacijo (kjer si v prejšnjem primeru kupil flagship za 3.000€). Z naslednjo generacijo vzameš enako močan model, kot je bil prejšnji flagship (zdaj 3. model po moči na trgu), gladko poganja 8K, zanj pa daš 1500€, nisi pa še prepričan, če bi menjal tudi monitor na 8K, raje si rečeš, da boš na 4 K igral z "igralnimi" FPS, ki so zdaj standardno nekje na 120-144Hz.

 

Tako si predstavljam finančno-čustveno racionalnost glede ekonomike menjave GPU

 

Povezava do prispevka

Mogoče še eno "podvprašanje". Kako zadovoljstvo vam sploh prinesejo te flagship GPUji? Jaz sem namreč vedno igral (na ne preveč visokem nivoju) kompetitativne igre in v tej sredini ni bilo nenavadno, da smo uporabljali neke absurdno slabe nastavitve, ki so zmanjševale količino nepotrebnih detajlev aka distrakcij in s nam s tem dajale neko subjektivno prednost. To mi je nekako ostalo v krvi in še danes cenim "igralnost" krepko nad neko blazno lepo estetiko. Sploh pa, posebej v svojih zrelih letih, med igranjem takih iger praktično ne uspem opaziti drugega kot merek.

S svojimi omejenimi izkušnjami bi rekel, da z jačanjem nastavitev tudi dokaj hitro dosežeš točko, pri kateri se komaj še poznajo razlike, FPS pa tanka kot nor. A niso flagshipi v resnici le nek flex?

Povezava do prispevka
S<3NEC reče pred 11 urami:

Mogoče še eno "podvprašanje". Kako zadovoljstvo vam sploh prinesejo te flagship GPUji? Jaz sem namreč vedno igral (na ne preveč visokem nivoju) kompetitativne igre in v tej sredini ni bilo nenavadno, da smo uporabljali neke absurdno slabe nastavitve, ki so zmanjševale količino nepotrebnih detajlev aka distrakcij in s nam s tem dajale neko subjektivno prednost. To mi je nekako ostalo v krvi in še danes cenim "igralnost" krepko nad neko blazno lepo estetiko. Sploh pa, posebej v svojih zrelih letih, med igranjem takih iger praktično ne uspem opaziti drugega kot merek.

S svojimi omejenimi izkušnjami bi rekel, da z jačanjem nastavitev tudi dokaj hitro dosežeš točko, pri kateri se komaj še poznajo razlike, FPS pa tanka kot nor. A niso flagshipi v resnici le nek flex?

Pri ljudjeh je vedno isto. Ce jim ponudis nekaj vec, potem zmeraj jambrajo ce gredo na slabse. Danes vsi rabijo top end miske, tipkovnice in monitorje drugace "sploh ne morejo igrati". Pa 8 jedrnika za surfanje.

Tako pac je. Dejansko pa lahko udobno igras ze z mid-budget PCjem.

uredilo bitje Sektor 13
Povezava do prispevka
S<3NEC reče Dne, 13. 1. 2024 at 8:44:

Verjetno imaš prav. Ne vem če sem od prvega Crysisa sploh kdaj zares sledil stanju grafike v igrah. Zadnja leta mogoče sem in tja s tem raytracing hypom. Bom malo pobrskal po youtubu, da vidim.

Pač če malo elaboriram, nekomu, ki ne igra veliko iger z dobro grafiko največ pomeni, da je High res textura. Ne opazi pa slabega poligoniranja. Ne opazi da je drevje kot nek origami, ne opazi kompleksnosti animacij ter fizike kolizij v travi, mehkosti senčenja,  ipd.

 

Če veliko igraš takšne igre imaš pri slabem izdelku občutek kot, da te je nekdo piknil oči. High res textura je easy cheat, ker načeoma samo potrebuje več VRAMa. Ampak ko uživaš cel izdelek brez ostalih trikov deluje fake. Ne paše v sistem.

uredilo bitje MaDrung
Povezava do prispevka

Tbh to generacijo videz iger niti približno ne opravičuje količino denarja, ki ga moraš vložiti. Zadnji primer Starfield, ki zgleda ogabno generično, kot 10 let stara igra, priporočen gpu pa je top end prejšnje generacije :rofl:

 

Saj nasplošno pri zadnjih izidih iger nimam pojma zakaj imajo tako visoke strojne zahteve, medtem ko at best zgledajo 5% boljše kot igre na PS4.

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
maksi reče pred 4 urami:

Tbh to generacijo videz iger niti približno ne opravičuje količino denarja, ki ga moraš vložiti. Zadnji primer Starfield, ki zgleda ogabno generično, kot 10 let stara igra, priporočen gpu pa je top end prejšnje generacije :rofl:

 

Saj nasplošno pri zadnjih izidih iger nimam pojma zakaj imajo tako visoke strojne zahteve, medtem ko at best zgledajo 5% boljše kot igre na PS4.

Sej je 10+ let stara igra, z mal boljsimi efekti vrzenimi v engine.

Povezava do prispevka

A je normalno da so na computeruniverse totalno neodzivni?

 

Pošlješ jim mail in traja 3 dni da odgovorijo?

 

In ko ti odgovorijo ti model pove da ne more spreminjat že plačanega naročila?

Pred 14 dnevi sem naročil nove komponente za PC in ohišje žal ni na zalogi. Na mail sem dobil da bo na lagerju šele 16.2. in toliko časa pač ne mislim čakat.

 

Povezava do prispevka
smarnca reče pred 29 minutami:

A je normalno da so na computeruniverse totalno neodzivni?

 

Pošlješ jim mail in traja 3 dni da odgovorijo?

 

In ko ti odgovorijo ti model pove da ne more spreminjat že plačanega naročila?

Pred 14 dnevi sem naročil nove komponente za PC in ohišje žal ni na zalogi. Na mail sem dobil da bo na lagerju šele 16.2. in toliko časa pač ne mislim čakat.

 

 

vlaho reče Dne, 21. 11. 2023 at 17:57:

Computeruniverse so se mi pa totalno zasral. 2.meseca nazaj sem za bratranca narocil pc komponente pa neki ni blo na zalogi in je pisalo da bo v roku enga tedna. Ajde ni panike kamot tut 14 dni pocakamo. Po 3h tednih dobimo mail da je vse na lagru rezervirano za nas. No isti mail smo dobili se 5x poslali pa niso. Klical sem 5x gor, vedno nov izgovor da morjo se neki zment z business departementom in vam javimo. 2 meseca so imel robo na lagru pa niso hotel poslat. Zakaj mi ni jasno in smo dokoncno popizdili ter zahteval kes nazaj, kar nam je uspelo sele po tretjem skoraj grozilnem mailu. Nobenih razlogov niso sposobni podat, ne oglasajo se na telefon, ko sem klical sem po 10 min poslusal tiste njihove pesmice. Sem prej ze parkrat pr niih narocil pa nism nikol mel tezav tole pa je sodu izbilo dno. Smo prej skos na firmo prek MF kupoval vse spica, zdej pa na zalost vec ne posiljajo k nam pa sm neki druzga hotu. 

 

Ocitno bo Funtech zasluzu, vsaj upam da bo bolj odziven, svaba no more

 

Povezava do prispevka
smarnca reče Dne, 17. 1. 2024 at 15:57:

Computeruniverse se lahko briše iz seznama zaupanja vrednih trgovin.

 

Nobenega odziva v nobenem jeziku

 

Ne vem pa kaj govorijo v Nigeriji

Sem imel par let nazaj podobno izkušnjo (~2020/21, če se prav spomnim). Tri mesece sem čakal na odgovor za garancijo, nato so odgovorili, da njim vse dela in to je to.

 

Zadnjič kupoval pri njih.

uredilo bitje kebab
Povezava do prispevka
TrippinBalls reče Dne, 22. 1. 2024 at 20:13:

kolk ocenjujete, da je vredn komplet:

 

- MSI B450 tomahawk max - 90€

- 3700X + Dark Rock TF - pojma nimam 90€

- 2x8GB DDR4 3000 (trajno navito na 3600 CL13) 30-40€

- MSI RTX 2070 ARMOR 200€

 

 

i guess?

Povezava do prispevka

Sem kupil nov komp, pa zdaj prodajam starega in me zanima, koliko lahko pričakujem za naslednjo konfiguracijo, ki je mal posebna:

 

Ohišje: Supermicro SC743 (ali CSE743, ne znam ju ločit, na ohišju pa nič ne piše) serversko ohišje full tower - na ebayu teh ohišij praznih ni naprodaj, tako, da ne znam postavit okvirne vrednosti

Matična: Supermicro C7Z87-OCE (na ebayu prodajajo kitajci rabljene od 150€ vse do 350€)

Procesor: Intel i7-4770K

Ram: Kingston HyperX Blu 8GB (2x4) 1600Mhz

Grafična: Asus gtx970 4GB Strix OC Edition

Disk: Crucial MX200 500Gb SSD

Napajalnik: BeQuiet Pure Power L8 CM 630W 80+ bronze

Mrežna kartica: TP-LINK-TL - WN 881WL 300Mbit PCIe

 

Hvala za cenitve :)

 

 

Povezava do prispevka
cashman reče pred 2 urama:

Sem kupil nov komp, pa zdaj prodajam starega in me zanima, koliko lahko pričakujem za naslednjo konfiguracijo, ki je mal posebna:

 

Ohišje: Supermicro SC743 (ali CSE743, ne znam ju ločit, na ohišju pa nič ne piše) serversko ohišje full tower - na ebayu teh ohišij praznih ni naprodaj, tako, da ne znam postavit okvirne vrednosti

Matična: Supermicro C7Z87-OCE (na ebayu prodajajo kitajci rabljene od 150€ vse do 350€)

Procesor: Intel i7-4770K

Ram: Kingston HyperX Blu 8GB (2x4) 1600Mhz

Grafična: Asus gtx970 4GB Strix OC Edition

Disk: Crucial MX200 500Gb SSD

Napajalnik: BeQuiet Pure Power L8 CM 630W 80+ bronze

Mrežna kartica: TP-LINK-TL - WN 881WL 300Mbit PCIe

 

Hvala za cenitve :)


Že res da je supermicro, pa da je blo verjetno drago ko svinja ko je blo novo. 
Jst za tak kombo danes nebi dal več kot 250e. Pa tud s tako ceno je vprašljivo kok enostavno boš lahko to prodal.

Na aliexpresu dobiš 8let starega xenona(10c20t) na x99 chipsetu z 16giga rama za 80e.
https://www.aliexpress.com/item/1005005301078560.html?spm=a2g0o.productlist.main.3.17028e30BtVsQI&algo_pvid=bfb7b9a5-0ebe-48fc-93e9-17988d733775&algo_exp_id=bfb7b9a5-0ebe-48fc-93e9-17988d733775-1&pdp_npi=4%40dis!EUR!108.78!82.67!!!115.23!87.57!%402101eeda17064409566991835e6c3d!12000032548651830!sea!SI!0!AB&curPageLogUid=TwlZilZJfMPb&utparam-url=scene%3Asearch|query_from%3A
 

edit: poskusi prodat plato in ohišje posebej na ebayju, če praviš da so te 2 komponente drage

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...